Melyik segítségkérőnek tettszett válaszolni?
Munkajogi kérdések.
Eleve érvénytelen volt az a tilalom.
Tisztel Jogi Fórum!
Azt szeretném kérdezni, hogy milyen következményekkel jár, ha az egykori állásközvetítő cégnél, ahol foglalkoztattak; aláírtam, hogy egy éven belül ezzel a céggel, ahol dolgoztam más formában nem lehet munkaviszonyom, ennek ellenére volt a közvetítő háta mögött.
Viszont megszűnt ott is a munkaviszonyom, és rá vagyok szorulva ismét erre az állásközvetítőre, ahol ismét ugyanaz a cég alkalmazna, csak egy másik helyen, akkor ebből adódhatnak jogi problémáim? Megtudhatják az előző munkahelyem?
Tudatlan vagyok a jog világába, viszont azt tudom, hogy ezt a pontját megszegtem a szerződésnek.
Kérem segítsenek, mert a jelen helyzetben úgy tűnik ezen fog múlni a megélhetésem.
Előre is köszönet érte!
Igen, tudom, nagyon-nagyon ostoba voltam. Nem is értem magamat. Na de amúgy? Van még remény, hogy elérek az ügyben valamit?
Pl papíroknál. Leginkább ez érdekel....
Köszönöm!
o jaj, a munkálaltónak a leszámoló papírjaidat magyarul kell kiállítani, és meg kellett volna küldenie.
Legközelebb ne írj alá semmit amivel nem értesz egyet, főként ha nem is érted/tudod, mit írsz alá.
Jó napot kívánok!
A következő lenne a kérdésem. Ha aláírtam két ilyen papírt (nem önszántamból), hogy
"XY felé semmilysen követelésem sincs, minden járandóságomat megfizette.."
valóban lemondtam minden jogomról? Ilyen esetben az általuk oda nem adott kilépő papírjaimról is lemondtam, vagy azokat még behajthatom rajtuk??? Kb egy hónapja írtam ezt alá, és azóta sem küldték el postán. Ráadásul idegennyelven írodott (elvileg egy 'külföldi' cégnél dolgoztam) de olyan nyelven, amit nem értek. Hogy vehetem rá őket, hogy magyarul írják/irassák meg és küldjék el nekem ezt a dokumentumot?
Valóban létezik olyan, hogy a "bíróság előtti megtámadás jogáról lemondok"?
Mi van akkor, ha a rámerőltetett felmondásba a votl főnököm véletlenül ezt írta "'helyettem':
"azonnali hatállyal felmondom MUNKÁLTATÓI szerződésemet"? Ez után a mondat után is az jön, hogy lemondok a megtámadás jogáról...
Előre is köszönöm gyors válaszukat!
deffike
szabadság azokra a munkanapokra számolható, amin dolgoznál.
munkanap: a naptári nap vagy a munkáltató által meghatározott megszakítás nélküli huszonnégy óra, ha a munkáltató működése miatt a beosztás szerinti napi munkaidő kezdete és befejezése nem azonos naptári napra esik.
tehát egy nap munka helyett egy nap szabadság. függetlenül attól, hogy az egy nap munka az 4 vagy 24 óra.
Neked:
- Igen.
- Igen.
- a) Túl általános a kérdés. Mindenesetre bármi is az indoklás, vita esetén a munkáltatónak kell bizonyítania, hogy valós és okszerű. Természetesen jogszerűnek is kell lennie.
- b) Az ügyvédi munkadíj szabad megállapodás tárgya.
A másik 3.: maximum egy évig lehet táppénzen lenni.
4. Ezt megint nem tudom. Mindenesetre ilyen okból biztos nem kezdenék vitát a munkáltatómmal.
(Nem felmondás, hanem le- illetve felmentés.)
Leginkább deffikének.
Ez melyikünknek szólt?:)
Tisztelt Szakértők!
Termelőiparban dolgozom, olyan helyhez kötött gépekkel melyeket csak bizonyos időközönként kell kezelni.
Körülbelül 3-5percenként van szükség kézi beavatkozásra, a rendszer automatizált.
Amikor be kell avatkozni, természetesen állva kell, a többi időt amit nevezhetünk várakozásnak, azt eddig ülve töltöttük a kollégákkal.
Ma azonban megvonták tőlünk ezt a lehetőséget, és TILOS leülni, fegyelmi jár érte.
Nem értjük, ha a termelést nem befolyásolja, hogy a dolgozó ül vagy áll, akkor miért tiltják meg?!
