Fizetett ünnepnap


wers # 2014.01.10. 11:58

Te úgy szoktad kiszámolni, hogy
lentebb leírtam már, hogy kell számolni, de úgy tűnik szövegértési probléáid vannak.
Persze azon is lehet segíteni, egész kifinomult módszerek vannak, csak előbb fel kell tárni, hol a hiba

Szecsi # 2014.06.18. 20:44

Sziasztok!
Az alábbi témában szeretnék segítséget kérni.

Kollégám megszakítás nélküli munkarendben dolgozik, 4 havi keretben, órabéres.
A fizetett ünnepet az alábbiak szerint szoktam elszámolni a számára:

1. dolgozik fizetett ünnepen:
100% ledolgozott óra + 100% munkaszüneti napi pótlék;
2. nem dolgozik fizetett ünnepen:
fizetett ünnepnapot fizetek neki távolléti díjjal számolva.

Pünkösd hétfőre a vezetője behívta dolgozni, aznap 4 órát dolgozott (a 8 óra helyett).
Ebben az esetben hogyan kell őt kifizetnem?

Köszönöm!

Pannyka # 2014.08.11. 08:11

Ebben kérnék értelmezhető,világos segítséget...a férjem havibéres,heti 40 órás...napi 10 órát dolgozik ezért minden héten kap egy szabadnapot az egyik hétköznap.Tehát ha valamelyik héten nem tudják kiadni a szabadnapját akkor túlóra miatt kifizetik ahogy azt kell(pótlékkal stb)...De itt jön a kérdésem...most ebben az évben aug.20.-a szerdára esik...azon a héten a többi 4 hétköznapot végigi ledogozza a férjem,de az ünnepnap miatt nem tud szabadnapot kivenni...így jár neki a túlóra elszámolása vagy nem? A munkáltatója azt mondja hogy nem...a heti 40 órába nem számít bele a munkaszüneti nap 8 óra?

Köszi.

efi99 # 2014.08.11. 18:04

A munkáltató majd hónap végén fogja vakarni a fejét, ugyanis:
az aug 20 miatt nem 168 óra (21 db hé-pé nap), hanem 160 a havi kötelező idén aug-ban. Így aztán ha 1-jén dolgozott, meg a maradék 4 héten heti 40-et nyomott, akkor hó végére 170 lesz neki, vagyis 10 túlórája. Ott jön vissza.
Amúgy meg felejtsd el a fizetett ünnep fából vaskarika kategóriát, mert csak megzavarja az embert és zavaros számítások kezdődnek, mind munkáltatói, mind munkavállalói oldalról. Össze kell adni a törvényes munkanapok számát, felszorozni 8-cal, aztán mindig azt nézni, hogy hó végén mi az ábra a ehhez képest a tényleges órákkal. Szabadnap, pihenőnap, áthelyezett szabadnappá tett hétfők meg péntekek, "fizette ünnep" (?), anyámtyúkja: ebből a szempontból tökmindegy hol, mint, merre, mennyi. A lényeg a kettő óraszám különbsége (tekintve, hogy havi béresről beszélünk).

evatunde # 2014.08.20. 09:49

Kedves fórumozók!Egy ismerősöm egyéni vállalkozónál dolgozik mint 40%-ra csökkentett munkaképességű.A munkaadó esküvői kellékekkel,esküvői díszítésekkel foglalkozik.Barátnőm napi 4 órában dolgozik nála,a munkaadó 700 ezer ft támogatást vesz fel utána.Gyakorlatilag ingyen foglalkoztatja novemberig,akkor megszünteti a munkaviszonyát,mert feketén havi 66 ezret fizet neki,addig tart a támogatás összege.Ez a munkaadó augusztus második vagy harmadik hetében 2 nap nem hívta be dolgozni mert nem volt munka.DE!Aug.20-ára berendelte,mondván hogy sok a munka és tartozik 2 nappal(2x4 órával).Gyakorlatilag le akarja dolgoztatni a hivatalosan is fizetett munkanapon a hétközbeni 2x4 órát,mikor is ő nem tudott munkát biztosítani.Mennyiben jogos ez?Állásidő járna vállalkozásnál is,ha a munkáltató hibájából nem tud dolgozni a munkavállaló?Válaszokat megköszönöm!

evatunde # 2014.08.21. 15:59

Kedves fórumozók!

20-án,két napja írtam ide tanácsot kérve,tegnap még láttam a bejegyzésem,mára már eltűnt.Hogy lehetséges ez szerintetek?

evatunde # 2014.08.21. 16:02

Bocsánat,az előző beírás nem aktuális.De valami bibi van a rendszerben,ugyanis másik,hasonló oldalra irányított a kereső,természetes hogy ott nem leltem a feltett kérdéseimet.

Napsugár82 # 2014.09.12. 14:39

Kedves Fórumozók!

Havidíjas alapbért kapok, munkáltatóm 3 havi munkaidőkeretet alkalmaz, H-P-ig napi 8 órában van a munkaidőm és ha szükséges hétvégén ügyeletben is lehetek. 2014. aug.20-ra pihenőnapot számoltak el, amire fizetést nem kaptam. Ezek szerint mivel én havidíjas vagyok a fizetett ünnep nekem nincs fizetve? Akkor ezt hogyan kompenzálja felém a munkáltató? Próbáltam utána járni, de nem találok egyértelmű válaszokat.
Nagyon köszönöm a segítséget.

Szép napot!

