Végrehajtás!!!


babett 1 # 2009.10.22. 10:11

SAJNOS A PÉNZINTÉZETEK ILYEN VÁLSÁGOS IDŐSZAKBAK NEM ADNAK SEGÍTSÉGET A DEVIZA HITELESEKNEK!
KERESKEDELMI BANKOK ADNAK LEHETŐSÉGET ÉS EBBEN KIEMELNÉM AZ UNICREDIT BANKOT.

babett 1 # 2009.10.22. 10:03

T.Ügyvéd Úr!
Megszeretném kérdezni,hogy ha több bank beadja a tiltást a jövedelmemre igaz-e az,hogy amelyik hamarabb beadta először annak utalják?A többi addig sorban ál?
Ingatlanom nincs.
Ilyenkor megelékszenek a jövedelem tiltásban?
Sajnos én is úszok a deviza hitelekben!
Több munkatársam benne van ebben a helyzetben és én tőlük hallottam,csak megszeretném kérdezni,hogy igaz-e?

Patrika # 2009.10.22. 08:54

Itt azért nem húsz millióról beszélek csak 4 millióról!


Hol kérdezhetek?

Patrika # 2009.10.22. 08:49

Köszönöm a választ.
Ha megtudok egyezni a külső céggel és van jövedelmem akkor gondolom nem jönnek foglalni?
A több milliónak pedig volt helye,mert egyik hitel fizettem ki a másikból,ahogy hallom manapság az ismerőseim körében és adósodunk el!!!!!!!!!!!!!!


Hol kérdezhetek?

Kovács_Béla_Sándor # 2009.10.22. 08:35

Igen; foglalnak; igen.

Azon meg csak úgy töprengek, mire lehet elkölteni több millió forintot - azaz több évi keresetet - úgy, hogy semmid nem lesz belőle. Nők, játékgép, kokain?

Patrika # 2009.10.22. 08:29

T.Ügyvéd Úr!
Több deviza hitelem van és sajnos ott tartok,hogy 3 bank felakarja mondani a hitelem.
Több milliókról van szó.
Egyik bank sem ad segítséget addig míg a fenmaradó tartozásom ki nem fizetem.
Kérdésem,hogy ha felmondják a hitelt és eladják külső cégnek,amivel ijesztgetnek,a külső céggel lehet egyezkedni?
Mikor történik az,hogy esetleg jönnek foglalni?
Saját ingatlanom nincs,szolgálati lakásban lakunk.
Van egy 200.000ft-os autóm és ami még értéknek számít a számítógép.
Ezeket is elvihetik?


Hol kérdezhetek?

Bruce # 2009.07.28. 11:29

Tiszteletem!
1999-ben édesapám halála után 1/8-ad tulajdonrészt örököltem.Időközben már csak a hugom illetve nagybátyám maradtak a tulajdonosok.A hugom a többségi tulajdonos és én 1 éve kértem Őt,hogy fizesse ki nekem az 1/8-ad tulajdonrészemet.Erre Ő nem hajlandó.Annak idején 37000ft-ot fizettem mint illeték,kérdezném,hogy kb mennyi jár nekem-családi házról van szó-illetve jár-e eggyáltalán akkor is,ha Ő nem akar fizetni?Amúgy én a házban nem laktam apám halála óta még lakcimbejegyzés illetve valósan sem.Nagyon várom a válaszukat és előre is köszönöm!!!

ObudaFan # 2009.04.14. 16:47

Egy év alatt elévül az ilyen követelés, de itt valószínűleg nem évült el, csak te nem tudsz a felszólításokról, meg a fizetési meghagyásról. Mindenesetre ha csak a végrehajtási lappal együtt kaptad meg először a fizetési meghagyást, akkor 15 napon belül még élhetsz ellentmondással, de a megelőző eljárás költségeit buktad.

