Bajban van egy ügyvéd kolléga


Egyjogász # 2012.12.08. 08:33
bokros # 2012.12.06. 15:38

" inkább az arnold mint a viktor (mámint pasiban, miniszterelnöknek isten ments)"

És ha a Viktor mondja, hogy " Asztalra vissza bébi"
vagy valami ilyesmi, ha jól emlékszem:-))


Dr. Bokros Gábor
ügyvéd

Dr. Bokros Ügyvédi Iroda
8961 Lenti Pf: 51
www.drbokros.hu
Tel/fax: (36 92) 551 270, 551-271
Mobil: (36 30) 3398 000

wers # 2012.12.05. 09:57

bocs kaméleon, nem akartam szétzilálni ezt a rendkívül mélyszántású jogi eset fejtegetését.

wers # 2012.12.05. 09:52

:) inkább az arnold mint a viktor (mámint pasiban, miniszterelnöknek isten ments)

kaméleon # 2012.12.05. 09:51

A hátam közepét előbb látnám szívesen, mint egy ekkora tudományú szarjankót.
És akkor mi van?
Igen, de a cikk nem erről beszél, az árfolyammal indokol, azt pedig nem hiszem el.
Újra: és akkor mi van?

Miért gondoljátok úgy, hogy „kenderice” és „wers” nick szubjektív érzéseinek és hitének hírértéke van, amit közzé kell itt tenni? Ha a cikkben megjelentekkel vitatkozik vki, akkor talán forduljon az újsághoz, a trágárkodással vegyes „mit v. kit szeretek ÉN” típusú megnyilatkozások meg max. a saját környezetre tartoznak. (Ahogy a másik nemmel kapcs. saját ízlést közlő többletinfo is.)

Rexor # 2012.12.05. 09:09

Wers: furcsa ízlésed van, kétajtós pasas? :)Utoljára a Terminátor 3-ban láttam ilyet, amikor Svárcenegger kinyitotta a hasát és valami felrobbant.

wers # 2012.12.05. 08:29

taffyka!
Isten lássa lekem, nem akartalak felzaklatni, én mindenféle szívem csücske nélkül a tényeket közöltem. Az ország mindenkori miniszterelnöke az érvényes választási törvény szerint választódik meg (vagyis a pártja).
Aztán olyan is előfordul, hogy a nyertes párt miniszterelnöke ilyen-olyen okokból kifolyólag nem bírja ki a négy évet, és a párt mást ület a trónra menet közben.
A kollégiumi szobatárs elég érdekes lenne, engem konzervatívan neveltek, 14-15 éves lányként szüleim ezt nehezményezték volna, ráadásul Viktor nem éppen a zsánerem. A 2m magas, kétajtós szekrényhátú pasik jobban bejönnek.

wers # 2012.12.05. 08:11

Abban az esetben ha valaki az esedékes törlesztőrészletekkel elmarad
Igen, de a cikk nem erről beszél, az árfolyammal indokol, azt pedig nem hiszem el. És ha elmarad, akkor sem az esedékes havi törlesztőrészletre pakolják a kamatos kamatot.

lajcsó # 2012.12.05. 07:43

"Én még nem hallottam olyan hitelről, hogy a kamatra kamatot kértek volna." Pedig ilyen legálisan is létezik a bankok gyakorlatában. Abban az esetben ha valaki az esedékes törlesztőrészletekkel elmarad akkor a bankok a kamatot is tőkésítik és az után késedelmi kamatot kell fizetni.

Kenderice # 2012.12.04. 22:03

Sherlock:
"Valahol a kamatos kamat környékén azért nézz szét ha lesz rá időd. :)"
Én még nem hallottam olyan hitelről, hogy a kamatra kamatot kértek volna. És akkor még nem beszéltem a kamatos kamat kamatjáról, ésígytovább...
De ha lenne is, akkor sem lenne ennyi (4,6-szeres).
Egy ilyen ügyvéd elmehet a faszba a tudományával, ha ennyire csőbe lehet húzni.
A hátam közepét előbb látnám szívesen, mint egy ekkora tudományú szarjankót.

bokros # 2012.12.04. 20:59

Nade kérlek szépen, hogy is gondolhatod


Dr. Bokros Gábor
ügyvéd

Dr. Bokros Ügyvédi Iroda
8961 Lenti Pf: 51
www.drbokros.hu
Tel/fax: (36 92) 551 270, 551-271
Mobil: (36 30) 3398 000

Kovács_Béla_Sándor # 2012.12.04. 16:34

:O)
De ugye ez semmiképpen nem taffyka hozzászólásáról jutott az eszedbe?

bokros # 2012.12.04. 14:38

Na a topic címe is mehet a lecsóba, mert a hozzászólások szerint többen vannak bajban.
Ki ilyen, ki olyan módon, de baj az van. Ráadásul köze nincs a CHF-hez


Dr. Bokros Gábor
ügyvéd

Dr. Bokros Ügyvédi Iroda
8961 Lenti Pf: 51
www.drbokros.hu
Tel/fax: (36 92) 551 270, 551-271
Mobil: (36 30) 3398 000

kaméleon # 2012.12.04. 14:00

:) Láthatóan nem zavart be a logika. (Persze, a költészetnek az nem is kötelező kelléke.)

wers # 2012.12.04. 13:39

És dr. Orbán Viktor miért lett miniszterelnök? :)
Talán mert megnyerte a választást?

