Eos Faktor?


W.Tamás # 2012.10.15. 21:04

Talán már nem aktuális, de a teljesség kedvéért Mariskanéninek:
A raiffeisenes munkáltatói igazolás (tehát nem a kölcsönszerződés!) alján már jó ideje van egy kétsoros meghatalmazás (a bank részére a munkáltató felé), anélkül nem is fogadják be a kölcsönkérelemet.

Andi7171 # 2012.10.15. 09:05

Az én történetem:
Válófélben vagyok egyik gyerek a férjemmel, a másik velem.Albérletben lakunk,egy fél lakás van a nevemen, amelyben Anyukám él a húgommal.A ház és a lakás (kb. 80 millió)amiben közösen laktunk a férjem öröksége. A férjem nevén van minden ingó és ingatlan vagyon, az enyémen csak a banki tartozás. Kb. 1,5 millió személyi kölcsön, és 3 millió jelzáloghitel, ami a fél lakásomra van terhelve.HA egy kiskorú gyermekem van, és nem tudom fizetni a hiteleket, csak töredékét,mert a megélhetésünket, lakhatásunkat veszélyezteti,a jövedelmem hány százalékát tilthatják le?Több bank is osztozhat a letiltott részen, ez maximálva van, vagy mindig a megmaradt rész terhelődik?Köszönöm a választ előre is.

toss # 2012.10.12. 15:27

Sziasztok!

Kérdésem a következő lenne!2009 nyarán volt egy kábeltévés tartozásom a Fibernet-nek ami akkor 24.000 ft.volt,nem tudtam kifizetni akkor sajnos.Ezt az összeget párhónapra rá szerettem volna kifizetni az akkor még Fibernet irodában,de akkor közölték velem,hogy már nem tudom befizetni,mert behajtó céghez került a tartozásom.Eltelt azóta 3 év,mire most jött egy sima,(nem ajánlott) levél az EOS behajtó cégtől,hogy ők átvették az Inviteltől a tartozásom,(Fibernetet megvette az Invitel)és már ők 45.000.ft.ot,követelnek rajtam és fizessek 5 napon belül,amennyiben nem,abban az esetben közjegyző,végrahajtót küldenek rám.A Jogi fórumon olvasgattam a válaszokat,Dr.Attikától,hogy nem kell velük foglalkozni.A kérdésem az,hogy ha nem foglalkozom velük és egyszer még is a közjegyzőhöz adják a tartozásom követelését mondjuk 1,2 vagy 3 év múlva,lehet e ettől a 45 ezer ft.-tól több a követelése az EOS nak, illetve a közjegyzőnek?Mert gondolom a közjegyző annyit kér amennyit az EOS szeretne majd tőlem!?Mitévő legyek?Várjak?Lehet,hogy kivárnak és 5 év múlva újra elővesznek és már 100 ezret követelnek rajtam?Mert akkor inkább most kifizetném a 45.000 ft.ot.!Előre is köszönöm válaszát! Tisztelettel toss

szandri # 2012.10.12. 11:53

Az én történetem röviden:
Édesapám hosszú betegeskedés után 2009-ben elhunyt. Miután az ő édesapja elhunyt, a nagyanyámnál a gázszámla át lett íratva az ő nevére mivel mindkettejüket azonos néven hívták. Nagyanyám 2010ben csinált valami tartozást ami ki lett fizetve ha jól tudom, de annak valami adminisztrációs költsége nem, és mivel édesapám nevén volt a gáz, most a kamatos kamattal együtt rajtam akarják leverni.
Tanuló vagyok még, 21 éves egyszerűen nem tudom miből kifizetni, apám után 20000 forintos lakástakarékossági számla maradt, ami így 3 évvel később már szerintem érthető módon nincs meg. Semmi más örökségem nem volt, az adott házat, még nagyanyám márciusi halála előtt a nagynéném (édesapám testvére) átjátszotta magának, így aztán tényleg semmim nincs, de nem bírják felfogni. Zaklat az EOS-os hölgyike, mindenféle igazolást akarna, hogy nem örököltem semmit, de a közjegyző meg nem ad, mivel a hagyatéki végzésnél (amin rajta van h nem haladta meg a 200 000ret) nem tud hivatalosabb igazolást adni róla és nem érti miért nem fogadják el...
A kérdésem az lenne, mit tehetnek velem? Tényleg jogos, hogy velem akarják megfizettetni? (Hiába mondom mindig, hogy az időben nem laktam ott a házban, édesapám 2009ben meghalt... a tartozás meg 2010es, azt mondják mivel a nevén maradt az én tisztem megfizetni, megörököltem)
Tehát mi lehet ebből, mire számítsak?

