Előrehozott öregségi nyugdíj


benibi # 2015.01.23. 10:30

Interneten olvastam,hogy azoknak a nőknek,akik 60 évesek elmúltak és állás keresők,már nem kell igazolniuk a munkával töltött éveiket. Az 55. életévüket betöltött hölgyek pedig már 37 év szolgálati idővel beléphetnek a programba,az érintetteknek legalább egy hónapnyi nyilvántartott álláskeresői státusszal kell rendelkezni.Kósa István a Nemzetgazdasági Minisztérium főosztályvezetője nyilatkozta. (forrás palyazatfigyelo.info)Azt szeretném kérdezni,hogy igaz-e ez az írás.Ugyanis Én az idén novemberbe töltöm be a 60. életévemet,falun élek 32 év szolgálati időm van,kényszerből lettem főállású őstermelő,hogyne kelljen a magas tb-ét fizetnem,mivel nem volt munkahelyem így bevételem se. Ha igaz.akkor mit kell tennem,hogy ebbe a programba bekerüljek?
Válaszukat előre is köszönöm

KoZso # 2015.01.21. 08:08

"mamamacoka"-nak üzenem: Köszönöm !

Szigetike # 2015.01.21. 06:40

mamamacoka

Köszönöm válaszodat.
Tényleg született már döntés Veszprémben-az volt az AB határozat alapja.Csak nem tudom kibogozni az AB dokumnetumból,hogy amennyiben nem kértem a felmentésem írásban (azt mondták felesleges)akkor ha elindulok egy ilyen perrel,mivel bizonyítom azt,hogy a közös megegyezés csak kényszer volt.Ha általános az AB döntése akkor mindenki mehet a munkáltató pénztárához,vagy perelhet./és nyer

KoZso # 2015.01.20. 13:41

Tisztelt Forumozók!
Anyukám áprilisban tölti a 60. életévét, mely alatt 37 év szolgálati időt tudhat magáénak. Sajnos 2 éve közmunkás, mert a település, ahol lakik, nem kínál semmilyen munkalehetőséget (300 fős falú Borsodban). a közmunkaprogramot leállították, mert nem tud az önkormányzat fizetni semmit, így ellátás nélkül maradt. Hiába ment a jegyzőhöz, az nem tudta semmi jóval kecsegtetni. A munkanélküli járadéka is letelt már. Kérdésem, hogy ebben az esetben van valami lehetősége előnyugdíjra, akár csökkentett összegűre is? Az öregségi nyugdíjellátáshoz még 4 éve hiányzik, azt otthon fogja jövedelem nélkül tölteni? Van erre valamilyen megoldás?
A válaszokat előre is köszönöm.

Szigetike # 2015.01.20. 08:11

Tiszteltek!
Az AB. a III/01921/2013.számú beadvány alapján hozott 12/2014.(IV.10) határozatával megsemmisítette a Ktv. adott §-át.
Kérem,hogy jelezzétek részemre, hogy ez a döntés kiterjesztő hatással bír-e a 2011.április és december 31. között - a nők 40 éves nyugdíjával élő Hölgyekre-akiket nem felmentéssel engedtek el./így nem kaptam jubileumi pénzt/
Talán emlékeztek rá, mindenki menekült-a nyugdíjszámítás változása és az esetleges kedvezmény megszüntetése miatt.
Várom véleményeteket.
Szigeti

munkásnő (törölt felhasználó) # 2015.01.13. 11:12

'asztalosmarika...Ez már megszűnt,maradt a Nők 40-évese,vagy a tényleges öregségi...!...Aki 1956-ban született, annak a 64. életév betöltését követő 183. nap...! Ha van igazolt korkedvezmény,akkor annyival előbb ! Üdv.

asztalosmarika # 2015.01.13. 07:37

Tisztelt Cím!

