felajánlott munkakör és végkielégítés


Szomorú örökös # 2024.04.06. 04:17

marozsan1997

6 hónapot voltam állományban munkahelyi balesettel, és mikor vissza mentem dolgozni a cégemhez a kezeléseimet letudva elém dugtak egy új szerződést más munkakörrel, amivel nem is lett volna baj de viszont az alap béremet vissza vették 100.000Ft-al

Arról nem írsz, hogy a korábbi teljesítményedre vagy-e képes a baleseted után vagy esetleg változott valami ezen a téren? Nyilván a munkahelyednek teljes értékű munkatársra van szüksége, ezért helyeznek át máshová. Vagy pedig azt sem tartom kizártnak, hogy már megvan az utódod is a pozícióra, kétlem, hogy 6 hónapig nem volt betöltve a helyed és senki nem végezte el ugyanazt a feladatot.

marozsan1997 # 2024.04.05. 23:56

Heló.
Az iránt érdeklődnék,hogy 6 hónapot voltam állományban munkahelyi balesettel,és mikor vissza mentem dolgozni a cégemhez a kezeléseimet letudva elém dugtak egy új szerződést más munkakörrel, amivel nem is lett volna baj de viszont az alap béremet vissza vették 100.000Ft-al,és én nem tudtam hogy ezt köteles vagyok-e alá írni vagy sem így alá írtam,mert attól tartottam hogy ha nem írom alá elbocsájtanak.Olyan kérdésem lenne hogy ezt lehet ilyenkor vissza mondani? Mert most írtam alá szerdán...
A választ előre is köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2019.11.12. 09:26

Esetleg felmond.

llubi80 # 2019.11.12. 02:40

Sziasztok!
Február végén megszűnik gyes-em, de szeretnék korábban visszatérni a munkahelyemre. Ezt jeleztem már a munkáltatóm felé is, aki azt mondta ok, de ugyanabba a munkakörbe nem tud visszavenni, és ugyanabba a munkarendbe se. Mi a teendő ilyenkor? Mi van akkor ha nem fogadom el?

Köszönöm ha válaszol

Kovács_Béla_Sándor # 2019.06.13. 15:17

Elviekben igazuk lehet. Az elvi feltétellel azonban baj van. T.i., hogy „"amennyiben a munkavállaló a munkaszerződés szerinti munkakörben egészségi alkalmatlanság miatt nem foglalkoztatható, de nem keresőképtelen”".

Mivel a keresőképtelenséget mindig a szerződés szerinti munkakörre kell vizsgálni, ez a feltétel szerintem a gyakorlatban sohasem teljesülhet. (A konkrét esetben valamelyik orvos tévedett. Vagy az, aki keresőképesnek nyilvánította a munkavállalót, vagy az, aki a munkaköre ellátásra alkalmatlannak minősítette. Ha esetleg egy és ugyanazon orvosról van szó, akkor neki külön gratulálok.)

Charlie65 # 2019.06.13. 10:10

Az előzőekben vázolt helyzetre tekintettel találtam ezt az oldalt!
Mi a véleményetek?

https://kuria-birosag.hu/…vi-hatarozat

Kovács_Béla_Sándor # 2019.06.07. 12:45

Nem vagy köteles. A munkáltató pedig nem köteles munka nélkül fizetni.

Miért nem kapsz táppénzt?

Charlie65 # 2019.06.07. 11:18

Sziasztok!
Kórházi ellátás után, munkaköri alkalmassági vizsgálat során alkalmatlannak nyilvánítottak!
Ha jól tudom, vagy felmondanak a cég részéről, vagy felajánlanak más munkakört!
Az lenne a kérdésem, hogy ha felajánlanak más munkakört, köteles vagyok -e elfogadni, ha a jelenlegi munkakörömnél hátrányosabb feltételekkel alkalmaznának a továbbiakban?
Ha nem fogadom el, jár a végkielégítés, ha az egyéb feltételek teljesülnek?
Ha a cég nem akar felmondani, akkor alapbért köteles -e fizetni azon időtartamra, amíg meg nem szűnik a munkaviszonyom? Én nem szándékozom felmondani!

