Végrehajtás!!!


gerbera317 # 2016.06.19. 17:27

Ha nem adós vagy, hanem csak érintett, mivel valamilyen jogod van az ingatlan-nyilvántartásba, bejegyezve, pláne csak az a cím számít, ami a tulajdoni lapon található:

Vht. 140/B. § (1) Az ingatlan-nyilvántartásba bejegyzett jogok jogosultjai részére a végrehajtó valamennyi szükséges tájékoztatást - ha nem ismert más cím - az ingatlan-nyilvántartásban feltüntetett, illetőleg az ingatlanügyi hatóság által közölt címre küldi meg.
(2) A tájékoztatás megtörténtéhez fűződő jogkövetkezmények az (1) bekezdésben megjelölt címre történő kézbesítéshez fűződnek, az eljárás folytatásának nem akadálya az, ha e címre történt kézbesítés sikertelen.

Ha tehát a végrehajtó csak arra a címre küldött bármilyen iratot, az szabályos, illetve az ahhoz fűződő joghatások beálltak.

évanagymama # 2016.06.19. 16:04

De ha én érintett vagyok benne, és nem tudok róla az teljesen szabályos?Minden lehetöségböl kizártak,pl elövásárlás lehetőségétöl,mert lett volna a családba olyan akinek kellet volna.Akkor nem is lehet megtámadni a végrehajtást? Meg a másik kifogásom az lett volna ,hogy üresen tanyaként volt feltüntetve,és a tulajdoni lapon lakoingatlan, és 10 éve a szüleimmel lakunk benne, szeintem lakottan kellet volna meghirdetni. De lehet,hogy én nem érttem.


Szeretnék érdeklödni,sikeres árverést meg lehet támadni?Mivel több hibát is észleltünk.Pl nem állandó lakhelyre küldték a végrehajtás idejét,pe

gerbera317 # 2016.06.19. 15:16

A végrehajtónak biztos, hogy van tértivevénye a hirdetményről meg az árverési jegyzőkönyvről, amik alapján az árverés megtartható, azt követően pedig jogerősíthető volt.

évanagymama # 2016.06.19. 15:13

OKÉ,másik ingatlan cime ami miatt lett az árverés elinditva,ott több éve nem lakom de,az nem álandó lakcimem.Az árverés az állandó lakcimen lévő ingatlant érinti.De az az érdekes az elözményeket a végrehajtó az állandó lakcimre kézbesitette,amit mindig átvettünk.Csak az árverés idö pontjáról nem kaptunk semilyen hivatalos értesitést. Az új tulajtól tudtuk meg ,hogy megvette az ingatlant.Szerintem ez egy kicsit fura vagy nem jól gondolom. A mai napig hivatalosan tudomásom nincs.Bocsánat ha esetleg nem volt érthetö a kérdésem.


Szeretnék érdeklödni,sikeres árverést meg lehet támadni?Mivel több hibát is észleltünk.Pl nem állandó lakhelyre küldték a végrehajtás idejét,pe

gerbera317 # 2016.06.19. 14:07

Több konkrétumot? Előbb talán te közölnél több konkrétumot! Például azt, mi az a "több hiba", meg hogy hová küldték a hirdetményt az "állandó lakcím" helyett.

évanagymama # 2016.06.18. 17:10

Valami konkrétumot nem kaphatok?Mire figyeljek,vagy mik a lehetöségeim?


Szeretnék érdeklödni,sikeres árverést meg lehet támadni?Mivel több hibát is észleltünk.Pl nem állandó lakhelyre küldték a végrehajtás idejét,pe

Burn Out # 2016.06.18. 17:01

Nem az indokok mennyisége a lényeg.

évanagymama # 2016.06.18. 16:40

Hát ez nem valami biztató.Mert nem elég indokom van rá?


