szakvizsga - "B" rész (büntető)


laszlov # 2008.04.04. 09:13

Kedves Yula!
A könyvek közül engem az iratmintatár érdekelne. Ha Esztersz is benne van, osztozzunk meg a könyveken és a vételáron. Feltéve, hogy Neked is jó így.
Előre is köszi
laszlov

esztersz # 2008.04.04. 10:57

Részemről rendben. :)

liszmi # 2008.04.04. 16:58

Szia, Tilia79!

Bocs, hogy csak most, kicsit elhavazódtam. Hát, elégé be vagyok rezelve...:)A bv-be még bele sem szagoltam, és a be-ből még nem vettem át a külön eljárásokat, egyébként a többit már másodszor rágom át. És persze tudnak majd olyat kérdezni, amről lila gőzöm nincs, de reménykedem, hogy azért valami majd csak beugrik... Írásbelin meg csak adójogot ne húzzak, mert attól feláll a szőr a hátamon...

kunigunde # 2008.04.05. 20:12

Szia Shiiva!
A kérdésre nem tudok válaszolni. De van egy tippem: szerintem a vizsgáztatók egy része egyszerűen nem tud a hkh-ről. VAgy úgy gondolja, hogy annak ellenére a rendelkező része "igaz", vagyis levezethető. De valójában fogalmam sincs, mi az oka.
Tőlem a garázdasággal kapcsolatosan kérdeztek, viszonya a rongálással, stb., azt is kéredezték, milyen joganyagban olvastam erről, fel sem merült, hogy hkh-ve lenne (bevallom, én is csak innen a fórumról hallottam róla, és még csöndesebben: csak a vizsga után...)

Szaffy # 2008.04.07. 08:29

Kedves Yula!

Az iratmintatárral és a könyveddel kapcsolatban érdeklődnék. Meg van még? Engem érdelekelne.
De ha már elkelt, az is segítség lenne, hogy a mintatárat (újonnan) hol vásároltad?
Előre is köszi!

tilia79 # 2008.04.07. 10:55

Szia Liszmi!

Nem küldte el Neked valaki időközben a büntető anyagi jog írásbeliken eddig előfordult BH-kat?
Én is egyre jobban izgulok, már csak 1 hét...

liszmi # 2008.04.07. 19:33

Szia, Tilia!

De igen, megkaptam őket, és marhára szeretném is Neked továbbküldeni, csak most Apum gépét használom, amin ez a hülye idióta Vista van, és egyszerűen képetelen vagyok átállítani rajta a levelezőprogramot, az Outlookhoz meg valami jelszót kér, amiről gőzöm sincs, lényeg a lényeg, hogy nem látom a mail-címed. (Jól van, az agyam már totál zokni...). Szóval, dobj rám egy mélt légyszi, és akkor átküldöm Neked őket.
Hja, már csak 1 hét... Én nem is az írásbelitől félek, hanem a szóbelitől, már úgy érzem, keverem a szezont a hamutartóval... Csak abban reménykedem, hogy én minden tőlem telhetőt megtettem... Az íásbelire különösebben nem is készülök, arra szerintem nem lehet. Nem vagyok hajlandó BH-k olvasgatásával tölteni az időt, amikor a kanapén ugrálva szenvedek a Be. felsorolásaitól. Nekem mindenki azt mondta, hogy a bünti általános részt kell nagyon vágni, én arra a Földvári könyvből tanultam, meg a pécsi Balogh Ágisból.

Jahajjj, megyek vissza tanulmányozni a szolgálati kutyát szájkosárral, vagy anélkül... Az legalább aranyos. :)

liszmi # 2008.04.07. 19:38

Hú, most jut eszembe! Valaki szánjon meg, és sorolja fel nekem légyszilégyszi a magánindítványos bűncselekmények közül a közvádasakat! Ugye, 14 van? 13-ra már rájöttem, de a maradék 1 nem ugrik be. Már, ha egyáltalán 1 maradék van. Nem tudom miért, úgy emlékszem, hogy a 6 db magánvádas mellett 14 db közvádas volt.

Köszi, és jó éjt!

doris # 2008.04.08. 05:44

Helló liszmi!
Én is para vagyok már, holnapután megyek...

A kérdésedre: 1.magánlaksértés, 2.zaklatás, 3.magántitok jogosulatlan megism., 4.erőszakos köz.alapesete, 5.szemérem ell.er. alapesete, 6.megrontás alapesetei, 7.h.tartozó sérelmére elköv.lopás, 8.sikkasztás, 9.csalás, 10. hűtlen kezelés, 11. rongálás, 12. jogtalan elsaj., 13.orgazd., 14.jármű önkényes elvétele, 15. kp.helyettesítő fiz.eszk.-zel visszaélés.(utóbbiak a 7.-től mind hozzátartozó sérelmére)

üdv

liszmi # 2008.04.08. 08:01

Köszi, Doris! :)))

Nekem a kp-t helyettesítő maradt ki, arra nem tudtam rájönni. Viszont, nem akarlak megkavarni, de szerintem a magántitok mesértése az magánindítványos-magánvádas, és akkor így jön ki a bűvös 20-as: 14 magánindítványos-közvádas + 6 magánvádas.

