Naptári napokban mért ügyintézési határidő?


zimezum # 2010.11.04. 11:28

Gondoltam megpróbálom újra... hátha így már közzétehető

Nem semmi ):

„A fővárosi és megyei kormányhivatalokhoz kapcsolódó törvénymódosításokról szóló javaslat tartalmazza a közigazgatási hatósági eljárás és szolgáltatások esetén alkalmazandó határidőkre vonatkozó törvény módosítását….”

Már alig várom, hogy a soron következő alkotmánymódosítást mondjuk a nyilvános KÖZÉPÜLETEK üzemeltetésének feltételeiről szóló 2011. évi …. törvény tartalmazza… javaslom továbbá, hogy az új Ptk hatálybeléptetéséről ne új Ptké, hanem mondjuk a VENDÉGLÁTÓIPARI szolgáltatást nyújtók rendszeres kötelező orvosi felülvizsgálatának eljárási rendjét szabályozó 2012. évi …. törvény rendelkezzen!

az egyes eljárási határidők

három munkanapról öt napra – ezek szerint lesz olyan ügy, amelyet hétvégén vagy nemzeti ünnepen kell megoldaniuk (100% bér többlettel) ráadásul, ha az ügyben más is érintett – és az nem a közigazgatás, hanem piaci szereplő – akkor nyugodtan nevezhetjük lehetetlen küldetésnek is…

öt munkanapról nyolc napra – ez akkor gyakorlatilag a 2 hétvégét magába foglaló időszakban meg fog felelni a 4 munkanapnak – egy nemzeti ünneppel pedig az első rövid határidőnek…

nyolc munkanapról tíz napra – ez már szinte minden esetben 6 vagy 5 munkanapot jelent

tíz munkanapról tizenöt napra – ez optimális esetben gyakorlatilag tíz munkanapról 11 munkanapra emeli a határidőt, mert hát 15 napban minimum 2 hétvége van

tizenöt munkanapról húsz napra – ez 16 munkanapra növeli – kivéve, ha három hétvégét érint

huszonkét munkanapról harminc napra – ez nem igazán változás a KET hatályos szabályai szerint is így vagyon

harmincöt munkanapról pedig ötven napra – optimális esetben 35 munkanap = 5 hét – tehát 10 hétvége – ez is hosszabbít 5 munkanappal

módosulnak.

A 60 napos határidők helyett két hónap, a 90 napos határidők helyett pedig három hónapos határidő lesz megállapítva - olvasható a minisztérium honlapján.

Nem ennek mondtatnak aztán tényleg SEMMI ÉRTELME… talán egyszerűsödne ha mondhatnánk, hogy a hónappal egyező napon… de hát ebbe is be fog ZAVARNI a kezdőnap…

Változás lesz a tervek szerint abban is, hogy az ügyintézés kezdetét 2011-től a hatóságoz való beérkezést követő munkanaptól számolják, nem pedig a beérkezés napjától, ahogyan eddig. Tehát a kérelem beérkezésének napja nem számít bele majd az ügyintézési határidőbe.

Ez aztán a BONYODALOM csúcsa! Ezzel vissza is térünk a munkanap szabályozáshoz...(: Egyrészt nem mintha eddig bárki is foglalkozott volna bármilyen üggyel a beérkezés napján - LEGALÁBBIS EZ A TAPASZTALATOM -, másrészt… - ha a hatósághoz, való beérkezést követő munkanaptól számít, akkor:

Ha pl.:
három munkanapról öt napra – benyújtod csütörtökön – pénteken kezdődik a határidő – pénteken és hétvégén állítólag ugyebár mindig dolgoznak – épp úgy ahogy a piac is – tehát a hétfő – kedd marad… - 3 munkanap helyett 2 és reméld hogy nem lesz nemzeti ünnep (:

ezzel összhangban a többi intervallum – kivéve a hónap (ami ugyebár innentől nem világos) – is elveszít legalább egy napot.. ez mit is jelent:

öt munkanapról nyolc napra – ez akkor gyakorlatilag a 2 hétvégét magába foglaló időszakban meg fog felelni a 4 munkanapnak – egy nemzeti ünneppel pedig az első rövid határidőnek… plusz a jó időzítéssel az elsőnek sem… tehát előfordulhat, hogy 2 munkanap ténylegesen… vagy még annyi sem

nyolc munkanapról tíz napra – ez már szinte minden esetben 5 munkanapot jelent, illetőleg 4-et, 3-at, 2-őt - nemzeti ünneptől függően

INNENTŐL AZONBAN AZ ELJÁRÁSI IDŐK VALÓJÁBAN VAGY NEM VÁLTOZNAK, VAGY NŐNEK

tíz munkanapról tizenöt napra – ez optimális esetben gyakorlatilag tíz munkanapról 11 munkanapra emeli a határidőt, mert hát 15 napban minimum 2 hétvége van – ez a jó időzítéssel – figyelemmel a beérkezésre - lényegében nem jelent változást

tizenöt munkanapról húsz napra – ez 16 munkanapra növeli – kivéve, ha három hétvégét érint és -1 nap az érkezés, tehát semmi…

huszonkét munkanapról harminc napra – ez nem igazán változás a KET hatályos szabályai szerint is így vagyon -1 nap – azonban ez a határidő már eleve úgy volt megállapítva, hogy tartalmazta a beérkezés napját – tehát most 1 nappal hosszabbít

harmincöt munkanapról pedig ötven napra – optimális esetben 35 munkanap = 5 hét – tehát 10 hétvége – ez is hosszabbít 5 munkanappal -1 nap = 4 munkanappal hosszabbít

