Segítsetek jogtudorok pls!!


buba # 2004.03.08. 19:08

csak egy nyilatkozatott kell tenned,hogy alkalmazod és azt hiszem neki is nyilatkoznia kell. De 100 szónak is 1 a vége csak igy tudsz vállalkozó lenni :)

buba # 2004.03.08. 19:06

nem kell fizetned évekig

apropopo # 2004.03.08. 13:51

Elvileg lenne egy fotós ismerősöm akit pappíron alkalmazhatok, DE: ahogy megkaptam a vállalkozóit ő akár ki is léphet és csókolom ennyi volt vagy esetleg fizetnem kell utána majd évekig mint alkalmazott?

buba # 2004.03.06. 13:43

papiron alkalmazz olyan embert akinek ez a képesítése és megkapod a vállalkozoit

apropopo # 2004.03.05. 20:19

Na akkor most mi legyen? Semmi esélyem?

Szakbarbár # 2004.03.05. 20:08

Ne olyan hevesen azzal a kiváltással. Szakképesítést kérnek hozzá, ezért:

5/1997. (III. 5.) IKIM rendelet
egyes ipari, kereskedelmi és idegenforgalmi tevékenységek gyakorlásához szükséges képesítésekről

  1. § A rendelet hatálya az ipari, kereskedelmi és idegenforgalmi tevékenységet folytató jogi személyekre, jogi személyiséggel nem rendelkező gazdasági társaságokra és egyéni vállalkozókra terjed ki.
  2. § A rendelet mellékletében meghatározott tevékenységek csak az ott megjelölt képesítésekkel végezhetők.

SZOLGÁLTATÓIPAR
Tevékenység:Fényképész
Szakképesítés megnevezése: Fénykép- és videofelvételek készítése és kidolgozása*

apropopo # 2004.03.05. 19:40

Hát ha így van akkor megyek és kiváltom, remélem akkor nem fognak kötekedni.:)) Köszi.

Béres-Deák Attila # 2004.03.05. 19:06

Váltsd ki nyugodtan! A képzettséged nem lényeges, mert ez nem olyan tevékenység, amelynek gyakorlásához külön jogszabályban meghatározott követelmény szükségeltetne. Látod Medgyessy Péter is úgy miniszterelnök, hogy abszolut alkalmatlan hozzá! Ennek alapján Magyarországon minden állás betölthető.


attika

apropopo # 2004.03.05. 17:41

Üdv minden jogásznak!

A problémámm a kövtkező: vállakozóit szeretném kiváltani fényképezéshez, DE nincs meg hozzá a pappírom. Ill. vannak pappírjaim amiket tanfolyamokon kaptam, de azok nem okj-sek. Egy fényképész suli 2 éves és nem sok kedvem van hozzá, mert az hosszú és sok felesleges dolgot tanulunk. Sokak szerint viszont tehetséges vagyok.
Amúgy programozó lennék és erről meg is van a pappírom. Én azt találtam ki, hogy ha úgy megyek oda, hogy digitális fényképeket retusálok és ehhez írok programokat akkor fel tudnám e venni a fényképezést mondván ahhoz fényképezni is kell meg ilyen dumákkal. De ha nem akkor milyen más megoldás van még a számomra?
Köszönöm