Nagyon szépen köszönöm a választ!

teprah # 2012.10.11. 15:01

"Egyenlege a mai napon xxx xxx Ft, mely a kifizetés napjáig a szerződésben rögzített késedelmi kamattal növekszik"
Hogy is van ez? Semmiféle aláírt szerződést nem küldtem vissza, ergo az mint olyan, nincs is. Másodsorban. Megelőlegezik nekem a késedelmi kamatot mintha eleve késnék és felszámolják előre? Érdekes nagyon.

martusz # 2012.10.10. 18:42

Már kb. 3 éve , hogy hivogatnak. Minden hónapban jön levél , a végrehajtás elötti utolsó felszólítás! Már vagy a századik. Minden nap felhívnak. Ez még nem is olyan nagy baj, mert én is elég dúrván beszélek velük. Most derült ki , hogy a lépcsőházban ahol lakunk , egy 84 éves nénit is hivogatnak. Sajnos ő meg már fél. Megfenyegettem őket . Pár hétig nem hívták , majd megint hivogatják. Már tényleg nem tudom mit tegyek !!! Gusztustalan undorító emberek. Valamit már tenni kellene ellenük !

Tundike # 2012.10.09. 11:50

utána kerestem a papírjaim között.
2009 nyarán lett lemondva az internetem.
Szóval akkor???

Tundike # 2012.10.09. 11:14

Sziasztok.
Röviden az én történetem:
2 hete kaptam levelet tőlük 94 ezerről. Felhívtam őket és azt mondták júniusban kapták meg az ügyet, de csak most szeptemberben lett jogerős, ezért jelentkeztek most.
Papíron az Invitel távközlési ZRT nél volt tartozásom. Vagyis az EOS szerint.
Nem voltam Inviteles soha. Régen a fibernetnél volt internetem amit megszüntettem,némi elmaradással. Ez kb 2006-2007 környéke lehetett.
Jogerős még ez? Vagy elévült? Nem érdekes ez egy kicsit hogy nem is a fibernetet írják?
Keressek fel egy ügyvédet?
Kaptam tőlük 3 csekket a törlesztőrészlethez, mellette egy levéllel:
Megállapodás peren kivüli fizetési ütemezésre.
Álá kéne írnom és visszaküldeni.
Megtegyem?

fagott # 2012.10.04. 21:57

Az eos frontvonalán olyan emberek dolgoznak akik nem néznek semmit, és senkit. Az összes szomszédot rokont hivogatja, és kiadja a banki gondjaimat másoknak.

És a bank már sehol sincs pedig ők nem akartak egyezkedni többszöri kérés után sem.

Inkább eladta az eos nevü gyülekezetnek.

a 2 millám már 3,4

ezek normálisak

Ezt meg lehet tenni ma Magyarországon.

Akkor itt nagyon hiányosak a banki károsultak jogai.

Én senkit nem engednék kitenni a házából. A bankokat kellene rászoritani, hogy adjanak olyan megoldást ami teljesithető.

Az ilyen eos féle csapatokat meg betiltanám.

Sherlock # 2012.10.04. 20:17

Miért gondolod hogy a "hagyatéki végzésnek" akármi köze van ehhez?

mjbt # 2012.10.04. 17:29

Sziasztok!

