Csini lett


monalisa1 # 2007.09.20. 19:38

Nem tudom hogy csak az én képernyőmön kékült-e be a szöveg a Jog.lap.hu-un átmenetileg, vagy ez már a Jogi Fórumnál a közelmúlban végrehajtott hasonló változás előszele?...

Mit mondjak, a jwelenlegi honlapkép jobban tetsző, legalább is számomra. (Szóval ez az új formátomú rengeteg kék szöveg már zavaró tud lenni.)

Persze eszi - nem eszi, nem kap(unk) mást...

Kovács_Béla_Sándor # 2007.09.17. 21:21

De gustibus non est diputandum.

Dr.Attika # 2007.09.17. 20:49

Tisztelt Dr.Szilágyi Károly Úr!
A "régi" jogifórum sokkal jobb , áttekinthetőbb volt.Kár volt változtatni ezen álláspontom szerint. Jó ,látom a reklám felületének növelése volt a cél és ezért nem is hibáztatom, de ......
Üdvözlettel:
Dr. Béres-Deák Attila

monalisa1 # 2007.09.11. 20:48

Elmó,
a magyar szólásokat és kifejezéseket nagyjából ismerem, de az ázsia nekem kínai...

Elmó # 2007.09.11. 20:06

Hogy mondta az az ázsiai kicsóka: "Nékem tccik!" ?

monalisa1 # 2007.09.10. 13:41

Én is rátaláltam. Köszönet amiért visszakerültek a Törvénytárba.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.09.10. 04:50

Kösz, megvan.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.09.09. 21:12

Oszd meg velünk! :)

tomas64 # 2007.09.09. 18:13

Hoppá! Megvanak a legfontosabb jogszabályok!!!
Legalább is, én most találtam meg őket, végre! :))

gitron # 2007.09.07. 11:30

Jelentem Explorer 6... alatt rendben működik!

gitron # 2007.09.06. 13:58

Nálam sem működik Explorer 6... alatt.

amatőr # 2007.09.06. 13:55

A magam részéről ezt nem tudom megerősíteni.

Szilágyi Károly # 2007.09.06. 13:44

kizárólag az "idézet" és a "rendben" gombokat látom.

A régebbi böngészőkkel kapcsolatos probléma elvileg megoldódott.

monalisa1 # 2007.09.06. 09:21

Köszönöm a választ, a tájékoztatást.
Szóval valahogy külön kellene választani a Törvénytárat a szakemberek és a laikusok között., az előbbi tudja mit keres és azt hol keresse, valamint az aktuális BH-ot is olvashatja mindjárt, míg a másiknak elég ha csak a vonatkozó § könnyen megtalálható.

Amúgy nekem is tetszik a Fórum új kiadása, vagyis szokni kell hozzá...

További jó munkát!

Szilágyi Károly # 2007.09.06. 04:55

Kedves monalisa1,

A jogszabályok most is teljes terjedelemben olvashatóak, de egyenlőre tudni kell a kiadás évét és a joganyag számát (és ezt kell megadni a keresőben).

Az eddigiekkel ellentétben viszont most már nem csak az egyes fontosabb ágazati törvények, hanem a jogalkalmazás (jogalany) számára szintén igen fontos (pl.) rendeletek is elérhetőek. A lehetőségek tehát jobbak, mint eddig.

De abban igaza van, hogy a használat így nem olyan kényelmes mint az előző verzióban, ezt meg fogjuk oldani egy korábbihoz hasonló lista feltöltésével.

monalisa1 # 2007.09.05. 21:12

Ez a Törvénytár messze nem azonos az előzővel! Az előzőben a Btk., a Ptk., Pp., az Adótörvény, az Ingatlantörtény stb., stb. akár paragrafusról paragrafusra végig olvasható volt, de ítt ennek lehetőség nem adott.

Az hogy beír az ember a keresőbe egy célszót/kifejezést az még nem adja annak lehetőség hogy egy adott § előtti és utáni paragrafus is elolvasható legyen.

Szerintem vissza kellene állítani az előző Törvénytárat, lévén azt laikusok is olvasták...

Ami Törvénytárat kaptunk most (...) ahhoz több-kevesebb jogszabályi-hely előtanulmányok szükszégeltetnek.

Szilágyi Károly # 2007.09.04. 14:18

Köszönjük kritikát, dícséretet és a topic címét is!

Hosszabb ideje tervezzük és készítjük elő a Jogi Fórum 3. verzióját (2001, 2003, 2007). Ennek a folyamatnak része a külalak frissítése, a célunk letisztultabb, átláthatóbb és általában kellemesebb felület létrehozása volt. A technikai háttér egyenlőre csak minimálisan változott, de az új arculat elkészültével most ez lesz a fejlesztések középpontjában.

