Segítsetek!Jogeset kidolgozása!!


bajussz # 2009.11.11. 10:25

Kolkhisz: hogy puskáznak a diákok mostanában, milyen módszerekkel? én kb 5 éve nem voltam suliban, azóta óriásit fejlődött a technika, gondolom a puskázás is.

AZ egyik tanárunk azt mondta: nála lehet puskázni, HA tudunk. Ha nem, akkor akit elkap, az bukta.

Kolkhisz # 2009.11.11. 10:23

Kovács Úr!

Nem úgy értettem, nem milliomos akarok lenni, csak szeretnék egy olyan diplomát, amivel boldogulok is. Erre gondoltam, mivel itt semmi sem biztos. 30 éve az volt. Ha pl: valaki tanár lett, biztos lehetett abban, hogy onnan fog nyugdíjba menni.
Most az sem biztos, hogy 10 év múlva lesz nyugdíj. Minden instabil.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.11.11. 10:10

Haszna majd minden tanulmánynak van. A bölcsész-szakoktól azonban - a kínai-japánt is ideértve - túl nagy anyagi hasznot ne várj.

Legislator # 2009.11.11. 10:05

"Mit lehet ebben az országban tanulni, aminek haszna is lesz?"

Kínai-japán szak:-D. Persze, nem mindenki Kelet-Ázsia-fan.


Sunshine after the rain.

Kolkhisz # 2009.11.11. 09:51

Szia!

Szerintem egy külön topicban tedd fel a problémádat, úgy cím alapján többen felfigyelhetnek rá, és megválaszolják Neked.

Itt csak néhányan szoktunk beszélgetni.

Szép napot!

Kovács_Béla_Sándor # 2009.11.11. 09:50

Anyakönyv, KEKKH.
De az se rossz, ha megkérdezed tőlük.

Nicole1 # 2009.11.11. 09:39

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kréni, honnan tudhatom meg, milyen nyilvántartásból rokonaim születési adatait, napra pontosan?
Földhivatalban már voltam de ott csak évre pontosan van meg.

Kolkhisz # 2009.11.11. 09:10

20 éves vagyok, mások szerint előttem az élet. Persze. Csak azt nem tudom, mit kezdjek az előttem álló élettel.
Mit lehet ebben az országban tanulni, aminek haszna is lesz? Hm. Jó kérdés.
Ha 20 éves vagy, az a baj, ha 40, túl öreg. Ha 1 diplomád van , az kevés, ha 2-3, az túl sok.Túlképzett vagy.
Oh, és azt is imádom , amikor egy állást meghirdetnek a következő módon, sajnos gyakori:

"pályakezdő fiatalokat keresünk minimum 5 éves tapasztalattal"

Tényleg, milyen jó is fiatalnak lenni, ilyenkor nagyon élvezem én is. :(

Kolkhisz # 2009.11.11. 08:54

Titeket nem bosszantana, hogy napokon át szinte mást sem teszek, csak ülök és próbálom a fejembe verni a tárgyat. Most lényegtelen, hogy magyar jogtörténet, vagy római jog..stb.
Aztán eljön a vizsga , kapsz egy 3-ast, 4-est, a csoporttársad meg a puskájával könnyedén kapja a 3-ast. És még olyan szemtelen, hogy hozzá is fűzi, hogy kár ,hogy csak ilyen lett, de jó az.

Ilyenkor megy el a kedvem az egésztől. Milyen kedvel tanuljam a tárgyat, ha látom, hogy senkit nem érdekel a tudásom. Bár a szóbeli még most jön.
Nagyon várom már, bár félek tőle, de majd ott minden kiderül. :D

Kolkhisz # 2009.11.11. 08:48

Sajnos pont ez a baj. Azért telített úgymond a piac, mert a jó szakemberek mellett millió olyan személy is van, akinek fogalma nincs a dolgokról.
Én Debrecenbe járok. Nem vagyok zseni, nem is kell, hogy az legyek egy jogi egyetem elvégzéséhez. Azonban úgy gondolom az elvárható lenne, ha mr valaki ide jelentkezett, hogy megtanulja azt, ami az alapot képezi.
Az bosszant, hogy a 90%-a próbálja lecsalni. Akkor mit keresnek itt? Ezzel csak azt éri el, hogy kikerül 40 jogász a végén, körülbelül, abból talán 10 tudni fogja mi a dolga. A többiek meg.......

Egy példa:
Róma jog előadás. Azt hiszem, legalább is az én véleményem szerint, nem könnyű tantárgy. Mellettem 3 órán át a kollegina női divatmagazinokat olvas. :D

Én nem tartom okosnak magam, átlagos tudással rendelkezem, de próbálok előrelépni, többet tudni, mert csak úgy lehetek jó szakember.
Másrészt, azt gondolom, ha már valaki jogász, egy doktor, akkor ahhoz méltó tudással és magatartással kell rendelkezni.

