Intrum Justitia


wers # 2018.04.04. 10:45

Az Intrumhoz,s.o.s. próbálj megegyezni velük. Nehogy végrehajtásra adja, mert az még többe, sokkal többe fog kerülni. És ellenőrizd a jó értesítési címedet.

BLeila # 2018.04.04. 10:33

Oké, tehát jönnie kellett még leveleknek. Szuper :/
Akkor a kérdés már csak az, kit keressek, hová forduljak? Hol fizessek egyáltalán? Vagy majd megjelennek valahogyan megint fél év múlva?

Illetve, hogy miért nem volt elegendő indok az elévülés?

wers # 2018.04.04. 09:40

"Intrum Justitia Zrt felperesnek - BL alperes ellen telefonszolgáltatási díj iránt indított perében a bíróság a Pp. 230/A§ (3) bekezdése alapján értesíti a feleket, hogy a 16. P. 55.491/2017/2. számú végzése 2018 február 10. napján jogerőre emelkedett.”"

Miért nem zárult le az ügy a közjegyzői levélnek való ellentmondással?

Pedig úgy tűnik, lezárult. Még azt a levelet sem kaptad meg sokak között, amiből megtudhatnád, mi emelkedett jogerőre. Nagy valószínűséggel fizetned kell, az áll benne. Vagy fizetsz önként, vagy végrehajtatja az Intrum Justitia Zrt.

BLeila # 2018.04.04. 09:24

De mi az, hogy hogyan fizessek? Mit fizessek, kinek? Semmi nem áll a levélben, csak ennyi. Ha küldtek volna valamit, az előző főbérlőm ugyanúgy szólt volna. Van állandó lakcímem is, a szülői ház, oda sem kaptam semmit. A közjegyzői levél után, amire válaszoltam, ez az első levél amit az üggyel kapcsolatban kapok.

A kormányablakban már átirattam a lakcímem. És az előző lakás tulaját is megkértem, hogy szóljon, ha jön valami még. Mi fog történni? Hova fordulhatok? Miért nem zárult le az ügy a közjegyzői levélnek való ellentmondással?

Nagyon köszönöm, ha valaki segít.

wers # 2018.04.04. 09:14

Azon kelle most már gondolkodnod, hogyan fizess. A jövőre nézve jó tanácsom, gondoskodj arról, hogy a küldeményeid hozzád megérkezzenek. Ennek több módja van, a legbiztosabb, ha bejelentesz egy értesítési címet a kormányablaknál. Ez lehet postafiók is. Ezért persze fizetned kell, és a fiókot ürítened. Vagy további megbízást adsz a postának mindig naprakészen, hová továbbítsák leveleidet. Szükségedlesz rá, ha nem akarsz még több bajt magadnak.

BLeila # 2018.04.04. 07:52

Nem stimmelnek a címeim. Folyamatosan költözöm. Ezt a levelet is úgy fotózta be nekem a régi tulaj akinek a lakását béreltem. Amúgy el se jutott volna hozzám, ha ő nem ilyen lelkiismeretes. De ez egy sima bedobott levél volt, nem ajánlott vagy ilyesmi.

drbjozsef # 2018.04.04. 07:48

Biztos stimmelnek a címeid? Ott laksz, ahol be vagy jelentve? Mert úgy néz ki, a bíróság sem talált meg...

BLeila # 2018.04.04. 07:33

Kedves Mindenki!

