Végrehajtás!!!


Kovács_Béla_Sándor # 2011.11.29. 13:36

Szerintem igen.

Ercsi71 # 2011.11.29. 13:34

...ha a bankszámlát végrehajtják a mindenkori folyószámlához tartozó hitelkeretemet is bánthatják?Vagyis mínuszba kerülhetek a végrehajtás által?...


Ercsi

Kovács_Béla_Sándor # 2011.11.29. 13:34

Hivatalból nem rendel el a bíróság bizonyítást. A költségmentes fél érdekében felmerült költséget az állam előlegezi.

Ercsi71 # 2011.11.29. 13:31

Tisztelt Szakértők!

Folyik egy végrehajtási igényperem, amiben ha szakértőre lesz szükség állítólag az sokba kerül.Felperes vagyok.Kaptam pártfogó ügyvédet a Kormányhivataltól, meg költségmentességet.
Ki fizeti így a szakértőt, ki kéri annak a bevonását?A Bíró?
Köszi.., ha tudna valaki válaszolni!


Ercsi

Kovács_Béla_Sándor # 2011.11.29. 13:14

Dkata, hány nappal előtte szólított fel a végrehajtó, hogy pakolj ki önként?

spawn666 # 2011.11.29. 12:33

pazs
köszi :-)))

pazs # 2011.11.28. 16:22

spawn666: igen, nem (ezért jelezte KBS, hogy valószínűleg nem lízingelt az az autó), igen.

dkata64 # 2011.11.28. 16:09

Tisztelt Cím!
Érdeklődnék, hogy a kilakoltatás tényét hány nappal kötelező előre közölni a végrehajtónak. Lehetséges, hogy csak egy nappal előbb?
Szíves válaszukat előre is köszönöm.

spawn666 # 2011.11.25. 05:00

Kovács_Béla_Sándor
Tisztelt uram, köszönöm a jó tanácsot sokat segített.:-((

Kovács_Béla_Sándor # 2011.11.24. 08:26

Ha lízingelt lenne, akkor nem foglalhatnák. De nem is lízingelt az, csak kölcsönből veted.
(Érdekes, hogy tíz éve azt se tudták, a népek, hogy van olyan, hogy lízing, most meg már mindent annak hisznek.)

spawn666 # 2011.11.24. 04:08

Tisztelt Ügyvéd úr.
Tanácstalan vagyok a következőben. Tartozom egy banknak, a bank végrehajtást kért de a munkabéremből nem tudják levonni a tartozást. Van egy lízingelt kocsim amit le akarnak foglalni illetve kivonatni a forgalomból. Kérdésem : értesítsem a bankot? (akinek fizetem rendesen az autó részletét), joga van lefoglalni egy lízingelt autót? kérhetek esetleg részletfizetést is? Válaszát előre is köszönöm.

adósok # 2011.11.23. 15:49

A kérdésem a következő lenne: ha maximalizálva van, hogy a fizetés letiltás max. 50%-ig terjed, akkor létezik-e olyan "kisbetűs" paragrafus, amely kimondja hogy ha a fennmaradó összeg meghaladja a mindenkori öregségi nyugdíj 2-3(?) szorosát annyi összegig tiltható a fizetés? Vagy ez csak akkor "él" ha erről az adós a munkahelyén nyilatkozik, ergo hozzájárul, hogy 50%-on felett is vonjanak a béréből?

adósok # 2011.11.23. 15:42

A kérdésem a következő: ha a fizetés letiltás maximalizálva van 50%-ig, akkor mégis létezik olyan paragrafus amelyik kimondja, hogy ha a letiltás után fennmaradó összeg meghaladja az öregségi nyugdíj 2-3(?)szorosát a letiltás addig érvényesíthető? Vagy ez csak akkor "él" ha az adós nyilatkozik arról a munkahelyén, hogy fennmaradt összegből is tilthatnak?

végrehajtó1 # 2011.11.21. 14:20

Ha ez a vagyoni helyzeted akkor semmit sem foglalnak le.
De arra figyelj hogy 1 éven túli tartozás esetén a majd neked kézbesített fizetési meghagyás ellen ellentmondással élj.Mert elévült.

impression # 2011.11.21. 14:13

Tisztelt Ügyvéd úr!
Egy telefontársaság felé van tartozásunk, melynek összege 86ezer ft. A tartozás miatt ügyünk behajtó céghez került, de képtelenek vagyunk kifizetni ezt az összeget jelenleg, mivel nincs munkahelyem, hat gyermeket nevelek.
Gyakorlatilag "filléres" ingóságaink vannak, mind használt. Talán az egy televízió az, ami körülbelül 20-25ezer forintot ér (ez egy ismerős tulajdona, de nem tudom bizonyítani). Ezenkívül használt számítógépek (2 db), régi típusú monitorral, értéket tán nem is képviselő dvd lejátszó, cd lejátszó, két kézileg gyártott hangfal.
Ezen kívül mosógép, gáztűzhely, apró háztartási eszközök találhatók a lakásban.
Nyilvánvaló az elsődleges cél rendezni a tartozást, de pillanatnyilag a létszükségletek rezsiköltségei (víz, villany, gáz) felemésztik a kiadásainkat. Jövedelemmel nem rendelkezem. Úgy tudom, a havi aktív korúaknak megállapított havi 28500 forint nem számít annak.
Kérdésem az lenne, ha az összeget nem tudjuk a kívánt időre (ez év december) teljesíteni, ha végrehajtásra kerül az ügy, akkor a végrehajtók mit vihetnek el a lakásból? Egyáltalán mennyi idő, hogy idáig eljusson az ügy? A behajtó cég december 20-ig vár, utána visszaküldi a megbízást.
Válaszát előre is köszönöm!

monalisa1 # 2011.05.11. 06:59

Börtönbe biztosan nem fognak zárni mert Mo.-on nincs adósok börtöne...

