szakvizsga - "C" rész (alk, közig, TB, EU...)


Bernus97 # 2021.04.27. 20:00

SZiasztok! SZeretném elkérni a közös email-címet és jelszót.
bernikiss97@gmail.com
Köszönöm :)

Axióma # 2021.04.27. 12:12

Sziasztok!

Szeretném elkérni a közös e-mail címet és a hozzá tartozó jelszót.

Előre is köszönöm a segítséget!

e-mail címem: ps.eszterke@gmail.com

terez20 # 2021.04.25. 11:05

Sziasztok!
szeretném elkérni a közös email címet és a jelszót! Köszönöm!

Szoliingur # 2021.04.18. 19:06

Sziasztok!

Alkotmány-közig C írásbeli feladat:

Nem emlékszem pontosan. De a tényállás valami hasonló volt:
GZ kérelmet nyújt be BP váci U. Parkolót igényel.
GZ hiánypótlásra kerül felhívásra 15 napot kap postai úton kézbesítve. Mulaszt nem küld semmit ezért eljárást az első fokon eljáró bp-i kerület megszünteti a mulasztás utáni 8. napon.Gz ezután nem tudni mikor tájékoztatja 1. Fokot hogy a hiánypótlási felhívás átvétele utáni 2. Nap kórházba került és kéri az eljárás folytatását hiányt viszont nem pótolja.

Én határozatban elfogadtam az igazolási kérelemet a hiánypótlás tekintetében a 45 napos határidőt fikcióval megtartották tekintettem és visszavontam a megszüntetőt. Emellett áttételnek lehet helye a fővárosnak 1. Fok mert a Váci U. a Mötv. szerint a főváros illetékessége. Felhívni figyelmét hogy eljárás szünetelést kérhet. De azt csak ő kérheti. A kapcsolattartást lehet még kifejteni elektronikus ügyintézés esetén.

Elfogadták a megoldást. Én két külön határozatot javasoltam egy visszavonót igazolasi elfogadót és utánna az áttétel h legyen ideje felgyogyulni a betegnek.

Sok sikert mindenkinek

B. Kati # 2021.04.07. 10:44

Bocsánat, az e-mail címem lemaradt: budaykati68@gmail.com

B. Kati # 2021.04.07. 10:44

Sziasztok!

Én is szeretném elkérni a közös e-mailt és a jelszót.
Köszönöm.

Whisper # 2021.04.02. 12:01

Hali!

Én is szeretném elkérni a közös e-mail címet és a jelszót!

E-mail címem: szerda1126@gmail.com

Köszönöm a segítséget!

kittiv # 2021.04.01. 12:11

Sziasztok!

Szeretném elkérni a közös e-mail címet és a jelszót.
E-mail címem: kitti.varga@gmail.com

Előre is nagyon szépen köszönöm!

kisszolt # 2021.03.28. 09:48

Sziasztok!

Szeretném elkérni a közös e-mail elérhetőségét. E-mail címem: zoltan.kiss84@gmail.com

Köszönöm!

likor # 2021.03.27. 16:05

Jelszót kérnék:
lengyelivan@gmail.com

rashid94 # 2021.03.24. 08:39

Kedves Kollégák!

Kidolgozott szakvizsga tételek (A,B,C rész) elérhetőek.

rashid94@gmail.hu

TTündi # 2021.03.18. 10:29

Sziasztok, ha lehetséges, én is szeretném elkérni a közös emailes elérhetőséget!

Nagyon köszönöm előre is!

toth.tundi85@gmail.com

kata8628 # 2021.03.18. 06:35

Sziasztok!
Szeretném én is elkérni a közös e-mail címet és jelszót.
E-mail címem: kata.paloczi@gmail.com
Köszönöm

AniGab # 2021.03.13. 14:10

Sziasztok!

Szeretném elkérni a közös email címet és jelszót.
anigabcommon@gmail.com

Előre is köszönöm! :)
Anikó

Bence85 # 2021.03.07. 22:30

Szép napot!

A közös e-mail címet és jelszót,ha valaki elküldené,hálás lennék :)

bence85@gmail.com

Köszönettel,

Takács Bence

rashid94 # 2021.02.23. 08:59

Kedves Kollégák!

Kidolgozott szakvizsga tételek (A,B,C rész) elérhetőek.

rashid94@gmail.hu

morabora # 2021.02.18. 07:47

Sziasztok!
Valaki elküldené a közös mail címet és a jelszót?
dfarkas@citromail.hu
Köszönöm előre is!

dnyayk # 2021.02.18. 07:09

Szép napot! A közös e-mail címet és jelszót,ha valaki elküldenék,hálás lennék :)
melinda.kokenyesi@gmail.com

Üdv,Tóth Melinda

Gianni28 # 2021.02.14. 12:34

Sziasztok!

