Fórum munkajog, foglalkoztatás régebbi elöl     új hozzászólás

Táppénz alatti felmondás

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2019.07.05. 20:08

Legfeljebb visszafizeti a támogatást. Valószínűleg így is jobban jár.

www.kbs-ugyved.hu

Vivi26 # e-mail 2019.07.05. 19:50

Tisztelt Hölgyem / Uram!

Jelenlegi munkáltatóm május végén Ifjúsági Garancia Rendszerrel vett ki munkanélküliből. Előtte 1,5 hónapig egyszerűsített foglalkoztatással alkalmazott.Munkaszerződésembe 90 nap próbaidőt szabott ki. Viszont várandós lettem, amit 2 héttel ezelőtt tudtára is adtam, viszont a mai nappal táppénzre vettek, veszélyeztetett terhességem miatt. Munkáltatómmal a mai napon ezt tudattam, ő erre közölte hogy készítik a felmondási papírjaimat.

Segítségre lenne szükségem, hogy megteheti e, hogy kirúg? Maga ez a Rendszer, hogy ezáltal vett ki a munkanélküliből, és az hogy próbaidőt szab ki, nem ellentmondásos?

Előre is köszönöm segítségüket!

drbjozsef #   2019.07.04. 08:20

WeeWee,

Az azonnali felmondásnak a törvényben konkrétan meghatározott esetekben van helye. Nem írtál arról, hogy mi okból vagy munkaképtelen, de főszabályként _önmagában_ ez nem alapozza meg. Lehet olyan eset, amikor esetleg igen, de ilyenről nem írtál.

József:laikus paraszt, dilettáns hozzászóló.
Fórumból való jogi tájékozódás kockázatokat és mellékhatásokat rejthet.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2019.07.03. 22:45

Ha az vigasztal, az sem alapozna meg egy azonnali hatályú felmondást. Erről beszéltünk.

www.kbs-ugyved.hu

WeeWee # e-mail 2019.07.03. 21:57

Köszönöm válaszaitokat!!

Viszont pont a leglényegesebb szót hagytam ki: a NEM-et
Pont ,hogy NEM tud addig alkalmatlanná nyilvánítani.
Ne haragudjatok az elírásért!

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2019.07.03. 11:52

Ne uszítsd! Ennyi alapján jogellenes lenne az a felmondás.

www.kbs-ugyved.hu

drbjozsef #   2019.07.03. 11:07

Wee

Visszamentem a már kész leletekkel és amíg tartanak a vizsgálataim, kezeléseim, addig ő tud teljesen alkalmatlannà nyilvánítani,ami megalapozhatná az azonnali felmondást.

Ez alapján mi a kérdés? Hát akkor mondj fel azonnalival.
Bár tartok tőle, hogy ez a kijelentés téves.

WeeWee # e-mail 2019.07.03. 10:35

Annyit még szeretnék hozzáfűzni, hogy az üzemorvos június 14-én ideiglenesen alkalmatlannà nyilvánított, és táppénzre kellett mennem a kezem miatt.
Visszamentem a már kész leletekkel és amíg tartanak a vizsgálataim, kezeléseim, addig ő tud teljesen alkalmatlannà nyilvánítani,ami megalapozhatná az azonnali felmondást.
Bízom benne, hogy közös megegyezéssel sikerül és, hogy nem fognak ragaszkodni a 30 nap (15tel én rendelkezem, 15 nappal pedig a cég) felmondási időhöz.

Wee voltam

WeeWee # e-mail 2019.07.03. 10:23

Tisztelt Hölgyem, Uram!

Segítségüket szeretném kérni és tanâcsra lenne szükségem a legrövidebb időn belül.
Táppénzes vagyok, lejárt a 3hónap próbaidő(1hónapja), most határozatlan idejű szerződésem van.
Kérdésem, hogy én ilyen helyzetben benyújthatom az "azonnali hatályú felmondást"? Vagy csak rendes felmondásom lehet?
A gond az, hogy ma július 3.-a van és reggel kaptam egy telefont, hogy 15-ével kezdhetnék egy másik, könnyebb munkahelyen.
Segítségüket előre is hálásan köszönöm!

Tisztelettel :WeeWee

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2019.06.29. 20:02

Pl egy egyszerűsített foglalkoztatást se?
De. Úgy pont jobb egy fokkal. De igazából erre a próbaidőt rendelte a törvény.

www.kbs-ugyved.hu

fuzsi # e-mail 2019.06.29. 18:26

Mivel hétfőn lesz a próbanap, azelőtt nem lehet eldönteni hogy meg fog e felelni.

Mit jelent az, hogy aggályos? Valószínűleg a próbanapon nem leszek bejelentve, reggel bemegyek hogy megnézzem hogy dolgoznak, milyen feladatok vannak stb.

Annyi lett megbeszélve, hogy a próbanap fizetve lesz. Ön szerint erről a napról ne írjak alá semmit? Pl egy egyszerűsített foglalkoztatást se?

