Betegallomany - Felmondas betegallomány alatt vagy utana


buba # 2003.03.27. 05:57

the big cat írta - 2003.03.26 21:09
a munkaügyisek???
Igen irtam a munkaügyi Főfelügyelőségnek is az elmaradt béreim miatt :)))

the big cat # 2003.03.26. 20:09

a munkaügyisek???

buba # 2003.03.26. 18:17

the big cat írta - 2003.03.26 15:14
Természetesen elhelyezkedhetsz, hiszen munkáltatód álláspontja szerint már nem vagy a munkavállalója. Így még bejelentési kötelezettséged sincs. Amúgy pedig a bíróság majd a neked megítélendő összegekből levonja azt ami máshonnan megtérült, ne foglalkoz most ezzel.
még azt szeretném tudni hogy a munkaügyisek értesitenek a fejleményekről ?

the big cat # 2003.03.26. 14:14

Természetesen elhelyezkedhetsz, hiszen munkáltatód álláspontja szerint már nem vagy a munkavállalója. Így még bejelentési kötelezettséged sincs. Amúgy pedig a bíróság majd a neked megítélendő összegekből levonja azt ami máshonnan megtérült, ne foglalkoz most ezzel.

buba # 2003.03.26. 09:44

the big cat írta - 2003.03.26 10:35
Hát akkor hajrá, az idő neked dolgozik, csak több lesz a kamat.
addig meg ki kapcsolnak mindent :)) most még azt nem tudom elhelyezkedhetek ilyenkor máshová vagy sem ?

the big cat # 2003.03.26. 09:35

Hát akkor hajrá, az idő neked dolgozik, csak több lesz a kamat.

buba # 2003.03.26. 07:25

the big cat írta - 2003.03.25 10:09
Azonalli felmondással? Úgy érted rendkívüli felmondással? Mi volt az indok? Ugyanis csak a törvényben meghatározott rendkívül súlyos indokokkal küldhet el rendkívüli felmondással. Rendes felmondás nem lehet azonnali. A jogellenes felmondásnak meg nagyon súlyos következményei lennének a munkáltatóra nézve.
Csak tudod a bíróságok helyzetétt nem mostanában lesz ebből valami mert rőgtön be is pereltem őketsőt még a Munkaügyieknél is panasszal éltem de még semmi hír

buba # 2003.03.26. 07:22

the big cat írta - 2003.03.25 10:09
Azonalli felmondással? Úgy érted rendkívüli felmondással? Mi volt az indok? Ugyanis csak a törvényben meghatározott rendkívül súlyos indokokkal küldhet el rendkívüli felmondással. Rendes felmondás nem lehet azonnali. A jogellenes felmondásnak meg nagyon súlyos következményei lennének a munkáltatóra nézve.
Mivel én területi képviselő 'voltam' arra hivatkozott a cég hogy nem teljesítettem a havi forgalmakat decembertől februárig de ehhez hozzá tartozik hogy minden kimutatás és egyébb indok nélkül egy forintott se fizettek 3 hónapon keresztül ezért el mentem betegállományba és még a betegállomány pénzemet sem kimélve elvonták szép mi?

the big cat # 2003.03.25. 09:09

Azonalli felmondással? Úgy érted rendkívüli felmondással? Mi volt az indok? Ugyanis csak a törvényben meghatározott rendkívül súlyos indokokkal küldhet el rendkívüli felmondással. Rendes felmondás nem lehet azonnali. A jogellenes felmondásnak meg nagyon súlyos következményei lennének a munkáltatóra nézve.

buba # 2003.03.25. 08:14

Sziasztok ! Szerintem kár ezen rágodni mivel én pont most estem bele egy olyan dologba hogy a lányom bárányhimlős lett és még mindig beteg ácsiba vagyok vele erre a cég azonnali felmondással el küldőtt hát itt is érvényes csak akkor ér valamit a tőrvény ha be is tartják

tropauer # 2003.01.29. 17:12

Franciska írta - 2003.01.29 12:45
Ha jól értem, te mondtál fel rendes felmondással, és most a felmondási idődet töltöd ?

Persze, bárki bármikor megbetegedhet. Amíg tart a felmondási időd, addig persze nem bért kapsz, hanem a betegszabadságra/táppénzre járó juttatást, ha pedig lejár a felmondási időd, és még mindig beteg vagy, akkor passzív jogon (mivel a munkaviszonyod közben megszűnt) továbbra is táppénzen maradsz.
A felmondási időt nem töltöm,mert kértem annak eltekintését.


tropa

Franciska # 2003.01.29. 11:45

Ha jól értem, te mondtál fel rendes felmondással, és most a felmondási idődet töltöd ?

Persze, bárki bármikor megbetegedhet. Amíg tart a felmondási időd, addig persze nem bért kapsz, hanem a betegszabadságra/táppénzre járó juttatást, ha pedig lejár a felmondási időd, és még mindig beteg vagy, akkor passzív jogon (mivel a munkaviszonyod közben megszűnt) továbbra is táppénzen maradsz.

tropauer # 2003.01.29. 10:32

A felmondás utáni 72 órában adhatok-e be táppénzes papírt?Szóval kerülhetek-e betegállományba miután felmondtam?
Köszi


tropa

Franciska # 2003.01.24. 17:20

Az érdekes az, hogy felmondhatnak a 15 illetve a 30 nap alatt is, azaz a felmondásról szóló papírt átadhatják (közlés) mindjárt a betegség utáni első munkanapon, a törvény csak azt köti ki, hogy a _felmondási idő nem kezdődhet meg_, csak a 15 nap illetve a 30 nap elteltével ! Tehát a felmondási idő kezdete tolódik ennyivel. Lásd Mt. 90.§ (2) bekezdés.

Két Lotti # 2003.01.23. 17:26

Feltéve, hogy a betegállomány meghaladta a 30 napot, egyébként a tilalmi korlát 15 nap.


Ügyvéd - Társasági szakjogász

Gyomber # 2003.01.21. 18:54

Azt mar tudom, hogy betegallomany alatt nem mondhatnak fel nekem, de igaz az, hogy a betegallomany utan 30 napig sem tehetik meg?