Én is szeretném elkérni a közös e-mail elérhetőségét és jelszavát.
Előre is nagyon köszönöm!
gianni282828@gmail.com

Mandulamag # 2021.02.11. 21:06

Az e-mail címem lemaradt, itt tudtok érdeklődni a könyvek iránt: mandulamag0107@gmail.com

Mandulamag # 2021.02.11. 20:53

Sziasztok! Szeretném veletek megosztani a tapasztalataimat, hátha valakinek hasznos lesz. C részből vizsgáztam először, az írásbeli feladatom munkajog volt, keresetlevelet kellett írnom. A jogeset szerint a munkáltató csoportos létszámcsökkentést tervez (hogy erről tud-e a munkavállaló vagy sem, nem derült ki), a munkavállaló pedig emberi reprodukciós eljárással összefüggő kezelésen vesz részt, amit a kezelés megkezdését követő egy hónap elteltével közöl a munkáltató személyügyi vezetőjével, hogy igénybe vehesse a munkavégzési kötelezettség alóli mentesülést. A személyügyi vezető közli vele, hogy nem kaphatja meg a kedvezményt, mert ő is érintett a létszámcsökkentésben, másnap meg is kapja a munkáltatói felmondást. Azzal érveltem, hogy a felmondás jogellenes volt, mivel felmondási tilalomba ütközött, ezért kértem a munkaviszony helyreállítását (ez esetben van helye), viszont sajnos elfelejtettem beleírni a kártérítési igényt. Erre rögtön ráeszméltem, amint leadtam a papírokat, nagyon megijedtem, hogy ez végzetes hiba volt, hiszen alapvető, de úgy gondoltam, ha engedik, akkor majd korrigálom a szóbeli vizsgán.

A vizsgán nagyon jó volt a légkör, rendkívül kedves, segítőkész bizottsághoz kerültem. Megkérdezték, fenntartom-e, amit írtam, mondtam, hogy igen, de szeretném egy kicsit kiegészíteni. Ekkor elmondtam a kártérítési igényt, rendben volt, nem vontak le jegyet miatta, nem is kérdezték, hogy mennyi kártérítésre jogosult. Egyedül arra kérdeztek rá, hogy onnantól fogva, hogy közölte a munkavállaló a munkáltatóval, hogy részt vesz a kezelésen, mennyi ideig áll fenn a felmondási tilalom. A helyes válasz az volt, hogy öt hónapig (a jogeset szerint egy hónap elteltével tájékoztatta a munkáltatót, és max. hat hónapig él a tilalom), hiszen a tilalom akkor kezdődik, amikor a kezelést megkezdi, nem pedig akkor, amikor közli ennek a tényét a munkáltatóval. Erre ötöst kaptam.

A szóbeli vizsgakérdések közül nem emlékszem mindegyikre, de igyekeztem összeszedni.

A munkajogi és TB kérdések a következők voltak:

  • felmondási tilalmak,
  • felmondási korlátozás,
  • felmentési idő, ill. kötelező-e igénybe venni,
  • munkaidőkeret, ill. maximális időtartama,
  • mulasztási bírság (TB).

Közig. és alkotmányjog:

  • bíróság (szintjei, függetlensége, csak a törvényeknek van alárendelve),
  • fellebbezés (Ákr.),
  • közig. per keresetindítási határidő (mikortól számítva: jogerős határozat közlésétől számítva),
  • Ákr. hogyan nevezi a jogerős döntést (végleges),
  • kötelező-e tárgyalást tartani közig. perben,
  • közig. perben mikor jár el egyesbíró és mikor tanács,
  • tulajdonhoz való jog.

EU:

  • Európai Tanács (összetétele; ki vehet rajta részt: itt fontos volt a külügyi és biztonságpolitikai főképviselő; milyen gyakran ülésezik),
  • Cassis de Dijon ügy,
  • uniós polgárság.