Köszönöm

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2019.06.28. 09:34

Felmondhattál volna a táppénz alatt, talán már le is telt volna.
(Az viszont aggályos, ha a keresőképtelenség alatt máshol dolgozol. Valószínűleg a "próbanap" sincs teljesen rendben.)

www.kbs-ugyved.hu

fuzsi # e-mail 2019.06.28. 09:25

Kedves Fórumozók, Ügyvéd Urak/Hölgyek!

Jelenleg táppénzen vagyok egészségügyi okok miatt, jelenlegi állás szerint keddig. Hétfőn lehetőségem lesz próbanapra menni egy másik munkáltatóhóz.
Amennyiben úgy alakul, hétfőn táppénz alatt már szeretném jelezni a munkáltatóm felé,hogy keddi naptól már a felmondásomat tölteném.
Esetleg érdemesebb-szerencsésebb ezt kedden megtenni amikor már visszamentem dolgozni?

(mai nap ráadásul jeleznem kell jövő héten mikor állok munkába ismét)

A szerződésem munkaerő-kölcsönzésre irányuló határozatlan idejű (próbaidőn túl vagyok). A felmondás számítása a szerződés szerint a Mt. 220. § (2) alapján történik, ami ha jól tudom 15 nap.

Hogy tudok táppénzre menni felmondás alatt, ami nem jogsértő? Esetleg lehetséges a 15 nap felmondás csökkentése? Milyen lehetőségeim vannak?

Köszönöm a választ!

Fruzsi

egal # e-mail 2019.05.08. 11:58

Igen én is megtaláltam, hogy 2015.01.01.-től már a teljes táppénz ( max 1 év ) idejére jár a szabadság.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2019.05.08. 11:23

(Volt egy olyan szabály, hogy a 30 napot meghaladó keresőképtelenség idejére nem jár szabadság, de már évek óta nem hatályos.)

www.kbs-ugyved.hu

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2019.05.08. 11:20

A munkáltató téved.

www.kbs-ugyved.hu

egal # e-mail 2019.05.08. 11:05

Sziasztok!
Az alábbi esetre szeretnék véleményeket kérni Tőletek:

A munkavállaló 2018. november óta keresőképtelen, kivizsgálásokra jár és kezeléseket kap.

A munkáltató postázza a felmondást tértivevénnyel, 2018. december 21. az átvétel napja.

A táppénz 2019 május 3.-ig tart, a dolgozó másnap keresőképes és elkezdődik a felmondási idő tartama, ami 30 nap ( a decemberi felmondásban felmentették a munkavégzés alól ). A munkaviszony vége június 4.-e lesz.

A kérdés az időarányos szabi mértéke. Mennyit is kell a cégnek kifizetnie?

A dolgozó szerint: 2018-ra maradt 7 nap + 2019-re az időarányos rész 13 nap, összesen 20 nap a járó szabi.

Ezzel szemben a munkáltató csak a tavalyi 7 napot akarja fizetni, azzal az indoklással, hogy decemberben közölte a felmondást és az azt követő időre már nem jár a szabadság.

A törvényben leírtak szerint, ha jól értettem, az időarányos szabit a munkaviszony végéig kell számolni és a táppénzes napokra is jár.

Köszönöm a véleményeket előre is!

wers # e-mail 2019.05.04. 19:17

bár ne így lenne

wers # e-mail 2019.05.04. 19:16

sajnos

Manóvár # e-mail 2019.05.04. 19:15

.., tehat valóban semmi. ( A smiely - k utan kerdojeleket tett a rendszer.)

Manóvár # e-mail 2019.05.04. 19:14

Max. 1 év, utána meg valóban semmi.????????

wers # e-mail 2019.05.04. 17:48

„„1., Meddig lehetek, ill. tarthat a házi orvos táppénzen?”
Pontosan addig, amíg keresőképtelen vagy.

Elnézést, de ez nem max egy év? Utána meg semmi

Manóvár # e-mail 2019.05.04. 17:13

Kedves József és Kovács B. Sándor!

Köszönöm válaszaikat!

( Egyébként az interneten - bármely kérdésben, területen stb. - nekem személy szerint az a tapasztalatom, hogy az esetek 90 - 95 % - ban hasznos, azon túl pedig pontos, megbízható, helytálló stb. információkra stb. tud szert tenni. ;-)

Mégegyszer: Köszönöm válaszaikat!

Szebb jövőt ( remélme, várva) kívánva, üdvözlettel: “Manóvár”

drbjozsef #   2019.05.04. 13:43

Manóvár,

Közölheti veled a felmondást, valóban, de az csak a táppénz után hatályosul, a felmondási idő legkorábban akkor kezdődhet el.

Amúgy igen, a tp legfeljebb 1 év lehet. Hogy mi az "akár"? Hát pont az : ha keresőképes leszel, már nem jár.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2019.05.04. 12:18

Nyugodtan hallgathatsz drbjozsefre. Helyes válaszokat adott.

www.kbs-ugyved.hu