Munkajogi kérdések.


drbjozsef # 2024.03.28. 06:28

Nyilván a kockázat benne van :), de még ettől függetlenül is, alapból jó alaposan szemmel lennél tartva eleve, hogy a legkisebb hiba vagy lazaság megalapozhassa a kártérítési felelősségedet...

bigdady # 2024.03.27. 20:27

Kbs: köszi.

Drbjozsef: meg lehet próbálni aztán nehogy onnan kerüljön valami a babgulyásodba ;)

drbjozsef # 2024.03.27. 11:19

Ha benne a munkakörimben jöhet el leszek :)

Miért kellene benne lennie? Én a klotyót súroltatnám veled egész nap, miközben falom a babgulyást...

Mt.53.§

A 30 nap felmondási idő kényelmesen fér el a 44 napban.

https://net.jogtar.hu/jogszabaly?…

Kovács_Béla_Sándor # 2024.03.27. 10:46

A felmondás még nem szünteti meg a munkaviszonyt, azzal csak elindul a felmondási idő. Ha a felek még a munkaviszony megszűnése - azaz a felmondási idő letelte - előtt másképp egyeznek meg, akkor a felmondás hatálytalanná válik.

bigdady # 2024.03.27. 09:53

Kbs: de be kéne adni a felmondási igényem hivatalosan hogy elinduljanak a napok.
Utána is lehet közös jogilag? Ezert is kérdeztem mi van olyankor ha el akar tekinteni a felmondás beadása után. Koszi

bigdady # 2024.03.27. 09:51

Ha benne a munkakörimben jöhet el leszek :)
De akkor azt mondod oda raknak egy kozost elèm hogy eltekintünk a felmondásitól pl x dátumtól?
Ha nem írom alá nem tud mit csinálni jól gondolom azon kívül azt mondja melózzak? Kösz

Kovács_Béla_Sándor # 2024.03.27. 09:50

Megegyezni szinte bármiben meg lehet. De akkor az nem felmondás.

drbjozsef # 2024.03.27. 08:10

bigdady,

Majd meglátod.
Ha nem retardáltabb a munkáltatód, biztos nem rúg ki. Én biztos nem tartanálak állományban, ha nem akarsz dolgozni. Ha ez nem tetszik, gyere csak be, találunk neked fasza munkát erre a pár napra...

bigdady # 2024.03.26. 23:20

A munkavállaló mond fel vagyis én. Biztos hogy nem akarjàk hogy ledolgozzam a felmondási időt mert a konkurenciához megyek, ezért kérdezem. Akkor nem vagyok eltévedve mert ha azt akarjàk közössel hogy ne töltsem le azt kérem tartsanak állományban felmondási idő végéig vagy bejárok nem gond vagy rúgjanak ki és akkor végkielégítés.

Kovács_Béla_Sándor # 2024.03.26. 20:41

El vagy tévedve rendesen.
Ha a munkáltató mond fel, a felmondási idő annyi, amennyi, nincs "x nap évek függvényében". A felmondási időtől egyoldalúan "eltekinteni" sem egészben, sem részben nem lehet. De ha a munkáltató akarja, akkor a munkavállaló végigdolgozza. A felmondási időtől egyoldalúan "eltekinteni" nem lehet.

drbjozsef # 2024.03.26. 20:39

bigdady,

Ha valaki felmond az ugye másnaptól lép hatályba és onnan ketyeg a 30 + x nap évek függvényében.
Valaki? Úgy érted, a munkavállaló? Akkor nagyon nem.
Mt. 68.§-70.§
Munkavállalói felmondás esetén 30 nap, nem hosszabbodik, és nincs felmentés egy napra sem.
Persze, a munkáltató felmentheti alóla, de az akkor már nem munkavállalói felmonás, hanem munkaviszony megszüntetése közös megegyezéssel. És akkor már bármit is lehet.