Köszi!

Ügyes legyél, aztán írj, hogy mi volt, de CSAK JÓT! :)

Kalappal! Vagy inkább Kína 1 évi termésével!

doris # 2008.04.08. 08:31

Szívesen liszmi! Persze, jelentkezni fogok vizsga után.

Te, én nem a magántitok megsértését írtam a felsorolásba(az tényleg magánvádas), hanem a magántitok jogosulatlan megismerését (178/A), ami viszont közvádas-magánindítványos. De akkor most már tisztázzuk ezt le, mert nekem így 15 van, neked meg 14! :))

tilia79 # 2008.04.08. 09:47

Szia Doris!

Ügyes legyél, nagyon szorítok Neked!

doris # 2008.04.08. 09:55

Nagyon köszi! Igyekszem!

liszmi # 2008.04.08. 11:49

Igazad van, Doris! Nálad a pont! :)
Bocs, én nem figyeltem, és ezek szerint akkor 21 db van összesen.

Látod, mindent tudsz már, biztosan menni fog, semmi para (mondja ezt az, aki itt remeg a Be. felett, és azt se tudja, hogy jobbra lapozzon vagy balra).

Hajrá, hajrá!

liszmi # 2008.04.08. 11:51

Tilia, megkaptad időközben a BH-kat? Mert tényleg írj, és küldöm!

Egyébként van köztük 2 db BJD, amiket sehol nem találok, de már nem érdekel... Báhhh.

tilia79 # 2008.04.08. 12:42

Szia Liszmi!

Megkaptam emailben, azt hittem, hogy Te küldted... De akkor valaki más volt...
Kitartás!!!

liszmi # 2008.04.08. 18:26

Hát, nem én voltam, de sejtem, ki lehetett! :) Akinek én is köszönhetem!
Van itt egy őrangyal a számítástechnikai rendszeren rögzített adatok között (vagy mi) megbújva! :)))

penperdu # 2008.04.10. 12:28

Szervusz Liszmi vagy "őrangyal"!

Még nagyon új fórumozó vagyok, de remélem kapok segítséget, ha szépen kérem. Szóval szépen kérem, ha tudod nekem is küld el a gyakran előforduló BH-kat a következő email címre: penperdu@gmail.hu
Köszönettel:penperdu

penperdu # 2008.04.10. 12:30

Liszmi!

Látszik a zöldfülűség, természetesen gmail.com a cím vége.

penperdu

liszmi # 2008.04.10. 17:34

Szia, Penperdu!

Átküldtem Neked a BH-kat!

Hahó, Doris!

Mi volt írásbelin? Remélem, épségben túlélted, és jól sikerült!
Furdal a kíváncsiság, hogy mit húztál! Gondolom, holnap mész szóbelizni... Ha olvasol, nagy kalappal!

doris # 2008.04.10. 19:26

Sziasztok!
Liszmi nem írásbeliztem, csak szóbeliztem, nekem ez a 2.polgár után.
Nagyon rendes bizottságom volt, arra voltak kíváncsiak értem-e az öszefüggéseket, nem arra, hogy tudom-e a tényállásokat meg a felsorolásokat szóról-szóra. Kérdéseim anyagiból kóros elmeállapot és kényszergyógykezelés, rablás, kifosztás lényege, elhatárolásai, büntetés enyhítése; be-ből tárgyalásról lemondás lényege, önvádra kötelezés tilalmával kapcsolatban kérdések gyakorlati példákkal, bv.-ből elítélt jutalmazása, alkoholisták kényszergyógyítása, szabálysértésből ügyész szerepe. Ennyi jut most eszembe.
Hajrá mindenkinek!

Szaffy # 2008.04.11. 06:21

Kedves Penperdu!

Légy szíves a BH-kat megküldenéd a szafy3@citromail.hu címre. Nagy segítség lenne!

Előre is köszi!

penperdu # 2008.04.11. 06:42

Sziasztok!

Köszönöm a BH-kat!!

Szaffy küldöm tovább.

liszmi # 2008.04.11. 12:42

Doris, gratulálok, nagyon ügyi voltál, és köszi a beszámolót!
És kicsit meg is nyugtattál, ezek elég normális kérdések, nem ilyen szőrözős hülyeségek. Jajj, már csak 3 nap...

tilia79 # 2008.04.11. 14:10

Szia Doris!
Én is gratulálok, nagyon ügyes vagy!