Becsületsértés, várható végkifejlett?


Krisztian__ # 2010.02.24. 12:29

Üdvözlök mindenkit!

Lenne egy kérdésem. Eddig, mint átlagos ember nem is tudtam hogy van ilyen, és valahogy, most hogy belekerültem még mindig nem nagyon értem hogy ez most komoly? De a lényeg a lényeg, hogy még január elején amikor a minuszok tomboltak egyik hajnalban hívtam egy taxit. Egy apró félreértés miatt (nekem a telefonomban más taxitársaság alatt szerepelt a hívott fél mint ami valójában volt) a taxis szó nélkül otthagyott engem a hidegben. Ezzel párhuzamosan (megcsörgetett közben és láttam hogy ő hív) kiderült hogy őt hívtam. Ez még nem is lett volna gond, de ő ezután nem vette fel a telefont. Ezen akkor hajnalban, úgy érzem jogosan felhúztam magam, és mivel a telefont nem vette fel, ezért egy káromkodásban bővelkedő SMSt írtam neki. Amire ő reagált is, és így SMSezgettünk egymással egy kicsit. Én az Ő SMSeit rögtön töröltem, mert minek tartsam meg alapon, de ezek szerint ő nem így tett. Most kaptam meg az idézést becsületsértés vétsége miatt. A kérdésem az, hogy mire számíthatok? Illetve mit kellene tennem? Pénzbírság, illetve fizetési kötelezettségre számíthatok? A gyors válaszokat előre is köszönöm!

Ui.: Azt még elfelejtettem hozzátenni hogy Ő visszakereste a telefonom alapján a munkahelyem (volt rendőr a taxis) és bement a munkahelyemre és ott szó szerint mindenkinek elkezdte mutogatni a kinyomtatott SMSeket. Kérdés, ezzel nem védekezhetek? Mivel ebből kiindulva én "csak" SMSt írtam neki amit CSAK ő látott, Ő viszont a munkahelyemen a munkatársaim és a főnökeim elött megalázott....