Munkajog, foglalkoztatás


Sztanko # 2023.06.17. 05:40

Tisztelt Olvasó!

Állásajánlatot kaptam egy multitól a saját weboldalukon keresztül jött e-mailben. Jelenleg várok egy másik ajánlatra is egy másik cégtől de a már meglévő ajánlat csak június 19-ig él.

Kérdésem az lenne ha elküldöm a már meglévő ajánlatot a portálon keresztül “Accepted” ként viszont megkapom a másik cégtől az ajánlatot ami kedvezőbb lenne van-e lehetőségem ezt visszamondani jogi következmények nélkül?

Köszönöm!

drbjozsef # 2023.06.17. 08:43

Nem ismerjük a weboldalt, nem ismerjük a feltételeiket, nem ismerjük szabályokat.
Az email önmagában nem hivatalos érintkezési forma, de ha regisztrálva vagy egy oldalra, és ott kattintasz valaminek az elfogadására, akkor az, megfelelően kialakított ÁSZF esetén alkalmas a szerződés létrehozására.

Hiszen pont így rendelsz bármit webshopból. Amit ott elfogadsz, azzal jogilag is létrejön a szerződés.
Itt is elképzelhető, hogy annak visszamondása jogi konzekvenciákkal járhat.

Majordomus # 2023.06.17. 19:35

Egyszerű. Irj a másik cégnek hgy 19-ig küldjék meg ajánlatukat mert 19-én döntened kell.

Hétfőn éjfélig elküldheted az Accepted mailt ennek a cégnek.

Ha a másik 8 óra alatt nem képes dönteni akkor nem is vagy annyira fontos nekik.

Sztanko # 2023.06.18. 08:40

@Majordomus, teljesen jogos, akiktől az ajánlatot kaptam ők már a második körös interjú után 24 órán belül küldték is a visszajelzést…

Majordomus # 2023.06.18. 19:37

Na, akkor reggel mail a másik cégnek hogy mi az ahánlat mert ma döntened kell 2 ajánlat közül. Ha 15.00-ig nem jön semmi küld el az elfogadást az első cégnek.

Erv41 # 2023.06.27. 12:30

Jó napot kívánok.!

Érdeklődni szeretnék,hogy idén áprilisban eljöttem egy cégtől.Jelentkeztem a munkaügyi hivatalban.Találtam egy céget,ahonnan eljöttem és visszamentem a régi cégemhez.Közben kiutalták a fennmaradó segély egyben.Úgy tudom ezt ilyenkor vissza kell fizetni.Ennek mi a menete?A hivatalban kell intézkedni vagy esetleg a munkahelyemen. Válaszukat előre is köszönöm!

Majordomus # 2023.06.27. 20:56

Ne aggódj a hivatal "hivatalból " visszakéri.

luigi # 2023.07.11. 07:09

Hello
Sajnos a hitelesnek tűnő oldakal fizetősek így aztán nem tudtam kideríteni, nyugdíjas bt beltag fizet-e osztalék után szja-t illetve szochót. Nyugdíjon felül semmi egyéb jövedelme nincs (ha jól láttam ez is számít), évi 3-4 millió a nyugdíja.
Köszi ha valaki segít ebben.

osztap # 2023.07.11. 19:31

luigi,

Szerintem mindkettőt le kell vonnia a kifizetőnek. Az SZJA-ban semmi trükk nincs, a szochó számítása bonyolultabb, és ott lehet felső határ. Érdemes elolvasnod:
https://saldokiado.hu/…jarulasi-ado

Majordomus # 2023.07.11. 20:03

A válasz pontos.
Ne keverd össze a nyugdijas munkavállalóval.

luigi # 2023.07.12. 10:35

Nagyon szépen köszönöm nektek! Elolvastam, valóban nem árt tisztában lenni a fogalmakkal, de azt hiszem, sikerült, és érthető a törvény bötűje.

Majordomus # 2023.07.12. 19:17

Hurrá...

ak2317 # 2023.07.14. 06:37

Tisztelt Fórum!
Munkajoggal kapcsolatban lenne pár észrevételem...
Egy gyorsétterem dolgozójaként több "furcsaság"-ot tapasztaltam az elmúlt pár évben.
A jelenléti ívek rendszeres vezetése mellett a ledolgozott órákat sosem sikerült teljes egészében elszámolni. Mint utóbb rájöttem a jelenléti íveket átírják! 1 vagy 2 "vezető" a dolgozók szignóját meghamisítva tölti ki a nyomtatványokat.
A szabadságkérelmeket 15 nappal a kivét előtt írásban kellett jelezni, ez minden esetben 2 példányban megtörtént. Ebből sosem kaptam vissza egyetlen példányt sem, melyen aláírásával tudomásul vette volna az igényemet.
A felmondásomat július 1-jével benyújtottam, szintén 2 példányban, a vezető azt eltette, mondván az ügyvezető nyaral, majd ő dönti el mi legyen. 8-án dolgoztam utoljára, 10-én leadtam a munkaruhámat, az Eü. könyvemet átvettem, és azóta semmi...
Azt sem tudom, melyik nappal szüntetik meg a munkaviszonyomat, nem kaptam meg az igazolásokat, a júliusi béremet sem utalták el, a szabadságaimat nem adták ki.
Ebben az esetben mi a teendő?
A válaszokat előre is köszönöm!

drbjozsef # 2023.07.14. 08:34

ak2317,

A jelenléti ívek rendszeres vezetése mellett ...
Nyilván szabálytalan. Teendő : Kormányhivatal Foglalkoztatás-felügyeleti és Munkavédelmi Főosztály értesítése.

