foallas es mellekallas vallalkozoi nelkul?


cly (törölt felhasználó) # 2003.04.24. 18:36

Kedves Lili01 !

Koszonom valaszodat, sokat segitettel !!

cly

Lili01 # 2003.04.24. 12:10

Kedves Cly!

Igen dolgozhat több munkahelyen is, de munkaviszonyben napi 4 óránál rövidebb időtartam nem. Tekintettel arra, hogy vannak összeférhetetlenségi, titokratási és egyéb munkavállalói kötelezettségek, valamint adóztatásánál is fontos kérdés, hogy hány munkaviszonya van, ezért az egyik munkáltatónak hozzá kell járulnia a másiknál történő munkavégzéshez.
Dolgozhat azonban egyik munkáltatónál nem munkaviszonyban, hanem megbízási szerződéssel, de akkor év végén saját magának kell az adóbevallását -összevontan - elkészítenie és beadnia.

Üdvözlettel:

Lili

cly írta - 2003.04.23 20:26
Az a helyzet allt elo, hogy a jelenlegi(foallasban,6 oraban) munkahelyem mellett, lehetosegem nyilt egy masik munkahelyen is munkavegzesre, mivel nem vagyok vallalkozo(es egyenlore nem is akarok az lenni) szeretnem megtudni hogy van-e ra lehetoseg hogy mindket munkahelyen dolgozzam (foallasban ill. mellekallasban )?

Koszonettel:

Viktor


Lili

cly (törölt felhasználó) # 2003.04.23. 18:26

Az a helyzet allt elo, hogy a jelenlegi(foallasban,6 oraban) munkahelyem mellett, lehetosegem nyilt egy masik munkahelyen is munkavegzesre, mivel nem vagyok vallalkozo(es egyenlore nem is akarok az lenni) szeretnem megtudni hogy van-e ra lehetoseg hogy mindket munkahelyen dolgozzam (foallasban ill. mellekallasban )?

Koszonettel:

Viktor