Kft. - s kérdések


Kovács_Béla_Sándor # 2011.01.22. 13:21

Egyik sem. Ha az ügyet fedezetelvonó jellege bebizonyosodik, akkor az üzletrész megszerzőjének tűrnie kell, hogy a hitelező követelését az üzletrészből is kielégítsék.

kata_ # 2011.01.22. 13:15

Tisztelt Szakértők!
Ha kft-üzletrész tekintetében egy - vélhetően - fedezetelvonó szerződés köttetik (válás előtt), akkor egy per esetén mire irányul a megtámadhatóság?
Az értékkülönbözetet lehet/kell perelni, vagy a bíróság - bizonyítás esetén - visszaállítja az eredeti állapotot?
Köszönöm

Kovács_Béla_Sándor # 2011.01.14. 12:06

Mégis hogy érted? Az a kérdésed, hogy ha valakitől megveszed a kft.-üzletrészét, akkor emiatt elítélnek-e az általa elkövetett nemi erőszakért? Vagy hogy az adásvétellel élettársi vagyonközösség jön-e köztetek létre? Vagy mi?

yoorsi # 2011.01.14. 10:15

Kedves Hozzáértők!

Segítségeteket szerezném kérni abban a kérdésben, hogy ha egy Kft. adás-véteklre kerül a sor, az új tulajdonosok felelnek a régi tulajdonosok adás-vétel előtti minden tetteikért? Oké, az ember tiszta céget vásárol meg lehetőség szerint, de ha utána mégis kiderül valami, azért ki felel? köszönettel előre is!

yoorsi # 2011.01.14. 10:15

Kedves Hozzáértők!

Segítségeteket szerezném kérni abban a kérdésben, hogy ha egy Kft. adás-véteklre kerül a sor, az új tulajdonosok felelnek a régi tulajdonosok adás-vétel előtti minden tetteikért? Oké, az ember tiszta céget vásárol meg lehetőség szerint, de ha utána mégis kiderül valami, azért ki felel? köszönettel előre is!

liba # 2011.01.13. 11:55

Kaméleon!2011.01.13.10.30.Mindegy kivagy ,de emberséges és segitőszándékú ember vagy ,aki megérdemli azt ,hogy az oldalon is, meg ahol még tehetném ,kinyilvánitanám ,és kinyilvánitsam a saját véleményemet.Hogy az ilyen emberek ,mint te is ,sajnos a mai világban kevés van!Ezért ismételten kijelentem.Minden elismerésem a tied! És a Jó isten áldjon meg minden széppel és Jovval.Tisztelek és becsülek ismeretlenül is."Liba"

kaméleon # 2011.01.13. 09:30

Kedves "liba", köszönöm, de nem igazán érdemeltem ki. Egyrészt nem vagyok ügyvéd sem, másrészt a kérdésre a lehető legkisebb segítséget adtam. Sajnos, a fogyatékosokkal kapcsolatos lehetőségekkel nem sokat – mondhatni semmit sem – foglalkoztam eddig.
Javaslom a helyi családsegítő szolgálattól alapellátásban gondozási segítséget kérni, és ha lelkiismeretes szakembert fogtok ki, ő a továbbiakban az összes igénybe vehető támogatási formát meg fogja a családnak találni, nem kell külön keresgélni.

liba # 2011.01.12. 18:55

2011.01.12.17.45"kamélein"cimen kaptam meg a kérdésemre a választ.Kedves Ügyvédúr!Nagyon hálásan megköszönöm a kérdésemre ,az érdemi választ.Elnézését kérem ,hogy rossz helyen érdeklödtem ,és ennek elenére ,mégis válaszolt és segitet.Szavakkal nem tudom kifejezni ,hogy vannak még együttérző, és segitőszándékú emberek is.Nagyon szépen köszönöm mégegyszer ,és kivánok önnek nagyon jó egészséget és a további munkájához sok síkert,és nagyon sok erismerést,a magánéletében sok boldogságot ,hosszú életet,és minden elképzelhető jót.Külön gratulálok példamutató emberségéért.Tisztelettel:"Liba"

kaméleon # 2011.01.12. 16:45

Kedves „liba”! Rossz helyen tetted fel a kérdést, de a válasz: fogyatékossági támogatás a 18. évét betöltött fogyatékos személy részére igényelhető.
Egyébként, az ilyen típusú kérdésekre választ kaphatsz az önkormányzatod szociális ügyintézőjétől, a családsegítőtől, a Kincstártól, a Szociális és Munkaügyi Minisztériumtól, stb. Választhatsz, bármelyiknek segítenie kell, ha hozzá fordulsz.
Bővebben, ezen a linken is:
http://webcache.googleusercontent.com/search?…

ObudaFan # 2011.01.12. 16:08

vadvirág

Ha csak végrehajtás, akkor felszámolási eljárást érdemes kezdeményezni.

liba # 2011.01.12. 09:34

Kedves Ügyvédnő és Ügyvédúr!Érdeklödni szeretnék ismételten ,hogy a fogyatékosági támogatás hány éves kortól jár?Mert még nem kaptam választ.Vagy ha önnök ezzel nem foglalkoznak ?Legyenek szívesek tájékoztatást adni ,hogy hová forduljak a kérdéseimmel.Azért fordultam önökhöz ,mert itt ezen az oldalon ,mindenkor mindenbe érdemben kaptam választ.Amit nagyon szépen köszönök ,az idelyüket és a fáradságukat.Minden jót kivánok,és munkájukhoz sok síkert.

vadvirág (törölt felhasználó) # 2011.01.12. 07:34

Bírósági végrehajtási eljárás van münkaűgyi birósági ítélet szerint.Az egyik tulajdonos üzletrészét foglalta le a bírósági végrehajtó.