Édesanyám elhunyt 2011 decemberben. Volt egy áruhitele a Credigen banknál amin nem volt biztosítás. Januárban bejelentettem, hogy meghalt és szóban megállapodtam velük, hogy kifizetem a fenálló 117.540 FT tartozást. Jan 30 ig kaptam a határidőt. A terméket nem tudtam eladni csak 90000FT ért amit anyu vett hitelből és így megint megállapodtam velük, hogy részletbe kifizetem 90000+ 5* 5500 Ft külték is a csekkeket a határidő márc 15 volt! Az igaz, hogy én az első csekket április 6 án fizettem be a többit rendesen időbe, de mégis átadták Március 8 án az EOS Faktornak még a határidő előtt!! Amiről nem tudtam mert anyám címére küldték a levelet, de én nem ott lakom!!! Mind egy!!! Azóta a hitelt letörlesztettem az EOS nak , de követelnek rajtam 17 ezer forint kezelési költséget, amit nem értek!!! Egy elhunyt nem tudja a hitelét tovább fizetni, nekem nem lett volna kötelességem kifizetni mert még nem volt hagyatéki végzés!!! Miért adják át a hagyatékádadó végzés előtt jogtalanul a hitelt egy behajtónak??? És ha én 2 héttel késöbb adtam fel az első csekket az mért olyan nagy baj rám nem vonatkozik a 90 napos nemfizetés??? És nem értem az EOSt se!!!!

farkyatti # 2012.10.04. 15:28

egy fiktív és állandóan változó címet minek jelentsek be? nem értem az egészet ami itt megy. és szerintem más se tud komoly választ adni itt. albérletben lakom, de ide nem jelentkezhetek be, ezt a címet minek is mondanám bárkinek? egy állandó lakcímem van, ahol életvitelszerűen nem élek, mivel a leveleim is oda vannak irányítva. miért nem fordult már először a bírósághoz a tigáz, ha vissza akarja kapni a pénzét? eltelt 3 év most már minek zaklatnak vele?? nem értem az egészet. hajtsa be akkor amikor aktuális a dolog. nem hinném, h ez az eos bíróságra adná a dolgot, de ha oda is adja abból neki pénze nem lesz akkor, így nem hiszem h ezt megteszi. az elmúlt 3 év alatt megtehette volna. mire vár?

gerbera317 # 2012.10.04. 09:59

farkyatti

Ez nem hit kérdése. Ha valahová be vagy jelentkezve, akkor ellenkező bebizonyításig vélelmezni kell, hogy ott laksz. Úgyhogy a végrehajtó - szükség esetén - odamegy, és majd ő maga megállapítja, hogy tényleg nem laksz ott, az ellenkező bizonyítást az ő megállapítása pótolja. Neked meg lepottyan 10 ezer forint eljárási költség a semmire, és még csak egy rossz szavad sem lehet, mert te mulasztottad el bejelenteni, hol is laksz ténylegesen.

HTConx # 2012.10.03. 20:08

Nézd meg a Wikipédián, mekkora cégről van szó. Adatokkal, címekkel, információval kereskedik. 370misi. Elég veszélyes. Be kéne tiltani Magyarországon.

SOrsi83 # 2012.10.03. 07:20

Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy ha az Eos faktor este kilenckor telefonál.. azt megteheti? Meddig lehet felhívni az ügyfeleket hivatalosan?

Válaszotokat előre is köszönöm!!

farkyatti # 2012.10.02. 20:08

kőbeíró

ez hülyeség szerintem. megmondom miért. eladtunk egy ingatlant, ahonnan nem jelentkeztem ki mert nem volt hova bejelentkezni, a tulaj meg nem jelentett ki. most akkor a behajtó egy olyan helyre megy ahol vad idegenek vannak és semmihez semmi közöm? kötve hiszem.

Kőbeíró # 2012.10.02. 12:18

farkyatti

Az EOS nem vihet el semmit. Aki viszont mindent visz, az a végrehajtó. A tragacsodat először. Nem baj, ha semmi nem a tiéd a lakcímeden, majd panaszt teszel és visszakéri a valódi tulajdonos a holmikat. Persze az is lehet, hogy nem viszi a manus sehová, csak jegyzékbe veszi és felcímkézi, hogy a vendégeknek legyen mit kérdezni, akik a szüleidhez mennek látogatóba.
Ez persze már nem 180 guriga lesz, hanem úgy 260.

Behajtási engedély és végrehajtási eljárás ismert. A kettő között pedig ott pislog az univerzum.

farkyatti # 2012.09.29. 13:19

Tisztelt fórumozók!
Én a tigáznak lógok 180 ezerrel már 3 éve. Vagyis hát az eosnak. Mit tehetnek ellenem? A nevemen csak egy tragacs autó van, ingatlanom nincs, csak egy bejelentett lakhelyem, ahol nem is tartózkodom. Onnan nem vihetnek el semmit nem? Semmi nincs ott a nevemen. Munkahelyem sincs.
Behajtási eljárást indíthatnak? Ha igen ilyen esetben mit tudnak tenni?