Megtehetik egyáltalán?
Érdemes felkeresni a felügyelőséget?
Előre is köszönöm a hozzászólásokat.
Üdv!
Vessetek a mókusok elé: fogalmam sincs.
Tisztelt kbs!
Szeretném megkérdezni, hogy hogyan értelmezzem a MT.60. 124 § 1 és 2 bekezdését, abban az esetben, ha 24 órás készenléti munkakörben szeretnék szabadságot kivenni.A munkáltató szerint ha egy nap szabit kérek, akkor 3 napot kell kiírnia.
Úgy gondolom, ahogy a 4 órás munkakörben dolgozóknak is ugyanannyi nap szabadság jár,mint a 8 órásoknak,akkor a 24 órásoknak is napokra kellene számolni,nem pedig 3x8 órás napokra?
Köszönöm előre is!
Drága Ügyvédurak (mi is lenne velünk maguk nélkül:),töri szakos pedagógusként remélem jó "fakkot"választottam kérdéseimhez. (nem pusztán engem érintenek,de sokan még itt sem mernek kérdezni,így az őket érintő kérdéseket is én tenném fel):
1.Munkaviszony: határozatlan idejű közalkalmazotti. Ha én mondok fel,a letöltendő felmondási idő táppénz alatt is történhet?
2.Nyári szünet alatt is benyújtható?
3.Munkaviszony: fentebb.
Ha a munkáltató mond fel:
a.)milyen indokkal teheti? (fegyelmi vétség evidens,a leépítés lenne érdekes: bizonyítania kell az igazgatónak,hogy valóban leépítés történt és nem valaki más került a "leépített" kolléga helyébe?) Egyén indok?
b.)ha nem vagyunk tisztában a jogszerű eljárással HOVA fordulhatunk? No és mi a díjazása egy ügyvédi "testreszabott" tanácsnak,továbbá ha munkaügyi pert javasol a szakember,milyen anyagi teherre számíthat az adott pedagógus?
3. Hangszalag gyulladás (tehát egyértelműen munkáját ellátni nem tudó pedagógus) mennyi ideig lehet TP-én és a házi orvos+ gégész orvosi szakvéleménye elegendő -e avagy kell még más szakmai dokumentum ennek bizonyítására?
4.Kötelezhető -e egy pedagógus szombat éjszakai munkára, amely nem pedagógiai jellegű (gyermekek nincsenek jelen) (szórakoztató rendezvény alapítványi pénz szedésre),amely az intézmény vezető által kiváltott 1 nappal hosszabb valamelyik szünettel.
- Korábban még pénzt is szedtek a "gazdag kollégáktól" kötelező jelleggel a rendezvényre...
Köszönettel várom válaszukat!
Üdvözletem!
A kérdésem az lenne, hogy 2013-tól milyen változások léptek érvényben a túlmunka díjazására vonatkozólag?
A munka törvénykönyvében nem találtam erre utaló szemelvényt.
Válaszát előre is köszönöm.
Tisztelt Szakértő!
Érdeklődnék, a bérpapír minek minősül? Szabályosan jár -e el a munkáltató, ha a HR -en az adminisztrátor nyíltan, a dolgozóknak sorban állva adja át a -névsorba rendezett- bérlapokat, melyek nincsenek lezárva, így szinte bárki "beleleshet" azokba. Nem lenne -e köteles azokat borítékba tenni, vagy valamilyen formában összehajtani, lezárni és úgy átadni? Nem minősül ez a levéltitok, vagy a személyi jogok megsértésének, hisz senkinek semmi köze ahhoz, hogy egyik-másik dolgozó mennyit keres?! Van erre jogszabály vagy bármi, amire hivatkozhatok, ha szóvá teszem?
Válaszát előre is köszönöm!
Kedves Szakértők!
A Kttv. csoportos létszámcsökkentésre vonatkozó szabálya úgy hangzik, hogy
- 20 főnél kevesebb kormánytisztviselő foglalkoztatása esetén legalább 5 fő
- 20-nál több 100-nál kevesebb kormánytisztviselő foglalkoztatása esetén legalább 10 fő... felmentése minősül csoportosnak.
Mi a helyzet, akkor, ha 20 fős a munkáltató?
A segítséget előre is köszönöm!
:)
28 éves munkaviszonyomat szünteti meg a munkáltatóm.
Vagy határozott idejűvé módosítja a munakszerződésemet (7 hónap), eddig még állományban is vagyok, vagy pedig 90 napos felmodás + 6 havi végkielégítés.
