családi pótlék


baba53 # 2010.05.03. 16:22

Kedves "monalisa 1" egy pár sorral azt írod, hogy 23 éves korig jár a családi pótlék-ez nem változott?
Kérlek válaszólj. Én r.nyugdíjasként egyedül /özvegy vagyok/ nevelem gyermekem aki nappalin tanul és most lesz 21 éves. Meddig jár a családi pótlék???

bertusne # 2010.04.15. 09:20

Üdv!
Kisfiam március 31.-én született. Az lenne a kérdésem, hogy így márciusra is megjár e a családi pótlék, vagy csak április elsejétől?
Illetve férjem március 31-vel mondta vissza a gyes-t kislányunk után. Áprilisban kap még gyest? Vagy az nem visszamenőleg jár?
Köszönöm

monalisa1 # 2010.03.03. 14:44

Eggyel lejjebb az államkincstar.hu-n minden szükségeset megtudsz a cs.pótlékról.

"Lisa"
laikus hozzászóló

monel # 2010.03.02. 18:25

Sziasztok!
Olyan helyzetben vagyok, hogy júniusban leszek 20 éves, esti tagozatos gimnáziumba járok. Tavaly augusztusban mikor úgy volt, hogy nem tanulok tovább lemondtuk a cspt. Viszont most újra szeretnénk igényelni. Jogosult vagyok rá annak ellenére, hogy estire járok, viszont semmi jövedelmem nincs? És ha igen, akkor honnan töltsem le a megfelelő igénylőlapot? Csak mert eddig rengeteg félével találkoztam és nem tudom melyik a jó. És az igénylőlap+az iskolalátodatási igazoláson kívül kell még más papír?
Előre is köszönöm a válaszokat!

monalisa1 # 2010.03.02. 14:42

Szívesen.

További jó munkát odakint, valamint jövet-menet mindig visszafogodtan nyomni a gázpedált hiszen családapa vagy már - szeretteid mindig hazavárnak.

attila75 # 2010.03.01. 18:25

Köszönöm válaszod monalisa1!!

monalisa1 # 2010.03.01. 15:14

Szerintem a feleséged adja be a cs.pótlék iránti kérelmet mert ő saját háztartásban neveli a gyermeket, ezzel szemben neked az állandó lakcímed külföldön van.

http://www.allamkincstar.gov.hu/rovat/130

"Lisa"
laikus hozzászóló

attila75 # 2010.03.01. 09:59

Sziasztok!
Szeretném megkérdezni,ha tudja valaki, hogy honnan igényelhetek családi pótlékot.
A Helyzet a következő: Egyéni vállalkozóként dolgozom Németországban, odakint van bejelentett állandó lakcímem. A családomal Magyarországon élek életvitelszerűen;a feleségem itthon nem dolgozik de egészségügyi biztosítást az APEH-nak fizet. Én odakint adózom, de csak adókat fizetek járulékokat nem és kint fizetem a egészségügyi biztosítást. Viszont nyugdíjjárulékot itthon fizetek. Melyik országban nyújthatom be a teljes családi pótlékra az igényt??

monalisa1 # 2010.02.22. 20:09

Irj nekik egy e-mailt és kérdezd hogy milyen íratokat/adatokat kell beküldeni, aztán a válasz alapján egy konkrét kérelmet - ajánlott-tértivevényes levélben feladva. 2-3 héten belül várható az érdemi válasz.

Külön írom: a volt nejed a helyi gyámhatóságnál szerezzen be egy írásbeli engedélyezést miszerint a kislány a közös megállapodástok alapján a továbbiakban nálad van.

Minden jót.

_laci_ # 2010.02.22. 19:13

Kedves monalisa1
Köszönöm szépen!

monalisa1 # 2010.02.22. 15:28

Magyar Államkincstár
Közép-magyarországi Regionális Igazgatóság
1115 Bp., Bartók Béla út 120-122.
http://www.allamkincstar.gov.hu/rovat/156

"Mona"
laikus hozzászóló

_laci_ # 2010.02.22. 08:43

Szép napot kívánok mindenkinek!
A következőt szeretném megkérdezni:
Van egy 16 éves gimnazista lányom. Ő eddig vidéken az anyjával élt de az idén hozzám költözött Budapestre mert itt tanul. A volt nejemmel megbeszéltük, hogy ez után ne ő, hanem én kapjam a családi pótlékot, mivel velem él a gyerek.
Tudja valaki, hogyan és hol kellene ezt elintézni?
A szíves segítséget előre is köszönöm szépen!
Üdvözlettel: Laci

monalisa1 # 2010.02.15. 16:43

Árvajáradék jár neked a tanulmányok befejezéséig melyet kérned kell az Országos Nyugbiztosítási Igazgatóságtól. (Az ellátás pontos összege több körülménytől is függ ezért itt konkrét összeget nem lehet mondani.)

http://www.onyf.hu

Az árvaellátásra az az árva jogosult akinek szülője a haláláig az öregségi, illetve rokkantségi nyugdíjhoz szükséges szolgálati időt megszerezte, vagy öregségi ill. rokkantsági nyugdíjasként halt meg.

Tehát írj levelet a fenti intézménynek, minden lényeges adatot megadva magadról és a szüleidről pl. mikor születtek, mikor haltak meg, mennyi időt dolgoztak stb. (Tértivevényként add postára.)

Néhány héten belül érdemi választ fogsz kapni.

"Mona"
laikus hozzászóló

feri20 # 2010.02.15. 10:45

jó napot!!!!!!!!azt szeretném csak megkérdezni hogy mennyi családi pótlék jár nekem ha mind két szülöm elhunyt?Meg már lassan 21 leszek és jövőre végzek a sulival addig még megkapom?És ha véletlenül többet kapnék visszamenőleg kifizetik?köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek!!!!!!!

