versenykorlatozas, titoktartas, uzletrontas - merjem felmondani a szerzodesem?


Clea # 2003.02.27. 21:52

Hello laryfary,
Írd meg mailbe mire jutottál, nagyon érdekelne. Ugyanebben a helyzetben vagyok jelenleg.
Köszi
clea@freemail.hu


Clea

laryfary # 2003.02.07. 20:32

Sziasztok!
Olvastam a Munkaszerzodes modositasa, 'roghoz kotes'  cimu temat http://www.jogiforum.hu/forum/topic.cgi?…. Ezen infok birtokaban elmentem egy jogaszhoz, aki dijtalan tanacsadassal foglalkozott. Nekem is ilyen kitetel szerepel a szerzodesemben, + titoktartasi kotelezettseg. Miutan 5 eve huzom az igat a cegemnel (egyszeru beosztottkent, kozel a minimalberhez) es ugy tunik nem sikerul tovabbjutnom, egy kollegammal elhataroztuk, csinalunk egy kozos ceget. Az egyik a jelenlegi cegem partnerei kozul (aki az uzletag jelentos beveteleit produkalja es akinek valamennyi munkat ezzel a kollegammal kozosen vegeztunk mindeddig) szeretne megtartani a munkankat, igy felbontana a jelenlegi cegemmel a szerzodeset, es velunk az uj cegunkkel kotne szerzodest.
Az emlitett jogasz azt mondta, hogy ennek buntetojogi kovetkezmenyei lehetnek, mivel a munkaszerzodest tulelo jog a versenykorlatozas es a titoktartas.
Kerdesem tehat az: szamithatok-e valoban jogi kovetkezmenyekre, amennyiben ezt a lepest mi meglepjuk?
Erdekelne az is, hogy uzletrontas cimen szamithatok-e esetleg tovabbi problemakra, fuggetlenul a munkaszerzodestol.
A helyzetem eleg surgeto, megkoszonnem a gyors valaszt, mivel a kozvetlen fonokommel mar kozoltuk szandekunkat.
Koszonom.