A szabadságkérelmeket 15 nappal a kivét előtt írásban kellett jelezni...
Ez neked most már mindegy. Nem látom értelmét, hogy mindkettőt megtartja a munkáltató, de ha az átvételről kell neked igazolás, akkor vigyél hármat, és írasd alá a harmadik példányom az átvételét.

A felmondásomat július 1-jével benyújtottam, szintén 2 példányban, a vezető azt eltette, mondván az ügyvezető nyaral, majd ő dönti el mi legyen.
Nincs ilyen, értelmetlen. A felmondás egyoldalú jognyilatkozat, nincs mit eldönteni rajta.

Azt sem tudom, melyik nappal szüntetik meg a munkaviszonyomat, nem kaptam meg az igazolásokat, a júliusi béremet sem utalták el, a szabadságaimat nem adták ki.
Szabálytalan. Mt.80.§(2), 5 napon belül meg kellett volna kapnod mindent. Teendő : felhívni őket, mikor mehetsz be a papírokért és a pénzért, jelezve, hogy már megsértették az Mt. rendelkezéseit, ha 3 munkanapon belül nem intézik el, akkor szintén értesíted a Kormányhivatal Foglalkoztatás-felügyeleti és Munkavédelmi Főosztályát. Ha szükséges, mehet ez tértivevényes elsőbbségi levélben.

ak2317 # 2023.07.14. 09:01

Köszönöm a segítséget!

Majordomus # 2023.07.14. 20:25

Az utolsó munkanapodon el kellett volna számolni veled.
.
Mi az hogy nem kaptad meg a fizetésedet?

Számolj már be a fejleményekről,érdekel az ügy!

szabbodza # 2023.11.15. 12:43

Kedves Tagok!

Arra a kérdésre szeretnék tőletek választ kérni, hogy jól tudom-e a következőket, illetve hogy van pontosan:
Egy köztisztviselőként dolgozó munkavállalónak szüneteltetnie kell a köztisztviselői pozícióját (ez pl. fizetés nélküli szabadság?), ha polgármesterjelöltként vagy képviselőjelöltként kíván indulni az önkormányzati választásokon, vagy le kell mondjon a köztisztviselői posztjáról, mielőtt hivatalosan jelentkezne a választáson való induláson?
Ezt vélelmezem hogy így van, de ezt pontosan mi mondja ki? A közszolgálati tisztviselőkről szóló törvény - Együttalkalmazási tilalom, összeférhetetlenség c. része? Vagy Mötv.? Annyi információ még, hogy az őt köztisztviselőként alkalmazó önkormányzat és az, ahol polgármesterjelöltként indulna, nem ugyanaz.

Köszönöm szépen a válaszokat.

Kovács_Béla_Sándor # 2023.11.15. 17:41

Szerintem a jelöltség még nem összeférhetetlen - de bevallom, nem néztem utána. (Sőt, régebben az, aki egyik faluban a polgármesteri hivatalban volt tisztviselő, lehetett a másik faluban képviselő. Nem zárom ki, hogy ezen szigorítottak.)

Majordomus # 2023.11.15. 20:44

A polgármester és az országgyűlési képviselő összeférhetetlen...

szabbodza # 2023.11.16. 19:24

Kedves Majordomus és Kovács Béla Sándor!
Tegnap este reagáltam az üzenetetekre és meg is köszöntem, de most látom, hogy nincs is itt. (Mondjuk kicsit gyengélkedett az internet.) Szóval köszönöm a választ, még akkor kutakodom ez ügyben, de logikusan szerintem sem kellene, hogy feltétele legyen a polgármesterjelöltségnek az, hogy az illető ne legyen köztisztviselő.

Majordomus # 2023.11.16. 20:13

Ott nincs akadály...

shade3 # 2024.01.02. 22:32

Kedves Fórumozók!

Az alábbi kérdésben kérném segítségüket.
A saját egyszemélyes KFT-mel egy másik KFT-n keresztül dolgoztam egy multicégnek tavaly nyárig.
Teljesen jóhiszeműleg intéztem a dolgokat, a köztes KFT ügyvezetője igényei alapján.
Viszont felmerült bennem, hogy ez nem minősült-e bújtatott foglalkoztatásnak.
Csak a multicégnek dolgoztam folyamatos munkaviszonyban, ők biztosítottak laptopot is.
Ugyanazokat a feladatokat láttam el, viszont a munakvégzés helye és ideje kötetlen volt.
Nem tudom milyen kritériumai vannak a bújtatott foglalkoztatásnak illetve ha annak minősülne
visszamenőlegesen bírságolható-e a köztes KFT illetve az én KFT-m?
Fél éve megszűnt a megbízási szerződés köztünk.

drbjozsef # 2024.01.03. 06:27

shade3,

Ha a megbízásért járó fizetség is egy (több) feladat elvégzéséhez volt kötve, tehát nemcsak nem osztotta be a másik Kft ésvagy a multi a munkaidődet, de maga a javadalmazás sem az elvégzett idő alapján járt, hanem egy feladat elvégzéséért, akkor szerintem itt nincsen gond.

shade3 # 2024.01.03. 10:45

Kedves drbjozsef

A fizetés időalapú volt

drbjozsef # 2024.01.03. 12:37

Akkor szerintem határeset, itt több más körülményt kellene értékelni. Az, hogy kötetlen a munkaidő, és home officeban is lehet csinálni, de a munka elvégzésére utasítási joga, annak részleteinek, ütemezésébe beleszólási joga volt valamelyik cégnek, pláne az ő eszközével végezve, az már necces.