jog vs sport


Ildikóka82 # 2010.06.14. 10:22

ha tippelsz droid vagy, oké..


Iwikó

Sz.Márton # 2010.06.14. 10:14

Kacsa akármennyi!
"szóval kicsit oktalannak érzem a hozzászólásaod"
(tőled idéztem...)

Mi már a múlté, te zseniális "sokatlátó" digitálisan interkontinentális, "lawyer-víziszárnyas...?
Ma is ugyanúgy randalíroznak és sajnos a "tízenegynéhányéves" magából (főleg)csoportosan kivetkőző részeget még többet látok a stadion irányába meccs előtt kötözködve, üvegeket törve tájékozódni mint régen. Több a költsége itthon a rendfenntartásnak, mint ami az eredményt jelentené, nem is beszélve a közellakók és az éppen arra közlekedők biztonságáról és nyugalmáról!
Néha azért emberükre találnak..(...)Ez is élmény!

Én meccsekre nem tippelek, az maradjon a tömegtelevíziós-droidok üzleti dolga...
Inkább a valódi sport...

orangeman # 2010.06.14. 09:49

Ezaz Kacsa!
ITA-PAR 0-1
1998 óta Paraguay szurkoló vagyok.


For God and Ulster

Berényi Miki # 2010.06.14. 09:39

1.Hollandia – Dánia 2-1
2.Japán – Kamerun 0-2
3.Olaszország – Paraguay 1-0

A magyar fociból (klubokból) meg el kéne kergetni az idehozott szerb, román, stb másodosztályú játékosokat és az unalomig ismert magyar sztárocskákat akik félévente váltogatják a csapataikat, a csapatok meg toborozzanak a helyi középiskolákból, egyetemekről/fősulikról fiatal srácokat. Edzőnek egy helyi testnevelőtanár (Prukner volt így Kaposváron) így már a szív és a lelkesedés megvan. Vagyis jobb lesz, mint most...

Kacsa1111 # 2010.06.14. 09:34

én '94 óta a macskazabáló, hisztiző, a focit gyilkoló digók ellen szurkolok...szóval szerintem ma este lesz a VB első meglepetése:)
ITA-PAR 0:1:)

japán erős, de kamerun is az, sőt picit erősebbnek érzem:
döntetlen, vagy szűk kameruni győzelem.

a holland-dán szerintem döntetlen-szagú lesz...vagy a hollandok nyernek egy góllal.


Kacsa11

Kacsa1111 # 2010.06.14. 09:29

Kedves Sz.Márton,

VB van:)
ha tetszik, ha nem...

nem foglalkozott itt most senki a magyar falábúakkal, és a futball-huliganizmus sem téma már évek óta, mivel a 90-es évek nagy randalírozásai már a múlté...senkit nem érdekel már annyira a magyar foci, hogy kardlapozós lovasrendőrökre legyen szükség az inadekvát indulatok megfékezésére...

szóval kicsit oktalannak érzem a hozzászólásaod...

holland-dánra mit tippelsz? inkább erről beszélj!:)))


Kacsa11

bajussz # 2010.06.14. 09:28

magyar focit nem nézek, szót sem érdemel az egész.
azt a pénzt, amit beletesznek, szét kellene osztani a többi sportág között.

Márton jól ír, én csak a bringásvilágot figyelem, de olyan magyar sikerekről nincs egy hír sem, hogy az olimpián a magyar srác középmezőnyben olyan neveket hagyott maga mögött, akikről már bringákat neveznek el, vagy a Trans-Amerika verseny (RAAM), ahol majdhogynem 5000 km-t tekernek 2 hét alatt a hőségben. (itt első 10ben volt a magyar férfi)

ők nem kapnak nagy hírverést, bár nem is igénylik, ők ettől lesznek többek.

de rengeteg sportágat lehetne hasonlóan sorolni

ez van sajnos

de most vigadjunk, VB van, hajrá SÖR :)

Ildikóka82 # 2010.06.14. 09:27

majd akkor elkezd érdekelni a magyar foci, ha felmutatnak valamit, addig marad a többi csapat és a vb. :)
tegyék meg tétjeiket!:)

  1. Hollandia - Dánia
  2. Japán - Kamerun
  3. Olaszország - Paraguay

Szerintem:

Hollandia-Dánia 2:1
Japán-Kamerun 1:0
Olaszország-Paraguay 2:0


Iwikó

Sz.Márton # 2010.06.14. 09:13

A "jog vs sport", az nem lenne azonos a "jog vs football" rovattal.

