Előrehozott öregségi nyugdíj


Veci # 2011.10.21. 12:20

Mellee
Sajnos édesapád még az idén nem tud nyugdíjba menni, mert nincs meg az életkori feltétele. Lehetőségei:

  • korengedményes nyugdíjra megállapodást kötne vele a munkáltató, aki egy összegben befizetné a nyugdíját a Nyugdíjfolyósítónak (a megállapodás megkötésére a munkáltatót a törvény nem kötelezi). Ezze ezév dec. 31-ig van lehetőség, a menetét nem tudom. Ezt olvassátok el: http://www.onyf.hu/?…
  • 2012-től az előrehozott nyugdíj helyett a korhatár előtti ellátás, amihez a törvényjavaslat szerint, amit 25-én kezd tárgyalni a Parlament. Ehhez az kellene, hogy az idén meglegyen a felmondás, megkezdje a felmondási/felmentési időt, ami a szülinapjáig tart. Feltételezem, hogy nem közalkalmazott, így kb. nem lenne 6-7 havi felmondási ideje. Ebben az esetben sajnos ezt az ellátást valószínűleg nem tudná igénybe venni.

Tekintettel arra, hogy 2012-től a tv.javaslat szerint nem állapítanak meg ellátást (az előbb beírtakon kívül), így az öregségi nyugdíjkorhatár betöltésekor (62,5 év) tudna nyugdíjba menni.
Próbáljatok valami megoldást a korengedményes nyugdíjra.


Üdvözlettel Veci

mary55 # 2011.10.21. 11:03

Kedves Veci !
Köszönöm a tájékoztatást, még egy kérdés , hogy kell visszaszámolni 2012.02.12-től a 35 napot , hogy 2011.dec .utolsó napjaira jöjjön ki a felmentési idő kezdete. A vállalatnál (multi) nem túl segítőkészek.
Köszönettel, Mary55

Mellee # 2011.10.21. 10:43

Üdvözlök mindenkit!

Nekem olyan kérdésem van hogy édesapám 1952. július 1.jén született, jövőre lesz 60 éves, 1966. szeptembere óta dolgozik. Most akarja elküldeni a papírjait a nyugdíj irodának. Mikor mehet el nyugdíjba?
Köszönöm

Veci # 2011.10.21. 09:52

Orchidea_
A Tb parírt az utolsó jogviszonyban töltött napon kiadják. Nincs nagy értelme már dec. elején beadni a papírt, mert minden beküldendőd nem lesz meg addig. Max 1-2 héttel, mivel küldenek egy hiánypótló lapot is az ügyiratbavételi értesítéssel. Az utolsó beérkezett papírjaid iktatása után 22 munkanapon belül várható a határozat.


Üdvözlettel Veci

Orchidea_ # 2011.10.21. 09:24

Tisztelt fórumozók ha valaki közületek a nemzetközi nyugdij ügyben érintett szeretném fel venni vele a kapcsolatot. Privit irhattok az e-mail cimemre:flencsi 56 freemail.hu

Orchidea_ # 2011.10.21. 09:20

Tisztelt Veci. Ismételten hozzád fordulok kérésemmel. Lehet,hogy emlékszel rám.1951-ben született nő vagyok,közalkalmazott.Magyarországon ledolgozott éveim száma 20. Munkaviszonyom 8 hónapi felmentéssel dec.29-én lejár. Augusztus végén megkaptam a közalkalmazotti jogviszony felmentéssel történő megszüntető papiromat meg egy ideiglenes közalkalmazotti igazolást. Tudom hogy nemzetközi nyugdijkérő lapot,munkaviszonyt megszüntető lapot és a rózsaszinű tb kiskönyvet kell beadnom dec.30-tól. Ezt a kiskönyvet csak a munkáltatónak adják ki vagy én is megkaphatom hamarabb mivel december elején beszeretném adni a nyugdijkérelmemet. tisztelettel Orchidea

Veci # 2011.10.21. 07:56

előrehozott jelölt
Az 1953-as születésű nő még 2012-ben elmehet korhatár előtti ellátásra, ha dec. 31-ig 37 év szolgálati időt szerzett. Vagyis te az 59. szülinapod után bármikor érvényesítheted ezt a lehetőséget, a te 40 év szolgálati időd alapján csökkentés nélküli ellátást számítanak. Itt van egy kalkulátor, hátha segít (ha mondjuk az idén mennél nyugdíjba):
http://www.venusz-szoftver.hu/…es-bemut.htm
Mentsd le excel-ben a nyugdíjszámítás kalkulátort és bármikor alkalmazhatod.


