Eltartási szerződés megtámadása


Erika1966 # 2018.05.09. 19:16

Köszönöm, tehát ha megfelebbezem a "még nem jogerős végzést", ezzel együtt benyújthatom a kötelesrész iránti kérelmemet az eltartó felé? Vagy már késő? Ugyanis nem számoltam azzal,hogy pert vesztek, így nem is jutott hamarabb eszembe.Köszönettel.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.05.09. 20:55

Másodfokon előállni új kereseti kérelemmel? Szerintem nem megy.

drbjozsef # 2018.05.10. 06:52

Ha nem is megy, az attól függetlenül is jár.
(Ha) Elveszti a tartási szerződéses pert. Aztán kéri a köteles részt az "eltartótól". Ha nem adja, pert indít a köteles részért.

Erika1966 # 2018.05.10. 09:31

Tisztelt Ügyvéd Urak!
Nagyon szépen köszönöm a segítségüket, megpróbálom a köteles részt kérni. Tisztelettel.

Erika1966 # 2018.11.09. 11:45

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Kérdésem a pártfogó ügyvédi díj viseléséről szóló rendelkezést érinti:

  • Konkrétabban, ha peres eljárás ( tartási szerződés érvénytelenítése volt a per tárgya) során Pártfogó Ügyvéd képviseletét kértem, ezt a Jogsegély Szolgálat engedélyezte és korábban azt a határozatot hozta, hogy " a pártfogó ügyvédi képviselet díját az állam viseli".

A pert elvesztettem, az elsőfokú végzést nem fellebbeztem meg.Utólag azonban a Bíróság, mint pervesztes felet a teljes pártfogó ügyvédi díj megfizetésére kötelezett.
A pártfogói díjat nem csak abban az esetben köteles visszafizetni a pártfogolt, ha a Jogsegély Szolgálat határozatában az a megfogalmazás áll, " a pártfogó ügyvédi díjat az állam megelőlegezi"?
Vagy a korábban meghozott határozat a per végére hatályát vesztheti?
Tisztelettel várom válaszát.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.11.09. 12:09

Félreérted. Ne aggódj.