Visszafizetés tanulmányi szerződés szerint


kismókus # 2007.09.14. 07:38

Kisrita:

A 3 év elévülést ebben az esetben ne vedd figyelembe (nem releváns).
A Te esetedben a lényeg: szerződésben kötelezettséget vállaltál, amit teljesítettél 2005-ben: kézhez kaptad a diplomádat. Ekkortól számítódik a 4 év.

Visszafizetni az "akkori" átlagbéredet kell, konkrétan: a foglalkozások látogatására biztosított szabadidőre (ha volt ilyen) járó bért + a vizsgákra biztosított és ténylegesen kivett tanulmányi szabadságokra jutó bért -
  • és esetleg a közterheit is: ez utóbbi sztem munkáltatói döntés/hozzáállás kérdése, de ebben nem vagyok egészen bizonyos.
kisrita # 2007.09.14. 12:05

Köszönöm a segítséget.
Tehát csak a vizsga és egyéb ( iskolalátogatás, stb) napokra számított juttatásokat kell visszafizetni, nem a teljes havi bért? Jól értem?
Ezt a mi könyvelőnkön kívül ki tudja még számolni nekem más könyvelő is? Csaka biztonság kedvéért....
A három évet csak említették - nem tudtuk ilyenkor is érvényben van -e.

Lyonee # 2007.09.14. 18:24

"é4 vig a munkáltatónál dolgozik", dolgozik és nem jogviszonyvúban áll, szerintem csak a munkában töltött időt számíthatod.
Utazási költség, tandíj, tanulmányi szabadság, konzultációs napok, étkezés, stb ezek vehetők figyelembe. Ne aggódj, mert szerintem visszakereshetők azok az összegek, amiket rád költöttek.

kisrita # 2007.09.15. 08:17

De külön pontban van hogy:
"...... gyermekgondozási segély ideje nem számít bele.." Hát ha Gyes-en vagyok akkor eleve nem dolgozok - akkor mért kötötte ki külön?

Visszakeresés egyszerű lesz, mindenről számlát kellett vinni.
A 4 év támogatásból ő is csak 2-t támogatott, mert 2 évig nem dolgoztam - Gyed-en voltam. akkor ha ő 2-t támogatott, akkor én is csak 2-re vagyok kötelezhető? Vagy az már az én bajom, minek vállaltam akkor gyereket?

kisrita # 2007.09.15. 08:53

Megnéztem én tüzetesen most ezt a szerződést, és lám:

az egyik pontban :"... a munkáltatónál dolgozik...

Majd pár pontttal lejebb: " a munkáltató alkalmazásában marad..."

Ilyenkor melyik megfogalmazás számít - mert a kettő nem ugynazt jelenti.

Elmondom, hogy nálunk nincs jogász, a cég maga ( adminisztrátor) írta a szerződést és valószínüleg a szóismétlést kikerülve történt a más megfogalmazás. De nekem nem mindegy, ugye.

Félre ne értsetek én nem akarok kukacoskodni, de sajnos nincs túl jó viszonyunk és annyira már ismerem a főnököt hogy csak arra számítok: nekiáll majd mindefélével fenyegetőzni stb. Ezért szeretnék nagyon tisztán látni. ( azóta nem "kedvel" amióta egy leltárfelelősségi vitában én kerekedtem felül a joszabályok segítségével de az ő mulasztása miatt)

Lyonee # 2007.09.15. 11:18

Lényegtelen, mivel ki van kötve, hogy a a GYES ideje nem számít bele.

kisrita # 2007.09.15. 15:32

De a GYED igen?

Annyi érthető hogy az össz rám fordított beruuházást, átlagolják és részarányosan vissza kell fizetnem. Tehát az lényegtelen hogy iskoal alatt voltam GYEDen. De mi van ha most mennék el ( persze előbb be kell indítani a babaprojektet)? Elképzelhető ilyenformán, hogy GYEDdel "kihúhzhatom" a maradék időt?

És szerinted mi a helyzet azzal hogy az egyik pontban "....dolgozik..." a másikban pedig "..alkalmazásban marad....."? Mondjuk vita esetén (legdurvább esetben munkajogi vita/per esetén)

kisrita # 2007.09.16. 11:15

Jut eszembe. És mi a helyzet a megelőlegezett diplomás bérrel? Az hogy számolják vissza?

kisrita # 2007.09.18. 19:10

Valaki?

nadina # 2010.02.04. 20:05

Tisztelt Fórum!
A következő kérdésekre szeretnék választ kapni.
Tanulmányi szerződést kötöttem egy céggel 3 évre, amiből még hátra van 2, valamint a képzésből egy félév áll még előttem.Valószínűleg gazdasági megfontolásból létszámleépítés várható.A cég a tanulmányi szerződésben foglaltak szerint minden költséget vállal, ami a képzéshez szükséges, illetve ami még lényeges pont lehet, hogy csak akkor mentesül a kötelezettség alól, ha a munkavállaló tanulmányait nem folytatja, vagy vmilyen szerződésszegést követ el.Mivel ez nem áll fenn, ők bocsájtanának el a képzés lejárta előtt, ilyen esetben kötelezhető-e a munkáltató a képzés további finanszírozására, mégha a munkaviszony meg is szűnik?Illetve befolyásolja-e a felmondás formája (rendes, közös megegyezés)mindezt?
Milyen szabályozás vonatkozik erre?Valamint tartalmaz egy pontot, amiben a következő áll: a munkáltató kötelezi magát a támogatás nyújtására, a munkaviszony fennállásának ideje alatt.Várom válaszukat.Előre is köszönöm.

végrehajtó1 # 2010.02.04. 22:35

Van egy Bh ami kimondja hogy a tanulmányiszerződést külön fel kell mondani.Tehát nem elég az hogy a munkaviszonyt megszünteti a munkavállalónak.Ha nem mondja fel írásban a tanulmányiszerződést akkor neki kell finanszírozni azt.
A konkrét eset az volt hogy elküldték az illetőt felmondtak neki).Ő továbbra is végezte a főiskolai tanulmányait és fizette a tandíjat utazást szállást stb stb..(számlákat el tette).
Majd le diplomázott, és felszólította a volt munkáltatóját hogy a a számlák alapján fizesse ki a költségeket.A volt munk.-tó nem hajlott erre.Ekkor munkaügyibírósághoz fordult és nyert.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.02.05. 07:20

Csakhogy itt, ha jól olvasom, a felek egy megszüntető feltételt iktattak be a tanulmányi szerződésbe. Így pedig a munkaviszony - bármely okból történő - megszűnésével a tanulmányi szerződés is megszűnik.

doro # 2010.02.24. 12:22

Kérdésem lenne, hogy a tanulmányi szerződésben, tanulmányok befejtét követő ídőbe mi számít bele?
Tgyás, GYed, GYes,fizetésnélküli szabadág, táppénz, rendes szabadság? Vajon ha nem effektíve munkával töltőm az ídőt, hanem a fent nevezett valamelyikén vagyok akkor, hogy számt?