Nagyon hosszú a sztorim az Intrummal, igyekszem pár mondatban összefoglalni. Egy Telekomos tartozásról van szó, ami igazából nem is tartozás, egy mobilinternetsticket számláztak nekem kb egy évig, miután már elköltöztem egy másik címre, utána is. Semmilyen értesítést nem kaptam se tartozásról, se semmiről, pedig a tv/internet-számlámat végig fizettem. A tartozást 2015 októberében eladták az Intrumnak. Megkerestek 2017-ben, azt se tudtam, miről van szó, aztán nagy nehezen felgöngyölítettem. Partner voltam mindenben, folyamatosan tartottam velük a kapcsolatot, nem menekültem, igyekeztem bizonyítani az igazam. Sikertelenül. Egy kedves ismerősöm felhívta a figyelmem a köv. törvényre: 2003. évi C. törvény 143.§ (2) „Az előfizetői szerződésekből eredő igények egy év alatt évülnek el, amelyet a késedelem, illetve a hibás teljesítés bekövetkezésétől kell számítani. Ez azt jelenti, hogy a szolgáltató egy évre visszamenőleg követelhet az előfizetőtől bármilyen szerződésből eredő tartozást.”
Felhívtam az NMHH-t és levelet is írtam nekik, megerősítették, és javasolták, hogy a közjegyzői felszólításra írásban mondjak ellent a fizetésnek. Ezt megtettem.
Megint eltelt jó fél év, és a következő levelet kaptam.
"Intrum Justitia Zrt felperesnek - BL alperes ellen telefonszolgáltatási díj iránt indított perében a bíróság a Pp. 230/A§ (3) bekezdése alapján értesíti a feleket, hogy a 16. P. 55.491/2017/2. számú végzése 2018 február 10. napján jogerőre emelkedett."

Ez most micsoda? Mit jelent ez? Mit kell tennem? Mégsem mondhatok ellent elévülésre hivatkozva?

Nagyon megijedtem most ettől. Borzasztó hálás lennék, ha segítene valaki.

gerbera317 # 2018.04.04. 07:25

Ez tényleg bonyolult volt. Keresőszó: "intrum". Első helyi találat: _https://www.intrum.com/hu_
Ott katt arra, hogy "Adós ügyfeleinknek szóló információk". Ha pedig az elérhetőség kell, akkor katt arra, hogy "Rólunk".

drbjozsef # 2018.04.04. 06:35

Ott mire számítasz? Hogy eltiltják őket a levél küldéstől? Az nem tilos senkinek.

Miért nem hívod fel őket? Szóban hátha közlékenyebbek.

totyka1 # 2018.04.04. 06:13

Köszi, egyet találtam már régebben, de semmi reakció. Több nincs, fent csak űrlapot lehet elküldeni, közvetlen, de azt inkább nem!
11 éve fenyegetőznek, rohadtul unom, megyek a bíróságra!

Grave7 # 2018.04.03. 19:24

Nem gondolom, hogy olyan bonyolult lenne google-ben rákeresni: http://lmgtfy.com/?…

totyka1 # 2018.04.03. 18:59

Sziasztok!
Tud valaki email címet az Intrum Justitiának? Köszi!

nonolet # 2018.04.03. 05:50

"egy háztartásban élek (csak hivatalosan valójában egyedül)"

...és mégis mást akarsz igazolni?!!
Nono, kis hazudós!

Egyetértek anyáddal és a tesóddal.

Bolondok lennének,
ha igazolnák neked a valótlanságot...
Pláne "hivatalos ügyben".

Kicsit el vagy tévedve, szerintem.

- -

"Titkol egyébként mindent és azért nem adja ide nehogy megtudjam hogy megy a szekere."

Mi a jó frencos közöd van anyád ügyeihez?!!
Ja semmi... nem tartoznak rád, azok az ő magányügyei.
Nem tartozik neked beszámolni róluk és segíteni sem kell rajtad.
Mondom én, el vagy tévedve az életben.

-

"Van e valami más út? pl lehet e velük valami olyan papírt íratni "

Aztán minek és miért írnák?!
Semmi közötök egymáshoz ilyen témákban.
Mindenki önálló felnőtt ember.

- -

"a ház anyámé 1/1, én fizetem a részleteket (bank) és a rezsit de ennek nincs nyoma sehogy."

Ez meg balgaság így!!!

Tessék széepn lepapírozni, hogy

  • miért te fizeted

és

  • mit kapsz érte cserébe.

Különben palira vesz/vehet végül...