Megara # 2010.01.12. 20:56

Nem, a következő babára nem fog külön kapni GYES-t.
Dupla összegű GYES csak ikergyermekek esetén jár.

Amennyiben az első gyermek után majd lejár a 3 év, és a másik baba még nem tölti be a 3. életévet, akkor nyílik lehetőség - ismét csak egy gyermek után - az ellátás igénylésére.
Ha a második gyermeketek esetleg a kiírt időpont ellenére 2010. május 1. után születik, akkor Őrá már csak 2 éves koráig jár majd a GYES.


Megara
(nem jogot végzett hozzászóló)

cigándi # 2010.01.12. 19:23

Tisztelt szakértők!Azt szeretném kérdezni,hogy van egy egyéves kislányom,akire a feleségem kapja a GYES-t,de váratlanul újra terhes lett,áprilisra várjuk a babát.Őrá külön fog kapni GYES-t,vagy nem?

tigriske-11 # 2010.01.05. 17:44

Szép estét!
A fiú saját jogon igényelheti a csp-t, de igazolnia kell, h iskolába jár, ÉS MÁS CÍMEN lakik, mint ahova a részére járó csp érkezik.
A MÁK-nak igazolás, és a lakcímkártya másolata szükséges.
Ezt azért tudom, mert az én fiam is betöltötte a 18-at, megvonták a csp-t, mivel befejezte a középsulit, de továbbtanul.
Azt hittem, saját jogon kell igényelnie, de felvilágosítottak, csak akkor érvényes ez a szabály, ha már nem lakik egy háztartásban azzal a személlyel, aki előzőleg igényelte és kapta utána a csp-t.

monalisa1 # 2010.01.05. 17:24

Lehet hogy az "anyukának" nem fog tetszeni, hogy megkurtítják a pénztárcáját, de a cs.pótlék azt hivatott szolgálni hogy a jogosultra kerüljön felhasználásra. (Lehet hogy a továbbaikban bizonyos adókedvezménytől is elesik - nem tudom, és ebbe különösebben nem is megyek bele.)

Mielőbb beadni a MÁK-hoz a kérelmet.

(Ha tanúkkal sikerülne bizonyítani, hogy az anya x idő óta a cs.pótlékból egy fillért se a gyermekére, akkor előfordulhat hogy jogosulatlan felhasználás miatt a pénzt visszakövetelik tőle.)

Kisrigó # 2010.01.05. 17:14

Mona,köszönöm a gyors választ!

monalisa1 # 2010.01.05. 15:33

Saját jogon kérheti a cs.pótlékot ha a gyermek egyedülálló - hajadon vagy nőtlen és nincs élettársa, valamint 23. éves koráig tanulmányokat folytat., a tanulói jogviszonyt igazolni kell.

A kérelmet az Államkincstár területi Igazgatóságához lehet beadni. http://www.allamkincstar.gov.hu

A cs.pótlékról bővebben:
http://www.gyerekabc.hu/…2-csaladi-pc

A cs.pótlék összege 2010 évben is egy gyermek esetében 12.200 Ft/hó.

"Mona"
laikus hozzászóló

Kisrigó # 2010.01.05. 14:34

Sziasztok!A következő helyzetre szeretnék tanácsot kérni:Egy ismerősöm gyermeke(betöltötte a 18.évét, középiskolás)nem lakik életvitelszerűen az anyukájával és annak élettársával.A nagyszülője gondoskodik róla,de a családi pótlékot az anyuka kapja,amiből nem ad a nyagyszülőnek sem és a gyermekére sem költi.A nagyszülőnek ez igen nagy anyagi terhet jelent.Kérheti-e a fiatal,vagy a nagyszülő a családi pótlékot,az anyának bele kell-e egyeznie ebbe?

Mbeus # 2010.01.02. 16:36

Sziasztok! Bocsi, nem ide szántam, átírtam a gyerektartás felnőttkorú gyerek esetén fórumban.

Mbeus # 2010.01.02. 16:32

Sziasztok!

12 éve váltam el és eddig rendszeresen fizettem a gyerektartást a 18 éves fiam és a 20 éves lányom után.
A második házasságomból van egy 3,5 éves fiam.
A 18 éves fiam hozzám költözött, aki most nappalin szakmát tanul.
A lányom jelenleg fősulin szülésznőnek tanul, utána egyetemre szeretne menni, persze nappali tagozaton. Ő már 2 éve a barátjánál lakik. Most, hogy a fiam nálam lakik, úgy gondolom, hogy én eltartom őt, az anyja pedig tartsa el a lányt. A lány most követeli, hogy fizessünk neki tartásdíjat.
Kérdéseim:
Így, hogy a lány nem lakik otthon, az anyának nem kellene tartásdíjat (rokontartást) fizetni neki?
Ha megszerzi a szakmát, akkor az egyetem alatt is kötelesek vagyunk végig fizeni?

Köszi Zs

monalisa1 # 2009.07.15. 15:12

A családi pótlék annak a tanévnek a végéig szól amikor a jogosult betölti a 23. életévet.

utsy # 2009.07.15. 12:48

Szeretnék érdeklődni!
Megtudná nekem valaki mondani,hogy: most juniusban töltöttem a 23. életévemet,és jelenleg még tanulok.Szeretném tudni,hogy akkor még jár a családi pótlék szeptembertől nekem,vagy már nem? Fontos lenne ezt tudnom..Aki tud nekem segíteni ebbem,az legyen szives írjon..Előre is köszönöm!