Szeretnék érdeklödni,sikeres árverést meg lehet támadni?Mivel több hibát is észleltünk.Pl nem állandó lakhelyre küldték a végrehajtás idejét,pe

gerbera317 # 2016.06.18. 14:58

Igen. De azt nem mondtam, hogy érdemes is.

évanagymama # 2016.06.18. 14:55

Köszönöm. Akkor ha jól érttem,Birosághoz fordulhatok.


Szeretnék érdeklödni,sikeres árverést meg lehet támadni?Mivel több hibát is észleltünk.Pl nem állandó lakhelyre küldték a végrehajtás idejét,pe

gerbera317 # 2016.06.18. 14:45

Majd a bíróság, a vh-kifogásra.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.06.18. 13:09

Ki mondja meg neki, fiúk?

évanagymama # 2016.06.18. 12:43

Szeretnék érdeklödni,mivel elárverezték a házunkat,de több mindent észrevettünk ,pl nem az állando lakcimre küldték az árverés idő pontját, semilyen értesitést nem kaptunk az árverésről.Elötte minden hivatalos értesités a bejelentett cimre küldtek. Másik hiányosság,lakatlannak irták ki és tanyaként,pedig a tulajdon lapon lakoház szerepel,én 10 éve benne lakom és a nyugdijas szüleim otthona is.Amásik problémám az otp eladta a faktoringnak a hitelt,és az otp kezdeményezte az árverést egy másik hitel miatt .A faktoring engedélyezte a részlet fizetést ami jelzálog hitel az adott ingatlanra,kérdésem a végrehajtó jogossan árverezte el az ingatlant? Rendessen fizettem a havi törlesztést.Lehet birosághóz fordulnom?


Szeretnék érdeklödni,sikeres árverést meg lehet támadni?Mivel több hibát is észleltünk.Pl nem állandó lakhelyre küldték a végrehajtás idejét,pe

Grave7 # 2016.06.03. 18:21

gerbera317: Ami egy meglehetősen idejét múlt, adott esetben az eljárás gyorsaságát, eredményességét hátráltató szabályozás; remélhetőleg a jogalkotó hamarosan gondolni fog ennek kiiktatására.

gerbera317 # 2016.06.03. 15:24

Azt még jegyezzük meg, hogy a végrehajtó saját ötlettől vezérelve nem ismételheti meg az inkasszót, csakis a végrehajtást kérő írásbeli kérelmére.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.06.03. 14:49

Kérj postai kifizetést.

AndiGabi # 2016.06.03. 14:36

Sziasztok!

Abban szeretnék tanácsot kérni, hogy van e arra lehetőség, hogy a gyermekem pénzét, amit az államtól kapok, ne tiltsák le?
Jövedelmem utalással nem érkezik, de a végrehajtó rátette a bankszámlámra az inkasszót, tehát a gyermekem pénzét veszik el.
(és csak csendben jegyzem meg, hogy azt sem tudom milyen ügyben tettek inkasszót a számlámra, mert a leveleket amiket állítólag küldtek, nem kaptam meg- nem kereste- felirattal). Írtam a végrehajtónak, de egyszerűen a döbbenettől és az összeg nagyságától sokkot kaptam). Köszönöm előre is a választ.

Grave7 # 2016.05.17. 20:18

@Nadilla: Ha a tartozás nagyjából egy év alatt megfizetésre kerül, azt úgy tudom el szokták fogadni a végrehajtók (persze nem akkor, ha összesen 60.000 Ft a tartozás).

Nadilla # 2016.05.17. 18:58

Köszönöm runningman!

