jog vs sport


guba # 2008.09.16. 15:19

Hát,...kár! Pedig a megszólítás egy kedves filmből való, talán tudod is melyikből.:)

Kacsa11 # 2008.09.16. 08:57

Kedves Vivi1111,

én szerencsére ezzel a problémàval eddig nem szembesültem, igaz, csak egy àrnyalattal vagyok szebb az ördögnél:)))

Kedves guba,

smooth move! watch the hitch!:)))

vivi1111 # 2008.09.16. 08:53

guba,
csak azért nem, mert nem szeretem, ha becézgetnek.

:)

guba # 2008.09.16. 06:19

guba:
ha valaki anyagi gondokkal küzd, nem biztos, hogy a lehnagyobb „problémája“ az lesz, hogy elég izmos-e.
a szakmunkásnál kevesebbet kereső ügyvédre gondolok itt, akinek a testépítést ajánlottad.

Szia Vivi Szivi!

Én senkinek nem ajánlottam a testépítést, bár valószínűleg mindenkinek jót tenne. Az pedig, hogy egy ügyvéd küszködik-e anyagi gondokkal, vagy sem, mennyiben befolyásolja a testépítés iránti szenvedélyét? Annyi pénze csak van, hogy a terembelépőt ki tudja fizetni, nem? Én legfeljebb annyit írtam, hogy feltehetően az idejébe belefér.

arra tippelek, a kitételt inkább úgy kellett volna megfogalmaznia (csak ezt elmulasztotta): legyen jó fellépésű, de nálam nem jobb fellépésű. :))

Kiváncsivá tettél, nem iszunk meg valahol valamit? :))

vivi1111 # 2008.09.15. 21:15

Kedves Kacsa 11,
ha a szóban forgó kolléganő nemcsak "natúr" csinos, de még ízlésesen is öltözködik, az egyenesen szálka a női főnök szemében. :)
tisztelet a kivételnek!

én a csinosba beleértettem azt is, hogy az adottságai megléte mellett ad is magára az illető.

tipikus, hogy minden munkáltató "jó fellépésű" beosztottat keres, de láttam már olyat, amikor egy idő után ez vmiért szúrta a szemét munkáltatónak.
ezt értitek?
arra tippelek, a kitételt inkább úgy kellett volna megfogalmaznia (csak ezt elmulasztotta): legyen jó fellépésű, de nálam nem jobb fellépésű. :))

Initram5 # 2008.09.15. 21:09

"egy idő után a rendszeres szexuális élet is elegendő fizikai megterhelést fog jelenteni.."

Ez nálad hány éves korban jelentkezett? :)

Kacsa11 # 2008.09.15. 20:06

Kedves vivi1111,

a jó megjelenés nálam nem jelenti azt, hogy valaki csinos vagy sem. több, mert jelent jól öltözöttséget, fellépést stb.

a fitnesz belépő kapcsán meg csatlakozom hozzád.
csak félve merem megemlíteni, hogy van (hangsúlyozom nem általános), ahol ebédszünetben mennek el félórára ugrabugrálni egy kicsit.

Kedves Ryan,

egy idő után a rendszeres szexuális élet is elegendő fizikai megterhelést fog jelenteni:)))
könnyebb összeegyeztetni a munkáddal és a pároddal:)))

viccet félretéve:
régen én is testépítettem (szintén szer nélkül a magam örömére), 5 éve nem néztem súlyzóra.
az egyetem alatt leszoktam a fociról (egy nem túl egyszerű térdsérülés ebben sokat segített:)) és most már csak a squash és a tenisz maradt. nekem inkább az utóbbi
ezek viszont nem olcsó sportágak...bár a tenisz még olcsóbb.
a golfig még nem jutottam el, arra adok magamnak még 10 évet...:)))

ezen utóbbi sportágak kapcsolatépítés szempontjából is előnyösek...előbb-utóbb lehet, hogy átszoksz rájuk, mint én...

De szurkolok neked, hogy sikerüljön kitartanod a választott sportágad mellett...de ne legyenek illúzióid.
20, 30, 40 stb. évesen másképp és másképp nézel erre a problémára.

vivi1111 # 2008.09.15. 19:22

egyébként jó időben én esténként futni járok (hétköznap minimum kétszer, és hétvégén minimum egyszer).
ha este már nem fér bele, néha felkelek korábban reggel, de ez nagyon nehezen megy.

ha nagyon rossz idő van (mint pl. a mai), akkor elmegyek tornára egy fitness stúdióba.
én sem bírom mozgás nélkül a szellemi megterhelést!
de tény, hogy nagyon nehéz összeegyeztetni az ügyvédi irodai munkabeosztással, főleg, ha az embernek még párja is van.

