albérleti szerződés felmondása


Kovács_Béla_Sándor # 2013.11.11. 20:38

Emilben nem lehet érvényesen felmondani.

ponda # 2013.11.11. 20:25

Amíg albérlő lakja a lakást, mutathatom-e bérlőjelölteknek?

A bérlőknek felmondtam emailben, állítólag elmennek december elején. A bérlő nem igazán együttműkődő a mutatásban, állandóan nem ér rá.

Mit tudok ebben a helyzetben tenni? Egyáltalán kiadhatom-e addig másnak amíg a bérlő nem megy el?

tibi0930 # 2013.11.05. 20:42

Tisztelt fórum!
A kérdésem az lenne, hogy egy 10 hónapra kötött lakásbérleti szerződésben én mint bérlő fel akarok mondani 2 hónap után, azt hogy tehetem meg? A felmondás oka, hogy a lakótárssal nem tudok kiegyezni/zavaró, mert sokáig marad fent (laptopozik és hangosan hallgat zenét), én pedig nem tudok aludni tőle (nappal pedig tanulni nem tudok, saját hangom nem hallom), éjszaka pedig hangosan szuszog, horkol. 2 havi kaukció van kifizetve eddig és a lakbérek is. Hogyan tudnék innen kiszabadulni? Csak engem zavar igazából, mivel ketten lakunk egy szobában. Én a felmondáson gondolkozom, már kerestem is egy külön szobás albérletet, ez lenne a legjobb szerintem, csak nem tudom hogy megy ennek a jogi menete, a kaukció el fog veszni ha felmondok?
Várom válaszát, és előre is köszönöm.

ttip # 2013.10.31. 13:12

ponda: az e-mail nem elég. Ha érvényes felmondás alapján megszűnt a szerződés, de nem költözik ki, akkor perelhetsz. Habár nekem úgy tűnik, még érvényes felmondásról sem beszélhetünk. Ha egy hónap múlva magától kiköltözik, az a legjobb, akkor nem kell semmit tenned. Ha mégsem költözik ki magától, akkor viszont vesztettél egy hónapot. Mihamarabb modd fel szabályosan a szerződést (3 hónap felmondási idő, vagy ha nem fizetett, akkor írásos felszólítás után következő hónap végére), és várd meg a december 5-ét.

ponda # 2013.10.31. 10:49

amennyiben csak emailben küldtem a bérlőmnek a felmondó levelet az érvényes-e?
November 5-én szeretném átvenni a lakást, amennyiben nem adja át, mi az amit tenni tudok?

Érdemes-e egyezkednem vele, mert Ő jelezte felém, hogy december 5-én hazaköltözik véglet (vidékre), és akkor tud kiköltözni.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2013.10.30. 14:43

A felmondást tértivevényes levélben kell elküldeni, hogy igazolni lehessen, hogy átvette.

:) Van olyan jogviszony, ahol a küldő vélelmezheti, hogy a fogadó elolvasta az e-mail levelet.

toto861006 # 2013.10.30. 12:59

Kedves Imma!

ezt az én kérdésemre írta válaszul? Ha igen,akkor mit jelent hogy nem vélelmezhető a 24 óra?

Köszönöm a válaszát

Immaculata (törölt felhasználó) # 2013.10.30. 12:23

:) Nem. Itt nem lehet vélelmezni a 24 órát.

toto861006 # 2013.10.30. 11:39

Tisztelt Fórum!

Albérleti szerződés írásos felmondásánál kielégítő-e az e-mailben megírt felmondás?

Köszönöm a választ előre is

Kovács_Béla_Sándor # 2013.10.29. 17:29

Perelhet. De ezt mintha már írtuk volna.

ponda # 2013.10.28. 16:32

köszönöm a válaszokat.

Meglátjuk mi lesz, csak reménykedni tudok, hogy elhiszi, hogy megtehetem.
Ha nem akkor jön a pereskedés, ami évekig tarthat.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2013.10.28. 14:14

Az erőszakos behatolás és kiürítés az önhatalom, még akkor is, ha bele van foglalva a szerződésbe. Egyébként én is beleírom.

Ingatlan kiürítése iránti pert kell indítanod.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.10.28. 06:02

Igaza volt. Hátha beveszi a bérlő a blöfföt. Ha nem veszitek bele, akkor még ez az esély sincs.

ponda # 2013.10.28. 05:45

akkor miért fogalmazta bele az ingatlanos a szerződésbe.
nekem azt mondta ez az én biztonságomért van.Ezek szerint "profi" az ingatlanos.

Mi a törvényes folyamata annak, hogy elmenjenek?

ttip # 2013.10.25. 18:20

A birtokvédelmi jogról érvényesen nem lehet lemondani.

ponda # 2013.10.25. 15:15

Igazad van nem kipakolni szeretném, rossz volt a szó használat.

Jogilag megtehetem-e, hogy bemegyek a lakásba és elviszem egy raktárba a holmijait, és lecserélem a zárat?
( a szerződésbe beleírtuk, hogy beleegyezik, és ezzel lemond a birtokvédelmi jogáról).

