Válás, vagyonmegosztás


Encsi81 # 2016.01.21. 13:50

Immaculata, de én nem akarok semmit előadni, le van írva. Ha könyörgő tekintettel azt mondom, hadd váljak el, lécci, az vajon segít? :) :) :)
Najó befejeztem, és még egyszer köszönöm.

Immaculata # 2016.01.21. 14:02

A bíróságnak meg kell győződnie, hogy komoly és visszavonhatatlan az elhatározásod és hogy valóban minden járulékos kérdésben meg tudtatok állapodni. Az, hogy az alperes nem megy el a tárgyalásra, jelzi, hogy ő nem akar válni.

Immaculata # 2016.01.21. 14:03

Egyébként ezt nem mindenki tudja, de a bíróságnak nincs bontási kötelezettsége.

Encsi81 # 2016.01.21. 14:07

Jajj, ne ijesztgess, ha nem választanak el, én kiugrom az ablakon (mondjuk földszintről nagy bajom nem lesz, de akkoris)! Egyébként az alperes azért nem akart eljönni, mert részéről már lezártnak tekinti az ügyet azzal, hogy aláírta a beadványt... de szerencsére sikerült megbeszélnem vele, hogy eljöjjön. Bízom benne, hogy így jóváhagyják az egyezséget és elválhatunk normálisan időhúzás nélkül.

ObudaFan # 2016.01.21. 15:06

Azért a gyakorlatban ha legalább az egyik fél nagyon szeretne válni, akkor a bíróság mindenképpen kimondja a válást. Viszont ha alperes nem hajlandó megjelenni, akkor máris csak bizonyítási eljárás lefolytatását követően a többedik tárgyaláson. Ezzel szemben ha megjelenik és a bíró előtt is elnondja, hogy miben egyeztetek meg, akkor ha van kiskorú ygermek, a második, ha nincs, az első tárgyaláson kimondhatja a bíróság a bontást.

ObudaFan # 2016.01.21. 15:17

Felhőtlen

Én azzal nem értek egyet, hogy ez pusztán a te döntésed lenne. A joggyakorlat kidolgozta azokat a feltételeket, amikor tulajdoni igényed lehet. Ha szerkezeti átalakítás történt, vagy ha az ingatlan értékének jelentős részét kitevő felújítási munkáról van szó. (Sőt, ez utóbbi esetben nem is egészen egyértelmű a gyakorlatban, hogy élettársi jogviszonyban is tulajdonjogot keletkeztet-e.)
Egyébként ha az ingatlan értéke nem fedezi a hitelt, akkor a kötelmi igénnyel (pénzköveteléssel) még jobban is járhatsz, hátha a nyugdíjból legalább valami befolyik.

Immaculata # 2016.01.21. 16:28

Egyébként ha az ingatlan értéke nem fedezi a hitelt, akkor a kötelmi igénnyel (pénzköveteléssel) még jobban is járhatsz, hátha a nyugdíjból legalább valami befolyik.

Pont ezért mondtam, hogy az ő döntése, mert ha tulajdoni igénye van, akkor az ingatlanon felül felel a hiteltartozásért, ha meg úgy kiszáll, hogy más ingatlanába fektetett be, akkor az általam egyes pont lép életbe (megjegyzem ugyan azt írtad itt felül).

Felhőtlen # 2016.01.21. 17:48

ObudaFan

egy elég alapos felújítás történt, néhol falbontással is. A házat 14 milláért vásárolta 2000-ben. Én 2001-ben kerültem be. 2007-ben vettük fel a hitelt, 10 millát. Abból nem lett az összes felhasználva, részben a megmaradt hitel ment a törlesztőbe, azon felül saját zsebből 2.2 millát raktam én bele a keresetemből Ez idő alatt - 2007 - 2011 az én keresetem aránya 100% az Ő nullájához. Tényleg konkrétan nulla jövedelem, se munkanélküli, se semmi.
A nyugdíjának várható összege a minimálnyugdíj (azt hiszem 28500 Ft most).
Adósságon kívül nincs semmije, örökségre sem számíthat, tehát a kérdés az, hogy melyik lenne a jobb megoldás, a kötelmi jog alapján a pénzkövetelés vagy kivárni a kényszerértékesítést (a ház most kb. 26-ot érhet abból 18millát kell a banknak az elszámolás után kicsengetni).

ObudaFan # 2016.01.21. 22:03

Pont ezért mondtam, hogy az ő döntése, mert ha tulajdoni igénye van, akkor az ingatlanon felül felel a hiteltartozásért, ha meg úgy kiszáll, hogy más ingatlanába fektetett be, akkor az általam egyes pont lép életbe (megjegyzem ugyan azt írtad itt felül).

Ez nem választás kérdése. Az elvégzett munkálatoktól függ, hogy milyen igénnyel lehet fellépni.

Encsi81 # 2016.01.22. 08:59

ObudaFan azt megkérdezhetem, hogy ha mindketten ugyanazt akarjuk, mindenben megállapodtunk, és ezt mindketten megerősítjük a bíróság előtt, de van kiskorú gyermek (akikkel kapcsolatban szintén mindenben megállapodtunk), akkor sincs rá esély, hogy az első tárgyaláson jóváhagyják az egyezséget és felbontsák a házasságot? Miért kell mindenképpen további tárgyalás? :(

ObudaFan # 2016.01.22. 09:54

Mindenképpen kell, ezt írja a törvény. (Mert a jogalkotó úgy gondolja, hogy hátha még meggondoljátok magatokat és mégsem váltok.)

