unnepnapi munkavegzes


Lili01 # 2003.04.02. 13:30

Kedves Karesz!

A megszakítás nélküli munkarendben dolgozók vasárnapi munkavégzésre is kötezhetőek, azonban hetenként 48 óra pihenőidőt kell biztosítani a munkavállalóknak, amelyból havi egy napnak vasárnapra kell esnie. Azonban ezt csak akkor rendelheti el a munkáltató, ha munkaszerődésükből kitűnik, hogy megszakítás nélküli munkarendben dolgoznak, ennek megfelelően munkidőkeretük meg van határozva, fokozott egészségügyi ellenőrzésük biztosítva van stb. a Munka törvénykönyve alapján. Tehát mielőtt a munkáltató 'elrendelgetné' a a vasárnapi munkavégzést először a törvény rá vonatkozó rendelkezéseit is be kell tartania az Mtv. 117 §-tól. Hírja fel erre a munkáltató figyelmét, de azért 'munkaviszonyára vigyázzon'.
Üdvözlettel:

Lili

karesz írta - 2003.04.2 5:02
Kedves listatagok!

Kábeltelevíziós cégnél dolgozom. Az ügyfélszolgálatos kolleganőim olyan munkabeosztásban vannak, hogy 2 napot dolgoznak utána 2 napot pihennek. Tehát folyamatosan dolgoznak, szombaton is vasárnap is benn kell ülniük az irodában. Ezzel nincs is bajuk, ezt vállalták. A probléma az, hogy ünnepnapokon is be akarják őket rendelni dolgozni. Erről pedig szó sincs a szerződésükben. Kérdeztem az ügyfélszolgálati vezetőt aki azt válaszolta, hogy szolgáltató cég vagyunk, így minden gond nélkül dolgozhatnak ünnepnapokon is.
Vajon ez tényleg lehetséges? Szerintem nem, de nem vagyok benne biztos. Ha valaki tudja a választ legyen szíves reflektálni.
Előre is köszönöm


Lili

karesz # 2003.04.02. 03:02

Kedves listatagok!

Kábeltelevíziós cégnél dolgozom. Az ügyfélszolgálatos kolleganőim olyan munkabeosztásban vannak, hogy 2 napot dolgoznak utána 2 napot pihennek. Tehát folyamatosan dolgoznak, szombaton is vasárnap is benn kell ülniük az irodában. Ezzel nincs is bajuk, ezt vállalták. A probléma az, hogy ünnepnapokon is be akarják őket rendelni dolgozni. Erről pedig szó sincs a szerződésükben. Kérdeztem az ügyfélszolgálati vezetőt aki azt válaszolta, hogy szolgáltató cég vagyunk, így minden gond nélkül dolgozhatnak ünnepnapokon is.
Vajon ez tényleg lehetséges? Szerintem nem, de nem vagyok benne biztos. Ha valaki tudja a választ legyen szíves reflektálni.
Előre is köszönöm


karesz