Táppénz alatti felmondás


nonolet # 2017.12.16. 01:29

wers

???
Miért nincs...?

Kovács_Béla_Sándor # 2017.12.15. 21:17

A munkaügyi hatóságtól kérheted, hogy minősítse a balesetet.

bubszy # 2017.12.15. 19:12

köszönöm a gyors válaszokat!!
azért fordultam önökhöz mert a munkaügyi hivatalban azt mondták, hogy a táppénz a munka viszony megléte alatt kezdődött és folytatólagos a mai napig, dec.5.-éig a volt munkahelyem utána 45 naptári napig az oep vagy a Kincstár fizeti azt hiszem....
ha a cég a jegyzőkönyvet és a határozatot nem hajlandó meg csinálná nekem, mit tudok kezdeni ezzel a nyilatkozattal amiben jegyezték hogy ott munka idő alatt történt a baleset vagy sérülés?

Kovács_Béla_Sándor # 2017.12.15. 17:30

A baleseti táppénz viszont a munkaviszony megszűnése ellenére is járna. Csakhát...

wers # 2017.12.15. 16:58

Nem volt túl szerencsés aláírni a közös megegyezést. Nincs passzív táppénz.

bubszy # 2017.12.15. 15:46

Tisztelettel!

2017.06.15-2017.12.05- között volt munkám bejelentve rendesen, dec.1-en a munkahelyemen rakodás közben meg húztam a derekam " azóta injekciós kezelésre járok" felvett az orvos táppénzre dec.1 tol. Dec.5.-evel közös meg egyezéssel munka viszonyom meg szűnt . Azóta is táppénzen vagyok a munka helyemről a kilepő papírjaimmal együtt egy nyilatkozatot kaptam hogy ott történt ez a baleset. Kérdésem lenne dec.1-je óta táppénzen vagyok, de a kiléptetés meg történt tb lefedettségem van e? Illetve hova kinek kell vinnem a táppénzes papírokat es ki a kifizetőhely? Köszönöm üdv: bubszy

Kovács_Béla_Sándor # 2017.12.08. 07:19

Annyiban, hogy nem felmondás, hanem le-.

Dolby # 2017.12.07. 17:19

Köszönöm!

Valaki esetleg tudja-e fejből, hogy a Kjt különbözik-e az Mt től ebben a kérdésben?

drbjozsef # 2017.12.05. 19:11

Dolby,

az Mt szerint a munkavállalói felmondási idő telik a táppénz alatt is. De mint közalkalmazott, nem tudom, hogy a lemondási időt hogyan szabályozza a Kjt. Szerintem hasonlóan, de nem vagyok benne biztos.

nonolet # 2017.12.05. 18:09

Nem muszáj.

Dolby # 2017.12.05. 18:02

Tiszelt Fórumozók!

Közalkalmazott vagyok, munkahelyemen létszámleépítés folyik, a munkáltató olyan módon kerüli ki a felmondásokat és az ezzel járó végkielégítések kifizetését, hogy ellehetetleníti a munkavégzés körülményeit annyira, hogy a munkavállalók a végén mguktól felmondanak. Idén így több tucat embertől sikerült megszabadulniuk.

Én az embertelen körülmények miatt a múlt héten betegállományba kényszerültem, és érthetően nem szeretnék már visszamenni ehhez a céghez dolgozni. Ők kötelezik a dolgozókat 2 hónap felmondási idő letöltésére. 15 nap szabadságom van még és dec. 5-e van.

Meg tudom-e szüntetni a munkaviszonyomat betegállományom alatt olyan módon, hogy ne kelljen már bemennem (ledolgozni a felmondási időt), illetve hogy ne tolódjon ki a felmondási idő kezdete, hanem "ketyegjen" a táppénz alatt? Muszáj-e tehát visszairatnom magam ehhez 1 napra munkába, hogy beadjam a felmondásomat?

Előre is köszönöm válaszaikat!

Elnora # 2017.11.22. 11:37

Nagyon szépen köszönöm a szakszerű,gyors segítséget.

drbjozsef # 2017.11.22. 11:31

Igen.