Ha a munkáltató el akar tekinteni a felmondási egy részétől akkor állományban köteles tartani (járulék stb) ezen időszakra?
Vagy nem menti fel, vagy ha felmenti, úgy egyeznek meg, ahogy akarnak.
Ha én lennék a munkáltató, és a munkavállaló nem szeretné ledolgozni a felmondási idejét, akkor nem fizetnék neki mindenféle járulékot, kibasznám rögvest. Legalábbis ez lenne az ajánlatom, ha nem tetszik, tessék befáradni dolgozni.
De hátha te fel tudsz valamit ajánlani, ami tetszik neki.

bigdady # 2024.03.26. 20:24

Sziasztok
Ha valaki felmond az ugye másnaptól lép hatályba és onnan ketyeg a 30 + x nap évek függvényében.
Ha a munkáltató el akar tekinteni a felmondási egy részétől akkor állományban köteles tartani (járulék stb) ezen időszakra? Kéne egy kis szünet a két munkahely között de ne szakadjon meg a munkaviszony :) Köszönöm

1ügyfél # 2024.03.16. 08:05

Köszönöm a hozzászólásokat.

Majordomus # 2024.03.13. 21:41

A bíróságon senki sem lehet okos.
Mindenképpen keress munkajogászt.

Kovács_Béla_Sándor # 2024.03.13. 20:25

Egy felszámolással direkt jól járnál. Abban ha más nem a Bérgarancia Alap kifizet.

Ilyen tájékozottsággal nem kellene ügyvéd nélkül pereskedni.

1ügyfél # 2024.03.13. 11:12

Van valamilyen előzetes lehetőség arra vonatkozóan, hogy menet közben ne kerüljön megszüntetésre a Kft.?

Kovács_Béla_Sándor # 2024.03.13. 08:36

Nem.

drbjozsef # 2024.03.13. 08:09

1ügyfél,

Ebben nem vagyok jártas.
A perfeljegyzés szerintem kifejezetten ingatlannyilvántartási eljárás, de a cégnyilvántartásban is van olyan rubrika, hogy "biztosítási intézkedés adatai", ha kéred a bíróságon, és a feltételei fennállnak, akkor biztosítási intézkedésként lehetséges a cég valamilyen vagyonelemének zárolása, lefoglalása.

1ügyfél # 2024.03.13. 07:38

Még egy kérdés az ügyben:

A bírósági eljárás során kérhető perfeljegyzés a munkáltatói Kft.-re? Van erre jogszabály adta lehetőség?

1ügyfél # 2024.03.13. 07:14

Köszönöm!

drbjozsef # 2024.03.13. 07:02

1ügyfél,

Igen. Ha azt kéred a bíróságtól.

1ügyfél # 2024.03.13. 06:36

Igen, "védett kor". Nem valós ok alapján történt az azonnali felmondás.
Tehát a jogszabályok lehetőséget biztosítanak a munkaviszony helyreállítására?

drbjozsef # 2024.03.13. 05:34

1ügyfél,

Igen.
Az új Mt. óta szűkítették azon esetek körét, amelyben a jogellenes felmondás megállapítása után kérhető a munkaviszony helyreállítása, mert a főszabály az az, hogy nem kérhető.
Ha jól értelek a paragrafusokkal, hogy már az öregségi nyugdíj előtti "védett korban" mondott fel a munkáltató, valamint a bíróság megállapítja, hogy az azonnali felmondás jogellenes volt, akkor szerintem ebben az esetben kérhető a munkaviszony helyreállítása.

Majordomus # 2024.03.12. 20:56

Kérni mindent lehet,nem tilos. De jobban tennéd ha keresnél új helyet.

Ha a munkáltató ezt eldöntötte akkor úgyis véghezviszi.

Csak az idődet és az idegrendszeredet túráztatod.

1ügyfél # 2024.03.12. 19:49

A dolgozók megérdemelnék.

Kérhető?