Új munkaviszony áthelyezéssel


erie73 # 2009.08.24. 19:59

Tisztelt Szakértők!

10 éves munkaviszony után munkahelyet szeretnék váltani áthelyezéssel. Amennyiben az új munkáltató erre lehetőséget ad, a régi munkáltatót milyen jogok illetik meg? Esetleg meg is akadályozhatja az áthelyezéssel történő munkahely váltást?

Továbbá egy felmondással történő munkahelyváltás ill. az áthelyezés között a jogaim tekintetében milyen lényeges különbség van?

A segítséget előre megköszönöm!

KoZso # 2009.08.26. 11:37

A szakértők is csak akkor tudnak majd érdemben válaszolni, ha a kéréd érdemi lesz....

Az általad leírtak kissé pontatlannak tünnek még egy laikusnak is, nem hogy egy szakértőnek.

Mit értesz áthelyezés alatt? Ki helyezne át téged?

Inkább munkahely változtatásra gondoltál nem?
A mostani munkaviszonyodat meg szeretnéd szüntetni, és az új céggel meg új munkaszerződést kötnél? Ebben az esetben az új munkaszerződésed határozza meg a továbbiakban a jogaidat, illetve a törvény.

a régi munkáltatódat munkavállaló részéről történő rendes felmondás esetén a felmondási idő ledolgoztatása illeti meg. A rendes felmondást a részedről a régi munkáltatód nem akadályozhatja meg.

Üdv:

Kozso

erie73 # 2009.08.27. 16:08

Pedagógus vagyok határozatlan idejű kinevezéssel. Az áthelyezés azt jelenti, ha az új munkáltató rendelkezik státusszal, és át tud venni ún. áthelyezéssel, akkor ez olyan, mintha az eddig ledolgozott pl. 10 évet is nála dolgoztam volna. Ez esetben, ha jól tudom, nem kell felmondanom a régi munkáltatónál, hanem közös megegyezés szükséges. Ez zavaros nekem, hogy a régi munkáltató a közös megegyezést megtagadhatja-e?
Köszönöm!

erie73 # 2009.08.28. 21:14

Az áthelyezés olyan háromoldalú megállapodás, amelyben a két munkáltató megállapodik egymással és a közalkalmazottal kölcsönösen megállapodik abban, hogy a közalkalmazott a megjelölt időponttól új munkáltatóhoz kerül át. Az áthelyezés során meg kell állapodni a közalkalmazott új munkakörében, munkahelyében, illetményében és az áthelyezés időpontjában. Az áthelyezett közalkalmazottnak az áthelyezést megelőző közalkalmazotti jogviszonyát úgy kell tekinteni, mintha az új munkáltatójánál töltötte volna el. Áthelyezéssel a határozatlan és határozott idejű közalkalmazotti jogviszony egyaránt megszüntethető. A munkáltató fenntartója - törvény eltérő rendelkezése hiányában - az általa fenntartott, e törvény hatálya alá tartozó munkáltatók között kezdeményezheti a közalkalmazott határozatlan időre szóló áthelyezését. Erre rendkívül indokolt esetben, így különösen akkor kerülhet sor, ha annak a munkáltatónak, ahová az áthelyezés irányul, a feladatai - különösen a munka- és pihenőidő, illetőleg a rendes szabadság kiadása szabályaira tekintettel - munkaszervezési eszközök alkalmazásával sem teljesíthetők.

erie73 # 2009.08.28. 21:31

Tisztelet Szakértők!

Az áthelyezéssel kapcsolatban az lenne a kérdésem, hogy csak olyan munkáltatók között lehetséges ez, akiknak közös a fenntartója?
Továbbá, a régi munkáltató megtagadhatja-e a beleegyezését?
Illetve, határozatlan idejű kinevezés esetén áthelyezéssel határozott idejűbe is át lehet menni? (Tudom, ez furán hangzik, nekem az eddig ledolgozott éveim fontosabbak, mint az, hogy esetleg 1 év után az új munkahelyen felmentenek. Nyílván ekkor végkielégítés jár.)

Köszönöm a segítséget!