Immaculata (törölt felhasználó) # 2013.10.24. 18:54

:) Büfét, műhelyt vagy raktárat kiüríthetsz, de lakóingatlant nem.

Kötbért kiköthetsz, a napi kötbér az kétszerese annak amennyit egyébként bérleti díjban fizetnie kellene.

ponda # 2013.10.24. 17:09

"11.
A bérleti jogviszony megszűnése

A bérlet bármely okból történő megszűnése esetén Bérlő köteles a bérleményt megszűnés napján kiürítve Bérbeadó rendelkezésére bocsátani. Jelen szerződés megszűnésekor Bérlő/Lakó bérleményt minden elhelyezési igény nélkül köteles elhagyni

Amennyiben ezen határidőt elmulasztja, úgy hozzájárul, hogy Bérbeadó bérleménybe történő bejutást saját maga, illetve képviselője részére bármilyen módon – saját kulccsal, illetve szakember igénybe vételével – biztosítsa, az ingatlanon a zárat Bérlő költségére lecserélje és Bérlő/Lakó az ingatlanban lévő berendezéseit és tárgyait Bérlő költségére raktárba helyezze."

Kérdésem az lenne, hogy ez alkalmazható-e?, kiüríthetem-e lakást és cserélhetek-e zárat ha nem költözik ki az albérlőm? Csak magánokiratba foglaltuk a szerződést.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2013.10.24. 06:44
  1. Határozatlannál gondolom indoklás nélkül fel lehet mondani, de a szerződésből ez kiderül.
  2. Sóhajt. Az átvételi elismervény azt igazolja, hogy átvetted a pénzt. Ha nem tudod bizonyítani, hogy nem kaptad meg, akkor olyan, mintha megkaptad volna.

Nem egyértelmű, hogy milyen jogcímen kaptál pénzt. Nem ártana tisztázni, hogy mire fizetett a vevő.

lacus76 # 2013.10.23. 19:18

Tisztelt Ügyvédnő/Úr

1., Határozatlan időre kötöttem albérleti szerződést, az albérlő( családos) olyan hangnemet engedett meg Pl dögöljek meg hasonlók, ilyen esetben felehet e mondani az albérletet ?
2., Ingatlannal lenne még kérdésem, egy telekről lenne szó , anyám pasija ingatlanos, összehozott a vevővel , átvételi elismervényt aliáirtam, de a pénzt a mai napig nem kaptam meg, pedig láttam hogy elrakta. Azzal jött hogy belefektette a lakásomba, nem kellet volna valami számlát adnia? .Közben a vevő visszalépet és azt a pénzt meg vissza kell fizetnem.

ttip # 2013.10.10. 20:18

Kriszti90: megállapodás (szerződésbontás) születhet természetesen, ha egyetértés van a felek között. Ha azonban a bérbeadó nem áll kötélnek, akkor követelheti az eredeti szerződés teljesítését. Igen, a fennmaradó időszak bérleti díját is, fizetési meghagyásos eljárásban, ami végrehajtást vagy pereskedést eredményezhet.

Kriszti90 # 2013.10.10. 11:45

Sziasztok ! Segítségeteket szeretném kérni. 2013. 09.18-án lakásbérleti szerződést kötöttem, határozott időtartamra (okt.1-2014.okt 1.) . Akkor kifizettem az októberi havi díjat (34.800) + 2 havi bérleti díj kauciót + 20.000 rezsi díj biztosítékot.
Mára azonban sajnos úgy alakult a helyzetem, hogy nem fogom tudni fizetni az albérletet ( a volt párommal kezdtünk bele, de őt kirúgták a munkahelyéről és lelépett .)
A kérdésem az lenne, hogy milyen megállapodás születhetne- ha születhetne- a bérbeadó és én köztem?
Ha a bérleti szerződés megszegése miatt mondana fel nekem a bérlő, akkor pereskedni is fogunk, valamint a maradék 11 hónap bérleti díjat kifizettetné velem ?
Előre is köszönöm a válaszokat

wers # 2013.08.08. 08:57

rosszul tudod, ha felmondható, akkor már nam tekinthető határozott idejűnek (ez a lényege)

ha akár a bérlő akár a bérbeadó a 2 év előtt felmondaná a szerződést. pl. a bérlő el akar költözni vagy a bérbeadó eladja az ingatlant

Ezekkel az indokokkal nem mondható fel.

tényleg fogalmaztasd meg ügyvéddel

alovererus # 2013.08.08. 08:51

Köszönöm a visszajelzéseket!
Jogszabály lehetővé teszi úgy tudom, hogy határozott idejű bérleti szerződésben a felek felmondási lehetőséget (rendes felmondás) kössenek ki, ehhez kapcsolnánk az óvadék mértékének megfelelő összegű kártalanítást.
Ez így megfelelő?

Sherlock # 2013.08.08. 06:38

Tizenötért. ;)

És számla nélkül? :D