lehet két 8 órás munkaviszonyom egyszerre?


Regina880 # 2016.10.07. 14:17

A jelenlegi munkahelyemen fennallo korulmenyek segitettek hozza, hogy keresokeptelen allomanyba keruljek es mivel ezek nem valtoznak- nem tervezek oda visszaterni.
Azert maradnek tappenzen, hogy ne kelljen tenylegesen letoltenem a felmondasi idot.
Az uj helyen (ahol par napon belul kezdhetnek) viszont gond nelkul el tudnam latni a feladatomat.A tappenz csak kiskapu.

Peti86 # 2016.10.07. 19:07

Üdv.: A kérdésem hasonló lenne az előzőekhez, csak abban a formában, hogy főállású egyéni vállalkozás mellett lehet-e másik teljes munkaidős munkát vállalni, mind a mellett, hogy a járulékokat ugyanúgy megfizetem magam után??
Köszönöm a választ.

Dr.Attika # 2016.10.08. 09:47
CST90 # 2016.10.10. 10:47

Üdv!

Október 31-el közös megegyezéssel felmondtam. Munkáltatóm kötelez mégis, hogy töltsem le a két hónapos felmondási időd (közalkalmazott vagyok). Viszont az új helyemen meg kezdenem kéne, mert nem tudnak annyi időt várni. Van-e esetleg valami kiskapu, hogy itt táppénzre megyek a másik helyen meg valamiféle megbízási szerződéssel pl. elkezdenék dolgozni (nagy kereskedelmi cég). Lehet-e bármilyen fajta hátrányom, esetleg, hogy a jelenlegi munkahelyem jogi útra terelje a dolgot, ha nem járnék be tp-el, a másik helyen meg kezdenék.

Köszönettel:

CST

drbjozsef # 2016.10.10. 11:05

CST90,

Táppénz = keresőképtelenség.

Nem dolgozhatsz alatta így. Nincs jogszerű kibúvó a felmondási idő letöltése alól.

Ha nem töltöd ki a felmondási idődet a munkáltatód megtéríttetheti veled az őt ért kárt.

Egyjogász # 2016.10.10. 11:41

"Október 31-el közös megegyezéssel felmondtam. Munkáltatóm kötelez mégis, hogy töltsem le a két hónapos felmondási időd"

Itt valami nem stimmel.

Ha október 31-el közös megegyezéssel szüntetted meg a munkaviszonyt, akkor az nem felmondás, és a munkáltató hozzájárult ahhoz, hogy a munkaviszony október 31-el megszűnjön.

Ha viszont te mondtál fel egyoldalúan, akkor szó sincs közös megegyezésről, és a munkáltató jogszerűen igényt tarthat arra, hogy a felmondási időt ledolgozd.

Abban meg egyetértek drbjózseffel, hogyha valaki keresőképtelen beteg, akkor az mindenütt keresőképtelen beteg, nemc csak a volt munkahelyén.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.10.10. 11:52

hogyha valaki keresőképtelen beteg, akkor az mindenütt keresőképtelen beteg, nemc csak a volt munkahelyén.
Ez túlzott általánosítás. Az orvosnak elvileg mindig a konkrét munkakört kell figyelembe vennie. Így például egy törött kisujjal a szakács alighanem keresőképtelen, de a magyartanár valószínűleg nem.

CST90 # 2016.10.10. 12:04

Értem, köszönöm. Akkor nincs semmi lehetőség arra, hogy a másik helyen legyen mondjuk egy 4 órás munkaidős állásom addig, amíg a mostaninál nem telik a két hónap? Illetve most kaptam tőlük egy levelet, hogy nem fogadják el, a közös megegyezéses jogviszony megszüntetési kérelmemet, de hogy amennyiben meg akarom szüntetni, akkor erre van lehetőség egyoldalú írásbeli nyilatkozattal és itt bemásolták a törvényt, hogy lemondás. Ahol szintén két hónap a lemondási idő, és csak akkortól kezdődik, hogyha a munkáltató átvenné a papírom, ergo még jobban kitolódna a dátum ami most van. Akkor ha a közös megegyezést nem fogadták el, mármint ők más dátumot mondtak, nem érvényes? Mindenképp ezt a lemondást kéne kitöltenem?

Üdv:

CST

pazs # 2016.10.10. 12:11

A közalkalmazotti jogviszonyodat megszüntetni te egyoldalúan csak úgy tudod jogszerűen, ha lemondasz és kitöltöd a két hónapot. Minden máshoz kell a munkáltatód beleegyezése. Ha ez hiányzik, akkor számolhatsz kártérítéssel (mármint amit te fogsz fizetni a munkáltatódnak).
Tanulság: számolj legközelebb a lemondási időddel, biztos, amit biztos, mielőtt bemondod az új helyen, hogy mikor tudsz kezdeni. Meg fogják érteni. Ha meg nem, akkor nem biztos, hogy érdemes odamenni.

Ja igen, a közös megegyezéses ajánlatod nem tekinthető lemondásnak, hacsak ezt bele nem írtad (hogy el nem fogadás esetén ezúton lemondasz).

CST90 # 2016.10.10. 12:14

Nem számoltam sajnos a felmondási idővel, mert megígérték, hogy mivel megszűnik a cég, mindenkit elengednek ha talál helyet....

