Végrehajtás!!!


nonolet # 2018.06.01. 13:05

Voxo

Már írtam...

".... akkor meg elszámolsz az eladóval!!!"

Vadsuhanc # 2018.06.01. 11:30

Amit elírtál az alapján kizárólag üzembentartó vagy és nem tulajdonos. A dátum nélküli adás-vételi szerződés pedig nincs. Nem érvényes.

A végrehajtó a nyilvántartás alapján foglalta le az adóstól amelyhez neked tulajdonjogilag semmi közös.

Ha ez a történet igaz akkor kérd vissza a pénzed, de ez is macerás, ha nem vagytok jóban a sógorékkal és ha nem adják azt is meg lehet érteni.

Ha az a célotok, hogy a gépkocsit kivonjátok a végrehajtás alól ilyen módon nem fog menni.

Voxo # 2018.06.01. 11:15

Ezeket mind én is tudom, hogy 15 nap van átírásra meg, hogy az üzembetartó nem vettél stb... de mivel jó ismerőstől vettem ezért csináltam üzembetartóira és írtunk egy adás-vételit dátum nélkül, hogy majd később átírom és akkor írunk rá dátumot. De sajnos ez elmaradt. Szóval a kérdésem az hogy valaki tudja a megoldást, hogy tudnám megtartani a kocsit?

nonolet # 2018.06.01. 10:09

Az üzemben tartói az meg nem vétel!

Akkor sem, ha fizettél érte és azt hitted... netán.

nonolet # 2018.06.01. 10:08

Utólag okosnak lenni, annyi mint hülyének...

Miért nem írattad át időben, ha valóban megvetted?!!!!

Ha ELŐBB vetted, mint a foglalás dátuma, akkor talán áttudod íratni utólag is.

HA nem akkor meg elszámolsz az eladóval!!!

- -

Az adásvételi szerződés keltétől számítva 15 naptári nap alatt kell az átírásnak megtörténnie!!!!

Ha a vevő kicsúszik a 15 napos határidőből és később jelentkezik, az okmányiroda akkor is elvégzi számára a gépjrmű átírást, de számíthat egy szabálysértési eljárásra is a késedelem miatt.

Az autó átírását végző hatóságnak ilyenkor értesítenie kell a szabálysértési hatóságot, az pedig a NAV-nak is elküldi az információt. A késedelem miatti mulasztási bírságot a NAV fogja beszedni a késlekedőtől.

Az eladónak is be kell jelentenie a tulajdonosváltást.
Az autó eladását a régi tulajdonosnak is be kell jelentenie az okmányirodában, méghozzá a szerződés keltétől számított 8 napon belül. Ez a kötelezettség őt is védi: ha a vevő nem intézné el időben az átírást, az eladó így akkor is igazolni tudja, hogy az autó már nincs a birtokában.
- -

Voxo # 2018.06.01. 09:33

Üdv mindenkinek!
Valaki tud segíteni ilyenkor mit lehet tenni?
Történt, hogy kb 2 éve volt sógornőmtől vettem egy autót, nem irattam át, üzembetartóit csináltunk és így használom azóta is. Írtunk egy adás-vételit is. Na most szólt volt sógornőm, hogy tegnap kapott egy levelet bírósági végrehajtótól, hogy tartozása miatt lefoglalja az autót. Na most én ilyenkor mit tudok tenni? Hisz én az autót két évvel ezelőtt megvettem....

Immaculata # 2018.06.01. 06:43

Adam19

A bíróság honlapján lépésről lépésre le van írva.

drbjozsef # 2018.05.31. 19:03

Akkor takard le egy fosfoltos pokróccal, ha jön a végrehajtó.

drbjozsef # 2018.05.31. 13:00

Vagy az a kérdés, hogy ott mi lesz? Hát ott szabad bizonyítás van. Például tanúk.

