Örökléssel kapcsolatos kérdés


Kovács_Béla_Sándor # 2013.10.09. 07:21

Annak, aki örököl.

atttillla # 2013.10.09. 07:15

Ezek szerint a gyermekem fogja örökölni ha visszautasítom.Ilyen esetben kinek kell kifizetni a közjegyzői díjat?

Kovács_Béla_Sándor # 2013.10.09. 06:41

A "cseresznye" tudvalévően nem megy(gy).

Ha más leszármazók is vannak, akkor a gyermek örökös nem tudja átadni az apjának (az örökhagyó özvegyének) az örökrészét úgy, hogy ne kelljen költségeket viselnie. Ezt ugyanis csak úgy teheti meg, hogy elfogadja az örökrészt és tovább ajándékozza. Ekkor viszont terheli a hagyatéki eljárás díja és a többi hagyatéki teher kiegyenlítéséért is felel az örökrész erejéig.

Ha visszautasítja az örökséget, akkor nem az édesapja, hanem a saját gyereke örököl a helyén. A gyermek nevében csak a gyámhatóság hozzájárulásával utasíthatja vissza a hagyatékot, amely hozzájárulás erősen kétséges. De ha meg is adják, akkor sem a kérdező apja kapja a szóban forgó örökrészt, hanem a többi örököstárs jussa nő vele.

OFF
Roland, nem célszerű monalisát követni, többnyire a bozótosba tart.
ON

atttillla # 2013.10.08. 22:04

Nagyon szépen köszönöm! Sokat segített!

monalisa1 # 2013.10.08. 21:35

atttillla

Elég ha írsz egy tértis levelet a közjegyzőnek melyben tájékoztatod: az örökrészedet nem veszed fel, azt édesapádnak átadod. (Elmenned nem szükséged, költséged nem lesz.)

atttillla # 2013.10.08. 21:00

Ha valaki más érti rajtam kivül, kérem jelezze!

Kovács_Béla_Sándor # 2013.10.08. 20:20

Sajátos formája ez a köszönetnek. (Mert ha nem is érted, én igenis válaszoltam a kérdésedre. Már az apának való költségmentes átadásra.)

atttillla # 2013.10.08. 19:36

Elnézést kérek, de önnek van pofája itt humorizálni, mikor én édesanyámat vesztettem el..

Ez minösíti önt!

Kívánom, hogy hamarosan élje át azt , amit én , azzal, aki az ön számára a legkedvesebb!

Kovács_Béla_Sándor # 2013.10.08. 19:13

Cseresznye.

atttillla # 2013.10.08. 17:35

Elnézést azt elfelejtettem még mondani, hogy az Ingatlan összértéke kb. 8 millió forint és a házon 300-ezer forint jelzáloghitel van. Ha lemondok az öröklésröl , akkor ugye nem kell fizetnem semmiféle pénzt?

atttillla # 2013.10.08. 17:32

Jó Napot Kívánok!

Èdesanyám Júniusban hunyt el.. Tulajdona egy családi ház fele volt, másik fele pedig édesapámé.
Èdesanyám fél házát most 6 testvér fogja egyeneságon örökölni, köztük én is.
Èn semmi féleképp nem szeretném örökölni a ház sehányad részét sem. Ha van olyan lehetöség, hogy lemondjak édesapám javára, akkor ahhoz szeretnék információt kérni, hogy ezt költségmentesen megtehessem.

  • Közjegyzöi illetéket kell kifizetnünk 56 ezer forintot 30 napon belül.. tehát a tárgyalás napjáig, sajnos GYESEN vagyok gyermekemmel egyedülállóként, nem tudok adni még 500 FT-ot sem a közjegyzönek.. nincs pénzem, mit tehetek?

Válaszukat elöre is köszönöm!