de az most már biztos, hogy meló után otthon meg fogom keresni azt a nyomorult párbeszédet!:)
Kacsa11
de az most már biztos, hogy meló után otthon meg fogom keresni azt a nyomorult párbeszédet!:)
Kacsa11
Béla, mintha belemagyaráznál mást is a mondandómba, mint ami benne van, de legyen hited szerint.
Nincs szükségem magyarázkodásra és vitának sem látom értelmét ebben a szituációban.
Különben köszi a művet amit ajánlottál.Elolvasom. Alapvetően érdeklődő típus vagyok. :)
Én elolvastam mind a három kötetet.
Sunshine after the rain.
?? De hát az egy vékonyka kisregény.
Igazad volt, Kacsa, tényleg ellenkező volt felállás. (Nyilván Babits Jónásáról asszociáltam.) És a hivatkozott gondolatmenet nem az Úr és Mózes között hangzik el, hanem ezzel adja át Mózes a népnek a megismételt törvényt:
„... mindenki, aki a tíz parancsolat egy szavát megtöri, titokban megrémüljön önmagától és Istentől és váljon a szíve hideggé, mert kilépett Isten korlátai közül. Jól tudom és Isten is tudja előre, hogy az ő parancsait nem fogják megtartani; és az Ő szavai ellen mindenkor és mindenütt vetkeznek. De mindenesetre jéghidegség fogja körül annak szívét, aki ezt megtöri, mert az ő húsába és vérébe is be van írva és jól tudja, hogy a szavak érvényesek.
És a nép mondta: Ámen!”
Kedves kbs,
kösz, hogy megnézted, én sajnos nem találtam meg otthon.
Kacsa11
Bocs, nem figyeltem, a József és testvéreivel kevertem össze:-D.
Sunshine after the rain.
Ez volt a tippem.
Én is szívesen lennék favágó, bár leginkább Kanadában. Flanelingben mászkálnék, pickupom lenne és reggelire is steaket ennék.
www.klaw.hu - Jogról, érthetöen.
https://www.facebook.com/kovacslaw/
És második lennél a WSOP főversenyen. (Bár az mintha nem kanadai lett volna.)
Jut eszembe: az idén nem lesz Complex Jogász Póker Open?
http://bojtarok.tumblr.com/…last-keresek
„ügyvédjelölti állást keresek sürgősen!!!!!!!!
Jelölti állást keresek budapesten!!! diplomát tavaly kaptam (rite) Bírom a sok melót meg a stresszt is. Hívjanak ha kell a jó munkaerő! Fizetési igényem 250 ezer ft/hónap. e-mail:2@freemail.hu, tel: . Szarrágók ne hívjanak, ingyen nem fogok dolgozni senkinek.”
For God and Ulster
"A jelentkezéseket fényképes szakmai önéletrajz formájában kérem megküldeni az oneletrajzokide@gmail.com e-mail címre"
Ezzel lenne egy szinten az idekűűűggyeda@od.hú
Gondolom, színvonalas munkáltatóról van szó, aki megkülönböztetett tisztelettel bánik a jelöltjeivel. :D
" Én is szívesen lennék favágó, bár leginkább Kanadában. Flanelingben mászkálnék, pickupom lenne és reggelire is steaket ennék."
Ha flanelingből 45 alatti méret kell akkor inkább marad a közigazgatásban.
Ha a méretet nézzük, én lehetnék favágó, ha Ser esetleg nem is:-D. Más kérdés, hogy nem leszek, bár a reggeli steak jól hangzik.
Sunshine after the rain.
de nem a méret a lényeg... lol
impi: lolz
Sunshine after the rain.
Előny jelent:
„* angol nyelv ismerete,
* jogosítvány,
* ELTE ÁJK-n szerzett diploma,”
Kár, hogy ez nem adatott meg. :P
„ * A speciális ügyvédi időbeosztáshoz való alkalmazkodási készség és képesség
* Ha irodánk a jelölt első munkahelye
”
hehe,
www.klaw.hu - Jogról, érthetöen.
https://www.facebook.com/kovacslaw/
Az egyik leggázabb hirdetés, amit itt eddig láttam:
http://www.jogiforum.hu/…ajanlat_6773#…
elvárás "A feladat ellátásához elégséges intellektuális és erkölcsi feltételek megléte"
LOL!!!
Intellektuális feltétel elégséges
Életem erkölcsös, egészséges
Hirdetésed számomra szellemi izgatás
Maradj magadra, közigazgatás!
Cum laude diplomám csak neked kényes
Múltamat szétbuktam, papírom fényes
Vegyetek fel hát, jó a fellépésem
Hazudok, ha kell, s ha nem, mégsem.
Igen "érdekes" a hirdetés. Pedig az irada egyik tagja munkajogász és az alábbi cikkből kiderül, hogy nagyon védi a munkavállalók érdekeit.
http://webcache.googleusercontent.com/search?…
"A munkáltató abban hibázott, hogy nem tartotta meg a törvényben kikötött harminc napot, amely alatt tilos felmondani a táppénzről, illetve gyed-ről visszatérőnek. A munka törvénykönyve szerint ugyanis a felmondási idő a munkába állástól számított tizenöt nap elteltével kezdődhet el akkor, ha a védelem időtartama a tizenöt napot meghaladta, és csak harminc nap múlva, ha a harminc napot is meghaladta – mondta az AdóPlusznak Dr. Kussinszky Péter ügyvéd, aki rendszeresen képvisel munkavállalókat munkaügyi perekben, s tapasztalata szerint munkaügyi jogvitára nagyon gyakran ad okot az, hogy a munkáltató megszegi a felmentési tilalmat. Jelesül, hogy a cégek – főleg a kis- és középvállalkozások, ahol nincs mód állandó munkajogász megfizetésére – az úgynevezett védett időszak (tehát a terhességi gyermekágyi segély, vagyis tes, gyed, gyes és táppénz) alatt vagy közvetlenül utána rendes felmondással élnek, holott ez ütközik a hatályos jogszabályokkal."
Egyébként nagy jogvédők az iroda tgjai.
http://webcache.googleusercontent.com/search?…
Nem téves ez a közlés úgy egyébként? Rémlik, hogy igenis lehet közölni a felmondást, csak a felmondási idő nem kezdődhet meg.
Impi, jó vers, tedd fel FB-re. A hirdetés meg tenyérbemászó. Hogy merik ezek leírni a jogtudomány szót?
Sunshine after the rain.

kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02