Ryan: én dolgoztam olyan helyen, ahol korlátlan fitness belépő is járt a munkaszerződés mellé. :))
sőt, nem is egy akármilyen terembe szólt.

Ryan # 2008.09.15. 19:10

eredetileg a mikor a kérdést feltettem egyáltalán nem a különböző előnyökre szerettem volna helyezni a hangsúlyt.ez egy végtelen hosszú vitát szülne,hogy kinek mi elönyös,kinek mi számit jo megjelenésnek. az normális ha egy bizonyos szintig az ember hiu,ez igy természetes,persze számit is a külső,de összeségében nem lényeges tényező a testalkat különösen nem egy válltöméses öltönyben.nőknél inkább meghatározó.

az eredeti probléma valós,gondolom sok sportszerető ember kűzd meg vele,és inkább leszek testépítő minden látszólagos vagy valós hátránya ellenére,mint valaki akinek a napi mozgást reggel a kávéautomatához való eljutás és cigiszünetben a dohányzóig való 15m megtétele jelenti.tisztában vagyok vele,hogy ez nem csak hozáállás kérdése,hanem idő és pénz függvénye is.

végülis köszönöm elsősorban Legislator hasznos kommentjeit,és hozzáteszem én is naturál testépítést csinálok,feltünően nagy testalkat természetes módon amugy sem érhető el,de ez szinttiszta hobby,mint másnak az auto tuningolás,rendszeres kurvázás vagy zongorázás. én még mindig a testépítésre szavazok:)

vivi1111 # 2008.09.15. 18:48

guba:
ha valaki anyagi gondokkal küzd, nem biztos, hogy a lehnagyobb "problémája" az lesz, hogy elég izmos-e.
a szakmunkásnál kevesebbet kereső ügyvédre gondolok itt, akinek a testépítést ajánlottad.

más: néha a jó megjelenés is hátrány lehet. egy női főnökségű irodában nem igazán kedvelik a csinos kolléganőket (beosztottakat).
tény, hogy ha a főnök férfi, akkor előny, ha csinos a kolléganő.
már ha a főnök nem is vágyik többre, minthogy "csak" a főnöke legyen...
nem mindenki telik be a látvánnyal.
elnézést,női mivoltomnál fogva a női beosztott, kolléga helyzetére koncentráltam.

Legislator # 2008.09.15. 11:47

Csak csatlakozni tudok.


Sunshine after the rain.

Kacsa11 # 2008.09.15. 11:43

a jó megjelenés mindenképpen segit abban - egyebek mellett -, hogy eladd magad.

Legislator # 2008.09.15. 07:44

Egyáltalában nem arra gondoltam, hogy a szép ügyvéd okos ügyvéd, igaz arra sem, hogy a nem szép meg ostoba. Meg arra sem, hogy a nem szép okos stb. Esetleg egyes (általában) nőnemű főnököknél előfordulhat, hogy az ilyesmi előnyt jelent Ryan esetében. Megvan ennek a fordított változata is aspiráló kolléganők esetén. (Vagy legalábbis nem szabad kizárnunk a lehetőségét a dolognak, más kérdés, hogy munkaszervezés vonatkozásában lehet ez nagyon rossz üzlet az állást kínáló ügyvéd/ügyvédi iroda számára).


Sunshine after the rain.

Egyjogász # 2008.09.15. 07:15

"Egyébként álláskeresésnél is lehet előny a kisportolt alkat adott esetben."

Ha a kérdező másodállásban táncosfiúnak/lánynak készül akkor mindenképpen:)))

Egyébként nem biztos, hogy a szép ügyvéd egyenlő okos ügyvéd. A múltkor beszélgettem egy mozgássérült kollégával, kevés nála okosabb jogásszal találkoztam eddig.

guba # 2008.09.15. 05:56

Itt az elöttem szólók mindannyian azt a társadalmilag széles körben elfogadott szterotipiát erősítik, hogy az ügyvéd egy nagyon elfoglalt ember, aki nyilván azért legalábbis nem küszködik anyagi gondokkal. Ezt gondoltam én is, egészen addig, amíg el nem kezdtem jogászként munkát keresni. Amikor végigkilincseltem egy vidéki város majdnem összes ügyvédi irodáját, akkor rájöttem, hogy van egy csomó ügyvéd, aki csak vegetál, és bizony szarabbul él, mint egy jó szakmunkás. Nyugodtan eljárhatnának napi 2x3 órában testépíteni.

guba # 2008.09.15. 05:44

Egyébként talán ez az a sport, amit van esélyed űzni a jogászkodás mellett, ... ...de az elmúlt három évben olyan nagy lekötöttségeim voltak, hogy nem fért bele az időmbe-sajnos.

