Eszköz és kilépő papírok visszatartása


drbjozsef # 2023.08.31. 13:19

Ha a "papírozást" mellékeljük, akkor jogszerű, hogy nem adja oda a már kifizetett tabletemet?
Csak találgatok, de akár jogszerű is lehet, bár csodálkoznék, ha minden más elég jogszerűtlennek tűnik.

Szerintem amikor a könyvelő intézte a "papírmunkát", akkor azért néhány, ilyen-olyan papírt alá is írtál azért. Néha. Nem?

Jutalékvisszaírást kértek, jelentsen ez bármit.

Én a helyedben lehet örülnék, hogy szabadlábon vagyok, mert ahogy ezt intézted, már kéttucat fiktív kajmán szigeteki cég tulajdonosa is lehetsz tízmilliárdos veszteséggel...

premike # 2023.08.31. 12:51

Könyvelő intézett minden "papírmunkát", én csak fizettem amit mondott.
Ha a "papírozást" mellékeljük, akkor jogszerű, hogy nem adja oda a már kifizetett tabletemet?

drbjozsef # 2023.08.31. 11:55

Csak találgatok.
Az klassz. Mi pedig találgassunk arról, hogy te vajon miről találgathatsz...

Vagy ez is csak a "zsarolás" része lehet?
Hát, ha találgatás, akkor akár az is lehet, vagy az ellenkezője.

Üzletkötő tevékenységet végeztem, vállalkozóként megbízási szerződést sosem írtam alá.
Vállalkozóként akkor milyen jogviszonyban voltál a céggel?

premike # 2023.08.31. 11:54

Az üzenetben elismeri a volt főnököm, hogy nála van a tabletem, csak éppen ne adja oda, míg nem fizetek neki.
Véleményem szerint ez a két dolog nem függ össze.
Ha nem fizetnék neki indítson ellenem fmh-t. A saját, már kifizetett tabletemet "visszatarthatja" ez okból?

premike # 2023.08.31. 11:53

Köszönöm a válaszodat!
Nem hiányolok és várok semmilyen iratokat, nem is szeretnék semmilyen iratot. Nem tudom, hogy milyen papírokra gondolt a volt főnököm, de ezt írta a válaszában, mikor kértem az általam már kifizetett tabletet tőle.
Előtte alkalmazottként dolgoztam a cégénél, csak idén februártól lettem kényszervállalkozó. Amikor megszűnt a korábbi munkaviszonyom, kaptam iratokat, de lehet, hogy nem adott oda mindent?
Csak találgatok.
Vagy ez is csak a "zsarolás" része lehet?
Üzletkötő tevékenységet végeztem, vállalkozóként megbízási szerződést sosem írtam alá.

drbjozsef # 2023.08.31. 05:50

Ha egyéni vállalkozóként dolgoztál, megbízási szerződéssel, akkor miféle "felmondás" történt, és milyen kilépő papírokra vársz?

Nem volt aláírva a megbízási szerződés? Akkor csak hobbiból dolgoztál ott?

Ha szerinted nem jogszerű, hogy visszatartják a tabletet, pert indíthatsz a cég ellen. Csak aztán tudjál bizonyítani.

premike # 2023.08.31. 00:00

Kedves Szakértők!
Az alábbi kérdéssel fordulok hozzátok:
Az egyik országos távközlési vállalat egyik alvállalkozó cégének (régi ismerős a tulajdonos) dolgoztam egyéni vállalkozóként.
Felmondtam a „munkahelyemen”, majd „leszámoláskor” kifizettették velem a munkaeszközként használt tabletet, mert sérült volt (leesett, berepedt a képernyője, de így is tökéletesen használható volt), azzal, hogy így megtarthatom.
Az alvállalkozó a készüléket nem adta oda, azt állította, hogy azt fel kell küldeni a budapesti központba, majd onnan küldik vissza.
Ez 3 hónapja történt.
Tegnap messengeren rákérdeztem, hogy mikor kapom meg a készüléket, mire ezt a választ kaptam, hogy akkor adja oda a készüléket és a kilépő papírjaimat, ha kifizetek 20.000 ft.- jutalék visszaírást.
A megbízási szerződést -amelyben a jutalékok kifizetéséről is szó volt- megkaptam mikor elkezdtem a cégnél dolgozni, de sosem került aláírásra.
Szeretném kérdezni, hogy jogszerű ez az eljárás? Egy már részemről kifizetett eszközt és a kilépő papírjaimat visszatartani, egy általa utólagosan bemondott, nem igazolt „tartozásért”?
Nem az összeg nagyságáról van szó, hanem az eljárásról.
Tulajdonképpen zsarolva érzem magam.
Annak, hogy a tabletet nem adja oda nem lehet büntetőjogi-, a kilépő papírok visszatartásának munkaügyi felügyeleti okból következménye?
Előre is köszönöm a válaszaitokat!