CST

pazs # 2016.10.10. 12:50

Milyen cég? Azt mondtad, közalkalmazott vagy.

CST90 # 2016.10.10. 12:51

Még annyit, hogy ha nem fogadták el a közös felmondást, azonnali hatállyal sem mondhatok fel? Pl., hogy megszűnik a cég, átkerülünk, erzsébet-utalvány nem jár, se bérlet, a fizetésünk is csak az alapbér lesz indokkal? Ennek mi lenne a következménye? Visszafizettetnek velem valamit?

CST

CST90 # 2016.10.10. 12:52

Igen az vagyok, bocsánat ha nem fogalmaztam rosszul. Gazdasági Szervezet, és mind ez befog olvadni a klik-be jövőre.

pazs # 2016.10.10. 13:18

Nem, az nem megfelelő indok azonnali hatályú lemondásra, hogy nem fogadták el a közös megegyezésre tett ajánlatodat. És az sem, hogy se Erzsébet-utalvány, se bérlet nem fog járni, mert - hacsak nem volt benne a kinevezésedben - az mindig is csak adható volt. "Sima" (két hónapos) lemondásra viszont mindez elég, tekintettel arra, hogy azt nem kell indokolni.
Gyorsan add be a lemondásodat és szólj az új munkáltatódnak, hogy mi a helyzet.

CST90 # 2016.10.10. 14:51

Igen, sajnos úgy látom, hogy a munkavállalók sokkal nehezebb helyzetben vannak, számomra megdöbbentő, hogy azt mondják, hogy nem tudnak pótolni, de amint betegszabadságra mennék, csodák csodájára megjelenne a helyettesem...mindenesetre köszönöm a válaszokat.

Judy79 # 2016.10.13. 16:57

A kérdésem a következő lenne, főállású egyéni vállalkozóként tudok e 8 órás bejelentett munkaviszonyt létesíteni rendes munkaszerződéssel? Milyen közterheket kell megfizetni? Válaszát köszönöm

efi99 # 2016.10.14. 20:36

Elméleti kérdés: a hatóság, de főleg a NAV elfogadja-e azt, hogy ha én 3, sőt 4 db 8 órás munkaviszonnyal rendelkezem? És ezt persze úgy értem, hogy heti 40 mindegyik egyenként, vagyis van legalább 3 (3 db-nál), vagy 2 (4 db-nál) olyan nap, amikor a napi óraszám 24 illetve 32 óra :)
Gyakorlatban ez ugye tulajdonképpen megvalósulhat, mert mondjuk szemet hunynak felette, hogy valahol nem vagyok bent, csak papíron (vagy afelett, hogy bent vagyok, de alszom az asztalon), na de jogilag? Főleg a 24 óra alatti 32 óra esete ?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.10.14. 20:52

Jogilag meg aztán végleg. Ez egy szabad ország.

drbjozsef # 2016.10.15. 07:15

Még.

schg # 2016.11.11. 15:01

Lehet-e úgy két 8 órás munkaviszonya valakinek, hogy az egyikben fizetetlen szabadságra megy? Lehet-e felmondási idő alatt fizetetlen szabadságra menni? Beleszámít-e a fizetetlen szabadság a felmondási időbe?

A kérdések arra irányulnak, hogy az alábbi konstrukció működőképes-e: ha van egy 8 órás munkahelyem, de nagyon szeretnék kezdeni egy másik munkahelyen, akkor beadom a felmondásomat, egyúttal fizetetlen szabadságra megyek. A másik céghez másnapi dátummal belépek, mint 8 órás munkaidejű alkalmazott. A felmondási időm végén kilépek az előző cégtől. Egyszerre mindig csak egy helyről kapok fizetést.

schg # 2016.11.11. 15:03

Elfelejtettem hozzátenni, hogy egyik munkaviszony sem közalkalmazotti.

wers # 2016.11.11. 16:41

Mindenképpen a munkáltató hozzájárulása kell, ha eltekint a munkavégzéstől. De minek ezt fizetés nélküli szabival cifrázni, ha e nélkül is megegyezhettek.

drbjozsef # 2016.11.11. 17:57

schg,

egyszerr öt helyről is kaphatsz fizetést.

schg # 2016.11.12. 22:34

wers: Sajnos nem ennyire egyszerű a helyzet, nem igazán van hajlandóság a megegyezésre, ezért próbálom a helyzetemet védeni.
A fizetetlen szabadságot Édesanyám ápolására kérném, akinek nemrégiben balesete volt, és ténylegesen ápolásra is szorul (kórházi papírokkal igazolható), ehhez tudomásom szerint nem kell a munkáltató hozzájárulása, elég, ha én bejelentem. A kérdésem az volt, hogy jogilag ez idő alatt létesíthetek-e máshol munkaviszonyt.

drbjozsef: köszönöm a reakciót, a választ úgy értelmezem, hogy akárhány munkáltatóm lehet, és nem feltételnül kell pl. ugyanazon fizetetlen szabadság okot bejelentenem az összes munkáltatómnak. Jól gondolom?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.11.13. 07:04

Nekem joggal visszaélésnek tűnik.