Ryan, esélyed tehát lesz, időd viszont nem. :)
A kérdésedet egyébként ettől pontosabban talán még az általad megszólított legrafkósabb öreg ügyvédrókák sem tudnák megválaszolni, mert magad is beláthatod, hogy az ügyvédség éppolyan heterogén társaság, mint bármilyen más szakma vagy hivatás művelőié. Ha minimálbérért kezdesz "gürizni", akkor sokat fogsz dolgozni kevés pénzért, ha nemzetközi irodába mész, akkor sokat több pénzért, ha vidékre mész kevesebbet kevesebb pénzért, és így tovább, a varációk száma végtelen.
De a legtöbb időd majd akkor lesz, ha mindenféle kapcsolat nélkül megnyitod az ügyvédi irodádat, mert akkor az első egy-három évben ugyanoda járhatsz dolgozni és edzeni, mert nem fogják megkoptatni az ügyfelek a kilincsedet. Persze, ez sem lesz feltétlenül így.

operations # 2008.09.14. 20:15

Javaslom a Non -Stop nyitva tartó edzőtermeket... :-)


Operations

Legislator # 2008.09.14. 18:52

Én is ebben a sportban utaztam (nem voltam pro bodybuilder) és nagyon szerettem, sosem szedtem semmit, így nem is vittem sokra. Egyébként talán ez az a sport, amit van esélyed űzni a jogászkodás mellett, csak be kell osztani az időt. Egyébként álláskeresésnél is lehet előny a kisportolt alkat adott esetben. Magam tervezem a visszatérést egy ideje az edzőterembe, de az elmúlt három évben olyan nagy lekötöttségeim voltak, hogy nem fért bele az időmbe-sajnos.


Sunshine after the rain.

Ryan # 2008.09.14. 18:02

Köszönöm szépen a hozzászolásokat,az igazat megvallva azért foglalkoztat a dolog,mivel a sport nekem valóban szenvedély,nem titok pedig,hogy ez a testépítés.(erre most nem térnék ki,előítéletek százait nem szándékozom megcáfolni).a lényeg a lényeg nekem ez valóban szenvedély,igy igyekszem már most összeegyeztetni késöbbi jogi pályafutássommal,akármilyen is lesz az.Nos ez azért nem könnyű feladat,de én nem olyan ember vagyok,aki egyszer elkezd valamit és megszereti akkor könnynen feladná. igazából kis ésszel és kombinálással mindent meg lehet oldani,mindenestre köszönöm,hogy kb-ra belőttétek a munka milyenségét,nyilván nem lesz egyszerű.

Legislator # 2008.09.14. 11:52

Előbbi törölve. Kicsit félreértettem a dolgot.


Sunshine after the rain.

Legislator # 2008.09.14. 11:51

"Azt csináljátok, amit szerettek"

Bocs, Ryan, nem akarok beléd kötni, de honnan tudod másodévesen előre, hogy végzett jogászként nem fogod szeretni azt, mai feltehetőleg majdani hivatásod lesz?


Sunshine after the rain.

Legislator # 2008.09.14. 11:48

A kérdés nagyon ügyes. Szerintem vagy nagyon korán érdemes menni, ha naponta akarsz sportolni (pl. edzőtermek már 6.30-7.00-től nyitva vannak), vagy későn (pl. esti futás a parkban), bár sok ügyvédi irodában lehet, hogy jóval 18 óra után is adódhat munka. Elvben marad a hétvége... Egyébként a szellemi munkát érdemes fizikai sportokkal "kipihenni". Érdemes otthon űzhető sportokon is gondolkodni (szobakerékpár, mini edzőterem a pincében). Ami a saját tapasztalataimat illeti, 30 évesen kevesebb sporttal is beérem, mint pl. 20 esztendősen. Mondjuk, olyan munkám van, hogy egyes napokon otthon dolgozom, más napokon a szolgálatadó szerv székhelyén, de annyi a lekötöttségem, hogy beérem aktív (napi hatszori)hosszú távon végzett kutyasétáltatással:-))).


Sunshine after the rain.

gerbera # 2008.09.14. 11:14

Olyan ügyvédet kellene keresned, aki "az ügyvédjelölt olcsóbb és gyorsabb mint a posta" elvet vallja, akkor tuti nem lesz kilométerhiányod.

lakatosmrk # 2008.09.14. 11:08

guba :D:D:D

(Ez tényleg valós probléma egyébként. A helyedben a sportot megoldanám metróajtó-kifeszítéssel, 7-es buszra rohanással, tömegbirkózással a négyes-hatoson, esetleg rövidtávfutással a pankok elől a Moszkván.)

Dr. Mohos Gábor ügyvéd (törölt felhasználó) # 2008.09.14. 06:42

Hétvégén igen, hétköznap éjszaka van szabadidő.