ki nem fizetett munkabér


wers # 2020.03.16. 11:28

OFF
Te is! Pl. a ma neked járó 10000000000 db puszit elnapoljuk :))
ON

Kovács_Béla_Sándor # 2020.03.16. 10:18

OFF
Vigyázz magadra!
ON

wers # 2020.03.16. 10:17

Na igen, valahogy ehhez volt a legközelebb a feltételezett kérdés.

Hiába, kérdezni is tudni kell.” :)

Kovács_Béla_Sándor # 2020.03.16. 10:12

De azt mondja, nem ezt kérdezte. De akkor mit?

wers # 2020.03.16. 09:45

Egyébként röviden:

Tényleg azt kérdezed, kötelezik-e a munkáltatót arra, hogy munkabért fizessen a munkavállalójának?

A válasz igen. Ki kell fizetnie a munkabért.

wers # 2020.03.16. 09:36

A navhoz is a munka megkezdése előtt kell a könyvelőnek a munkavállalókat bejelenteni.

A munkáltatónak a munkaidő és pihenőidő nyilvántartásáról, és a kifizetett munkabér elszámolásáról a tárgyhónapot követő hónap 10. napjáig írásbeli tájékoztatás kell a munkavállaló részére kiadnia.

wers # 2020.03.16. 09:32

Egyszerűsített foglalkoztatással dolgozhatott volna a munkanélküli járadék mellett.

Ez egyre zagyvább.

wers # 2020.03.16. 09:31

Egyszerűsített foglalkoztatásnál is kell nyilvántartást vezetni, vagy naponta-időszakonként egyszerűsített munkaszerződést írnak. Ezt az egyszerűsített munkaszerződést is a munka megkezdése előtt kell megkötni.

csalados (törölt felhasználó) # 2020.03.16. 09:26

Ráadásul munkaügyi központ közvetítette ki őket. A közvetítő lapra meg azt írták nincs rá szükség. Szerintem az emberkék sem nagyon mertek ugrálni, mert akkor oda a munkanélküli regisztráció is. Ez most bukott ki. És lehet vannak jó páran akik így jártak. Egyszerűsített foglalkoztatással dolgozhatott volna a munkanélküli járadék mellett. Már három emberről tudok. De ilyenkor mi a helyzet? Értem én meg tudom, hogy követelje a papírokat de...

csalados (törölt felhasználó) # 2020.03.16. 09:18

A dolgozó abban a tudatban volt, hogy egyszerűsített foglalkoztatásra bejelentették. Nem volt szándékában feketén dolgozni.

wers # 2020.03.16. 09:00

Te érted mit akar kérdezni?

Talán.

Feketén elment dolgozni, és most keresi a jogait.

Kovács_Béla_Sándor # 2020.03.16. 08:58

Te érted mit akar kérdezni?

wers # 2020.03.16. 08:44

az a legsimább, hogy bizonyítékot erre nem ad a dolgozó kezébe, hogy utána lobogtassa bizonyítékként.

A munkaszerződést a munka megkezdése előtt írják alá a felek, és mindkettőnek lesz egy-egy aláírt példánya.

csalados (törölt felhasználó) # 2020.03.16. 08:08

NYILVÁN a cég ha nem jelent be valakit az a legsimább, hogy bizonyítékot erre nem ad a dolgozó kezébe, hogy utána lobogtassa bizonyítékként. Ezt is tudhatná egy ügyvéd. (De találkoztam olyannal aki adott és még a bért is bankszámlára utalta.

csalados (törölt felhasználó) # 2020.03.16. 08:03

Én is olyannal próbálkoznék, hogy munkaszerződés, jelenléti könyvelőként ha kapott volna a dolgozó, de nincs neki. Nyilván a cég bejelentett dolgozói pedig saját cégük ellen nem vallanak. Gondolom ezt egy ügyvéd tudja.( Mert egy könyvelő igen)

wers # 2020.03.16. 05:03

Ha nem volt bejelentve valaki, nyilván nehéz igazolnia hogy ott dolgozott.

Én olyasmivel próbálkoznék, hogy munkaszerződés. Jelenléti ív. Tanuk.

És igen ezt egy könyvelő kérdezi, aki látja hogy működnek a dolgok magyarországon, de ezt egy ügyvédnek még jobban kéne látnia.

Igen tényleg szomorú, hogyan mennek itt a dolgok. Ha egy munkavállaló nem tudja, az is, de ha egy könyvelő sem, tényleg elgondolkodtató.

(az ügyvéd tudja)

Kovács_Béla_Sándor # 2020.03.15. 23:34

Akkor így már érthető mire gondoltam?
Nem. Hiába, kérdezni is tudni kell.

csalados (törölt felhasználó) # 2020.03.15. 20:49

És igen ezt egy könyvelő kérdezi, aki látja hogy működnek a dolgok magyarországon, de ezt egy ügyvédnek még jobban kéne látnia.

csalados (törölt felhasználó) # 2020.03.15. 20:46

Úgy tűnik a kérdésem nem ez volt. Ha nem volt bejelentve valaki, nyilván nehéz igazolnia hogy ott dolgozott. Főleg ha alkalomszerűen hívták be. Szerintem nyilván való erre gondoltam. És arra, hogy kibújhat-e azgal a kifizetés alól, hogy kitalál vmit. Pl nem felelt meg az emberke munkája. Akkor így már érthető mire gondoltam?

Kovács_Béla_Sándor # 2020.03.15. 20:38

Tényleg azt kérdezed, kötelezik-e a munkáltatót arra, hogy munkabért fizessen a munkavállalójának?
Azt hinné az ember, hogy ezt minden felnőtt, cselekvőképes ember tudja.

csalados (törölt felhasználó) # 2020.03.15. 20:34

Az lenne a kérdésem, hogy van egy cég aki munkát hírdetett. Többen jártak úgy, hogy több napig foglalkoztatták, valakit két hetig is, és nem fizették ki őket. Valószínű be sem jelentették. El lehet a céggel szemben valamit érni jogi úton?