Üdvözlök mindenkit!
Én is több éve informálódom, keresgélek ebben a témakörben, igazából konkrét eredmény nélkül.
Valóban nincs szabályozva a munkaidőn túlnyúló és a túlórát követő utazás sem. Továbbá ha valaki "változó munkahely" esetén készenlétet lát el és a készenlét során ténylegesen el kell mennie munkát végezni (hibabejelentést kap) mondjuk 100 km-re az utazás oda-vissza kétszer másfél óra, a ténylegesen helyszínen ledolgozott (igazolható) idő pl. 1 óra akkor ezt hogyan kell díjazni, bérszámfejteni. A történet még megfűszerezhető azzal hogy ez hétközben este (pl.4-kor lejárt a munkaidőm, hazamentem és 5-kor hívnak hogy ide kell mennem)vagy hétvégén adott esetben vasárnap történik.
Fontosnak tartom kiemelni, hogy az én esetem tipikus szervízmunka. Hétköznapokon normál munkaidőben is bármikor felmerülhet olyan probléma ami előre nem kalkuálható ez miatt túlórába csúszik és a készenléti idő közben végzett munka időtartama is csak a helyszínen derül ki.
Az én értelmezésemben a szervízautóval,szerszámmal felvonulni egy munkaterületre az a munkám szerves részét képezi tehát én nem utazok hanem munkát végzek mert a helyszínre szállítom (majd a munka végeztével a helyszínről el szállítom) a munkához szükséges felszerlést (és persze magamat is).Ezért szerintem munkaidőben munkabér, munkaidőn kívül az utazás idejére is túlóra jár. Saját tapasztalatom az hogy ahány cég annyi szokás és sajnos annyi értelmezés is.
Szeretném elsősorban egy munkajogász véleményét kikérni, persze természetesen bárki más véleménye is érdekel. Előre is köszönöm.
utazási túlóra
- 1
- 2
D.Rick
2012.05.20. 11:12
- 1
- 2
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02
Címkék
adatvédelem
adózás
alapjogok
Alkotmánybíróság
alkotmányjog
bíróság
büntetés-végrehajtás
büntetőeljárás
büntetőjog
egészségügy
Európai Bizottság
Európai Parlament
Európai Unió
Európai Unió Bírósága
Európai Unió joga
fogyasztóvédelem
GVH
igazságszolgáltatás
Internet
jogalkotás
kereskedelem
kormányzat
környezetvédelem
közigazgatás
közlekedés
munkajog
médiajog
NAV
OBH - Országos Bírósági Hivatal
oktatásügy
ombudsman
Országház
polgári eljárásjog
polgári jog
pr
pénzügyi jog
rendőrség
Románia
szerzői jog
törvényhozás
versenyjog
választás
önkormányzatok
ügyvédség
ügyészség