Az egyetlen problémám, hogy eddig a főoldalon, kiemelt helyen látszottak a legpörgősebb fórumok. Most meg eléggé el vannak dugva.

Eldugni nem akartuk, de megpróbálunk keresni egy ennél feltűnőbb helyet. Ettől függetlenül a fórum főoldalán mindíg látható a 20 utolsó hozzászólás topicja.

"Fórum" fül megnyitása meglehetősen lassúcska.

Ez remélhetőleg holnap már nem lesz probléma.

Lehetne az "idézet"-en kívül még egy-két eszközt biztosítani? Pl. félkövér kiemelés, dőlt betű, link kezelés.

A mostani fórum motorhoz nem szeretnénk ilyan opciókat építeni, de később szívesen, hiszen többen kérték.

Ha jól látom, csak a külalak lett más, nincs új fórummotor, ugye?

Nincs.

kizárólag az "idézet" és a "rendben" gombokat látom.

A hibát igyekszünk rövid idő alatt kijavítani.

Nekem hiányzik a fontosabb hatályos jogszabályok gyűjteménye felülről. Vagy csak én nem találom?

A Törvénytár rövid időre eltűnt, de mostantól nem csak az eddigi kb. 100 jogszabályt, hanem a teljes hatályos magyar joganyagot tartalmazza. A kereső felület még nem tökéletes, de száma szerint minden joganyag megtalálható. A Törvénytár egyébként egy külső szolgáltató, az Opten Kft. gondozásában működik.

the big cat # 2007.09.04. 13:26

A friss hozzászólások megtekintéséhez pedig a legkézreállóbb megoldás a browserek beépített élő könyvjelző funkciója, gyakorlatilag a könyvjelzők (kedvencek) eszköztáror egy legördülő menüt formázva jelenik meg az utolsó 40-50 hozzászólás azonosíthatóan, és egy klikk rá, és már is az adott fórumban vagy.

the big cat # 2007.09.04. 13:19

Viszont ha már van pár gomb, amivel html tag-ket lehet beszúrni (vastag, „idézet”), akro nem lehetne beépíteni egy mini html szerkesztőt további funkciókkal? dőlt betű, néhány betűméret és szín, kép/link beszúrás, néhány tördelési mód, stb...

the big cat # 2007.09.04. 13:13

Mind IE 7 mind Firefox 2 alatt tökéletesen működik a frissülés, nincs lemaradás az utolsó hozzászólások frissítésében, mindig a legutolsók vannak felül mindkét helyen.

Ismét javaslom, hogy a régebbi kukikat mindenki törölje, mert az okozhat problémát, és frissítsék a browserüket.

Egyjogász # 2007.09.04. 12:48

A Fórum kissé használhatatlanabb, mint korábban.
A Fórum főoldalán utolsó hozzászólásként tegnapi hozzászólások vannak jelölve, pedig azóta már volt több is.
Ugyanez a gond a "Fórum-Friss" rovattal is, ill. ez a korábbiak szerint miért nem jelenik meg a Fórum Nyitólapján.
Szóval azt aláírom, hogy ez dekoratívabb, de nekem a régi használhatóbb volt.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.09.04. 11:34

"Átalakítás alatt". :)

nyusz66 # 2007.09.04. 11:18

Csatlakozom a törvénytárat hiányolókhoz! NAGYON KELLENE!

the big cat # 2007.09.04. 10:58

Mind Firefox 2, mind IE 7 alól rendben megy a fórum.

Nyilván ma nem fejlesztenek weboldalt évekkel ezelőtti, súlyos biztonsági és koherenciaproblémákkal küzködő böngészőkre, mint az IE 5 vagy 6.

Megoldási javaslatok:

  1. Telepítséteke a Firefoxot (kb 5 perc) (ha valaki továbbra is szereti a kaplandot, akkor lehet IE 7 is, de nagyon idegesítő felhasználói felületet van)
  2. Ha nem akartok valamiért biztonságos, új böngészőt, akkro lépjeteke ki a jogiforumből (kilépés gomb a fejlécben). Ezután töörljétek az összes kukit (valahol az IE beálításokban lehet megtenni). Ezután csukjátok be a programot, majd indítsátok újra, lépjetek be újra, és talán működni fog. ha nem, akkro frissítsétek az IE-t vagy teelpítsétek a Firefoxot.
Kála # 2007.09.04. 09:03

Gitron, Bootmaker: az én szövegíró ablakom is jobbra kicsúszva jelenik meg, és csak két gombom van (idézet, rendben) - ha valaki megoldotta, hogy mi is okozza ezt, legyen kedves ossza meg velem is!