1956.01.14-én születtem,36 év 329 nap jogosultsági időm

van,a szolgálati időm 40 év 221 nap,jelenleg rokkantsági

ellátáson vagyok.Kérdésem az lenne mikor mehetnék el

előre hozott nyugdíjba,ha meglenne a 37 év jogosultságom,

van-e valamilyen lehetőségem erre.

Válaszukat előre is köszönöm.

Ida

munkásnő (törölt felhasználó) # 2015.01.12. 06:30

Korhatár előtti ellátások

2012. óta, mely időponttól csak a teljes nyugdíjkorhatár betöltésétől vehető igénybe öregségi nyugdíj, külön figyelmet érdemel a korhatár előtti, nyugdíjnak nem minősülő ellátások szabálycsoportja.

A korhatár előtti öregségi nyugdíjak megszüntetéséről, a korhatár előtti ellátásról és a szolgálati járandóságról szóló 2011. évi CLXVII. törvényben szabályozott estekben továbbra is van lehetőség korhatár előtti ellátás igénybevételére.

Így például az 1953-ban született hölgyek, akik az 59. életévüket betöltötték, és legkésőbb 2012. december 31-ig legalább harminchét év szolgálati időt szereztek korhatár előtti ellátást vehetnek igénybe öregségi nyugdíjkorhatáruk, azaz a hatvanhárom év 2016-ban történő betöltése előtt.

Ugyanígy – akik 2014. december 31-ig korkedvezményre szereztek jogosultságot, öregségi nyugdíjkorhatáruk betöltése előtt korhatár előtti ellátást igényelhetnek.

(Mint ismeretes, 2014. december 31-ét követően újabb korkedvezményre jogosító időszak nem szerezhető a 2015. évi jogszabályváltozás következtében.)

szafika # 2015.01.09. 00:55

Pedro61 ! a nők " akciósához " " 40 év jogosultsági idő " szükséges , mivel 3 gyerekre 8 évet lehet igénybe venni a 40-ből ! a 32 ledolgozott évhez nem ajándékba adják a 8 évet , hanem a 2-nek összesen kell 40 évnek lenni ! nem 36-nak , hanem összesen 40-nek kell lenni ! h elmehess nyugiba ! még 4 éved van , amit dolgoznod kell !
/ Lehet , h én se fogalmaztam elég világosan , de majd elmondják érthetőbben is ugyanezt a lányok , akik értenek is hozzá , nem laikusok , mint én . /

pedro61 # 2015.01.08. 18:02

kérdésem lenne:
azt olvastam az interneten ,hogy 32 év szolgálati év után elmehet nyugdíjba korhatártól függetlenül az a nő,aki 3 gyereket nevelt fel.
én 1961-ben születtem, 3 gyerekem van és 36 évet dolgoztam le a GYES és GYET-el együtt!
köszönöm a választ....
pedro61

Korall54 # 2015.01.07. 21:43

Lyonee
Most látom, hogy pontatlan volt eleve az információm, de hála Neked, pontos választ kaptam a kérdésemre. Köszönöm. Így valakinek tudok biztosat mondani.


Üdv: Korall (53-as nö)

Lyonee # 2015.01.07. 20:49

A jogszabály mai napon (2015.I.7.) hatályos állapota

"3. A korhatár előtti ellátás megállapítása

7. § (1) A 4. § (1) bekezdésében foglaltakon túl - 2011. december 31-ét követő kezdő naptól - korhatár előtti ellátásra jogosult

  1. az, aki 2011. december 31-éig az előrehozott, csökkentett összegű előrehozott öregségi nyugdíj igénybevételéhez a Tny. 2012. január 1-jét megelőzően hatályos szabályai szerint szükséges

aa) életkort betöltötte, és

ab) szolgálati időt megszerezte azzal, hogy a korhatár előtti ellátásra e pont alapján való jogosultság szempontjából szolgálati időként kell figyelembe venni a rokkantsági nyugdíj és a baleseti rokkantsági nyugdíj folyósításának időtartamát is,