ObudaFan # 2012.12.04. 13:27

Dr. Medgyessy Péter is azért lett miniszterelnök, mert butábbnak látszott Orbán Viktornál és ezt a buta emberek kedvezően ítélték meg.

És dr. Orbán Viktor miért lett miniszterelnök? :)

A topic nyitásának az volt az értelme, hogy felhívjam a figyelmet arra, hogy a sztárolt ügyvédek megbízása abszolút nem jelent egyben pernyertességet is.

Egyrészt a topicnak semmi köze a kolléga ügyvédi tevékenységének sikerességéhez, tehát ez nem igaz. Másrészt nem gondolom, hogy etikai szempontból problémamentes lenne, ha viszont itt nyilvánosan minősítenéd kollégák szakmai munkájának színvonalát, különösen annak pontos ismerete nélkül.

wers # 2012.12.04. 13:00

"Akkor még úgy számolt, hogy a 140 forint/svájci frank árfolyamon felvett 1,3 mil­liós frankhitelére könnyedén ki tudja gazdálkodni a havi 500 ezer forintos törlesztőrészletet. Csakhogy időközben az árfolyamok az egekbe szöktek, és előbb egymillióra, majd kettőre, idén pedig 2,3 millió forintra ugrott a havi törlesztője."

Sherlok, nem kamatos kamatról beszél, ezért tűnik hihetetlennek. Vagy az újságíró nem érti amit ír.

Sherlock # 2012.12.04. 10:47

Úgyhogy faszság az, hogy több mint négyszeresére emelkedett a törlesztőrészlete az ügyvédnek...
Szerintem meg te nem tudsz számolni.

Valahol a kamatos kamat környékén azért nézz szét ha lesz rá időd. :)

Dr.Attika # 2012.12.04. 09:46

Szia Rexor!
Dr. Medgyessy Péter is azért lett miniszterelnök, mert butábbnak látszott Orbán Viktornál és ezt a buta emberek kedvezően ítélték meg. lehet, hogy a kolléga is erre számít, hogy özönlenek hozzá a deviza hitelesek illetve az "uzsorázottak".

Rexor # 2012.12.04. 09:41

Szia Attila,

Én nem gondolnám, hogy magának akart reklámot ezzel, inkább azt, hogy a bulvárlapos riporterek rábuktak a témára. Magának miért csinált volna egy olyan idióta reklámot, amelynek kb. az az üzenete, hogy nincs pénzem, gyertek celebek? Ezért mondom azt, hogy szerintem a káröröm nem szép dolog -és nem is méltó hozzád (amit azért kiérzek erőteljesen a hozzászólásodból).

wers # 2012.12.04. 08:22

az enyém kb. max 70%-al nőtt, most úgy 50% a plusz.

Kenderice # 2012.12.04. 08:13

Sherlock:
Nekem is van CHF hitelem és én is akkor vettem fel, amikor olcsó volt (153).
A havi törlesztőm akkor 17e volt. Amikor a legdrágább volt a CHF, akkor sem volt 28e felett a havi részlet.
Úgyhogy faszság az, hogy több mint négyszeresére emelkedett a törlesztőrészlete az ügyvédnek...
Szerintem meg te nem tudsz számolni.

guba" # 2012.12.04. 06:48

A bulvársajtó után kinek a figyelmét szeretnéd még felhívni erre egy szakmai fórumon?

wers # 2012.12.04. 06:15

Harmadrészt meg miben más az ügyvédi hivatás, mint mondjuk az építészi?
Az ügyvédi hivatásra kevesebb a rálátásom, azt viszont tudom, egy építész első statika óráján elhangzik, a sebész és a statikus építész nem hibázhat. Elég egy csavart rosszul mértezni/elnézni, és leszakadhat a födém. Már láttam ilyent.

Nem olvastam azt, amit elvártam kollégáimtól az ügyvédi hivatás védelmében, ezért abban nem reménykedem, hogy ezt valamikor is megtegyék ezen fórumon

Talán azért nem, mert ennek semmi köze sincs az ügyvédi hivatáshoz. Egy ember hozott rossz döntésre még rosszabbat. Hogy mi késztette, gondolkodjon el róla ő maga. És mit lehetne segíteni rajta? Kb. olyan, mintha össze akarnánk kalapozni az államadósságot. Nekem kb. négy milla hitelem van a házon, azt bedobhatom a közösbe.

Dr.Attika # 2012.12.04. 04:58

Obudafan!
De gustibus non est disputandum- Ízlésekről nem vitatkozunk. Ez hogyan kerül ide?
Úgy látszik Te még nem "takarítottál el szart" sztárolt ügyvéd kollégák után. Én már igen.
A topic nyitásának az volt az értelme, hogy felhívjam a figyelmet arra, hogy a sztárolt ügyvédek megbízása abszolút nem jelent egyben pernyertességet is. Illetve a sok milliós előre kifizetett- "Dobja a kosárba!", ahogy egyik sztár kollégánk fogalmaz- munkadíj sem.