De hidd el, közel nulla piaci értékű bútorokkal nem fog senki szöszölni, a végrehajtó sem hülye. Illetve ő nem.

drbjozsef # 2018.05.31. 12:59

Tegnap óta mindent elfelejtettél, vagy írjuk le újra? Inkább olvasd el a tegnapit. Igényper.

drbjozsef # 2018.05.31. 04:50

Sehogy.

drbjozsef # 2018.05.30. 17:49

Összeírja az ingóságokat amit lefoglal, ad neked is egy példányt a listából, és azokat nem adhatod, nem ajándékozhatod el, és vigyáznod kell az állapotára is. De ott hagyja nálad őket.

drbjozsef # 2018.05.30. 11:48

Véleményem van, de én nem értek hozzá.
KBS nem véletlenül kérdez vissza.

Ha úgy érted, hogy jogszerű-e, akkor igen, persze, nem tiltja semmi, hogy msn-en, vagy facebookon, vagy füstjelekkel adja le a jelet, hogy fizessél már.

Ha arra gondolsz, hogy számít-e majd ez egy perben, amikor bizonyítania kell, hogy felszólított a fizetésre, arra már inkább az a válasz, hogy nem igazán. De a bíróságon szabad bizonyítás van, azt fogad el a bíró amit akar bizonyítéknak.

De mondom, nem értek hozzá.

drbjozsef # 2018.05.30. 06:02

Amiről számlád van - ami, ugye, nem kell külön hangsúlyozni, a Te nevedre szól -, azt nyilván nem foglalhatja le.

Minden mást elvileg igen (a törvény szerint : foglalható, amiről VALÓSZÍNŰSÍTHETŐ hogy az adós tulajdonában van), őrizetedben hagyva, ha kifogásod van az intézkedés ellen, akkor NEM végrehajtási kifogást, hanem végrehajtási igénypert kell indítanod az ingóságaid feloldása iránt.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.05.29. 16:37

Arra, hogy ha elegendő lenne az adós nyilatkozata, hogy ez vagy az nem az övé, akkor soha egyetlen adósnak sem lenne semmije.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.05.29. 14:44

Egyszer valaki már írt ilyet. Tőled is azt kérdezem, amit anno tőle: ugye viccelsz.

facsiga77 # 2018.05.29. 12:54

1., Nem visznek el semmit hanem a te őrizetedben marad.

2., Csak azt veszik fel amiről nem tudod helyben igazolni hogy a tied (illetve nem az adósé).

3., Igényperben már illeték van amit te buksz, illetve egy ügyvéd sem árt, mert nem nagyon vagy képben.

Ingóságfoglalásra kicsi az esély, kérdés, hogy megér neked 39eFt azért hogy már hetek óta itt bújod a fórumot?

nonolet # 2018.05.29. 08:17

... értő olvasás?!

Ez a rész SAJÁT magadra vonatkozik a bejelentkezéskor.

- -

HA valaki be van jelntkzve az ingatlanodba akkor két eset van.

1.
Valóban ott lakik.
Ekkor tulajdnosként/szállásadóként nem tudod onnan kijelenteni.
Hisz OTT LAKI!!! ez a tény.

Akkor ott lakik, ha pl. évek óta külföldön melózik és már 3 éve nm is járt itthon.
De fenntartja az állítását, hogy ő ott lakik.
...és majd 8 év múlva hazatér az otthonába.

2.
ÚGY LÁTOD-GONDOLOD, hogy MÁR NEM lakik ott valójában.
Akár azért mert valóban elköltözött onnan.
Akár azért mert mint az 1 pontban évek óta nem járt ott.

Mivel te úgy látod-gondolod így kérheted a címe fiktívvé tételét, azaz a bejelentés valótlannak tekintését.
Kérelem és két tanú igazolja amit mondasz.

Ekkor elvben nyilatkozatot kérnek tőle!
Hogy akkor most

  • ott lakik csak régóta távol van

vagy

  • valóban nem lakik már ott

A választól függően a cím marad vagy fiktívvé válik.
Ha fiktívvé válik, akkor a rendőr egy igazoltatáskor elkobozza a lakcím kártyáját.