Üdvözlettel Veci

közalk.fiú.52-es # 2011.10.21. 06:30

Kedves Veci! Nagyon-nagyon köszönöm a megerősítést!!!

hamiki (törölt felhasználó) # 2011.10.21. 06:18

korall45

Szerintem itt fontos a
"a munkáltató a felmentést a korhatár előtti öregségi nyugdíjak megszüntetéséről szóló törvény hatálybalépését megelőzően közölte"
azaz a közölte szó

Ez valószínüleg azért is fontos, mert ha közölik, hogy felmentenek, aminek a kezdete ekkor és ekkor van, ha vissza akarnád csinálni, hogy semmis legyen (bár Te kérted), akkor ha a munkáltató olyan, mondhatja, hogy sorry, már beindult a folyamat, van helyetted más, vagy más tervei vannak a felszabaduló óráiddal, stb. és akkor a felmentésed már tény, pedig még el sem kezdődött.
Lehet, hogy a Te munkáltatód nem ilyen, de az élet nyilván produkálhat még néhány valós szituációt.

Annyit azért hozzá tennék, én nem vagyok jogász, esetleg csak egy a jogszabályokban jobban eligazódó, némi rutinnal is rendelkező ember, aki leírja a véleményét.
Azt viszont látom, hogy TE egy 53-as nő vagy, aki sokat vacilál, érthető okból (ez nem szemrehányás!).
Én azért azt is javasolnám, hogy próbálj meg kapcsolatot teremteni egy munkajogásszal (vannak a köznek is ingyen tanácsot adók) és csupán egy értelmezést kérni, hogy egy ilyen szöveg hogyan is értelmezhető, és hogy az említett hölgy is megnyugodjon.

hamiki (törölt felhasználó) # 2011.10.21. 04:12

korall45

Szerintem nincs ellentmondás, csupán annyi van, hogy egyik törvény felülírhatja a másik törvényt. Ez normális.
Konkrétan a 41.§ a tervezet hatályba lépésével azonnal életbe lép és csupán annyit mond ki

Ha a közalkalmazotti jogviszony 2011. december 31-ét követően szűnik meg, és a munkáltató a felmentést a korhatár előtti öregségi nyugdíjak megszüntetéséről szóló törvény hatálybalépését megelőzően közölte, a közalkalmazott a közléskor hatályos szabályokban foglaltaknak megfelelően, ezt követő közlés esetén a megszűnéskor hatályos szabályokban foglaltaknak megfelelően minősül nyugdíjasnak

Felmondani felmondhatnak, de már nincs értelme, viszont akinek dec 31-ig jár le a felmondása, annál hézag lenne. A 2012-re áthúzódónak nyit egy kiskaput.

kígyóbéka # 2011.10.20. 21:17

Kedves Fórumozók!

Az alábbi kérdésemre szeretnék választ kapni:
A főosztályvezető úr előre hozott öregségi nyugdíj keretében megállapodást kötött a munkáltatóval, december 15-ei nappal közös megegyezéssel felmondott. Kérésére a munkáltató október 24-től mentesíti a munkavégzés alól. Kinevezhető-e december 15 előtt az új főosztályvezető, aki jelenleg a helyettese?

Korall54 # 2011.10.20. 20:35

hamiki
Folytatás az előzőhöz. Az említett hölgy beadja írásban a 8 hónapos munkáltatói felmentés iránti kérelmét a jelenlegi Kjt-nek megfelelve mondjuk nov.5-én. A munkáltató írásban döntést hoz, nov.8-án írásban közli, hogy megadja a 8 hónapos felmentést dec.2-tól.Igen ám, de a tv-t kihirdetik mondjuk nov.25-én. Akkor most semmis a felmentés, mert a kihirdetés után a harmadik naptól már mégsem kezdheti meg.
Akkor hogy is van ez?


Üdv: Korall (53-as nö)

Veci # 2011.10.20. 20:33

közalk.fiú.52-es
IGEN jól gondolod. Feltéve, hogy az idén megkezded a felmentés letöltését, ami a szülinapodig vagy attól tovább tart.