Kovács_Béla_Sándor # 2014.09.12. 14:42

Nem kaptad meg a havibéredet?

efi99 # 2014.09.12. 16:30

Napsugár82
Nincs fizetett ünnep.
"Akkor ezt hogyan kompenzálja felém a munkáltató?"
Mit kell ezen kompenzálni? Nem kellett dolgoznod egy olyan napon, ami amúgy szerda volt, ennek ellenére teljes bért kapsz. Vagy úgy gondolod, hogy megkapod a havibéred, aztán pedig ezen felül egy nap otthoni láblógatásért (!) még egy napit extrát?
A havibéres mindig ugyanannyit kap, függetlenül attól, hogy az adott hónapban hány szombat, vasárnap, ünnepnap, áthelyezett szabadnap van.
Ha viszont 1 napnyival kevesebb bért kaptál, akkor szólj a munkaügynek, hogy tanuljanak meg számolni, mert az aug 20 miatt neked nem keletkezik -8 órád, mivel az a nap nincs is beleszámítva a ledolgozandó órákba, vagyis aug-ban 8 órával kevesebb a munkaidő, mintha mondjuk vasárnapra esett volna.

emimano # 2015.01.17. 14:06

Üdv! A december havi bérpapíron nem szerepel egyetlen fizetett ünnep sem. 4 műszakos munkarendben dolgozom. Azzal magyarázták a HR-en, hogy az adott napra nem voltam beosztva. Én úgy tudom, a fizetett ünnep jár, attól független milyen munkarendben és hogyan dolgozol. Lehetséges ez?

Köszönöm

Pagalu # 2015.04.24. 07:31

Most április 30-án éjszakás műszakba megyek, este 10-re. Éjfél után - értelemszerűen - május 1-e lesz, ami hivatalos munkaszüneti nap. Én május 1-én reggel 6-ig dolgozok. Kérdéseim: a május 1-én 0 órától reggel 6-ig terjedő időszak hogyan lesz számomra bérszámfejtve, illetve az, hogy ezen műszak május 1-re eső része az áprilisi avagy a májusi fizetésemben jelentkezik-e?

Arni 014 # 2017.11.28. 16:04

Üdvözletem minden tagnak!
Olyan kérdéssel fordulok önökhöz,hogy a munkáltatóm a megmaradt (3nap) szabadságomat fizetett ünnepnapra adta ki!Azt nem tudom,hogy akkor csak a szabadságra járó bér jár vagy a fizetett ünnepre járó pénz is?Egyébként ez egy benzinkút napi 8 órás munkaidővel!Ha valaki tud kérem válaszával segítsen ebben a z ügyben!Köszönöm szépen!

Kovács_Béla_Sándor # 2017.11.28. 16:40

Olyan napra, ami nem beosztás szerinti munkanap, szabadságot kiadni nem lehet.

Egyébként mi az a "fizetett ünnepnap"?

Vadsuhanc # 2017.11.28. 17:34

Arni 014

Véleményem az, hogy, ha havi alapbér juttatásban részesülsz a munkád után a munkaszerződés szerint akkor nem kell kell elszámolni az ünnepnapra.

Arni 014 # 2017.11.29. 09:19

Tisztelt Kovács Béla Sándor!A "fizetett ünnepnap"alatt a piosbetűs ünnepnapokat értem,mint pl.dec 25.-e karácsony!Erre a napra is ki lett írva a szabadságom!Ezzel nem vagyok tisztába,hogy akkor arra a napra milyen bérezés jár!?Köszönöm,hogy elolvasta hozzászólásom.

Arni 014 # 2017.11.29. 09:21

Tisztelt bermuda háromszög!Havi alapbér szerepel a szerződésben!Köszönöm válaszát!

Kovács_Béla_Sándor # 2017.11.29. 09:32

December 25. munkaszüneti nap. [Mt. 102. § (1)] Az Mt. nem ismeri, nem is használja azt a fogalmat, amivel itt te operálsz.

Amennyi értelmes része van a kérdésednek, arra már válaszoltam: „olyan napra, ami nem beosztás szerinti munkanap, szabadságot kiadni nem lehet.

efi99 # 2017.11.29. 19:34

Ha aznap is dolgozhatnál, akkor oda is kiírhatja.
Semmiféle pluszpénz nem jár akkor, ha az ember ünnepnap otthon van, bármi okból is, miért is kéne? Hó végén a teljesített óraszám alapján (amihez a szabi is hozzátesz 8 órát) kapsz bért, plusz túlóra (ha lesz), meg pótlékok (ha van), de az csak munkában töltött időben keletkezhet.

evatunde # 2018.01.11. 15:44

Kedves Fórumozók!

Szeretném megtudni, jogosan járt-e el a munkaadóm? Magánintézményről van szó. Tavaly szenteste, dec.24-én éjszakai műszakra voltam beosztva, aminek a vége dec. 25, 06 órakor volt. Igaz ugyan, hogy munkanapon vettem fel a munkát, de a 12 órás műszak másik felét munkaszüneti napon dolgoztam le. Szerintük ebben az esetben nem jár pótlék. Azért nem értem a logikát, mivel a munkanap 0-24 óráig tart, ugyanúgy, mint a szabadság is...Köszönöm a válaszokat!

efi99 # 2018.01.11. 21:07

De jár.

Lyonee # 2018.01.12. 12:05

87. § (1) Munkanap: a naptári nap vagy a munkáltató által meghatározott megszakítás nélküli huszonnégy óra, ha a munkáltató működése miatt a beosztás szerinti napi munkaidő kezdete és befejezése nem azonos naptári napra esik.

efi99 # 2018.01.12. 17:10

És ?

Lyonee # 2018.01.13. 17:43

Ez azt jelenti, hogy nem jár a pótlék.

evatunde # 2018.01.16. 10:43

Örömmel közölhetem, reklamáltam és kifizették. Mégiscsak jár...