Nem tudom ez mennyire jó nekem. A párommal nem házasodtunk össze, de a közeljövőben tervezzük. Az ingatlan ahol lakunk az nem a miénk de van egy megállapodás, hogy amennyiben 4 éven belül a ház fennmaradó részét kifizetjük akkor a ház bizonyos részét nekem ajándékozzák. A ház 50% pedig a párom vásárlása, gyakorlatilag mi fizetünk egy ltp-s hitelt ami 4 év múlva jár le és az én ,,részem" nem vásárlás lesz hanem ajándékozás az illetékek miatt... ez viszont egy ügyvéd által is lepapírozott dolog és valami bejegyzés is van a házon hogy addig nem adhatják el a fejünk felől... ha jól tudom haszonélvezeti jognak hívják azt amit jelenleg kaptunk, de a gyakorlatban nekem új lakcímkártya sincs csináltatva erre a címre.
Ezt nem tudom mennyire látják.

Viszont elég sok dolog van amit innen nem nagyon tudnék csak úgy ,,elpakolni" (futópad, elég nagy tv, bútorok, szoligép stb... még a hűtőről sem tudom azt mondani hogy szakadt lenne... bármilyen hihetetlen ettől függetlenül SEMMIT nem én vettem!!! Az ég világon semmit!) Ráadásul az alsó rész tele van a szüleim itt hagyott dolgaival amit nem tudnak jelenleg máshol tárolni.

Holnap tervezem hogy az ügyfélfogadási napján felkeresem a végrehajtót és megpróbálok kiegyezni egy 60ezer ft-os havi törlesztőben... 2 gyerekkel (vagyis 1 + terhesen) nem tartom túl hihető dolognak hogy nyakamba veszem a világot menekülni... nem hiszem, hogy bevennék.

Ráadásul bármennyire is szeretném megúszni és érzem kegyetlenül igazságtalannak hogy ki kell fizetnem más telefonszámláját azzal tisztában vagyok hogy az én halmozott hülyeségem miatt kerültem ebbe a helyzetbe...
nem tudom lesz-e eredménye a havi részletfizetési kérelemnek, talán ha ott elmondom, hogy életem során még egy telefont se vettem magamnak soha amit oda tudnék adni (a telefonom is céges pályázati, nem az enyém!) akkor hajlandó lesz velem a végrehajtó megállapodni ebben. :(

Aztán valahogy nagy gonddal-bajjal kiszorítjuk azt az összeget havonta... nagyon nem lesz könnyű pláne a szülés miatti költségek miatt sem :(

végrehajtó1 # 2016.05.17. 14:18

nem lesz kocsid.Pontosabban neki nem...

Alexa990 # 2016.05.17. 13:30

Sziasztok az lenne a kérdésem,hogy t-mobil tartozásom van a tesóm kocsija a nevemen van ilyenkor mi van el veszik a kocsit?

runningman # 2016.05.16. 21:24

Ja ilyen aljas dumáknak, hogy az adósság miatt elveszik a gyereket, meg börtönbe mész meg kirakatnak az albérletből, kirúgatnak a munkahelyről meg egyéb baromságok - nem kell bevenni.

runningman # 2016.05.16. 21:14

Nadilla, dönthetsz úgy is, hogy NEM_FIZETSZ_SEMMIT.

Ennek az a feltétele, hogy a neveden ne legyen semmi, a jövedelmedből ne legyen levonható semmi (gyes, gyed, csp - ezekből csak a korábban jogtalanul kifizetett gyed, gyes, csp vonható).

Ha az ingatlan amiben laksz nem a tiéd, akkor sok félnivalód ingófoglalástól nincs: beengeded szépen a végrehajtót, de előtte elviszitek az értékesebb cuccokat (Munkácsy festmény, fukszok, stb :) ) máshová majd lenyilatkozza mindenki, hogy semmi sem a tiéd sem a párodé. A végrehajtó nem fog igényperbe, papírgyártásba bonyolódni húszéves heverőkért meg ötezer ft-s színestv-ért vagy billegő sarkú hűtőért. Kiállít egy jegyzőkönyvet, hogy nincs semmi foglalható, viszlát. Legyetek vele kedvesek, ne kötekedjetek. Ha nincs szerencsétek, kifogtok egy túlbuzgó ifjú degeneráltat, de erre kicsi az esély.

