Megbízási szerződés EU szervezettel. Adózás?


hellsing # 2022.03.04. 16:53

Üdv Mindenkinek!

Köszönöm a válaszokat! A NAV állásfoglalásnak utána nézek. Ahogy a telefonos üfsz-ról írtam: lövésük sincs.

Elhiszem, hogy adómentes? El, bár 2% esélyt adok rá, hogy tévednek. Simán lehet, hogy létezik ilyen nemzetközi egyezmény.

Számla: eseti megbízással foglalkoztatnak, nem kell számlát adnom.

Majordomus # 2022.03.01. 13:34

Kétj a Nav-tól állásfoglalást. A választásokig megérkezik a válasz.

gylab # 2022.03.01. 10:38

Én a Világbanknak dolgoztam egy időben, minden full adómentes volt, bár ez elég régi történet. Céges volt, még számlát is adómenteset kellett kiállítani, pedig akkor nem voltak ilyen adómentességek, mindenre ment az ÁFA.

Zöldövezeti11 # 2022.03.01. 08:22

hellsing ! És te ezt elhiszed ?
Aki jövedelmet kap, annak a gondja az adózás.

drbjozsef # 2022.02.27. 18:58

Ha azt állítja, írja is azt a szerződésbe.

hellsing # 2022.02.26. 16:46

Üdv Mindenkinek!

Segítséget szeretnék kérni személyi jövedelemadóval kapcsolatban. Mint arról talán értesültetek, a választások tisztaságát ellenőrizni fogja Magyarországon az EBESZ (leánykori nevén OSCE) küldöttsége. A következő 40 napban nekik dolgoznék megbízási szerződéssel. Szóban úgy tájékoztattak, hogy az ő kifizetéseik adómentesek, melyet nemzetközi szerződés garantál, de nem tudnak e szerződésre pontos hivatkozást adni. A szerződésbe azt írnák, hogy az én dolgom az adózással foglalkozni.

Felhívtam a NAV infóvonalát, ahol az állati kedves ügyintéző elmondta, hogy gőze sincs. Ha az OSCE ezt állítja, akkor legyek benne biztos, hogy ez így van. Ettől egy hangyányit sem lettem nyugodtabb. Azt, hogy "de az OSCE mondta", kevésnek érzem egy adóellenőrrel szemben.

Kérlek, segítsetek valamilyen infóval.

Köszönöm!