„A naptári napban való számolás bevezetésével egyszerűsödik az ügyintézés, mivel így nem húzódnak el annyira az ügyek; ez az ügyfelek érdekeit szolgálja, szemben az eddigi gyakorlattal, mely a hivataloknak kedvezett, mert például egy 3-4 napos ünnep során ennyivel kitolódott az ügyintézési határidő és kiszámíthatatlanná tette az ügy menetét – áll a tárca közleményében.”

Hát valóban nagyon egyszerűnek tűnik, nyilvánvaló, hogy az ügyintézési határidők rövidítésének ez a legegyszerűbb és legátláthatóbb szabályozási módja… ennél jobban semmi sem szolgálhatja a jogbiztonság érdekét… most kell fejleszteni okos digitális határidő számláló órákat… simán meggazdagodnánk vele… már magam előtt látom az excel függvényeimet… ami épp olyan egyszerű táblázatot fog alkotni, mint az amivel kamatot számolok… (:

ráadásul a példámban én legfeljebb csak 1 napos nemzeti ünnepel számoltam.. nem túlzás azt mondani, hogy jó időzítéssel elérhető, hogy egy ügyet csak tényleg hétvégén és nemzeti ünnepen tudnak megoldani.. hihi… ez nyilván olcsó!!! Simán lehet generálni kártérítési helyzetetek…

végül csak remegve jegyzem meg, hogy a beérkezés időpontja csak a személyes benyújtásnál tudható … a többi esetben pl. postai benyújtás során legfeljebb tervezhető… tehát az állampolgárok zömének fogalma sem lesz az eljárások tényleges kezdőidőpontjáról… pontosabban lesz olyan ügy, hogy az eljárási határidő lejártát - az ügy megoldását - követően fog arról értesülni, hogy a szervezet az ügyet ilyen és ilyen szám alatt nyilvántartásba vette… hihi

A hivatalok számára így rövidebb idő áll ugyan rendelkezésre, de a munkaerő átcsoportosításával lényegesen hatékonyabban tudnak dolgozni. – züm züm zümzümzüm… az első nem igaz a második nem érthető… a hétvégen és a nemzeti ünnepeken történő munkavégzés elrendelését a Ktv. alapján én nem munkaerő átcsoportosításnak nevezem, hanem alanyi jog sértésnek. Másképp szólva szaladgálhatnak egyik irodából a másikba jogorvoslatért… (:

A javaslat kiterjed adminisztratív kötelezettségekre is, vagyis például az ügyfelet terhelő adatbejelentés esetében is naptári napokban kell a jövőben számolni.

VILÁGOS ha KELLEMETLEN az egyiknek LEGYEN KELLEMETLEN a másiknak is!

Vaszariné Sabac Kitti # 2010.11.04. 11:23

Tisztelt ZimeZüm!

Témaindító véleményét trágár szavak használata nélkül legyen kedves feltölteni.

Köszönettel

zimezum # 2010.11.04. 11:19

Tisztelt Vasszariné Sabac Kitti Asszony!

A legnagyobb tisztelettel szeretném megkérdezni, hogy vitaindító észrevételemet a moderátorok miért tekintették úgy, hogy csak ezzel biztosíthatják a fórumon a folyamatos társalgást.

Álláspontom szerint igen nehéz észrevételeket tenni úgy, ha az ember nem tudja, hogy voltaképpen mire is tesz észrevételt. A moderátor törlésének az eredménye az, hogy ez a téma kiürült.

Szeretném megtudni azt is, hogy törlést azért találták indokoltnak, mert Önök szerint annak tartalma

  1. - jogszabályba, vagy
  2. - etikai szabályzatba ütközik.
  3. - vagy akadályozta a fórum rendeltetésszerű használatát

Előrebocsátom, hogy álláspontom szerint témaindító véleményem nem ütközik jogszabályba.
Mászrészről a törléssel épp moderátoruk akadályozza a fórum rendeltetésszerű használatát, azzal, hogy már nincs is mihez hozzászólni.

Üdvözlettel

Tovább: http://www.jogiforum.hu/forum/10/25654#…

Vaszariné Sabac Kitti # 2010.11.04. 10:56

Kedves ZimeZüm!

"A Fórum felhasználóinak hozzászólásait moderátorok kísérik figyelemmel és ellenőrzik. A moderátorok biztosítják a folyamatos társalgás lehetőségét, törlik azokat a hozzászólásokat, amelyek

* akadályozzák a Fórum rendeltetésszerű használatát, illetve melyek

* tartalma jogszabályba, vagy jelen etikai szabályzatba ütközik.

A moderátorok nem tudják az egyes hozzászólásokat utólag szerkeszteni, illetve részlegesen törölni; vagy változatlan formában meghagyják azokat, vagy teljes egészében törlik."

Megértését köszönjük!