(vagy ne fizesd, ha nem hajlandó írásba adni a valóságot)

- -

Rakj rendet a fejedben és az életedben!!!
különben csak szívni fogsz folyton...

Pawel # 2018.04.02. 23:41

És, Hogy igy a nav csak az én anyagi helyzetem vegye számításba?
Ha nincs ilyen akkor arra mód, hogy a nav kérje be tőlük az adatokat?
mert nekem vagy az ügyvédemnek nem fogják oda adni még a navnak se tuti de mindenképp esélyesebb!
Egyébként nem keresnek jól és a házon több a tartozás mint az értéke...!

Pawel # 2018.04.02. 23:35

Okés, köszi srácok!
Gerbera és nonolet azért megvárnám facsiga, vagy Kovács Béla Sándor válaszát ök a szakma csúcsai ahogy olvasgattam.

Még egy kérdésem lenne:
NAV fizetési könnyítés / Részletfizetési kérelmet kell beadjak egy részben emiatt kialakuló de más ügyben.
egy háztartásban élek (csak hivatalosan valójában egyedül)
Anyámmal és tesómmal a ház anyámé 1/1, én fizetem a részleteket (bank) és a rezsit de ennek nincs nyoma sheogy.
Na most a NAV kér adatokat a kérelemhez egy háztartásban élőktől fizetés hitel részletek..stb
A lényeg az anyámat nem érdekli a sztori semmit se ad és azt szajkózza neki semmi köze nincs hozzám és miért vállalna bármiféle felelőséget, vagy adna bármi iratot.
Titkol egyébként mindent és azért nem adja ide nehogy megtudjam hogy megy a szekere.
olyanokra hivatkozik, hogy visszaélnek az adataival csalok akik ilyen adatokat érnek(nav) és persze a LEXarom.
Szóval nem ész érvek nem fog ide adni semmit tesóm se nagyon.
Van e valami más út? pl lehet e velük valami olyan papírt íratni ahol kifejtik, hogy nem vállalnak semmit pusztán azért mert az anyám meg a tesom?

Köszönettel.

nonolet # 2018.04.02. 21:34

Mást is tehet... fizet önként!

Mindet vagy, ha tud alkudni belőle, akkor kevesebbet.

gerbera317 # 2018.04.02. 20:44

Tényleg nem érted, amit az előttem szólók írnak? 2015-ben közjegyző előtt elismerted a tartozásodat. 2016. óta folyik végrehajtás. Egyet tehetsz: tűröd, hogy folyjon ellened a végrehajtás.

Pawel # 2018.04.02. 20:00

"Fizetési felszólításnál derül fény mi is lehetett ez a 2008as adat ott jogviszony létrejötteként van megjelölve"

ezt javítom fizetési meghagyásra ahol 2008 van jogviszony létrejötteként megjelölve ami szintén nem igaz így hamis dolgokat adatokat tartalmaz az fhm is.!

Pawel # 2018.04.02. 19:55

Voltam egy ügyvédnél ö mondta ez okirat hamisítás fizetési meghagyásnál vagy még előtte töröltetni lehetett volna az egészet! De már nem lehet ezért fizessem ki!
nyilván félre írás a tartozás 2013 ban keletkezett!
Na de senki sem tudhat mindnet és most olvastam egy bekezdést:

Végrehajtást csak olyan követelésre vonatkozóan lehet elrendelni, melyre a végrehajtás alapjául szolgáló okirat kiterjed. Ha ugyanis a végrehajtási lap olyan követelést is tartalmaz, melyet az annak alapjául szolgáló okirat (ítélet, fizetési meghagyás) nem, akkor azt a bíróság (közjegyző) a törvény megsértésével állította ki, ezért azt vissza kell vonni. Ilyen irányú kérelmet a végrehajtást elrendelő bíróságnál elő lehet terjeszteni (Vht. 212. § (1)).