Sherlock # 2012.09.28. 08:23

Ügyfélkapun senki nem kérdez, helyrajzi szám sem kell hozzá.

Kinga3333 # 2012.09.27. 23:35

Engem is az Eos Faktor zaklat állandóan de méghozzá mindennap elmondom nekik,hogy sajnos csak ennyit tudok fizetni és attól függetlenül felhív még másnap,majd utána megint azt követő nap!:(Szombaton is már reggel 08.30-kor csörgetnek!:(
Ott tartok,hogy már a munkahelyemen is zaklatnak telefonon és sajnos sokszor van olyan,hogy beteget lát el az ember vagy éppen újraéleszt de akkor sem bírod lerázni mert nem érti meg,hogy többet nem tudsz fizetni!
Ha szabadnapos vagyok és a mobilom nem elérhető akkor a munkahelyemen aki éppen felveszi a telefont annak megad egy telefonszámot,hogy sűrgősen hívjam fel este 09 óráig!
Szóval nem tudom,hogy lehetne az Eos Faktort leállítani de ez már zaklatásnak minősül!


Hol tudok kérdezni?

gerbera317 # 2012.09.27. 20:01

Mariskanéni!

Az ingatlan-nyilvántartás nyilvános!

kaliber01 # 2012.09.27. 18:12

toncsi63!

Az Eos csak fenyegetőzik, amíg ajánlott levelet (FMH) nem kapsz nem kell velük foglalkozni, nagyon sokan bedőlnek nekik ebből élnek, nem is rosszul.

Ha vissza olvasol engem is az eos-invitel kombó zaklat.
Nekem a fibernetnél volt szolgáltatási szerződésem őket is megvette az invitel, és gerinctelen módon, hogy ne őket zaklassa a felháborodott ügyfél ezért 10-20%-ért eladja a követelést az eos-nak, majd ők már 150%-ot követelnek rajtunk.

csipike66 # 2012.09.26. 12:30

Az EOS Faktorral kapcsolatban szükségem lenne egy kis jogi értelmezésre. Hozzáteszem, nem vagyok jogvégzett ember, de mivel érintett vagyok a témában, sokat olvasgattam, többek között itt a Fórumon is. Tehát, ha a PSZÁF olyan működési engedélyt ad ki, amelyben rögzíti, hogy a tevékenységet faktoring üzletági korlátozással adja ki az EOS-nak, akkor hogy faktorálhat? Olvastam olyat is, hogy a Ptk. nem ismeri a faktorálást, helyette az engedményezést használja. Tehát akkor a faktorálás azonos az engedményezéssel?
Ha a hitelező - vagyis akinek tartoznak - a követelést eladja a faktorálónak, és innentől kezdve minden jogát elveszíti az adóssal szemben, mert ezek a jogok a faktorálóra szállnak át (beleértve a fedezetek jelzálogjogait is), akkor egyezik meg a faktorálás az engedményezéssel.
Ha viszont a fentiek tükrében az EOS, a Sigma és még sorolhatnám cégek engedély nélkül végzik a tevékenységüket, akkor a PSZÁF miért nem lép fel ellenük? Hova lehet fordulni panasszal, beadvánnyal - már amennyiben helyes az értelmezésem -, hogy végre befejezzék a jogtalan, törvénysértő cselekményeiket? Előre is köszönöm!

toncsi63 # 2012.09.26. 08:46

Üdv!
Köszönöm a választ, de nem 5, hanem csak 4 év telt el. Akkor is elévült?

Mariskanéni # 2012.09.25. 14:14

Tisztelt Ügyvéd Úr!Múltkor kérdeztem Öntől,hogy valós e az az állítás,hogy a Dunacorp lekérné az ügyfelei nevén lévő ingó és ingatlanokat!Azt tetszett írni,hogy nem!Pedig valahonnan a tudomásukra jutott a dolog!Ezt honnan tudták meg???Köszönöm a választ!