Nem volt nehéz, alapvető dolgokat kérdeztek, semmibe nem mentek bele mélyen, de sokat kérdeztek, és minden részből (mindegyik vizsgázótól). Általában egy-két szavas, max. pár mondatos, rövid válaszokat vártak. Én sajnos rettenetes vizsgázó vagyok, az átlagosnál sokkal jobban izgulok és stresszelek, és sokszor olyan kérdésnél is leblokkoltam, amire tudtam a választ, de segítettek, kérdeztek, ha elakadtam, rávezettek, és tényleg nagyon jó volt a hangulat. Munkajogból ötöst kaptam, közig. és alkotmányjogból hármast (közig.-ből nagyon sok mindent kérdeztek, főleg a Kp.-ből (ezekre annyira nem emlékszem), és azt én nagyon nehezen tanultam, abba eléggé belezavarodtam, de jóindulatú volt a vizsgáztató, kérdezett több mindent, hogy segítsen), EU-ból négyest. Nekem összességében véve jó élmény volt, három hetet tanultam rá folyamatosan tankönyvekből és jogszabályokból, mást nem tanultam. Ha lelkileg is meg tudtam volna erősíteni magamat (amit a következő alkalomra már muszáj lesz), akkor a szóbeli szereplésem is jobb lett volna, szerintem nagyon fontos, hogy nem szabad túlizgulni, mert elronthatja a vizsgát (tudom, hogy könnyű mondani, amikor benne voltam, én sem tudtam megnyugodni). A jegyeim nem feltétlenül tükrözik, hogy olyan rosszul szerepeltem volna, de ehhez kellett a vizsgabizottság jóindulata is, én úgy gondolom, ha kicsit erősebb lelkivilággal és idegrendszerrel rendelkeztem volna a vizsga napján (és persze a felkészülési időszakban), ügyesebb lettem volna. Biztosan sokan elmondták, leírták már előttem, de rengeteget számít, hogy milyen a vizsgabizottság, mennyire rugalmasak, rávezetnek-e, kérdeznek-e többet, ha valamelyik rész nem megy annyira. Sajnos rengeteg szerencse kell hozzá, illetve érdemes ismételni, többször átolvasni az anyagot, akár már a konkrét felkészülési idő előtt is ismerkedni az anyaggal, mert sok, és nincs idő elmélyülni benne. Én az utolsó három napban mindent alaposan még egyszer átolvastam, sokat segített, mert amit három héttel azelőtt tanultam, nem emlékeztem már pontosan. Az írásbeli és a szóbeli vizsga napján szerintem már nem érdemes tanulni, bár én sem tudtam megállni, de csak még jobban összekavart, meg kapkodtam, hogy mit ismételjek át, nem tudtam, mihez kapjak, úgy éreztem, semmit nem tudok.

Sok sikert és kitartást kívánok mindenkinek!

Ha valakit esetleg érdekel, megválnék a tankönyveimtől. Csak egyben adom el őket, 10 000 Ft-ért (eredetileg kb. 19-20 000 Ft-ba kerültek). Sok rész ki van húzva (nem minden, de sok, a TB és a közig. nem annyira), és van, ahol jegyzeteltem is bele (ez nem annyira vészes). Személyesen Budapesten átvehetőek, de postázom is (Foxposttal).

  1. Gombos Katalin: Az Európai Unió joga (Patrocinium, 2017)
  2. Kerekné Jakó Nóra – Mikes Lili – Szabó Zsolt: Alkotmányjog 3. átdolgozott kiadás (Patrocinium, 2018)
  3. Csáki-Hatalovics Gyula – Gyekiczky Tamás – Gyergyák Ferenc – Tóth András: Közigazgatási jog 2. átdolgozott kiadás (Patrocinium, 2018)
  4. Homicskó Árpád Olivér: Társadalombiztosítási jog 3. átdolgozott kiadás (Patrocinium, 2018)
  5. Dernóczi Attila – Ferencz Jácint – Göndör Éva - Trenyisán Máté: Munkajog és társadalombiztosítási jog (Dialóg Campus Kiadó, 2018)
  6. Munkajogi jogszabálygyűjtemény (Patrocinium, 2020)
Mariann26 # 2021.02.09. 12:16

Sziasztok!

Én is szeretném elkérni a közös e-Mail címet és az ehhez tartozó jelszót.
Előre is köszönöm a segítséget.

tuza.mariann026@gmail.com

Frézia3 # 2021.02.06. 13:19

Sziasztok!

Én is szeretném elkérni a közös e-mail elérhetőségét és jelszavát.

Nagyon köszönöm!

sinkozoltan3@gmail.com

Vivianna # 2021.02.04. 13:14

Sziasztok!

Én is szeretném elkérni a közös e-mail elérhetőségét és jelszavát.
Előre is nagyon köszönöm!
viviannatoth@gmail.com

buborka13 # 2021.01.29. 19:09

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék c részhez kapcsolódó könyveket valaki adna-e el esetleg?

A közös e-mail elérhetőséget és jelszót pedig szeretném elkérni ha van rá lehetőség!

lorincz.zsuzsa.84@gmail.com

Előre is nagyon köszönöm!

Üdv