Tehát:
Kijelenteni nem tudod!
Csak a címét fiktívre állíttatni.

A lakcím egyébként SEMMILYEN JOGOT nem ad!!!! és nem dönt el.

Az csak egy adat arról,
hogy
valaki hol érhető el az állam által,
ha
hivatali ügye támad vele az államnak.

nonolet # 2018.05.28. 21:47

Pedig önként fizetni
a legolcsóbb és a legegyszerűbb,
HA egyébként JOGOS az igény.

HA szerinte nem jogos, akkor meg el kell jutni a perig és az ítélet majd megmondja, hogy ki tévedett.
Aki tévedett az fizeti jogi herce-hurca költségét is.

- -

Először egy fizetési meghagyás érkezik, ha érkezik.
Az 5000 Ft felár lesz alapban.
(ha csak a közjegyző működött közre és más nem pl. egy ügyvéd is)

Ha határidőre kifizeti a kért összeget, akkor az ügy a 44 ezernél lezárul, alapesetben.

Ha nem fizeti ki akkor 2 eset van.

1.
Csak lapít és nem tesz semmit.
Akkor a 16. naptól jogerős lesz a követelés és ráküldhető a végrehajtó.
Ami tovább növeli költséget.
..éshátugye be is gyűjti a pénzt a végrehajtó, hipp-hopp.

2.
Nem lapít, hanem 15 napon belül ellentmond írásban egy közjegyzőnél.
Ekkor a követelő eldönti, hogy perré alakítja át az ügyet vagy sem.

Ha nem alakítja perré, akkor az ügy lezárul fizetés nélkül.

Ha perré alakítja, akkor lesz ítélet! a követelés jogosságáról
Azt kell teljesíteni.
Szükség szerint végrehajtással is, ha önként nem megy.

- -

A végrehajtó nem foglalja le, ami szemmel láthatóan másé.
HA mégis, akkor utána ki lehet kérni a foglalásból.
A tulajdonjog igazolása után persze.

Amúgy ingóságot nem szívesen foglalnak.
Inkább a bankbetétet (incasso) és jövedelmet (letiltás) viszik el, ha van.

- -

Fölösleges kijelenteni e miatt.

Viszont a lakcím témában nincs olyan hogy nem engedik bejelenteni! állandóra, ha ő azt akarja.

Azt neki kell eldönteni, hogy
nálad lakik-e állandóan és valóban csak ideiglenesen van máshol
vagy
ott a máshol lakik állandóan és nincs is ideiglenes helye

Rajta kívül ezt más nem döntheti el, nem szólhat bele más.
Viszont 3 munkanapja van változás esetén a bejelentésre.

- -

Egy embernek kétféle lakcíme lehet...
De egy minimum van!

Kivéve: a hajléktalant, akinek csak települési címe van.

-

Az egyik a Lakóhely (régebben állandó cím).
Ez az ahol életvitelszerűen lakik.
HA csak EGY címe van, akkor az a Lakóhely lesz !
Akár saját tulajdonú, akár bérelt!!!

Ezt tudja a szállásadó fiktíválni AKKOR,
ha TÉNYLEGESEN NEM lakik ott az aki be van oda jelentve.
HA valóban ott lakik vagy azt nyilatkozza, akkor viszont nem fogják fiktíválni.

-

A másik a Tartózkodási hely (régebben ideiglenes cím)
Ez az ahol csak ÁTMENETILEG lakik, ahonnét
HAZA jár néha a "Lakóhely"-ére
vagy
ahonnét majd haza költözik a "Lakóhely"-ére

(kollégium, munkásszállás, lakás bérlet máshol
mint az aktuális bejelentett "Lakóhely")

Ilyen cím csak akkor lehet második címként,
ha már van első cím, ami a "Lakóhely" !