A perújítás és a végrehajtás megszüntetése iránti per egyaránt alkalmas eszköz lehet egy folyamatban lévő végrehajtási eljárás megakasztására, de más-más esetben vehetők igénybe és más szabályok vonatkoznak rájuk.

Olvass tovább: https://www.fulopugyved.com/…szuntetese-/

Most nézem a fizetési meghagyás is hamis adatokra épít!

Én nem tudom kibogozni a szálakat nem tudom mi számít és mi nem!
Ezért fordultam ide szakértökhöz!
Tehát az elsö fizetési felszólítás valótlan adatokra hivatkozik már kiküldéskor több mint 7 éves tartozást említ majd a következő felszólításnál már át van dátumozva minden úgy tudom se számlát se semmit nem lehet átdátumozni...! Gondoljatok már bele ha bírósági döntéseket visszadátumoznának 7 évvel...ez alapján minden amit később küldtek az meg van hamisítva.
Fizetési felszólításnál derül fény mi is lehetett ez a 2008as adat ott jogviszony létrejötteként van megjelölve
de ez is hamis akkor még kiskorú voltam!!!
Továbbá az FHM 2015/8/x jelöl meg követelés lejártának amit az intrum 2008/7/x ként igy a 2 írat nme egymásra épít így úgy érzem nem szabályos az FHM és ez alapján a végrehajtás se és amit linkeltem az érvényes lehet rám!

mit gondoltok? Szakértök.

Köszönöm

facsiga77 # 2018.04.02. 17:21

2015-ös az fmh a vh meg 2016-os, ez már veszett fejsze nyele.

drbjozsef # 2018.04.02. 13:59

Ezt az iratok egyértelműen bizonyítják amit ők küldtek egyszer 2008-év majd egy hónap múlva 2015-ként van számla lejártaként megjelölve ugyan az az ügyirat!

Nem mintha érteném a lényeget, de ha ez alapján gondolsz valamiféle okirat hamisításra, akkor azért előbb menj el egy ügyvédhez és mutasd meg neki a papírokat, mielőtt hülyét csinálsz majd magadból.

Ha a 2008-as felszólításra kifizetted a tartozást, akkor legfeljebb fura a dolog, esetleg adminisztrációs hiba lehet.
Ha nem fizetted ki, akkor miért ne lehetne esedékes a tartozás 2015-ben is? Lehet, hogy elévült közben, de önmagában az se számít.

Pláne, ha jogerősre futott a fizetési meghagyás. Esélyed ez ellen legfeljebb akkor van, ha a kézbesítési fikciót meg tudod dönteni (már ha azzal emelkedett jogerőre). Egyébként meg nem sok, az elévült tartozást is úgy be fogják vasalni rajtad, mint a huzat. (teljesen jogosan)

Pawel # 2018.04.02. 11:45

nem tudom melyik irány lehet a jó?
de a 2008 az már amikor a levelet küldték elévült ezért ha minden igaz vitathatnám az elévülést, és akkor mint adós pert indíthatok a végrehajtás megszüntetése iránt.
Ez működhet? vagy az okirat hamisítás?

Pawel # 2018.04.02. 10:33

Egy forint se lett még behajtva ebből!

Pawel # 2018.04.02. 10:32

Tisztelt szakértök!

Van egy Intrumos ügyem aminek papírjait most kaparintatom kézhez!
Melyekben Intrum okirat hamisítást követ el!
2015 fizetési felszólítások nem stimmelnek!
Ezt az iratok egyértelműen bizonyítják amit ők küldtek egyszer 2008-év majd egy hónap múlva 2015-ként van számla lejártaként megjelölve ugyan az az ügyirat!
ebből az ügyből 2015ban fizetési meghagyás majd szintén 2016ban végrehajtás indult!
Hogyan tudom ezt érvényteleníteni?
perújításra? végrehajtási eljárás megszüntetésére van-e lehetőségem?
vagy milyen más eljárásra amivel tudom igazam érvényesíteni?

Megtisztelő válaszokat előre is köszönöm!