Biztos én vagyok hülye,a csoportársak szerint biztos, mert nem csalok. Én így gondolom.

bajussz # 2009.11.11. 08:32

túlképzett, micsoda probléma, tagadd le! nem?:)

miért nem Db-be jártál, ha ott laksz?

Kovács_Béla_Sándor # 2009.11.11. 08:25

Akkor pilot tanfolyam jogesetmegoldáshoz:

  1. A tényállás rögzítése. (Reveláns és nem reveláns elemek elválasztása, utóbbiak kiszűrése.) Ez a feladatokban már általában adott, nem az ügyfél zavaros előadásából kell leszűrnöd. Bár a nehezebb esetekbe tesznek némi zajt is.
  2. A jogi probléma megfogalmazása. (Mi a megválaszolandó jogi kérdés?) Amennyire emlékszem a fakultációra, a római jogi esetmegoldásból még ezt is meg szokták adni.
  3. A megfelelő szabály felhívása.
  4. A szabály alkalmazása az esetre.
bajussz # 2009.11.11. 08:10

erre a fórumozók fele azt mondja majd,hogy ilyen hozzáállással nem lehet megélni, a másik meg azt, hogy nincs ezzel semmi baj, ilyen az élet, majd kiesik a férgese az életben úgyis

egyébként a diploma csak egy lehetőség (mondom én)

Kolkhisz # 2009.11.11. 07:02

Az a probléma, hogy nem első alakalommal tapasztalom, a csok csalódás elbizonytalanítja az embert. :(

Kolkhisz # 2009.11.11. 07:00

Valóban. Már most nagyon sokat kaptam Önöktől. Gyakran felmerülnek olyan kérdések, amelyekre nem tudok máshol választ kapni. Ezért is nagyon jó ez az oldal.

Őszintén szólva, nem tudom, hogy a nekem való pályán indultam- e el. :(
Érdekel, amit tanulok, mert nagyon érdekes. Az utóbbi időben azonban nagyot csalódtam a jogászképzésben.
Teljesen mindegy, hogy tanulok, vagy más összepuskázza a jegyét, ugyanazt kapja, amit én. Nem igazság. Én lehet kiesek majd, ők nem, mert a puska segít.
Ilyenekből lesz a szakember, az a baj. :(

Sz.Márton # 2009.11.10. 21:38

Ha néhányunkkal kezet fogsz, akkor már ez sem elérhetetlen fogalom!

Kolkhisz # 2009.11.10. 21:36

"Eljutni a csillagokig"

Azzal tökéletesen beérném, ha sikeres vizsgákat tennék, egy tanult jogászként lépnék ki. A jó szakember persze még akkor is távoli fogalom, de remélem, egyszer azt is elérem. :)

Sz.Márton # 2009.11.10. 21:20

"Sic itur ad astra"

Kolkhisz # 2009.11.10. 20:57

Levelezős vagyok. gy darab római jog szeminárium vár rám, a jegyet egy ilyen kidolgozásra fogjuk kapni. Nem hiszem, hogy egy alkalommal elsajátítom tökéletesen. :(

Kovács_Béla_Sándor # 2009.11.09. 08:13

Nem kell feltétlenül tudnia, azért tanítják. Pl. római jogból.

Kolkhisz # 2009.11.09. 08:10

Most komolyra fordítva a szót!

Egy elsősnek tudnia kell egy jogeset elemzést megírni, anélkül, hogy tudná hogyan kell?
Megoldanám a helyzetet, de első neki futásra azért nem lenne egyszerű.

Impi,

Debreceni, igen. Azonban nem akadály. Vagy szerinted igen? A korira való meghívásodat semmisnek tekintem akkor. HIHIHI :D :D :D

Impossible # 2009.11.08. 19:14

Részegen sztem könnyen kiejthető. lol

Leg, küldök egy mailt, majd válaszolj ott, ok?

Köszi!

Legislator # 2009.11.08. 17:35

Egyébként a legjobb sörük (azok közül, amit eddig kóstoltam), a józanul sem könnyen kiejthető nevű Twisted Thistle:-D.


Sunshine after the rain.

Legislator # 2009.11.08. 15:04

Imp,

Gondolom, azt nem értetted, amit a BCE KIK-ről írtam
:-D.

Egyjogász,

Eddig csak Edinburgert és skót kolbászt burgonyapürével sikerült ennem a mondott helyen (utóbbihoz egy kitűnő vörösboros szósz járja) mindkettő kitűnő volt, nem maradnál éhen, yo srácok a skótok (mert ők nem angolok...):-D.


Sunshine after the rain.

Egyjogász # 2009.11.08. 14:37

Maradjunk annyiban, hogy az angolok (és a skótok) nem a konyhájukról híresek...:)
Dolgozik kint egy ismerősöm, az havonta egyszer-kétszer csak azért jön haza, hogy egyen egy jót.