Üdvözlettel Veci

Korall54 # 2011.10.20. 20:19

hamiki
53-as közalkalmazott nő legkorábban 2012. aug.2-án tudna elmenni előrehozottba, addigra meghaladja az 59-ik évét és 40 év szolg.ideje is meglenne.Kilátásban van a 8 hónapos felmentése is. A tv. javaslat 41.§-a szerint az volna jó, ha a tv-t leghamarabb csak nov.30-án hirdetnék ki és akkor dec. 2-án kezdődhetne a felmentése, a jelenlegi tv szerinti értelemben.
Na most akkor, ha a tv-t előbb kihirdetik, a dec.2-a már nem jó és akkor ezen múlik, hogy nem lehet hosszú felmentése, sem jubileumi jutalma.Ez esetben mondjuk jövőre kaphat két hónap felmondási időt és passz.
Ellentmondásosnak látom, hogy a kihirdetés után, de még ez évben már nem lehet felmentést/felmondást kezdeni, pedig az idevágó tv-ek még hatályosak év végéig. Akkor hogy is van ez?


Üdv: Korall (53-as nö)

közalk.fiú.52-es # 2011.10.20. 19:57

Kedves Szakértők!
Szóval idén megkapom a felmentésemet,még a T/4663 javaslat kihírdetése előtti dátummal, a felmentés lejár jövőre, kapok akárminek nevezett ellátást 60. szülinapomtól, 46 év munkaviszony után. Ha nem idén mentenek fel, hanem jövő januárban, akkor csak 62 és fél évesen mehetnék el korhatár előtti ellátásba? Jól gondolom?

jozsi19510 # 2011.10.20. 19:37

Kedves Veci! Meghallgattam reggel, altatódalnak jó és humoros volt. A helyszinen a helyzet nem mindig ilyen!

Kedves Vörösnarancs!
Én igazán nem érzem magam szakértőnek, még értelmezni se nagyon tudom a paragrafusokat, de lehet, hogy a törvény nem hibás, csak nem jól értelmezik!!!???
Nem tudhatjuk nincs e mögötte hátsó szándék!
Bízzunk benne, hogy őszinte a politikusok szándéka, és mincs újabb csapda! Ismétlem, nekik is van Anyjuk, meg Apjuk! Sajnos nem úgy néz ki, hogy tartották volna magukat a fokozatosság elvéhez, pedig ez egy aranyszbály, csak az a baj, hogy kevesen tudják, úgy néz ki!

Üdvözlettel jozsi19510

Veci # 2011.10.20. 19:09

Lányok és Fiúk!
Itt egy kis vidámság, a dalt kép nélkül Lyonee-től kaptam.
Jó szórakozást, ne hagyjátok ki!
Szép esténk lesz ha


Üdvözlettel Veci

lúzer1001 # 2011.10.20. 19:02

Kedves Veci! Köszönöm a segítséget!


komszomol

Veci # 2011.10.20. 19:01

TÁJÉKOZTATÓ a nyugellátások és a baleseti járadék 2011. novemberi kiegészítéséről
http://www.onyf.hu/index.php?…


Üdvözlettel Veci

czima53 # 2011.10.20. 18:26

Kedves Veci és Piroska75!

Nagyon köszönöm,hogy érthetően,tisztán,
önzetlenül,segítőkészen,válaszoltatok a kérdésemre!

Egy kis gondolatébresztő mindenkinek!!!

http://www.konyvelozona.hu/…yugdij-2010/#… ----------------------------------------------
  • T. Könyvelőiroda Pécs !

Örömmel olvasom, hogy önzetlenül igyekeznek jogi segítséget adni az 1950.-1957. közötti Ratkó korszakban született -nőknek és férfiaknak. Az Örömömben az Üröm az, hogy Önök is csak egy részét/negatív !!!!/mondják el a nyugdíjba vonúlni szándékozóknak, hogy: előrehozott öregségi nyugdíjba csak : 8.4%, 3.6%-os csökkentéssel mehetnek el !! A teljesség kedvéért az összes negatívumra Hívják fel-/Kérem szépen !/-az előrehozott, vagy rendes nyugdíjba menni szándékozók figyelmét !. :Ezek: /ONYF.HU alapján!/

