Cafeteria, béren kívüli jut. - lakáscélú hitel


efi99 # 2015.09.18. 14:32

A munkáltatód nem engedi gyűjteni, de ha engedné is, az előtörlesztés pénzbe kerülne, akkor miért is nem jó neked az ingyenes havi?

jokepu # 2015.09.23. 05:28

Tisztelt Fórumozók!

A munkáltató bevezette (Kollektív Szerződés) a formaruha juttatást, viszont az még egyáltalán nem áll rendelkezésre. Sőt belátható időn belül nem is várható. Kötelezhet-e saját költségen olyan ruhadarabok megvásárlására, és az abban történő munkavégzésre, amely hasonló a formaruhához, mindaddig amíg azt nem biztosítja a munkavállaló számára.

Rexor # 2015.09.23. 06:59

Igen, feltételezem normál ruhadarabokról van szó és nem űrhajósruháról.

jokepu # 2015.09.23. 07:15

Kedves Rexor! Űrhajósruhára, Bakonúrban, Houstonban, Jiuquan, Taiyuan és Xichang van szükség többek között.

Rexor # 2015.09.23. 07:54

Akkor a helyedben felvenném azt a ruhát, amit a munkáltatód mond.

Otília # 2015.09.29. 13:07

efi99
A havi törlesztő kb. 80%-a a banki kamat, közel 2millió forintot fizetnék a banknak, csak töredék részt törlesztek a tőketartozásból havonta. Az előtörlesztéskor a tőketartozásomat csökkenteném a felére, ezáltal a havim is közel a felére csökkenne, ami sokkal jobb, mintha a banknak adnám ajándékba...

Kutyahűség # 2015.12.07. 08:24

Tisztelt Fórum!
A Cafeteriaból történő lakáscélú hiteltörlesztés csak a hiteltörlesztés egy részére, nevezetesen a tőke részére fordítható, vagy a teljes, valós havi/évi törlesztés összegére, azaz a tőke, a kamat és a hitelköltség megfizetését teszi lehetővé?

efi99 # 2015.12.07. 20:00

Teljes.

Ria8 # 2016.01.06. 18:27

Tisztelt Fórumozók!

Igénybevehetem a Lakáshitel törlesztési cafetériát nem saját, hanem édesapám lakáshitelének törlesztésére olyan lakásra vonatkozólag, melyben nem lakik ő sem és én sem, hanem egy távolabbi rokonunknak van kiadva?

A választ előre is köszönöm!

szetodave # 2016.01.27. 21:52

Tisztelt Szakértő(k)!

Ez évtől szeretném igénybe venni a lakáscélú hiteltörlesztési támogatást a jelenleg építés alatt álló ingatlanomra, de a bírálatot végző cégtől azt az információt kaptam, hogy addig nem bírálhatják el a kérelmemet, amíg az építkezés folyik. Ez csak akkor lehetséges, ha megkapom a használatbavételi engedélyt. Elolvastam az ide vonatkozó rendeletet (15/2014. (IV. 3.) NGM), de ebben nem találtam erre vonatkozóan semmilyen szabályozást. Az építési telket vásároltam Fundamenta Lakáskassza megtakarításomból+ hitelből, és ehhez igényelném a támogatást.
Szeretném megtudni, hogy mit tehetek ez esetben, hogy az éves Cafeteria keretem, ne vesszen el!
Előre is köszönöm a választ!

Rexor # 2016.01.28. 08:12

Miért veszne el a kafetéria kereted?

Safranek13 # 2016.02.22. 16:47

Üdvözletem!

Ha adóstárs vagyok egy lakáshitelben (a lakás az én nevemen van), akkor kérhetek cafetériát a lakáshitel törlesztésére, vagy előbb a nevemre kell vennem a hitelt?

Előre is kösznöm!

Immaculata # 2016.02.22. 19:37

Elég a tulajdonosi igazolás.

kovt # 2016.03.04. 13:13

Tisztelt Jogászok!

Szeretném az alábbiakban segítségüket kérni:

Tavalyi évben léptem be közszolgálati tisztviselőként egy szervhez, a belépő papíromon tájékoztattak arról, hogy időarányosan jár nekem cafeteria keret. Azóta azonban nem szóltak, nem mondták, többszöri kérdésemre sem, hogy mikor kell arról nyilatkoznom.

A 2016-os évre járó keret felhasználásáról azonban már kellett nyilatkoznom.

Mit tehetek? Milyen jogszabályok vonatkoznak a munkáltatóra? Van arra lehetőség, hogy ígéretük ellenére nem adják meg a juttatást?

Köszönöm előre a válaszukat;
Tímea

GWKlaudia # 2016.03.10. 08:03

Tisztelt Fórum!

A munkavállalóinknak cafeteria kereten belül adunk lakáscélú támogatást. Az egyik munkavállaló márciusban teljes egészében visszafizeti a hitelét. Ez azt jelenti, hogy számára már nem adható áprilistól a lakáshitel cafeteria, hiszen nem is lesz további törlesztő részlete? Jól tudom?

Előre is köszönöm a választ!

Hironakamura # 2016.11.07. 18:24

Tisztelt Fórum,

Azután szeretnék érdeklődni, hogy ha van egy hitel amihez nekem nincs papíron semmi közöm se és egy lakás amire felvették a hitelt és a lakáshoz sincs papírom közöm.