parkettás # 2009.04.14. 10:14

Sziasztok....
ha valaki járatos a következö témában segithetne nekem.....
Kaptam ma a nyíregyházi városi bíróságrol egy határozatot,miszerint a Westel...(mai Tmobile)....követel tőllem 411 ezer forintot....
2000-ben vásároltam egy telefont,amit elloptak tőllem,kártyástol mindenestől,de én mindvégig abban a tudatban voltam,hogy elhagytam a hortobágyon,amikor is vakációztunk ott.....
Amikor kiderült,hogy nincs meg a telefon,már utban voltunk hazafelé....
többször hivtam a számot de csak kicsörgött és kész..aztán egy idő mulva semmi....
Arra gondoltam,hogy lemerülhetett a csörgésektől,aztán nagy komoran elfogadtam,hogy bebuktam...
Erre ma jön egy levél,hogy a Westel követel tőllem 411 ezer ft-ot.....
Bár a bírósági végzésen 2003 május hetedikei dátum van...
2002-ben elköltöztem otthonról pestre és van bejelentett lakcímem,de nem ott lakok....
nincs semmi a nevemen és nincs semmi vagyonom,kivéve egy lizinges motor.....
hallottam valamit az elévülésről....
szóval nem tudom mit kell tennem ilyenkor...
aki tud segitsen légyszives..köszönöm..

monalisa1 # 2009.04.13. 21:05

A hitelfelvevő mindenkor köteles tájékoztatni a bankot (pénzintézetet) az esetleges lakcímváltozásról., ez valahol benne van a Szerződés kisbetűs betűtengerében.

Grád András # 2009.04.13. 21:03

Kedves Tomi01!

Természetesen kijelenthető valaki a lakcíméről, de előbb-utóbb mindenképpen szüksége lesz bejelentett lakóhelyre, mert ez számtalanszor nélkülözhetetlen, már egy szimpla személyi kölcsönnél stb. is. És hát bujkálni sem lehet egy életen át, elég fárasztó! Üdv:


dr. Grád Andrásügyvéd - egyetemi tanár1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.06-30-280-1846www.kapcsolattartas.hu

Tomi01 # 2009.04.13. 21:00

Mi történik akkor, ha a szülők arra hivatkozva kijelentik a területileg illetékes jegyzőnél, hogy ismeretlen helyre költözött?

Grád András # 2009.04.13. 19:28

Kedves Bparipa!

A rossz hír, hogy a végrehajtót rohadtul nem izgatja, hogy Önnek ott állítólag semmije sincsen, mivel ez a lakcíme, bemegy és foglal. A szülei meg indíthatnak egy végrehajtási igénypert, amiben őket terheli a bizonyítási kötelezettség (pl. számlákat kell bemutatniuk, ami 3-5-10 év után nem szokott könnyű lenni), hogy a lefoglalt holmik az ő tulajdonuk. Ha nem sikerül, a holmikat is elárverezik, és a perköltséget is fizetni kell, úgyhogy én a helyében inkább fizetném a tartozást. Olcsóbb. Üdv:


dr. Grád Andrásügyvéd - egyetemi tanár1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.06-30-280-1846www.kapcsolattartas.hu

Feri29 # 2009.04.13. 17:30

Nem mindegy, hogy ki az, aki megkeres. Ha csak a bank "behajtója", akkor azt nem vagy köteles beengedni. Ha bírósági végrehajtó keres és oda vagy bejelentve, akkor szerintem jobb beengedni és megmondani neki, hogy az ingóságok közül semmi sem a tiéd. Ha mégis foglal, akkor lehet perelni.

bparipa # 2009.04.13. 15:57

Tisztelt címzett!

Nekem egy érdekes kérdésem lenne amire nagyon szeretnék választ kapni.

Gyorskölcsön és hitelkártya tartozásokat sajnos nem birtam fizetni. Az ügy már ott tart hogy megkeresnek otthonomban. Nekem sem autóm sem ingatlanom sem semmi egyéb nincs. A szüleimmel élek állandó lakcím is ez.az ingatlan az övék. Mit vehetnek el ha jönnek? egyáltalán be kell hogy engedjem őket? Mert itt minden a szüleimé (bútorok ruhák műszaki cikkek és egyéb). Tehát minden az övéké. Ennek ellenére elvihetnek valamit? Nem szeretném hogy miattam bármit elvigyenek tőlük.

