passzív táppénz


dunnyus # 2006.11.14. 19:21

Nem a munkanélküliséget akarom áthidalni. Én minél hamarabb újra munkába szeretnék állni. Köszi az infót.

zsibu # 2006.11.16. 07:58

Sziasztok!

Nekem a kérdésem az lenne, hogy a gyes lejárta után 3 napon belül is el lehet e menni passzív táppénzre?
Terhességem előtt nem dolgoztam.

Kérem minnél hamarabb válaszoljatok!

Köszi

Vicuka # 2006.11.16. 09:27

Sziasztok!

A következő kérdésem lenne:
felmondásom folyamatban van, jelenleg felmentési időmet töltöm. Gyermekem beteg lett, ilyenkor nekem anyagilag célszerű-e táppénzre mennem (ilyenkor amúgy bért kapok-e?)? Erősítsetek meg, hogy a munkaviszony megszűnése napja után mindenképpen célszerű lenne táppénzre mennem. De akkor mehetek-e a gyermek megbetegedése miatt, illetve hol kell leadnom a táppénzes papírt, a munkáltatónál vagy a TB-nél?
Sürgős lenne a kérdés, mert du-án rendel a doki és úgy beszélném meg vele, hogy mikortól és hogyan vegyen táppénzre.
Előre is köszi szépen a választ.

Kovács_Béla_Sándor # 2006.11.16. 09:38

A felmentési idő alatt nem éri meg táppénzen lenni. A munkaviszony megszűnése után három napon belül lehet úgynevezett passzív táppézre menni, a beteg gyermek ápolása céljából is.

dr. Ancsi # 2006.11.17. 14:06

A táppénzes ellátás a bruttó átlagkereseted 65-75%-a, sajnos nem tudom pontosan, és egyhuzamban 1 évet lehet táppénzen tölteni (ez alatt jár az ellátás).

Zancsa # 2006.11.17. 14:51

Szia Vicuka!

Ha a felmentési idődet töltöd és arra díjazásban részesülsz semmiképpen sem kapnál táppénzt. Ha jól tudom a felmentési időre a munkáltató átlagkeresetet köteles fizetni. Az eb. törvény leírja, hogy nem jár táppénz a keresőképtelenségnek arra az időtartamára, amelyre a biztosított átlagkeresetre jogosult.
A táppénzes papírt munkáltatódnál kell leadnod és ő továbbítja a lakóhely szerint illetékes egészségbiztosítási pénztárhoz. Beteg gyermek ápolása miatt azonban csak meghatározott ideig jár táppénz attól függően, hogy gyermeked hány éves.
Ebtv. 46. § (1) Táppénz a keresőképtelenség tartamára jár, legfeljebb azonban

  1. a biztosítási jogviszony fennállásának időtartama alatt egy éven át, a biztosítási jogviszony megszűnését követően 90 napon át;
  2. egyévesnél fiatalabb gyermek szoptatása, illetőleg ápolása címén a gyermek egyéves koráig;
  3. egyévesnél idősebb, de háromévesnél fiatalabb gyermek ápolása címén évenként és gyermekenként nyolcvannégy naptári napon át;
  4. háromévesnél idősebb, de hatévesnél fiatalabb gyermek ápolása címén évenként és gyermekenként negyvenkettő, egyedülállónak nyolcvannégy naptári napon át;
  5. hatévesnél idősebb, de tizenkét évesnél fiatalabb gyermek ápolása címén évenként és gyermekenként tizennégy, egyedülállónak huszonnyolc naptári napon át.

Összege:
(8) A táppénz összege folyamatos, legalább kétévi biztosítási idő esetében a figyelembe vehető jövedelem naptári napi átlagának hetven százaléka, ennél rövidebb biztosítási idő esetében vagy a fekvőbeteg-gyógyintézeti ellátás tartama alatt hatvan százaléka.

Üdv

Ancsa


Ancsa

Zancsa # 2006.11.17. 14:54

Bocsi, lehet, hogy a munkáltató a székhelye (telephelye) szerint illetékes Mephez továbbítja az igénylést, de ez végülis Téged nem érint.


Ancsa

Vicuka # 2006.11.17. 15:19

Köszi szépen a segítséget, a gyerek beteg, ennek alapján, ami megillet (többévi tisztességes járulékfizetés után) azt igénybe fogom venni. Hát eléggé kellemetlen még bejárkálni az exmunkáltatóhoz, dehát ha oda kell bevinni, megoldom.
Köszi szépen mégegyszer.

Bogie # 2006.11.22. 22:29

Zsibu, nem tudsz táppénzre, se passzív táppénzre menni, mert ahhoz biztosított kellene, hogy legyél vagy legalábbis a biztosítás megszünését követő 72 órán belül kellene lenned. Az egésznek pont az a lényege, hogy x időn át dolgozol és a kereseted után befizetett járulékok egy részét kapnád vissza.

czs1 # 2006.11.24. 18:20

Sziasztok!