Encsi81 # 2016.01.22. 10:34

Holt találom pontosan az erre vonatkozó jogszabály(ok)at? Nagyon kerestem már minden információt és végigbogarásztam a Ppt-t és a Ptk-t is, de nem találtam.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.01.22. 10:42

A Pp-t ezek szerint nem elég figyelmesen...

Encsi81 # 2016.01.22. 10:46

Köszönöm, akkor újra átnézem nagyítóval. :)

pohicop # 2016.01.22. 12:27

Ha van gyermek akkor 2 tárgyalás lesz, ha mindenben megegyeztetek akkor is. Mert gyermek esetén az első egy békéltető tárgyalás, amin úgymond el kellene tántorítaniuk titeket attól, hogy elváljatok, hiszen ez a gyermeknek nem jó. Ez után vagy pár hónap szünet és a második tárgyaláson is ha fenntartjátok amit szeretnétek, akkor elválasztanak, ész vége, lufi, tűzijáték, meg minden....

pohicop # 2016.01.22. 12:27

Ha van gyermek akkor 2 tárgyalás lesz, ha mindenben megegyeztetek akkor is. Mert gyermek esetén az első egy békéltető tárgyalás, amin úgymond el kellene tántorítaniuk titeket attól, hogy elváljatok, hiszen ez a gyermeknek nem jó. Ez után vagy pár hónap szünet és a második tárgyaláson is ha fenntartjátok amit szeretnétek, akkor elválasztanak, ész vége, lufi, tűzijáték, meg minden....

pohicop # 2016.01.22. 12:31

Nem én dupláztam esküszöm....a fórum motor a hibás :)

Encsi81 # 2016.01.22. 12:46

Köszi! Nagyon nem örülök, hogy így van. A gyerekek érdeke szerintem az, hogy békés, szeretetteli környezetben nőjenek fel. Ha együtt lennénk, ez nem valósulna meg, mióta külön vagyunk, megvalósul... Reméltem, hogy a gyerekek érdekeit az adott esettel összefüggésben vizsgálják, de már látom, hogy erre semmi esély.

pohicop # 2016.01.22. 14:20

Úgy fogják, de a bevett gyakorlat ez és előírás is, hogy gyermek esetén 1 békéltető 1 záró tárgyalás minimum, ha tökéletes a megegyezés. Kibírod, hidd el.

Én már több mint 2 éve válok és még közel nincs vége, sőt a gyermek elhelyezés sem volt még meg csak ideiglenesen...és akkor még a vagyoni részről ne is beszéljünk ami megint csak bonyolult.

Sokkal jobb az ahogy ti csináltátok. A legjobb dolog megegyezni. Csak ez nem mindenkinek adatik meg sajnos.

Encsi81 # 2016.01.22. 14:29

Persze, persze, kibírom. Csak se én, se a férjem a hátunk közepére nem kívánjuk az egészet. Régóta külön élünk már, a megegyezésünk alapján megy minden. Mindkettőnknek van új párja is. A gyerekeket is úgy viszi, ahogy megállapodtunk, soha nincs vita semmin. Mindent megbeszélünk, ami a gyerekekkel kapcsolatos, így külön "élve" teljesen rendeződött a viszonyunk, minden szép és jó, ezért kellemetlen, hogy még vadidegenek előtt bizonygassuk több alkalommal, hogy igen, mi tényleg el akarunk válni... Van, aki szerint ez is csak "egy papír", mint a házasság, de nekünk ez sem csak egy papír volt. A házasságot anno komolyan gondoltuk, azonban nem jól alakultak a dolgok és most a válást ugyanolyan komolyan gondoljuk, és ugyanannyira szeretnénk mind a ketten végre lezárni. Bosszantó, hogy ilyen nehézkes, míg a házasság 30 napon belül sitty-sutty megvan, elválni, meg 1 év... Mély együttérzésem, ha neked még ennél is több idő, és megegyezés sincs. :( Igazából annyi hatást elért ez az eljárás, hogy tutira soha többé nem megyek férjhez... még ha a szőke herceg fehér lovon galoppozik be a nappali közepére, akkor sem. :)

pohicop # 2016.01.22. 14:56

Nincsenek idegen emberek. Csak a bíró(nő) és ti ketten. Gyors kötetlen beszélgetés lesz 2 alkalommal, ha minden tényleg a megállapodásotok szerint rendben van.

Gumimaci8 # 2016.01.28. 16:25

Helló!
Furcsa kérdésem lenne és elnézést ha ezt rosz helyre írom.
Szeretnék érdeklődni, hogy mi van akkor ha egy pár mindenféle indoklás nélkül akar elválni? A vagyoni megosztásban nimcs kérdés, nincs vita. Szóval semmi harag csak válás. Ráadásul 3 hónapig voltak csak házasok.
És hogy tovább csavarjam mi van ha esetleg pár év múlva újra házasodnak?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.01.28. 16:49

Milyen kérdés az, hogy "mi van"? Tél van. Bár most éppen elég enyhe.

Gumimaci8 # 2016.01.28. 17:23

Elnézést konkrétabban fogalmazom meg.
Lehetséges az, hogy az ember mindenféle indoklás nélkül váljon el? Történhet olyan,hogy ezt a bíróság nem fogadja el?

ObudaFan # 2016.01.28. 17:25

Ha nincs kozos kiskoru gyermek vagy vele kapcsolatban mindenben megegyeztek es a lakashasznalattal kapcsolatban is megegyeztek es allitjatok, hogy az egyuttelesetek helyrehozhatatlanul megromlott, fel fogja bontani a birosag.