  1. az az 1953. évben született nő, aki 59. életévét betöltötte és a korhatár előtti ellátás kezdő napjáig, de legkésőbb 2012. december 31-éig legalább 37 év szolgálati időt szerzett azzal, hogy a korhatár előtti ellátásra e pont alapján való jogosultság szempontjából szolgálati időként kell figyelembe venni a rokkantsági nyugdíj és a baleseti rokkantsági nyugdíj folyósításának időtartamát is,"
Korall54 # 2015.01.07. 19:48

BUÉK Mindenkinek!
Kérdésem az 53-as nők ügyével kapcsolatos.
Eddig úgy tudtam, hogy az 53-as nő, ha 2011. dec. 31-ig teljesült a 37 év szolgálati ideje, akkor 2012-től a 63 éves szülinapjáig (2016) bármikor elmehet(ett) korhatár előtti ellátásra. Jómagam, lévén 53-as nő, 2012-ben igénybe is vettem ezt a lehetőséget.
Mostanában valahol azt olvastam, hogy már 2013-tól nem lehetséges, hiába volt meg valakinek az említett feltétel. Vajon ez igaz?
Akkor tegyük föl, hogy én tovább akartam volna dolgozni mondjuk 2014. májusig és akkor igényeltem volna a korhatár előtti ellátást, már nem tehettem volna meg, hiába teljesült a 2011. dec. 31-ig kitűzött feltétel a részemről?


Üdv: Korall (53-as nö)

pejan # 2014.12.24. 07:40

tibuska!

  1. Itt nincs szerkesztő, nincs hivatalos válaszadó, ide olyanok írnak, akik már megjárták a maguk rögös útját a nyugdíjig vagy készülnek rá. Itt laikus tanácsokat kaphat.
  2. Ha egyszer a hivatal fehéren-feketén megírta, hogy két lehetőség közül választhat (jelenlegi összeg vagy újraszámolás) és a továbbiakban a magasabb összeget folyósítják, akkor azt miért nem lehet elhinni, megérteni? Ez így igaz, csökkenteni nem fogják az ellátást, de egy újraszámolással hátha több lesz a nyugdíj; legalább meg kéne próbálni (persze nem kötelező).

((Az enyém kicsit más eset, de az újraszámolással kapott plusz 8 % igen jólesett))

kata2475 # 2014.12.22. 15:32

Köszönöm Mindenkinek a segítséget! Nagyon aranyosak vagytok! Azért néha gondoljatok Ránk is!Még nem tudom,hogyan tovább? Nem értem ezt ez egész korkedvezmény! A nyomdászoknak (magasnyomó gépmester) miért nem jár? Ő is gépkezelő nem?
Üdv. Kata

munkásnő (törölt felhasználó) # 2014.12.22. 09:02

'mamamacoka' ! Na igen.....! Bár kitudja,ha van miből ....! Kellemes Karácsonyi ünnepeket kívánok mindenkinek ! Üdv.

Amaria # 2014.12.21. 19:02

Kata2475!
Munkanélküli hivatalban regisztráltatja magát, ha már nem jár munkanélküli akkor a NYES-re lesz jogosult,míg nem éri el a nyugdíjazási idejét, vagy esetleg talál még munkát, csak lehetőségként írtam le,,

munkásnő (törölt felhasználó) # 2014.12.21. 14:02
' kata2475 ' !!! A Férjed 2018.-Április-közepén mehet nyugdíjba,63 és fél évesen !-
  • Ha van korkedvezménye akkor annyival előbb,de ha nincs akkor csak akkor....!!! Megváltani "csak úgy",nem lehet....! Üdv.
kata2475 # 2014.12.21. 11:18