aT0M # 2019.03.21. 20:52

Megtaláltam a kérdésre a választ! Bocsi és köszi!
https://www.jogiforum.hu/forum/16/27416#…

aT0M # 2019.03.21. 20:49

Na de akkor is, ha mindkét helyen napi 8 órában alkalmaznak?
Valahol olvastam, hogy nem lehet napi X óránál többet dolgozni, mert az törvényellenes.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.03.21. 16:23

Akárhány munkaviszonyod lehet egyszerre.

aT0M # 2019.03.21. 15:04

Sziasztok!
A mai nappal kirúgtak a munkahelyemről a munkaköröm megszűnése miatt.
Kaptam egy közös megegyezésről szóló papírt, aminek az aláírásán van még időm gondolkodni.
A szerződésemben 3 hónap felmondási idő szerepel, egyébként.

Azt szeretném megkérdezni, hogy vállalhatok-e munkát másik cégnél, mielőtt a felmondási idő lejárna? Milyen feltételei vannak ennek?
Feladatom lényegében már nincs és nem is tudnak mit adni.

Mi történik akkor ha egy másik cégnél aláírok (és be is járok rendesen dolgozni), miközben még tart a felmondási időm a jelenleginél?

aTOM

kizzsbe # 2019.03.13. 14:08

Köszönöm.

"„A felmondási idő hosszát a felmondás időpontjában, vagy a munkaviszony végén fennálló munkaviszony időtartama alapján kell számolni?”
A felmondási idő nem számít bele, ha az a kérdés."

Ezt úgy értettem, hogy a munkaviszonyba beleszámít e a felmondási idő is, vagy azt a felmondás napjával kell számítani? (a végkielégítés mértéke miatt lehet kérdés).

drbjozsef # 2019.03.13. 13:09

Ha a munkaköröd megszűnt, de a munkáltató nem mondott fel, akkor állásidőre járó bért köteles fizetni, foglalkoztatni nem tud szabályosan.

Én bemennék.

kizzsbe # 2019.03.13. 12:50

Kedves drbjozsef,

Köszönöm a választ.
Az első kérdésem arra irányult, hogy amennyiben 04.15-ig (amikor hivatalosan megszűnik a munkaköröm) nem állapodunk meg semmiben a munkáltatóval, úgy mi a további teendő? Mit kell tennem? Milyen kötelezettségeim vannak? Be kell e mennem "felvenni a munkát"? Stb.

drbjozsef # 2019.03.13. 11:44

kizzsbe,

Mt. 80. § (1) A munkavállaló munkaviszonya megszüntetésekor (megszűnésekor) munkakörét az előírt rendben köteles átadni és a munkáltatóval elszámolni. A munkakörátadás és az elszámolás feltételeit a munkáltató köteles biztosítani.

Ha megszűnik a munkaköröd, nincs mit átadnod.

A munkáltatónak kell kezdeményezni a munkaviszony megszüntetését felmondással, vagy nekem?
A munkáltatónak

A felmondást mikor lehet, kell kezdeményezni? 04.15. után vagy már előtte is?
Bármikor.

A felmondási idő bármikor kezdődhet, vagy csak a munkaköröm megszűnésekor?
Legkorábban a felmondás napjától, de bármikor.

A felmondási idő hosszát a felmondás időpontjában, vagy a munkaviszony végén fennálló munkaviszony időtartama alapján kell számolni?
A felmondási idő nem számít bele, ha az a kérdés.

A végkielégítés nagyságrendjét a munkaviszony végén, vagy a felmondás időpontjában elért munkaviszony időtartama alapján kell számolni? (06.08-án érném el a 10 évet)
Mt77§(2). A felmondás közlésének napjáig.

kizzsbe # 2019.03.13. 10:46

Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni az alábbiakban. Közel 10 éve dolgozom egy cégnél, ahol szervezeti átalakítás miatt megszűnik a jelenlegi munkaköröm. Felajánlottak egy másik munkakört (a céges autó kivételével hasonló bérezési feltételekkel), ami a "ranglétrát" tekintve is visszalépés számomra - erről kaptam egy hivatalos tájékoztatást, hogy 04.15-vel megszűnik a munkaköröm, és 04.16-tól az új felajánlott munkakörömben kívánnak tovább alkalmazni. 03.14-ig várják az elfogadással kapcsolatos visszajelzésemet, melyet nemleges válasszal ma adtam át a főnökömnek.
A cégnél nem szeretnék semmilyen formában tovább dolgozni, az eddigi információim szerint nem vagyok köteles semmilyen felajánlott munkakört elfogadni, így ha nem állapodunk meg, akkor a munkáltatónak kell felmondania, így jár végkielégítés, felmondási idő. Szeretném a kétségeket eloszlatni, így az alábbi kérdéseimre tudna valaki válaszolni?