  • -

A bejelentő lap aláírása nem tagadható meg, ha valóban OTT LAKIK valaki!
Mindegy, hogy bérlőként vagy szívességi használóként lakik ott.
Azért nem, mert az ott lakás, mint TÉNY bejelentése kötelező!!!

HA szerződéssel lakik ott és van két tanús (vagy ügyvédes közjegyzős) szerződése, akkor nem is kell a szállásadó aláírása sem a bejelentkezéshez.

Ja igen...
A szállásadó NEM engedélyt ad a bejelentkezésre!!!

Hanem csak igazolja a TÉNYT, hogy VALÓBAN ott lakik.

Ha tulajdonos vagy társtulajdonos vagy és VALÓBAN ott laksz, akkor pedig önmagad is be tudod ezt a tényt jelenteni.
(nyilatkoznod kell csak hozzá)

Kovács_Béla_Sándor # 2018.05.23. 06:49

Simán.

villanydrot # 2018.05.23. 06:35

munkabér tartozás miatt a biroság elrendelte a volt munkáltatomnál a végrehajtást. megküldte az iratokat a végrehajtonak, (állitolag) mert a végrehajtotol eddig semmilyen értesitést sem kaptam. hogy lesz ebböl igy végrehalytás?

gerbera317 # 2018.05.08. 11:18

Már tulajdonos vagy, a végrehajtó pedig átadja neked az ingatlant. Mi a kérdésed?

Gyula35 # 2018.05.08. 11:11

Tisztel szakértők, gerbera317!

A problémán az, hogy 2017.05.14-én az adós bírósági felülvizsgálati kérelmet adott be a BKMKH Élelmiszerlánc-biztonsági és Földhivatali Főosztályra - gondolom én - a tulajdonjogom bejegyzése ellen. Azóta csak széljegyen vagyok a tullapon.
A baj az, hogy a végrehajtó ma kiírta a kilakoltatás dátumát, és ha addig nem jegyeznek be, akkor mi lesz? Megtámadható így a kilakoltatás, ha nincs még a nevemen az ingatlan? Nem kell megvárni a kilakoltatást, amíg a nevemre nem kerül az ingatlan? Hol tudok érdeklődni, hogy miért nem dönt már ez ügyben a bíróság, mert tudomásom szerint az ilyen ügyeket gyorsított eljárásban szokták elbírálni? (A földhivatal nem tud segíteni, a végrehajtó sem...) A végrehajtó azt mondta, hogy ha megtámadja a kilakoltatást az adós (amit meg fog), akkor elhalasztják a kilakoltatást... Miért kell elhalasztani? Én a végrehajtási törvényben nem találtam olyan passzust, ahol a kilakoltatás tényét a tulajdoni lapra való bejegyzéshez kötik...
Help!!!

lettike2015 # 2017.01.16. 08:25

Jó napot!

Szeretnék tanácsot kérni!
Van egy végrehajtási ügyem,lassan 2!
Október végén kint volt nálunk a végrehajtó (semmit nem foglalt anyósoméknál élek)van 3 gyermekem egyik 10 hónapos!

Sajnos anyagilag kicsit nehéz helyzetbe kerültem így jutottam ide,még mielött a mostani párom megismertem!

Kérdésem a következő!
Mivel kaptam jegyzőkönyvet lefoglalható ingóságom nincs ilyen esetben hány hónap múlva jönnek ki újra?
Közben én kértem részletfizetést,van rá lehetőség megkapom?

Sajnos anyósomék nem tudnak semmit,így félő ha kiderül kidobnak minket a 2 nagyobb lurkóval....

évanagymama # 2016.06.19. 17:56

Köszönöm szépen a tájékoztatást.


Szeretnék érdeklödni,sikeres árverést meg lehet támadni?Mivel több hibát is észleltünk.Pl nem állandó lakhelyre küldték a végrehajtás idejét,pe