Attól még van-e módom arra, hogy az én Cafatriammal legyen törlesztve a lakáshitel ?

Élettársi papír elég lenne, hogy betörlesszek, vagy kéne más egyéb tulajdoni lapon szereplés ?

Várom Válaszukat
Üdvözlettel,
Hironakamura

B_Tamas # 2017.01.19. 10:42

Tisztelt Jogi Fórum,

Cafateria lakashitelre torteno hasznalataval kapcsolatban lenne kerdesem.
A lakasvasarlas 2016 november elejen megtortent, a lakas hitelt mar masodik honapja fizetem. Minden szukseges papirt beadott az ugyved a foldhivatalba, de a kervenyen a lakas es a garazs bejegyzes egyutt szerepel. A foldhivatal nem tudja megmondani, hogy a szeljegyrol a tulajdonjog mikor kerul bejegyzesre, mivel a garazs az megosztott kozos tulajdon es meg rengeteg kerelem van az enyem elott.
A bank elutasitotta a cafateriaval kapcsolatos kerelmem es keri a vizsgalati dij megfizeteset. Az elutasitas oka az, hogy a feltetelek nem teljesultek, mivel a meg csak szeljegyen szerepelek es nincs a tulajdonjog bejegyezve. Kerdesem az lenne, hogy jogos e a bank elutasitas, miszerint csak bejegyzett tulajdonjog eseten lehet az elbiralas pozitiv a cafateria hasznalatahoz, illetve hogy a foldhivatallal, hogyan lehetne a folyamatot felgyorsitani.
Koszonom a sgeitseguket elore is

csibu02 # 2017.02.17. 16:54

Tisztelt Jogi Fórum.

Én szeretném a levelet bemásolni amit a munkáltatómtól kaptam.

a lakáshitel támogatást sajnos nem tudod igénybe venni, mert a bérszámfejtő cég nem tudja elbírálni az építkezést (építési szakértő is kéne hozzá és bonyolult a folyamat).
Kérlek, írd meg, hogy mennyiért igényeltél tul.lapot és megtérítjük az összeget.

Viszont én bárhol utána olvastam,ilyen szabályt,rendeletet nem találtam hogy építési szakértő kellene egy 10éve épült házra,természetesen az építkezéssel kapcsolatos összes engedély illetve a lakhatási megvan.

Létezik egyáltalán az hogy ilyen indokkal ki akarnak zárni egy ilyen lehetőségből,a bérszámfejtő cég ezt megteheti?

Előre is köszönettel: Csaba

vajacs # 2017.02.28. 14:16

Tisztelt Jogi Fórum!
A munkáltató bruttó 200000 Ft éves cafeteria keretet biztosít a 30 napot meghaladó távollét időtartamát kivéve. Január utolsó hetétől táppénzen vagyok terhesség miatt a szülési szabadság megkezdéséig.
Olvastam, hogy a 24 hét szülési szabadság is munkában töltött időnek számít, tehát akkor arra az időre is jár a cafeteria?
Kérdésem, hogy ebben az esetben az éves bruttó keretből hogyan kellene kiszámolni az igényelt összeget?
Előre is köszönöm a választ!

Gabi082 # 2017.03.23. 17:56

tisztelt jogi fórum!

4éve gyüjtögetek caffeteriában a pénzem lakásra.

Utána érdeklődtem,azt mondták ott kell laknom életvitelszerüen,oda kell szólnia a lakcímkártyámnak stb.

Kérdésem az lenne,hogy én csak befektetésként vennék lakást caffeteriából,mivel lassan muszáj lesz vennem valamit mert max 5évig gyüjtögethető.

1.Meddig kell ott laknom életvitelszerüen? Hány évig?
2. meddig nem adhatom el? Meddig nem adhatom ki albérletbe a lakást?

köszönöm.

Gabi082 # 2017.03.23. 18:51

kimaradt a kérdésből az,hogy esetleg ha felújításra költöm a caffeteriát amit lakáscélú támogatásba tettem akkor is benne kell laknom? vagy akkor lakhat benne akár egy albérlő is?

Rexor # 2017.03.23. 18:56

Igen, az egyik feltétel hogy a lakcímkártyával igazolnod kell, hogy ott laksz (befektetési célra nem működik ez). Illetve figyelni kell az un. méltányolható lakásigényre is, de erről biztos tájékoztattak. Felújításnál ugyanúgy feltétel hogy ott lakj.

Gabi082 # 2017.03.24. 12:42

köszönöm a választ,de ahogy leírtam tudom ezeket a feltételeket.
inkább az érdekelne hogy meddig nem adhatom el a lakást és meddig kell ott laknom,illetve meddig nem adhatom ki albérletbe?

illetve hogyha felújításra költöm akkor is ott kell-e laknom?

Rexor # 2017.03.24. 13:10

A jogszabály nem határoz meg időtartamot, meddig kell ottlaknod. A lényeg, hogy a folyósítás évét követő május 31-ig be kell mutatnod a doksikat a munkáltatódnak. Felújításnál is ugyanaz a szabály (ahogy korábban említettem).

Gabi082 # 2017.03.24. 14:22

Rendben. köszönöm a választ.

Én olyat is hallottam hogy jöhetnek ellenörizni. Na de akkor meddig vajon?!

Bonyolult ez a caffeteria. Jól hangzik hogy adómentes,de annyi kikötés meg szabály van,hogy biztos lesznek vele gondjaim.

köszönöm a választ.