Állami juttatásokat kérd kpben, postai úton, akkor a bankszámláról sem tudják elvinni a pénzt.

Ha a párod kezdik piszkálni (bejegyzett élettársad vagy férjed), meg kell védenie magát a te tartozásaid ellen. Erre a tv lehetőséget ad, nálunk nem szeretik a végrehajtók mert ezzel is csak a macera szokott lenni, több érvelést is bevethet a házastárs/élettárs, hogy az őt mégsem terheli. Babra. Mindenesetre a párod nevén lévő pénz célpont lehet, így ne legyen a nevén bankszámla (értékpapír, részvény, széf, regisztrált műalkotás, komolyabb kocsi, stb).

Ha megvan a jegyzőkönyv, várj egy pár hónapot. Kérjél időpontot olyan követeléskezelőhöz, aki személyesen, érdemben tud tárgyalni veled - ez eltarthat egy ideig. Majd keresd fel a követeléskezelő hiénákat, akik 2% körül vették meg a tartozást (ami azóta szinte bizonyosan elévült, de a fizetési meghagyással újra végrehajtható pénzt csináltak belőle) és ajánlj érte 5%-t. Nyugodtan közöld velük, hogy soha, semmilyen behajtható jövedelmed, vagyonod nem lesz, mert direkt odafigyelsz rá, hogy ne legyen. Most megpróbálod rendezni a tartozásaid sorban (személyi kölcsön, provident, banki jelzáloghitel, apeh-tartozás, kártérítés, volt dolgozód munkabére, szüleidnek fizetendő tartás, válás után apjához került gyerek utáni tartásdíj, régi szocpol visszafizetési kötelezettsége - ne mind, csemegézz a felsoroltak közül), de ha nem megy, akkor sajnos mész külföldre, kívül az euból, mert nem kívánsz adósrabszolgaként meghalni idő előtt.

Jó ha enyhe lenézéssel beszélsz a követeléskezelővel (ne vidd túlzásba), félelem nélkül, határozottan, normálisan, de enyhe lenézéssel - tehát érezteted vele, hogy ő egy szardarab a magyar gazdaságban - ezt nem kell kifejteni, elég ha látja rajtad, hogy nem sokra tartod, nem félsz, tudod mit akarsz. Egy méltányos 10-20% körüli ajánlatot kis alku után fogadj el, az ajánlatot vidd haza, tanulmányozd, ismerős ügyvéd is tanulmányozza, ha nem akarnak benne átverni, írjátok alá és ha kezedben van a pecsétes aláírt példány határidőben fizesd ki.

Ha nem hajlanak engedményre, tovább kell éheztetni őket - addig amíg létre nem jön egy méltányos megegyezés.

A fentiek persze nem 600e ft tartozásra vannak kitalálva, hanem inkább arra, ha valaki szerencsétlen módon évek alatt összeszed néhány millíó esetleg néhány tízmillíó (száz, többszáz m) tartozást és nullázni szeretné azokat.

Nadilla # 2016.05.10. 15:00

Most sikerült visszakeresnem és 5 napja lejárt az a bizonyos 15 nap. Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat is. Nagyon meg vagyok ilyedve így minden segítségért nagyon hálás vagyok. Nem tudom most hogyan tovább...

Nadilla # 2016.05.10. 14:47

Mivel közben kaptam felszólításokat, de azokat nem én vettem át (csak nem kaptam meg) így az elévülés úgy tudom, hogy nem lehetséges.

Az utolsó levél amit átvettem én úgy számolom, hogy pár nappal már több mint 2 hete lehetett. Sajnos nem emlékszem arra, hogy melyik nap volt. Azóta próbáltam elérni az ismerős ügyvédet sikertelenül. Viszont úgy gondolom ebből a 15 napból lehetséges, hogy kicsúsztam.

Esetleg van lehetőség felkeresnem a végrehajtót valamilyen formában? Vagy a behajtó céget aki felé a tartozás van?