  • Amennyiben megszűnik a munkaköröm, és a felajánlott, alacsonyabb munkakört nem fogadod el, mi történik a munkaköröm megszűnése után? Munkavállalóként mi a tőlem elvárt viselkedés, reakció?
  • A munkáltatónak kell kezdeményezni a munkaviszony megszüntetését felmondással, vagy nekem?
  • A felmondást mikor lehet, kell kezdeményezni? 04.15. után vagy már előtte is?
  • A felmondási idő bármikor kezdődhet, vagy csak a munkaköröm megszűnésekor?
  • A felmondási idő hosszát a felmondás időpontjában, vagy a munkaviszony végén fennálló munkaviszony időtartama alapján kell számolni?
  • A végkielégítés nagyságrendjét a munkaviszony végén, vagy a felmondás időpontjában elért munkaviszony időtartama alapján kell számolni? (06.08-án érném el a 10 évet)

A válaszokat előre is köszönöm.

Bruckner Szigfrid # 2018.12.06. 14:01

Akkor rosszul tettem fel a kérdést.

Én pontosan a "de azért nem feltétel nélkül" esetre lennék kíváncsi. Milyen esetben köteles Ő felmondani nekem.

Köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.12.06. 13:31

Rossz a kérdésed, mert nem az a tényállás, amin te háborogsz.
Szó sincs róla, hogy a munkavégzés helyét minden további nélkül meg lehetne változtatni. De van kivétel, például épp az, ha az adott munkavégzési helyen megszűnik a tevékenység. És még ekkor is vannak korlátok.

Bruckner Szigfrid # 2018.12.06. 13:15

Akkor itt tart a mai jogalkotás a munkavállalók érdekében?

Tehát vagy elfogadod és lenyeled a békát vagy utazhatsz napi 2,5 órát?

Ha a munkavégzés helye le van fektetve a munkaszerződésben akkor is megváltoztathatja minden következmény nélkül?

wers # 2018.12.06. 12:44

Azért van ebben valami... nem is tudom... nem vagyok biztos abban, hogy tényleg akar benneteket tovább alkalmazni, csak bekamuzza, hogy az ő feltételeivel egyezzetek meg közösen. Nem tudom mit reagálna, ha bejelentenétek, igen, elfogadjuk de .... pl. útiköltség?

„Kötelesek vagyunk elfogadni azt?”
Főszabályként igen, de azért nem feltétel nélkül.

A munkaviszony megszüntetés közös megegyezéssel is azt jelenti, hogy "közös" megegyezéssel. Tehát van beleszólásotok.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.12.06. 12:32

Kötelesek vagyunk elfogadni azt?
Főszabályként igen, de azért nem feltétel nélkül.

Bruckner Szigfrid # 2018.12.06. 11:33

Sziasztok!

Munkáltatóm hamarosan bezárja egy kereskedelmi egységét ahol alkalmazásban vagyunk.
Felmondani nem akar mert fizetnie kellene végkielégítést. Befenyegetett minket hogy ha nem fogadjuk el a közös megegyezést az ő feltételeivel akkor áthelyez minket sok kilométerrel arrébb.
Kötelesek vagyunk elfogadni azt?

Válaszokat előre is köszönöm!

nonolet # 2018.11.17. 23:55

Gendou

Nem lesz semmi....

Maradsz az új helyen, a régi munkakörödben.

Vagy felmondasz te végkielégítés nem lesz.

Vagy közös megegyezéssel távozol, alku szerint.

- -

Miből gondolod, hogy egy konkrét irodára szól a szerződésed?!
Aligha arra szól.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.11.16. 21:02

Ha nem akarják megváltoztatni a munkakörödet, akkor mihez kellene a beleegyezésed?