Házastársi közös vagyont megszüntető szerződés


ObudaFan # 2011.02.19. 14:19

Ismereteim szerint a házassági vagyonközösség fennállásához két dolog szükségeltetik. Érvényes házasság és együttélés.

Valóban ez szükséges, csakhogy ha a házastársi együttélést megelőzte élettársi együttélés, akkor az élettársi együttélés alatti szerzésekre is a házastársi vagyonra vonatkozó rendelkezések irányadók. A Csjt. Kommentárban megtalálod.

Rémlik, hogy ezt a – tulajdonképpen contra legem – bírósági gyakorlatot azóta expressis verbis törvényesítették.

Még nem.

Dr.Attika # 2011.02.19. 14:35

Megfontolom. Ha Adélnak tudnál segíteni ahogy én is tettem Áron , azt gondolom megköszönné. Szerintem meg is bízna a jogi képviselettel.
E "felhívás keringőre" Önre is vonatkozik Kedves Adél.(Betti0129)

ObudaFan # 2011.02.19. 14:55

HA engem, ha mást, de kellene keresnie egy ügyvédet - az adásvételhez is, meg az erősen ajánlott házassági vagyonjogi szerződéshez is.

* Ha a hitelt közösen vesszük fel, attól a házat lehet úgy tulajdonjoggal

bejegyeztetni, hogy nekem 3/4 rész a páromnak pedig 1/4 rész?

Lehet, de nem elég így bejegyeztetni, hanem célszerű a házassági vagyonjogi szerződést is megkötni, és abban célszerű az okokat is leírni, hogy ne ajándékozásnak tűnjön a dolog, ami, egy esetleges bontóperben visszakövetelhető.

* Ha igen, akkor ezt mindegy, hogy az esküvő előtt tesszük meg, vagy

utána?

Az mindegy.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.02.19. 16:26

OFF
Gratulálok.

Köszönöm.
Csak nem mondták be a Híradóban? :)
ON

Dr.Attika # 2011.02.19. 16:47

Nem mondták be a hiradóban. Más csatornán jutottam az infohoz.

Manapság már csak azt mondják be a hiradóban, hogy a Gyurcsány-kormány alatt ki mennyit lopott. Pl. Ma, hogy Juhász Ferenc volt honvédelmi miniszter mennyit lopott egyszeri alkalommal a közvagyonból ( 4 milliót ). Természetesen megilleti az ártatlanság vélelmének nevezett ideiglenes igazság, tehát nem lopott. és amíg ez a jogelvünk fennáll addig én is elhiszem, hogy a budapesti, XII. Kerületi Lejtő utcai 30 milliós villájának megvételét és felujítását anyósa és apósa a házasságára tekintettel adott kölcsönéből fedezte. Azt is elhiszem, hogy e két tisztességben megőszült ( védőnő és vadőr) ezt a 30 milliót élete munkájával szerezte.

ObudaFan # 2011.02.20. 11:38

Nem mintha a családjog fórum ne lenne szétoffolva egyébként is, de szerintem a hülyegyurcsányhülyeorbánozásra éppen elég fórum van az interneten. :)

Kovács_Béla_Sándor # 2011.02.20. 11:40

+1

Betti0129 # 2011.02.20. 18:19

Köszönöm Szépen! Így máris könnyebb lesz beszélni egy ügyvéddel! =)

eric financee # 2017.07.15. 08:13

Szüksége van a projektekre, befektetésre, személyi kölcsönökre, üzleti kölcsönökre, lakáshitelekre, diákhitelekre, konszolidációs kölcsönökre és kölcsönökre nyújtott kölcsönökre? Akik szeretnének hitelt kapni cégünktől, kérjük, vegye fel velünk a kapcsolatot (ericfinancee@gmail.com vagy ericfinancee@outlook.com) és kapja meg a kölcsönt.

eric financee # 2017.07.15. 08:16

Szüksége van a projektekre, befektetésre, személyi kölcsönökre, üzleti kölcsönökre, lakáshitelekre, diákhitelekre, konszolidációs kölcsönökre és kölcsönökre nyújtott kölcsönökre? Akik szeretnének hitelt kapni cégünktől, kérjük, vegye fel velünk a kapcsolatot (ericfinancee@gmail.com vagy ericfinancee@outlook.com) és kapja meg a kölcsönt.