Írj saját kézzel egy nyílatkozatot melyben kijelented, hogy vagyontalan vagy (= semmid sincs), valamint hogy az élettársad lakásában minden az övé, semmi közös szerzemény.

Ezt a nyilatkozatot ajánlott-tértivevényes levélben juttasd el a végrehajtónak - mert ugye honnan is tudhatná a dolgokat -, vagy pedig amikor megjelenik a lakásban, add át neki. (Jobb ha mielőb elküldöd a levelet, mert a végrehajtó a személyes megjelenésért is pénzt számít fel, több tizezer forintot.)

A nyílatkozatról készüljön 2-3 pld. fénymásolat, vagy egymást követően szószerint azonosan írd le azt te magad.

Rövid pár mondat, semmi magyarázkodás nem szükséges.

A tartozás a büntető kamat miatt évről évre gyarapodik, és ha majd lesz ismét munkád (= saját jövedelmed), annak havi 33%-át a végrehajtó letiltja - egálig.

monaLuis
laikus hozzászóló

mézvirág # 2011.05.11. 06:44

Tisztelt OBUDAFAN
A kérdésem a következő lenne tartozásom már 1200000 lenne körülbelül,az ügy a vh-nál van,de a problémám a következő nekem nincs semmim az élettársam lakásában élünk,még se ékszerem,bútórom,jelenleg kicsi lányommal vagyok gyesen.Ilyenkor mit vihet a végrehajtó?,a tartozás az enyém és nem a páromé,neki semmi köze hozzá még csak nem is tud róla.Kérem válaszát mielöbb!Köszönöm!
Ui:.Börtönbe is kerülhetek?

Kovács_Béla_Sándor # 2009.10.30. 17:03

Javaslom, hogy jöjjön ide a keresztlányod, adja elő a részletes pontos tényállást, idézze a szükséges mértékben az iratokat.

Ja, és akassza ki a caps-lockot.

lyzyke85 # 2009.10.30. 15:16

SZIA!

HÁT AZÉRT NEM MERT EZ AZ ÖRÖKSÉG NEM PÉNZBEN VOLT (MOST TUDTAM MEG) HANEM KERT,SZŐLŐ,INGATLAN TULAJDONI HÁNYADÁBAN!
KÖSZI A VÁLASZT MÁR MEG IS NYUGTATTAM A HÚGOMAT HOGY CSAK 250.000 FORINT EREJÉIG VÉGREHAJTHATÓ.
ERZSIKE

végrehajtó1 # 2009.10.30. 14:52

Akkor jogilag "csak" 250.000.- ft-ig felel a tartozásért.

De mi az hogy nem vette fel?

lyzyke85 # 2009.10.30. 14:41

AZ ÖRÖKSÉGE 250.000 FT VOLT AMIT NEM VETT FEL MERT NEM ÉRDEKELTE A DOLOG DE MÁR UTÁNA 2 HÉTTEL JÖTT A VÉGREHAJTÓI LEVÉL!
ÜDV
ERZSIKE

lyzyke85 # 2009.10.30. 14:40

AZ ÖRÖKSÉGE 250.000 FT VOLT AMIT NEM VETT FEL MERT NEM ÉRDEKELTE A DOLOG.
ÜDV
ERZSIKE

DE MÁR UTÁNA 2 HÉTTEL JÖTT IS A VÉGREHAJTÓTÓL A LEVÉL!

végrehajtó1 # 2009.10.30. 14:34

És az öröksége mennyi volt?

lyzyke85 # 2009.10.30. 14:32

SZIASZTOK!

A KERESZTLÁNYOM AKI 26 ÉVES A KÖVETKEZŐKÉPPEN JÁRT.
AZ ÉDESAPJA FELAKASZTOTTA MAGÁT KB.2 ÉVE.UTÁNA RENGETEG ADÓSSÁG MARADT KIHOZTAK A KERESZTLÁNYOMNAK 1.200.000 FT-T
HOGY FIZESSEN MEG MERT ENNYI ADÓSSÁGOT ÖRÖKÖLT AZ APJÁTÓL.
ŐK SZABOLCS MEGYÉBEN ÉLTEK 3 ÉVIG UTÁNA ELVÁLTAK MÁR 25 ÉVE NEM IS LÁTTA AZ APJÁT AKI ÚJRA MEGNŐSÜLT VAN TÖRVÉNYES FELESÉGE(ÖZVEGYE) ÉS 3 GYEREKE.
A KERSZTLÁNYOM SZIGLIGETEN LAKIK SZOLGÁLATI LAKÁSBAN OTT DOLGOZIK MOST FIZETTE VISSZA A DIÁKHITELÉT.
HOGYAN TUDNÉK RAJTA SEGÍTENI HISZEN NEM IS ÉLT VAGYONKÖZÖSSÉGBEN AZ APJA ÉS AZ ANYJA.

ILYEN LÉTEZHET? HOL NÉZZEK ÉN ENNEK UTÁNA?

Patrika # 2009.10.22. 10:30

T.Ügyvéd Úr!
Hallottam olyat,hogy az állam segíti kifizetni a szem.kölcsönöket.(deviza)
Természetesen azt nekem az államnak vissza kell fizetni.
Létezik ilyen valóban?Ha igen ezt hol tudom intézni?


Hol kérdezhetek?