1).2008.01.01. – 2012.12.31.-ig NETTÓSÍTVA számolják a nyugdíj alapot.
2).Előrehozott nyugdíjnál: 8.4%, 3.6% csökkentéssel jutalmazzák, tovább csökkentik a NETTÓBÓL kiszámított nyugdíj alapot !
3).Az így kiszámított-CSÖKKENTÉSSEL !!!-nyugdíj összege az elért 62.év ÖREGSÉGI nyugdíj kor után MEGMARAD !!!!!!
4).2013.01.01.-től újból BRUTTÓBÓL fogják a NYUGDÍJ ALAPOT kiszámítani, minden fajta CSÖKKENTÉSEK NÉLKÜL !!!!!

Kérem a T. Könyvelőirodát, hogy a későbbiekben a Tanács Adásuknál a fenti 4 NAGYON FONTOS FELTÉTELT!!! is Közölni Sziveskedjenek a Teljesség kedvéért!! Ne TÜLEKEDJENEK az emberek minél elöbb 2013.-ig előrehozott nyugdíjba menni, mert éltük végéig kb. 40%-kal KEVESEBB NYUGDÍJAT KAPNAK !!!

----------------------------------------------
  • Jó egészséget, sok sikert kívánok tiszteletreméltó munkátokhoz.

Üdvözlettel:czima53


Üdvözlettel:czima53

Veci # 2011.10.20. 18:21

lúzer1001
IGEN!!!
A nyugdíj mértékével emelt összegű kothatár előtti ellátást kapsz sok kortársaddal együtt.


Üdvözlettel Veci

Fria # 2011.10.20. 17:44

hamiki
Köszönöm a válaszod, de tényleg így is lehet értelmezni. Nagyon örülnék, ha ez legalább igaz lenne! Máshol meg egyértelműen kinyilatkoztatják, hogy átalakul minden korhatárt be nem töltött személy nyugdíja korhatár előtti ellátása. Ez ám a rafinéria. Bezzeg a rendvédelmiseket, rokkantakat 57 év fellett meghagyják rendes nyugdíjasnak. ez ám az egyenlő bánásmód! Nem tőlük kell elvenni, hanem a civileknek is megadni, különös tekintettel a rapid módra.
Üdv.

vörösnarancs # 2011.10.20. 17:29

jozsi19510!
"Nincs másik tervezet, csak ami a Parlament előtt van, az pedig egyértelműen fogalmaz szerintük!"
Ha egyértelműen fogalmaz, akkor miért értelmezik a szakértők száz féle képpen.
A törvény direkt úgy van megfogalmazva, hogy ne lehessen kibogozni.
Addig hagy rágódjanak az emberek rajta, vitatkozzanak az ilyen fórumokon is.
Még jó, hogy itt nagyon családias a légkör és segítőkészek a " tudósok", mármint a MI hozzáértőink.
Már arra is gondoltam, lehet hogy a törvényalkotók is olvassák ezeket a beírásokat, és belátják, hogy
ezt az egész korai nyugdijazást szépen fokozatosan kellet volna behozni, hogy legyen átmenet, mint annak idején. A nők 55 éves , férfiak 60 éves korban mehettek el, és fokozatosan korcsoportonként emelkedett a nyugdijba vonulás ideje.

lúzer1001 # 2011.10.20. 17:24

Tisztelt Fórumozók!
Én 1952 júniusi születésű nő vagyok.Beadtam a nyugdíjat kérő iratokat, előzőleg kiszámolták és 38 év 111 napot hoztak ki. Akkor, ha idén meg is kapom akkor idén még nyugdíjas leszek, de jövőre már nem, hanem ezt az új juttatást kapom? Kérem segítsenek megérteni, mert teljesen összezavarodtam. Előre is köszönettel


komszomol

Piroska75 # 2011.10.20. 17:13

Drága Veci!
A 40 éves jogosultsági idő és a 43 éves szolgálati idő dátuma megegyezik, mindkettő 2012. november 1. czima53-nál. Azért írtam, hogy plusz 2 %-ot jelent, mert nem 42, hanem 43 év szolgálati ideje lesz, ha eléri a 40 éves jogosultsági időt. Szerintem mindketten ugyanazt írjuk, csak másképp.
Üdv: Piroska