Kilépő papírok elvesztése


sortie # 2019.09.24. 05:21

Kulacss 2019.09.21. 14:28

Üdv!

Mi lehet tenni abban az esetben, ha lenne kilátásban egy új munkahely amely kéri az előző munkahelyről kapott kilépő papírokat, TB kiskönyvet, de sajnos elkeveredtek a papírok?
(Volt időközben egy költözés és valószínűleg akkor elkeveredhettek.) Néztem már mindenhol őket, de sehol sem találtam.
Lehet valamilyen módon pótolni őket? Ha igen, akkor hol érdeklődjek? Az előző munkahely tud adni "másolatot", amit elfogadnának az új helyen?
Nem arról van szó, hogy a volt munkahelyen nem kaptam meg őket, hanem ők odaadták és nálam vesztek el.

Az új helyen ettől függetlenül lehetne munkaviszonyom?
Előre is köszönöm a válaszokat.

T. Kérdező!

"Üdv!"

  1. A jövőben jobban vigyázzon az okmányaira. + A jövőben minden okmányt javasolt lefénymásolni.
  2. Igen, a munkáltatótól kérhet hitelesített másolatot.
  3. A korábbi munkáltató a jogviszony tartamáról, letiltásró stb. gond nélkül tud még egy példányt adni. A TB igazolványról viszont csak akkor tud hitelesített fénymásolatot kiadni, ha azt a munkáltató mielőtt az eredetit Önnek átadta lefénymásolta.
  4. Igen, TB igazolvány hiányában is tud munkaviszonyt létesíteni csak be kell tartani a 217/1997 (XII.1.) kormányrendelet 37-38§ szerinti előírásokat.
Kulacss # 2019.09.21. 12:28

Üdv!

Mi lehet tenni abban az esetben, ha lenne kilátásban egy új munkahely amely kéri az előző munkahelyről kapott kilépő papírokat, TB kiskönyvet, de sajnos elkeveredtek a papírok?
(Volt időközben egy költözés és valószínűleg akkor elkeveredhettek.) Néztem már mindenhol őket, de sehol sem találtam.
Lehet valamilyen módon pótolni őket? Ha igen, akkor hol érdeklődjek? Az előző munkahely tud adni "másolatot", amit elfogadnának az új helyen?
Nem arról van szó, hogy a volt munkahelyen nem kaptam meg őket, hanem ők odaadták és nálam vesztek el.

Az új helyen ettől függetlenül lehetne munkaviszonyom?
Előre is köszönöm a válaszokat.