A mai napon felmondtam a munkaviszonyomat, s a munkáltatóm " a dolgozó kérésére a 30 nap felmondási időtől eltekintek" szöveggel elengedett. Utolsó munkában töltött napom 11.27-e lesz. Ez számít a munkaviszony megszűnése dátumának, vagy a 30 nap felmonási idő utolsó napja? Illetve van lehetőségem passzív táppénzre 2006.11.28-tól?

Köszi!

czs1

Kovács_Béla_Sándor # 2006.11.24. 18:43

A látszat ellenére tulajdonképpen közös megegyezéssel szüntettétek meg a munkaviszonyt november 27-ei hatállyal.

opel70 # 2006.11.25. 09:55

Sziasztok!

A kérdésem a következő lenne:A munkáltatom behívott 11hó 11-én(szombat, én ekkor ugyanis nem dolgoztam) és közös megegyezéssel felmondott 11hó 13-tól(hétfő).De én 13-tól mindennképpen táppénzre mentem volna gerinc műtét miatt. Tehát arra lennék kiváncsi,hogy most ez milyen táppénznek minősül.

Kovács_Béla_Sándor # 2006.11.25. 10:11

közös megegyezéssel felmondott

Ilyen állat pedig nincs is!

helix # 2006.11.29. 02:08

Sziasztok!

Öt hónapja vagyok táppénzen, és most fel fogok mondani négy év munkaviszony után. El kell e mennem passzív tp.-re ahhoz hogy igénybe vehessem az álláskeresési járadékot? Melyik felmondás célszerű, a rendes, vagy a közös megegyezéssel történő? 23 nap fiz. szabim van még, és egyetlen napot sem akarok ott tölteni miután felmondtam.
Illet-e meg GYED, ha mindezek közben teherbe esem (pl. álláskeresési járadék folyósítás közben), vagy az csak munkaviszonyban jár?

Köszi!


Jelenleg 5 hónapja vagyok táppénzen, most kiíratom magam a tp.-es állományból, és felmondok négy éves munkaviszony után. Szeretném igénybe venni a passzív tp. l

Vicuka # 2006.12.11. 14:57

Sziasztok!
Azt szeretném megtudni még, hogy a passzív táppénz biztosítottsági időnek számít-e? Pl. ha annak lejárta után csak 3 héttel jelentkezek be a munkanélküli központba (21 nappal később) (de a passzív táppénzes idő együtt az azt követő kihagyással már a 30 napot meghaladja), akkor a biztosítottsági időm folyamatos marad-e?

Válaszotokat előre is köszönöm!

bria # 2006.12.12. 18:18

Sziasztok!

Az volna a kérdésem, hogy jelenleg táppénzen vagyok október 4-től, munkaviszonyom nem szűnt meg, viszont a munkáltató azt a tájékoztatást adta az egészségpénztárnak, hogy október 5-től megszűnt a munkaviszonyom. Ez lehetséges volna? Vagy van valamilyen teendőm? Én semmit nem írtam alá, és szeretném megtudni, hogy mit tehetnék.

Köszönöm a választ.
Üdv: bria

the big cat # 2006.12.13. 05:24

Mikor jutott ez tudomásodra? Azonnal pereld be a munkáltatót jogellenes munakviszonymegszüntetés miatt. a tudomásodra jutástól számított 30 nap jogvesztő határidő.

Kovács_Béla_Sándor # 2006.12.13. 07:48

Hacsak nem próbaidős volt Bria.

the big cat # 2006.12.13. 11:42

Akkor is. a munkáltatónak írásban kellett volna közölni, ha ezt elmulasztotta a formai hiba önmagában jogellenessé teszi a megszüntetést.

Kovács_Béla_Sándor # 2006.12.13. 16:08

Azigaz. De lappanghat ám valahol egy kézbesítési vélelem is. Szóval óvatosan azzal a perrel - bár tényleg nagy a valószínűsége, hogy indokolt. A határidő meg ketyeg.

miha # 2007.01.16. 14:39

Sziasztok!
2006 szeptemberétől passzív táppénzen voltam decemberig. Érdekelne, hogy ez beleszámít-e a szolgálati időbe. Azt olvastam valahol, hogy mivel járulékot vonnak, igen, de nem vontak járulékokat, csak adóelőleget a táppénz összegéből. Ha nem számít alapból szolgálati időnek, mit lehet tenni, hogy ne essen ki ez a 3 hónapom?
Köszönöm.

blueice # 2007.01.23. 13:31

segítséget kérek, hogy passzív táppénz esetén a táppénzes lapot és egyebeket el kell vinni a TB-be. pesten pontosan hova, milyen osztály, stb?
köszönöm!

Loren # 2007.01.23. 13:40

Hello!
A volt munkáltatódhoz vidd be a táppénzes papírt, neki kell továbbítani az OEP felé.

blueice # 2007.01.23. 14:06

ez nem csak akkor van így ha tb kifizető hely? most voltam bent és adtak lapokat és mondták hogy vigyem a tb-be. de nem tudom hova :S

Loren # 2007.01.24. 08:06

Milyen lapokat adtak? Kitöltött Foglalkoztatói Igazolást, vagy üreset?

Egyébként nem kell személyesen bevinni, elég postázni az eredetit tp papírt, de nem tudom a címet (telefonkönyv?), max a pécsi MEP-ét!