Sziasztok! Férjem 1954. október közepén született, munkaviszonya 2014.dec.19-vel megszűnt. 60 éves elmúlt!
Szeretném tudni,hogy milyen lehetőségeink vannak! 1975 óta dolgozik, bár előtte 1973-tól a gimnáziumi érettségi után szakmát tanult, melyet néha így,néha úgy olvasok,hogy beszámít vagy nem az évekbe! Mivel esélye sincs a szakmájában elhelyezkedni, dilemma elé álltunk... Lehetséges-e a nyugdíját megváltani és az milyen összeget jelentene.. Minden tanácsot köszönettel elfogadok!
Üdvözlettel: Kata

munkásnő (törölt felhasználó) # 2014.12.17. 18:11

'mamamacoka' igazad van mint mindig,sokszor jobb a fenekünkön maradni és nem variálni mert a végén még rácseszünk, örüljünk annak ami van....! Ha nem olyan fontos persze és nem tuti,de sokszor a "még legyen jobbra" rálehet fázni ! De talán neki is segíthet a "Guru"........!!!

tibuska # 2014.12.17. 10:50

Kedves Pejan
Azt nem lehet érteni hogy nem bízok már amit mondanak a hölgyek a hivatalba ezért kérdeztem a szerkesztőt hogy tuAdjam meg az hogy ez így igaz mert nekem gyanús hogy itt ő jár jobban tetszik érteni?

pejan # 2014.12.16. 22:13

tibuska! Saját maga írja le a választ: "...számolják újra ha több akkor megadják ha kevesebb akkor marad a régi összeg..." Mit nem lehet ezen érteni? Egyébként ez így van, ha több, megadják, ha kevesebb (lenne), nem veszik el - marad a korábbi összeg.

tibuska # 2014.12.16. 13:51

Tisztelt szerkesztő
Egy kérdéssel fordulok önhöz édesapám elérte öregségi nyugdíj korhatárt megjött a levél (ő 2004 től rokkant) hogy 2 lehetőség között választhat kérheti tovább mostani nyugdíját vagy számolják újra ha több akkor megadják ha kevesebb akkor marad a régi összeg ez így igaz vagy nem és hogy ön szerint mit kellene tenni

semmi # 2014.12.10. 14:22

Tisztelt Munkásnő!

Köszönöm a választ!
Tb-t fizetjük természetesen.:)

Üdv

munkásnő (törölt felhasználó) # 2014.12.08. 07:31

'daih' ! Mi köze van a gyerekeknek a Tényleges Öregségi Nyugdíjhoz? A Nők 40 éves nyugdíjba menetelébe számítanak bele,erre meg van az előírás de ez más téma! Te 1953 Februárban születtél,így 63-évesen,2016 Február-ban mehetsz Öregségi nyugdíjba ! Ha olyan munkahelyen dolgoztál ahol lehetőség volt Korkedvezményt szerezni,akkor annyi évvel mehetsz el előbb,ahány év korkedvezményed van ! Te azt írtad,hogy van 16-év korkedvezményed,ez komoly ? Mert akkor a 63-éves nyugdíjkorhatárodból levonod a 16-év /után járó / korkedvezményt, akkor már most elmehetnél,vagy már régen elmehettél volna.......?! És a második kérdésed az 55-évre az mi,hiszen Te most 61-éves vagy,már régen elmúltál 55.....?! De bocsáss meg,egyáltalán nem értem az írásodat,valami nagyon nem stimmel vele,kérlek,gondold át még egyszer......!!! Üdv. @@@@ / A társadalombiztosítási nyugellátásról szóló 1997. LXXX. törvény (továbbiakban: Tny.) 2011. december 31-éig hatályos 8. §-a alapján az érintettre irányadó öregségi nyugdíj-korhatárhoz képest kétévi korkedvezményben részesült az a férfi, aki legalább 10, és az a nő, aki legalább 8 éven át korkedvezményre jogosító munkakörben, továbbá az, aki legalább 6 éven át egy légköri nyomásnál nagyobb nyomású légtérben dolgozott. A korkedvezmény további egy-egy év a korkedvezményre jogosító munkakörben végzett minden újabb 5, nőnél 4, illetőleg az egy légköri nyomásnál nagyobb nyomású légtérben végzett minden újabb 3 évi munka után. / @@@@