Előre is köszönöm.

Noncsó # 2009.04.12. 17:04

Hát igen. Ez vicc. Én is nevetnék,ha nem velem történne meg mindez. Most sírni tudnék...
Szélmalomharc az egész....

Noncsó # 2009.04.12. 07:55

Még annyit,hogy amikor mondtam neki,hogy az ügyvédem, és a rendőrség is mit mondott, közölte velem,hogy ők ostobák. És nem tudnak semmit. És ne hívjak rendőrt, mert ő a hatóság. És nála a hatalom. Szó szerint...

Noncsó # 2009.04.12. 07:53

Kedves Andrea! Szívesen elmesélném a kálváriámat, lehet,hogy megírom e-mailben Önnek. Elég érdekes történet. Az ügyvédem is azt mondta,hogy a saját tulajdonomban azzal lakok együtt, akivel akarok, mindenféle kötöttség nélkül is. Na de hogy ezért én tartsam a hátam olyan dologért, amihez közöm nincs...na ez már sok..
Egy végtelenül flegma, nagyképű végrehajtó volt kint, roma származású, akkora aranyakkal a kezén,hogy alig bírta mozgatni...az órája többet ért, mint itt nekem az egész kócerájom...úgy kezdte,hogy: Bemennék. Én meg csak pislogtam,hogy mégis kiféle, miféle, milyen ügyben jött...
Azt mondták,hogy mivel felvétel nem készült róla, én biztos elferdítem a valóságot. Tehát megint csak, ha én meggebedek is, nem lesz igazam.
Azt hiszem,hogy nem ez az az ország, ahol én élni akarok........

sinus69 # 2009.04.12. 05:49

Javasolom, olvasd el a netről letölthető Vh.törvényt, abban benne van minden. Az eljárás menetétől kezdve a vh.alá vonható ingó és ingatlan vagyonig.

Noncsó # 2009.04.12. 05:48

Köszönöm a segítségeteket! Semmilyen formában nincs bejelentve hozzám, a végrehajtó arra alapozott,hogy itt tartózkodik. Nem az élettársam, mivel nincs vagyoni közösségünk...stb. Én nem engedtem be, amikor jött, mivel én úgy érzem,hogy semmi közöm az ügyhöz.
Ő váltig állította,hogy itt mindennek a fele az adósé. Ügyvédem is azt mondta,hogy nincs joga ehhez, sőt a végrehajtói kamaránál is azt mondták. Én akartam kihívni a rendőrséget, erre a végrehajtó közölte, hogy akkor ő elmegy, és majd ő hoz magával saját rendőrt. Szóval most itt tartunk. Csak ez aggaszt, hogy az ő szava miért több, mint az enyém, amikor az ingóságaim tulajdonjogáról van szó....
hát engem ki véd meg???

Zoltán György # 2009.04.11. 22:57

Mi alapján menne a TE címedre a Végrehajtó? Lekéri az adott ingatlan tulajdoni lapját, és rájön, hogy az sosem volt az adósé.
Ha pedig valaha megjelenik és mégis foglalna valamit, azt csak jegyzőkönyvileg teszi, ami ellen tanúkkal bizonyítod, hogy nem az adósé...
Szerintem a végrehajtó nem fog vacakolni...
Egyeztess vele az irodájában, nehogy "lépéshátrányba" kerülj.

Feri29 # 2009.04.11. 21:19

Akkor valószínüleg igen, de én úgy értettem, hogy se állandó lakhely, se tartózkodási hely nincs bejelentve.
Mintha az előző hozzászólónál ez lenne a helyzet...

Tomi01 # 2009.04.11. 21:09

Szerintem ha tartózkodási helyként be van jegyezve, akkor igen. De nagyon nem vagyok benne biztos.:-)

Feri29 # 2009.04.11. 21:02

Egyátalán beteheti a lábát a végrehajtó egy olyan lakásba, ami nem az adós bejelentett lakcíme?

Tomi01 # 2009.04.11. 20:56

Csak azt viheti el, amiről az adós azt állítja, hogy saját tulajdona.