Munkavédelmi Főfelügtyelőség SOS


Talmács # 2004.05.02. 17:18

OK. Ezt nem tudtam. Akkor köszi, nem csinálok ügyet belőle.

Peti

the big cat # 2004.05.02. 03:49

Dehát a referenciába is belefogják írni, hogy 7 napig dolgoztál náluk...nem értem mia a különbség... én meg sem említenék az életrajzomban egy ilyen epizódot.

És ha rendesen elszámoltak veled, akkor mostmár szerintem tökmindegy ki és egy héttel előbb vagy utóbb mondott fel.

Talmács # 2004.05.01. 18:32

Köszönöm a választ, pont azért kéne referencia, hogy ne a 7 napos munkaviszonyt mutogassam. A baj viszont az, hogy azt állítják, hogy nem is mondtam fel. Ebből sem lehet bajom a Munkaügyi Bíróságon? Leigazolva 9.-éig van a munkaviszonyom, de az ők 20.-ai felmondásukat tekintik érvényesnek, és tagadják, hogy 9.-én én felmondtam volna. Leigazolva is úgy van, hogy 9.-én munkaviszony megszüntetés próbaidő alatt a foglalkoztató kezdeményezésére. Ehhez mit szóltok?
Köszi:

Peti

the big cat # 2004.05.01. 16:29

A munkaügyi felügyeletnek erre nincs hatásköre, ha nem adja ki a bizonyítványt, te meg kéred, akkor kénytelen leszel munkaügyi bírósághoz fordulni.

Próbaidő alatt nincs felmondás, hanem azonnali hatályú munakviszonymegszüntetés van, kár hogy enm írattad alá az átvételt a másodpéldányon, de nem lehet belőle bajod, nekik viszont igen, hogy később küldték a ki a papírokat. Azt viszont enm értem, hogy minek neked egy 7 napos munkaviszonyról referencia.

Talmács # 2004.05.01. 12:44

Bocs : 2002 márc. 2-2002. márc 9.-ig, ekkor felmondtam és 2002. márc. 18.-i kelttel 2002 márc 20.-án kézbesítette az ő felmondásukat majd áprilisban a papírokat. Még annyi kérdés, hogy Munkavédelmi Főfelügyelőség által kérhetem-e a működési bizonyítványomat, vagy azt tanácsoljátok, hogy mivel bajom lehet belőle hagyjam a fenébe? Eddig hagytam, most meg kéne de nagyon ez a bizonyítvány. Szép szóval nem adják ki.

Köszi:

Peti

Talmács # 2004.05.01. 06:00

Egy kis jogi tanácsot szerenék kérni mert megint kitoltak velem és úgy érzem bajban vagyok. Dolgoztam egy cégnél 2004 március 2-tól 3 hónap próbaidővel. 2002 március 9.-én letettem az ügyvezető asztalára a felmondásomat (azonnali hatály indoklás nélkül) tanúk nem voltak. Utána persze nem jártem be dolgozni. 2002 márc. 20.-án kézbesítette a posta tértivevénnyel a munkáltatóm felmondását 18. kelttel, majd április elején a könyvelőcégtől kaptam levelet amiben a munkaügyi okmányaim voltak de az általam a felmondásomban megkért működési bizonyítvány nem, ráadásul az okmányok szerint ők mondtak fel 9.-én.(!). Megbüntethetnek-e a Munkavédelmi Főfelügyelőségen ha azt hazudják, hogy 9.-én nem is mondtam fel és feljelentést teszek? Mit bizonyít a 9.-ig való munkáltatói igazolás? Elég-e ennyi bizonyíték, hogy kértem működési bizonyítványt? Mi van ha azt hazudják, hogy a könyvelőcég a papírjaimmal kipostázta a működési bizonyítványt? A lényeg, hogy megbüntethetnek-e ha nem tudom az igazam bizonyítani?

Válaszaitokat előre is köszönöm
Peti