Elnora # 2017.11.22. 11:27

Ha jól értelmezem a válasz(oka)t akkor akár már holnap (a táppénz alatt) bemehetek a munkahelyemre ,badhatom a felmondásomat és kerdetét veszi a felmondási idő ?

drbjozsef # 2017.11.22. 10:57

Hamu, fej, ilyesmi.
Igen, munkavállalóinál nem hosszabodik meg.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.11.22. 10:31

Nem, nem. Csak a munkáltatói felmondás felmondási ideje nem kezdődik el a keresőképtelenség ideje alatt, a munkavállalói felmondásé igen.

drbjozsef # 2017.11.22. 10:16

Közös megegyezéses felmondás nincs. Felmondás van, vagy közös megegyezés.

Ha a munkáltatód nem hajlik a közösre, neked kell rendes felmondással felmondanod.

A felmondási idő a táppénz alatt is telik, az nem hosszabbítja meg azt akkor, ha keresőképesen mondasz fel, és utána kerülsz táppénzre.

Táppénz alatt viszont csak úgy tudsz felmondani, hogy maga a felmondási időd a keresőképtelenség letelte után kezdődik meg.

Természetesen, elvben lehetséges, hogy keresőképes leszel, bemész, felmondasz, és másnap újra keresőképtelen leszel, akkor már ketyeg a felmondási időd.

Talán a közös megegyezésre kellene törekedned (ilyenkor kérheted a felmondási idő elengedését, vagy bármi mást, amiben meg tudtok állapodni a munkáltatóval), mert ez utóbbi esetben azért eléggé kilóg a lóláb.

Elnora # 2017.11.22. 10:01

Munkahelyi problémák okozta stresszes betegség miatt táppénzen vagyok.
Ezért már nem szeretnék visszamenni a munkahelyemre dolgozni és már most a táppénz alatt szeretném benyújtani a felmondásomat.
Kérdésem az volna ,hogy ezt megtehetem -e vagy meg kell várnom míg újra keresőképessé válok,illetve ha ez lehetséges akkor a felmondási idő már a táppénz alatt kezdetét veszi-e vagy csak azután ha keresőképessé válok.
Továbbá ha ily módon lehetőségem van felmondani  milyen felmondást célszerű beadnom (rendes felmondás ,közös megegyezéses stb.) ?
Annak okán kérdezem ezen lehetőségeket mert már egyáltalán nem akarok egy napot sem a munkahelyemen tölteni.
Kérem segítségét.
Köszönöm.

nonolet # 2017.11.15. 16:55

Mi nem érthető abban a válaszban,
ami
2017.11.14. 10:30 időpontban született?

Kovács_Béla_Sándor # 2017.11.15. 08:34

A szövegértelmezéssel vannak kisebb gondjaid?

Kovács_Béla_Sándor # 2017.11.15. 08:34

A szövegértelmezéssel vannak kisebb gondjaid?

Arachnid # 2017.11.15. 08:18

Pontosabban 2 hét táppénzekre. Így a helyes.

Arachnid # 2017.11.15. 07:26

Akkor, ha van egy dolgozó, aki 1-2 heteket dolgozik, aztán 2 hét szabadságokra megy és nem lehet rá szervezni a termelést - pedig tudna dolgozni -, akkor nincs mozgástere a munkaadónak?

nonolet # 2017.11.14. 09:30

"Ha a táppénzes időszakokat a munkavállaló csak "lógásként" használja a munkavégzés elől, akkor egy idő után felmondhat-e a munkáltató?"

A vonatkozó szabáylokat betartva

  • valós indoklás
  • felmondási idő
  • felmentési idő
  • elszámolás
  • végkielgytés, ha jár

igazából szinte bármikor felmondhat a munkaakadó.
Kivétel: a néhány tiltott eset.

nonolet # 2017.11.14. 09:28

"Az első keresőképes napon elküldhetik-e a dolgozót azonnali hatállyal pl. a hiányzások miatti nem mgfelelő magatartás, hozzáállás indokával?"

Nem.

Azonnali felmondáshoz olyan ok kell,
ami
lehetetlenné teszi a további alkalmazást.

Az, hogy sokat volt táppénzen biztosan nem ilyen ok.