Az adószámítás, 98 % , hogy kell végkielégítés során számolni?
Mikor járnék jobban?
Tisztelt Szakértők!
Érdeklődnék, hogy más munkakörbe helyezés esetén a munkaadó az érintett közalkalmazott munkavállalót köteles-e írásban tájékoztatni arról, illetve indokolnia azt?
Esetemben, aláírásra az orrom alá dugott Közalk. Átsoroláson szereplő munkaköre megnevezés megváltoztatása szúrt szemet, ami miatt alá sem írtam azt.
Mikor rákérdeztem, az intézményvezető azt mondta, hogy úgy döntött átszervezést hajt végre, miközben nem történt változás a SZMSZ-ben.
Válaszukat előre is köszönöm!
Tisztelt Cím!
8 órás határozott idejű közfoglakoztatotti jogviszony mellett lehetséges-e még egy 8 órás határozott idejű közalkalmazotti jogviszonyt létesíteni? A két tevékenység egy időben van, de egyik kapcsolódik a másikhoz. Válaszukat előre is köszönöm.
Tisztelt ügyvéd úr!
53 éves vagyok be van dolgozva kb 36 év munkaviszonyom,8 éve már hogy egy bizonyos kereskedelmi cégnél dolgozom első eladóként de már főnökként kell helytállnom pedig nem az én feladatom lenne,mert van külön vezető is.nem régiben került oda egy új területi vezető aki közölte velem hogy ő márpedig ki fog rúgni mert már öreg vagyok.Ennek érdekében mindent megtesz velem,minden nap bántó megjegyzések és gyakori fegyelmiket osztogat pedig rendesen végzem a munkám.Azt szeretné elérni hogy én mondjak fel.valamint állandó túlóra ami ki sincs fizetve.Kaptam már sok fegyelmit és most Januárban is kaptam egy fegyelmit amit nem írtam alá és most azzal jön hogy mondjak fel v kirúg.viszont nem jogos a fegyelmi mert rosszul lettem a boltban munkavégzés alatt ezért nem tudtam elvégezni az adott feladatot amit ráadásul nem is mondott el hogy mit kell csinálnom aznap.elmentem szabira és mire visszaértem fegyelmi várt.Nem tudom mit tegyek mert mindenképp kirúgás veszélye fenyeget.Egyszerűbb lenne aláírni vagy érdemes munkaügyi bíróságra menni,lenne e esélyem nyerni?Ugye kitalálhat bármi indokot a munkáltató ha szeretne kirúgni és hogy bizonyítom be hogy nekem van igazam és ő akar kirakni.viszont ha aláírom ugye akkor indokot adok egy újabb kirúgásra.Igazából tudok valahogy védekezni?köszönöm válaszát
Korábbi hozzászólásomhoz kiegészítésképpen:Klebelsberg Intézményfenntartó Központ (KIK) vette át az iskolánkat...a korábbi közalkalmazotti munkajogi törvények esetleges változására változatlanul várnám a hozzáértők válaszát,köszönettel.
A 2011 évi elmaradást az igazgatón, a munkáltatón kérjétek számon, lehet, hogy nem is számolta el kifizetésre.
Egyetemlegesen felel az előző és a mostani munkáltató. De azt mondják, minden felszólítás nélkül is kifizetik, csak valami adminisztrációs hiba.
Üdv Mindenkinek!
Segítséget szeretnék kérni.
Általános iskolában nem került kifizetésre 2011. évi (pár hónapot érintő) túlóra díj. Kinek lehet fizetési felszólítást írni. Először úgy gondoltam, hogy a polgármesternek, hiszen a kérdéses időszakban az önkormányzat volt az intézmény fenntartója.
Ugyanakkor a munkáltatói jogkör gyakorlója, az intézmény vezetője, vagyis az igazgató. Ő viszont csak ígérget, és nem lép az önkormányzat felé.
Lehet hogy nagyon buta kérdés, de elbizonytalanodtam, hogy a tanárok összefogva követelhetik-e az önkormányzattól, hogy gondoskodjon az elmaradt túlóra díjak kifizetéséről.
Másik kérdés, hogy amennyiben a fizetési felszólítás nem vezet eredményre, akkor munkaügyi bíróságon pert kell-e kezdeményezni, vagy fizetési meghagyás útján kell az igényeket érvényesíteni? És a pedagógusoknak egyénenként kell eljárniuk, vagy összefogva a tantestület valamilyen módon eljárhat-e (pl. megbízott jogi képviselő nélkül is)?
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02