Szabadság kiadása, illetve kifizetése


Majordomus # 2023.03.04. 21:11

80 nap szabadság már szép pénz!

laca50 # 2023.03.04. 09:46

drbjozse

Köszönöm szépen, ennek örülök.
Kb. én is így értelmeztem, de jobbnak láttam inkább megkérdezni, ti csak jobban értetek ezekhez a dolgokhoz.
Még egyszer köszönöm szépen a segítséget.

Majordomus # 2023.03.01. 22:28

Persze az idei szabadságot időarányosan adják ki.

efi99 # 2023.03.01. 19:08

Off
Tetszik ez az új családbarát szülő szabadság. Lényegében arról szól, hogy napi pár tíz-ezer Ft-ért vásárolsz magadnak szabadnapot. Taps.
On

drbjozsef # 2023.03.01. 11:33

laca50,

Mt.123.§ (1) A szabadságot - az apasági szabadságot és a szülői szabadságot kivéve - az esedékességének évében kell kiadni.
...
(3) A szabadságot, ha a munkavállaló oldalán felmerült ok miatt nem lehetett az (1) bekezdésben meghatározottak szerint kiadni, az ok megszűnésétől számított hatvan napon belül ki kell adni.
...
125.§ A munkaviszony megszűnésekor, ha a munkáltató az arányos szabadságot nem adta ki, azt - az apasági szabadságot és a szülői szabadságot kivéve - meg kell váltani.

Ha megszűnik a munkaviszony, ki kell fizetnie, nem kifizetheti.
Ha előtte kiveszed, lényegében akkor is kifizeti, ugye, szóval a munkahelyednek majdnem mindegy. Lehetsz felmondási idő alatt is szabadságon, vagy közös megegyezéssel bárhogy. A te szempontodból is lényegében azonos a dolog, megkapod pénzben, legfeljebb 67 nappal hosszabb a munkaviszonyod (ami alatt szabadságon leszel).

laca50 # 2023.03.01. 11:01

Sziasztok!
20 hónapja üzemei baleset folytán baleseti táppénzen vagyok.
Ezalatt az idő alatt nem tudta a cégem kiadni a szabadságaimat, szerintük jelenleg 80 napom van bent. 2021-ből 20 nap, 2022-ből 30 nap, és az idei 30 nap.
Azt szeretném megtudni, hogy a részarányos napokra járó távolléti díjat miként kell a cégnek kiadnia, kifizetnie?
Ha mondjuk március 31.-vel kiírnak betegállományból, akkor el kell mennem 67 nap szabira és így kapom meg a távolléti díjat, vagy ha kilépek a cégtől, akkor kifizetheti egyösszegben is?
Mindenképp ki kell majd lépnem, mert nem tudom az eredeti munkámat ellátni.
Előre is köszönöm a válaszokat.