Zsuzsa

Kovács_Béla_Sándor # 2011.01.12. 07:14

Ha utóbbi, akkor a tartozást el lehet felejteni.

ObudaFan # 2011.01.11. 21:55

Csődeljárás, vagy felszámolási eljárás van folyamatban?

vadvirág (törölt felhasználó) # 2011.01.11. 18:20

Tisztelt Ügyvéd Úrak.

Egy kft-nek bérbe adtunk egy üzlethelységet és több havi bérrel tartozik. A cég már nem is üzemmel a helységből kikőltöztek. Csödeljárás van ellenük már 1 éve munkabér és apeh tartozás miatt. Kérdésem hogy milyen formában tudnánk a pénzünket követelni,és egyáltalán lenne e értelme, és az milyen költséggel jár . Vagyonuk nincscsak tartozás.

Köszönöm a válaszokatZ.suzsa

Kovács_Béla_Sándor # 2011.01.11. 14:32

Mi lehetne? De elgondolkodtató, hogy hogyan működik a felsorolt küldemények kézhezvétele nélkül.

Az ügyletnek sem volt sok értelme: te adtad oda ingyen az üzletrészedet, és a társaság adósságát vállalta át a vevő. Ráadásul ez a tartozásátvállalás az APEH hozzájárulása nélkül lófüttyöt ér.

Zsozsó 07 # 2011.01.11. 14:25

A Kft levelei még most is hozzám érkeznek, pl banki folyószámlalevelek, banki tartozások, helyi iparűzési adó bevallásra felszólítás, és már nincs itt a kft.
"Ingyen " jutott egy 3 milliós kft-hez, ennek fejében átvállalt pár százezer apeh tartozást.

Lehet-e bajom, hogy még itt van a cég telephelye?

Kovács_Béla_Sándor # 2011.01.11. 12:44

Mi köze a tagváltozásnak a telephelyváltozáshoz? Az üzletrész megszerzőjének miért kellene magára vállalnia a cég adótartozását?

Tulajdonképpen mi a probléma?

Zsozsó 07 # 2011.01.11. 12:25

Tisztelt Uram!

Érdeklődni szeretnék, hogy 2010 aug-ban eladtam Kft-met ügyvéden keresztül magyar vállalkozónak, adótartozással, melyet a vevő tételesen átvállalt, de a mai napig a nyilvántartásokban nem látom a telephely változást.
Lehet ebből károm, jogkövetkezményem?

Válaszát megköszönve,

Üdv.
Zsolt

liba # 2011.01.07. 18:57

K­edves Ügyvédnő és Kedves Ügyvédúr!Érdeklödni szeretnék ,hogy van 2 fiú gyermekem.Az öregebbik 11 éves,és nyitott gerincel ,dongalábbal született ,és deréktól lefele béna,sajnos örökké pelenkázni fogjuk.A férjem dolgozik,én ápolásin vagyok, ami 26.000 ft.A fiúk után kapok családi potlékot 36 ezer ft,mert a nagyobbik fiamra felemelt családit kapok.Igy a 24000 ezer ft.helyett 36000 ezret kapok. Érdeklödnék ,hogy mikortól jár a 11 éves fiam után fogyatékosági támogatás?Mert annyi a kiadásunk ,hogy 4 főre ilyen formában nagyon kevés,mert a 11 éves fiam rengetek pénzbe van.Már 4 nagymütéten esett keresztül Budapesten a Henpálykorházba.Ha visszamondanánk a felemelt családi potlékot ,akkor nem illetne meg a fogyatékosági támogatás?Ha igen az mennyi pénz?Vagy hol kell érdeklödni?Sze­retném azt is tudni ,hogy a felsoroltakon kivül nem e járna valami kedvezmény ,vagy gyermekvédelmi támogatás ,vagy segély vagy valami.Szives­kedjenek érdemben tájékoztatni.Fá­radságukat nagyon szépen köszönöm.

ObudaFan # 2011.01.04. 21:38

Ehhez így a bank aligha járul hozzá, hacsaknem kap megfelelő más biztosítékot.

Ercsike10 # 2011.01.04. 17:05

Kedves Fórumozók!

Kérdezni szeretnék!
Páromnak volt egy Kft.-je, aminek tulajdonjogát eladta, mert külföldre megy dolgozni. A Kft. lízingel egy gépjárműt, aminek ő a készfizető kezese (mint (mostmár volt) ügyvezető).
Ha a banknak bejelentjük az adatváltozásokat (tulajdonosváltás, székhely vált., stb.) akkor egy kérelmet csatoljunk mindezekhez, melyben kérjük, h a készfizető kezességet szüntessék meg az ő részéről? Mi ennek a menete?
Remélem ez működik így, mert egy "idegen" embernek nem szeretne a kezese lenni!
Válaszaitokat köszönöm!

ObudaFan # 2011.01.04. 11:51

Szerintem nem.

Kbrs # 2011.01.03. 16:51

Köszönöm szépen a választ!
Már csak az lenne a kérdésem, hogy ha a Csődtv 63/A §-ban szereplő eset megtörténik, "bizonyítékként" megfelel e egy olyan - az üzletrész átruházásakor aláírt- nyilatkozat, amiben elismeri az üzlettársam, hogy minden céggel, üzlettel kapcsolatos dolgot ő intézett és mindenért ő felelt(stb..)? Ha igen, egy ilyen nyilatkozatot elég tanúk által hitelesíttetni vagy ügyvéd, esetleg közjegyző szükséges hozzá...?..Köszönöm

ObudaFan # 2010.12.29. 09:16

Attól függ, hogy egyébként miért akartál volna átalakulni.