A magyar foci sem alapvetően arról szól ami a nevében van,(jó ürügy a vandalizmus mély kibontakoztatására a pályán és azon kívűl). Egyéb sportágakban, amelyeket itthon rendesen még mindig elnyomnak, komoly európai és világszínvonalú versenyzők, semmilyen komolyabb publikációt és elismerést nem kapnak. A már letett eredmények után sem!!!

A hazai focisztár-semmirekellők még mindig tele vannak elismeréssel, de a válogatott szinten csak a szégyent termelik futószalagon több évtizede a magyar (ál)-sport világának. A vezetőségükkel együtt.

Mivel több nagy pálya szomszédságában lakom, sajnos megállapíthattam, hogy a meccseken túl, közel és távol, a mindennap ordítozó edzőkkel együtt, napjainkban a legzajosabb, legzavaróbb és legeredménytelenebb hazai sportágak egyike a foci és ehhez képest, még mindig sztároljuk a IQ-betyár résztvevőit....
El lehetne kezdeniük végre itthon is VALÓBAN sportolni..(...), pozitív példa van a múltból, nem is akármekkora!

Ildikóka82 # 2010.06.14. 08:12

ismét beigazolódott:

'Football is a simple game; 22 men chase a ball for 90 minutes and at the end, the Germans win.'(Gary Lineker)

Maradonáék? pfff...


Iwikó

Legislator # 2010.06.13. 20:27

Hunfrakk XD


Sunshine after the rain.

hunfrakk # 2010.06.13. 20:21

Németország - Ausztrália 4-0
a vébé eddigi legjobb meccse...
és eddig a németek a legjobbak...
(utánuk jönnen Maradonáék...szerintem)

bajussz # 2010.06.11. 21:36

na Kacsa, igazad lett:)
ilyen unalmas meccset, mint a fra-uruguay...

hunfrakk # 2010.06.11. 17:48

én a Brazília-Eszak Korea meccset várom

kiváncsi vagyok, mit tudnak a világtól elzártak

ha nagyon kikapnak, állítólag kivégzik őket

Kacsa1111 # 2010.06.11. 16:56

Kedves bajussz,

VB nyitómeccsre összesen két gólnál többet tippeltél?
hagyomány, hogy 1:0 vagy 1:1 a nyitómeccs!:)


Kacsa11

bajussz # 2010.06.11. 14:33

2:1
1:1

hunfrakk # 2010.06.11. 13:17

ma, 16 órakor indul a dél-afrikai futball világbajnokság

tippeljünk

*

Dél-Afrika - Mexikó

Franciaország - Uruguay

a mai menü

Legislator # 2010.03.24. 18:53

Hívd Nilset is!


Sunshine after the rain.

bajussz # 2010.03.24. 07:00

itt a tavasz, lehet túrázni, bringázni!

Itt egy túraoldal, gyakorlatilag minden valamire való szervezett túra megtalálható benne, sokhoz élménybeszámolók vannak.

http://www.teljesitmenyturazoktarsasaga.hu/

nekem ápr 10-én ez van tervben, vagy a 20as gyalog, vagy a 40es bringával http://www.teljesitmenyturazoktarsasaga.hu/tura?…

Legislator # 2010.03.23. 14:27

Ry-an elül-dözte-tett.

Ez biztos valami versmérték...


Sunshine after the rain.

Legislator # 2010.03.05. 19:09

Ez a topik ma már csak emlék.


Sunshine after the rain.

Legislator # 2009.10.26. 12:24

Hunfrakk,

Én meg nagyobb (is):-DDD.

Bajussz,

Úgyis tudom, hogy Ausztria:-D.


Sunshine after the rain.

hunfrakk # 2009.10.26. 11:47

idősebb vagyok mint szlovákia :)

bajussz # 2009.10.26. 10:16

oda síelni szoktam menni, nincs több lehetőség, nem válaszolok, majd tavasszal:)

Legislator # 2009.10.26. 09:07

Akkor Szlovákia? Az is kérdés, hogy honnan indultál...


Sunshine after the rain.