Árverés - ig.szolg.díj mentessége


panika # 2007.08.07. 14:09

A VH jog bejegyzés és törlés, az árverés tényének feljegyzése, annak törlése díjmentes, de a tulajdonjog bejegyzés JOGCÍMTÕL FÜGGETLENÜL 6000 forint. Azért csak hajrá. :)

Kovács_Béla_Sándor # 2007.08.07. 07:51

Kérdés, hogy az árverésen szerzett tulajdonjog bejegyzése az "önálló bírósági végrehajtónak az eljárása-e". Szerintem nem. A hivatkozott törvényhely lényegében a végrehajtási jog bejegyzését teszi díjmentessé.

Lhotse # 2007.08.07. 06:47

No pontosan ezért érdekelne... Magam nem tenném. Elnézést, a jogszabályra hivatkozás miatt azt hittem, hogy öntudatos, ráérő jogász kollégával van dolgunk. Még egyszer elnézést, 6.000,- Ft-ért tényleg nem érdemes... Azért a végrehajtót felkeresném.

ObudaFan # 2007.08.06. 18:40

Ne fizesse be a 6000 Ft-ot, de fellebbezze meg? :) Annak tényleg csak akkor van értelme , ha valaki nagyon lelkes jogász, és akar egy ilyen precedenst.

Lhotse # 2007.08.06. 15:01

Még nem, de próbáld meg! Ha megfellebbezed, kíváncsian várjuk az eredményt, a beszámolót!

S.Gyuri # 2007.08.06. 14:30

Vettem végrehajtási árverésen egy kis telket. A végrehajtó megküldte az árverési jkv.-et a földhivatalnak a tulajdonjogom bejegyzése végett. A földhivatal pedig felhívott, hogy fizessem meg a 6.000.-Ft-os ig.szolg. díjat. Szerintem azonban azt az eljárást a végrehajtó kezdeményezte, akinek az eljárása azonban az 1996. évi LXXXV.tv.32/C.§ (1) bek. h) pontja alapján tárgyánál fogva díjmentes. Kérdésem, hogy találkoztatok-e már ilyen ügyben olyan jogerős határozattal, melyből megállapítható, hogy az ilyen eljárás tényleg díjmentes.